Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Praėjusį savaitgalį įvyko net aštuonerios Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) kovos, kuriose santykius aiškinosi Londono A13 Scaffolding, London Timber ir Visbičiaus Thames Windows grupių komandos. Kaip jau tapo įprasta gausiai į sales susirinkę žiūrovai išvydo tiek lengvų pergalių, tiek nepaprastai atkaklių dvikovų, apie kurias papasakosime visų pamėgtoje turo apžvalgoje. Penktadienio vakarą į kovą stojo BLKL-A13 Scaffolding grupėje kovojančios „Top Team“ (1-0) ir „Sparta BC“ (0-1) ekipos.
Praėjusį sezoną šios komandos kovėsi keturis kartus ir net tris pergales tarpusavio dvikovose šventė „Top Team“ ekipa, tad nieko nuostabaus, jog būtent jai penktadienį priklausė favoritės statusas.
Sužaidus dešimt minučių Modesto Krasausko vedami favoritai turėjo solidžią 16 taškų persvarą (32:16), tad atrodė, jog „Top Team“ švęs lengvą pergalę.
Vis tik, kovingieji „spartiečiai“ netrukus ėmė vytis varžovus, o sužaidus tris kėlinukus jau buvo priekyje (73:72)!
Tačiau, kuomet jau atrodė, kad tikslas čia pat „Spartos“ ekipa tarsi sustojo, o tuo pasinaudoję Ramūno Rukšėno auklėtiniai šovė į priekį, per keletą minučių susigrąžino apčiuopiamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 102:89.
„Top Team“: M.Krasauskas (7/7 dvit.) 29, Karolis Stepanavičius 24, Darius Kalnutis (5/5 dvit.) 12.
„Sparta“: Oleksiy Ryabinin (9 per.kam.) 31, Dmitriy Chivchi-Bashi 17.
Šioje dvikovoje „Top Team“ ekipa pataikė net 75,6% (26/37) dvitaškių, o kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 55-38, tad viską įvertinus galima sakyti, kad „spartiečiai“ pralaimėjo tikrai garbingai.
Antrojoje sekmadienio akistatoje sveiką kailį vos išnešė BLKL-London Timber grupės lyderė „Tornado“ (3-0) ekipa, kuri tik po atkaklios kovos rezultatu 74:68 palaužė „Sparta-2“ (1-1) atstovus.
Puikiai dvikovą pradėję „spartiečiai“ pirmojo ketvirčio pabaigoje pirmavo (18:12), tačiau po trumpos pertraukėlės sekęs „Tornado“ šturmas viską sudėliojo į savo vietas, tad įpusėjus dvikovai favoritai mėgavosi apčiuopiama 9 taškų persvara (42:33).
Antroje susitikimo dalyje Viliaus Jastremsko auklėtiniai pamažu didino savo persvarą, kuri lemiamo ketvirčio viduryje pasiekė įspūdingą 16 taškų ribą (68:52).
Tačiau, kuomet jau atrodė, kad galima dėti taškus ant „i“, niekuomet nepasiduodantys „Spartos“ klubo dubleriai pakilo į lemiamą šturmą ir likus žaisti 20 sek. priartėjo iki penkių taškų (67:72). Vis tik, kaip parodė vėlesni įvykiai tai buvo viskas, ką „spartiečiams“ pavyko pasiekti sekmadienio vakarą.
Per likusį susitikimo laiką abi komandos apsikeitė identiškomis taiklaus ir netaiklaus baidų metimų serijomis, tad ištiksėjus pagrindiniam laikui pergale rezultatu 74:68 džiaugėsi šiame sezone dar nenugalėta „Tornado“ ekipa.
Šioje dvikovoje „spartiečiai“ surinko ženkliai daugiau komandinių naudingumo balų (73-66), tačiau koją sau pakišo pramesdami net 15 (!) baudų metimų.
Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas buvo patenkintas komandos kovingumu: „Vyrai, žinoma, stengėsi. Nors ne viskas gavosi, kaip norim, nes kol kas - dar ankstyva sezono stadija, tad dar daug kur stringam. Tačiau svarbiausia, kad noro laimėti matau pas visus.“
„Pilnai tikiu, kad sezonui įsibėgėjus būsime galinga jėga. Matau kokį darbą įdeda treneris ir kaip gerbia jį mūsų žaidėjai. Tad sau galiu pasakyti, kad mano, kaip vadovo, darbas suburti šią „Tornado“ komandą buvo atliktas puikiai.“
Tuo tarpu komandos strategas Vilius Jastremskas gyrė varžovus ir turėjo smulkių priekaištų savo auklėtiniams: „Visų pirma noriu padėkoti „Spartos“ dublerių komandai už puikią kovą iki paskutiniųjų rungtynių sekundžių. Tai yra puiki patirtis visai mūsų naujai komandai, kuri apkarpo sparnus.“
„Esu patenkintas, kad atsilikinėdami pradžioje nepasimetėme ir kryptingai dirbom, o išsiveržę į priekį - užtikrintai kontroliavom rungtynes ir išbėgti į aikštelę progą gavo visi.“
„Nesu patenkintas mūsų priiminėjimais sprendimais gynyboje ir šimtą procentinių progų nerealizavimas puolime. Tai yra dalykai, kuriems reikia laiko ir kur turime dirbti treniruotėse.“
„Dar kartą dėkoju varžovams už kovą ir tikrai manau, kad jų komanda šiame sezone kovos dėl medalių.“
„Tornadas“: Titas Žydelis 20, Dovydas Drazdauskas 12, Martynas Drazdauskas 10.
„Sparta-2“: Vaidas Valiūnas (14 atk.kam.) 17, Dainius Aleknavičius (6 rez.perd., 7 per.kam., 10 išpr.praž., 33 naud.balai) 15.
Įdomu tai, kad „Tornado“ komanda prasižengė net 28 kartus taip pasiekdama naują šios kategorijos klubo rekordą.
Dviejų pergalės skonio iki šiol nežinojusių ekipų akistatoje geriau sekėsi „BC Vilkų“ (1-1) komandai, kuri po įdomios ir permainingos kovos rezultatu 69:62 palaužė „LT BC-2“ (0-2) atstovus.
Spurtu 6:0 susitikimą pradėję „Vilkai“ davė puikų toną rungtynėms ir ilgą laiką buvo padėties šeimininkais, o antrojo ,kėlinuko pradžioje susikrovė rekordinę 9 taškų persvarą (24:15).
Visgi, į nokdauną pasiųsti „LT BC“ atstovai nenuleido rankų. Anaiptol, pakilę ant kojų „lietuviai“ stojo į bekompromisę kovą ir... lemiamo ketvirčio pradžioje pavijo varžovus bei išsiveržė į priekį (48:46)!
Prie sienos priremti „Vilkai“ į tai atsakė galinga atkarpa po kurio susigrąžino apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (59:51), tačiau „LT BC“ ekipa netrukus sukūrė dar vieną mažą stebuklą ir dar kartą ištirpdė visą varžovų persvarą (60:61).
Tačiau dar vieną smūgį dešine prasileidę „vilkai“ vėl atsitiesė – per likusias pusantros minutės pelnė 8 taškus, praleido vos 2 ir nuaidėjus finalinei sirenai išplėšė dramatišką pergalę rezultatu 69:62.
„Vilkai“: Egidijus Janulevičius (20 atk.kam., 35 naud.balai) 22, Kęstutis Zakelis (1/5 dvit.) 11, Robertas Talevičius (8 rez.perd., 6 kld.) ir Edvardas Zigmantas po 10.
„LT BC-2“: Dovydas Rudik (6 rez.perd.) 19, Vytautas Opulskis 14.
Praėjusiame sezone tikrą renesansą išgyvenusi „Viesulo“ (0-1) ekipa pasirodymą 2017-2018 m. BLKL pirmenybėse pradėjo nesėkme. Tiesa, pralaimėta buvo vienai iš pretendenčių į London Timber taurės finalą „Credo“ (2-0) komandai.
Rungtynių įtampą puikiai atspindi skaičiai - pirmaujanti ekipa šiose rungtynėse keitėsi net 10 kartų, dar 5 rezultatas buvo lygus.
Susitikimą geriau pradėjo „Viesulo“ vyrai, kurie pirmojo kėlinuko viduryje pasiuntė varžovus į nokdauną (13:4).
Vis tik, puiki rungtynių pradžia kiek nuramino „Viesulo“ atstovus, o tuo pasinaudoję „Credo“ vyrai atsakė ne ką prastesniu spurtu ir sužaidus dešimt minučių jau buvo priekyje (16:15).
Antrasis rungtynių ketvirtis priklausė „kreditoriams“, kurie pamažu didino savo pranašumą ir sužaidus kiek daugiau nei 27 minutes įgijo didžiausią rungtynėse šešių taškų persvarą (27:21), o įpusėjus dvikovai vis dar buvo priekyje (31:30).
Ilgosios pertraukos metu atgavę jėgas „Viesulo“ vyrai vėl įsisiautėjo ir trečiajame kėlinuke kiek atitrūko nuo varžovų (43:35).
Tačiau kovingieji „Credo“ vyrai dar kartą atsitiesė ir sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir lemiamo ketvirčio pradžioje persverti rezultatą savo naudai (51:47).
Nors „Viesulo“ ekipai dar buvo pavykę aplenkti varžovus (53:52), tačiau netrukus „Credo“ vyrai laimėjo kelių minučių atkarpą rezultatu 6:0, po kurios įgijo apčiuopiamą pranašumą (58:53) ir per likusį dvikovos laiką jau nebesidairė atgal.
Pačioje pagrindinio laiko pabaigoje „Viesulas“ pataikė dvitaškį, kuris perpus sumažino varžovų persvarą, tačiau netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Credo“ atstovų pergalę rezultatu 63:61.
Pasibaigus dvikovai pakalbinome naudingiausią „Viesulo“ ekipos žaidėją Marių Račkauską, kuris atskleidė pagrindines pralaimėjimo priežastis ir papasakojo įdomių detalių iš komandos virtuvės: „Manau, jog dar trūko susižaidimo. Puolime pradėjome nesidalinti kamuoliu, gal pritrūko motyvacijos, nes susitikimo pradžioje prametėme daug metimų iš labai dėkingų situacijų ir palūžome.“
„Šįkart ir pačiam nekrito tolimi metimai. Negaliu sakyti, kad jie buvo sudėtingi ir neparuošti, gal tiesiog ne mano diena buvo metant tritaškius.“
„Šiame sezone subūrėme tikrai neblogą komandą. Turime daug greitų, kovingų vyrukų, todėl manau, jog su kiekvienomis rungtynėmis ir treniruotėmis tapsime vis geresni.“
„Vasarą prie komandos prisijungė daug naujų žaidėjų, tad kolektyvui reikia truputį daugiau laiko, kad pradėtume suprasti vienas kitą.“
„Juolab, kad turime puikų trenerį, kuriam norėtųsi sakyti tik pačius geriausius žodžius. Manau, kad jis mus veda teisingu keliu.“
„Ir dar, būtinai noriu padėkoti "Viesulo" sirgaliams, kurie buvo nuostabus, tad labai gaila, kad jiems nepavyko padovanoti pergalės.“
Tuo tarpu komandos vadovas Aurimas Burokas neatrodė labai nusiminęs: „Pralaimėjome garbingai. Vyrai kovojo visi, o būtent to iš jų labiausiai ir norėjau. Komanda esu patenkintas, tad jai viskas dar prieš akis.“
„Jaučiasi žaidimo pagerėjimas ir ugnelė pas kiekvieną. Džiugu, kad turim trenerį kuris mums labai daug ką davė, nors prabėgo dar labai mažai laiko.“
„Tiesiog reikia dirbti dar daug ir sezono pabaigoje žinosim ko iš tiesų esame verti.“
„Credo“: Justinas Muzikevičius (13 atk.kam.) 20, Dalius Gedvilas (10 atk.kam.) 13, Mantas Kesminas 12.
„Viesulas“: Marius Račkauskas ir Šarūnas Stanišauskas po 13.
Įdomu tai, kad per pastaruosius du sezonus „Viesulo“ ekipa pralaimėjo „kreditoriams“ visas tris žaistas dvikovas.
Sekmadienio vakaro kovas užbaigė dar viena intriguojanti akistata, kurią laimėjo „Volfo“ (1-1) ekipa rezultatu 69:65 palaužusi „Greenwitch Royals“ (0-2) atstovus.
„Volfas“ gana užtikrintai pradėjo rungtynes (13:4, 3 min.) ir pirmojo kėlinuko pabaigoje turėjo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (23:15). Tačiau baltos vėliavos nekėlę Grinvičo  krepšininkai antrąjį ketvirtį pradėjo spurtu 8:0 po kurio rezultatas tapo lygus (23:23).
Dvikovos svarstyklėms išsilyginus aikštėje užvirė tikras nervų karas, vis tik jame situaciją kontroliavo „Volfo“ atstovai, kurie beveik visą laiką buvo priekyje ir iš džentelmeniškų paskatų palikdami varžovams viltį pasiekti pergalę.
Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes „Greenwitch Royals“ ekipa buvo priartėjusi iki minimumo (60:61), tačiau skustuvo ašmenimis visas rungtynes vaikščioję „Volfo“ vyrai išsaugojo tiek šaltus nervus, tiek trapią persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė pirmąją sezono pergalę.
„Volfas“: Irmantas Bernotas 22, Simas Andrilionis (11 atk.kam.) 13, Naglis Morkūnas 12.
„Greenwitch Royals“: Mindaugas Birštonas 18, Aivaras Sakurovas 12.
Reto grožio akistata sekmadienį vyko Visbičiaus miestelyje, kur vietos „Bullets“ (0-2) tik po pratęsimo pripažino Peterborough „Vyčio“ (1-0) komandos pranašumą.
Svečiai iš Peterborough užtikrintai pradėjo rungtynes ir įpusėjus joms triuškino varžovus (42:28). Tačiau BLKL-Thames Windows grupės debiutantai „Bullets“ krepšininkai surado savyje jėgų ir po didžiosios pertraukos parodė visiškai kitą savo veidą.
Žingsnis po žingsnio artėdamos prie varžovų „kulkos“ apkarpė turėtą deficitą, o pagrindinio laiko pabaigoje laimėjusios atkarpą 6:0 net sugebėjo išplėšti pratęsimą (69:69)!
Visgi, papildomų penkių minučių metu aikštėje dominavo „Vyčio“ vyrai. Nors pirmuosius du taškus pratęsime pelnė „Bullets“ ekipa, tačiau svečiai iš Peterborough į tai atsakė surinkdami net 7 taškus be atsako ir įgydami penkių taškų pranašumą (76:71).
Likus žaisti kiek daugiau nei 30 sek. Visbičiaus ekipa priartėjo vieno metimo atstumu (74:76), tačiau netrukus visas rungtynes „kulkas“ į priekį tempęs Gvidas Petryla prasižengė, o „Vyčio“ atstovai realizavo abu baudos metimus (78:74).
Per likusį susitikimo laiką nė vienai komandai pasižymėti nepavyko, tad nuaidėjęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė dramatišką „Vyčio“ atstovų pergalę rezultatu 78:74.
„Vytis“: Marius Mickevičius (15 atk.kam.) 22, Deividas Jakštaitis (15 atk.kam.) 20, Tomas Valatka ir Modestas Milius po 10.
„Bullets“: G.Petryla (10 atk.kam., 10 išpr.praž.) 22, Mantas Mikuzis (12 atk.kam.) 16.
Dramos netrūko ir iškart po to vykusioje akistatoje, kurioje ginklus surėmė į aukščiausias vietas šiame sezone nusitaikiusios Peterborough „BC Tauras“ (1-1) ir South Lincs „Dragons“ (1-0) ekipos.
Beveik visą dvikovos laiką aikštėje vyko lygi kova, tačiau iniciatyvą savo rankose laikė „Dragons“ atstovai, kurie neprisileido varžovų arčiau nei galima, vertė juos žaisti pagal sau palankų rungtynių ritmą, o lemiamo kėlinuko pradžioje net įgijo triuškinamą 14 taškų pranašumą (72:58).
Tiesa, individualių Edvardo Varpioto pastangų dėka „Tauro“ ekipa buvo atkūrusi intrigą, kuomet likus žaisti 27 sek. priartėjo iki pavojingos 4 taškų ribos (78:82).
Visgi, per likusį rungtynių laiką rezultatyvumu pasižymėjo  tik „Dragons“ krepšininkai, kurie pelnė penkis taškus be atsako ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią pergalę rezultatu 87:78.
„Dragons“: Aleksandr Laryn 22, Tadas Zobiela (6 per.kam.) ir Tomas Vyšniauskas po 16.
„Tauras“: E.Varpiotas (10 atk.kam., 33 naud.balai) 30, Pranas Bubelė (16 atk.kam.) 19.
Lengviausią pergalę Visbičiaus grupėje šventė Bostono „Fighters“ (2-0) komanda rezultatu 86:50 nepasigailėjusi „Tauro-2“ (0-2) ekipos.
Sužaidus dešimt minučių „kovotojai“ turėjo kuklią dviejų taškų persvarą (15:13), tačiau vėliau Bostono ekipa įjungė aukštesnę pavarą, pabėgo nuo varžovų ir dvikovos pabaigoje šventė daugiau nei įtikinamą pergalę.
„Fighters“: Jonas Pranevičius 26, Giedrius Pakalniškis 19, Tomas Alseika 12.
„Tauras-2“: Mečislovas Žukauskas 17, Arnoldas Račickas 10.