A.Sabonio taurė - "Kailių" rankose, "London Timber" bronza - "Volfo" kolekcijoje 38

Kadangi Didžiojoje Britanijoje praėjęs savaitgalis buvo šventinis Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko vos penkios akistatos ir visos jos - Londono grupėje.

Tiesa, įdomių akcentų užteko per akis, nes penktadienį finišavo A.Sabonio Didžiosios taurės turnyras, o sekmadienį paaiškėjo „London Timber“ taurės bronzos medalių savininkai. Tad apie viską iš eilės.

Dėl prestižinio A.Sabonio taurės trofėjaus susigrūmė dvi elitinės BLKL komandos: „Top Team“ ekipa ir „Kailių“ krepšininkai.

Kadangi į aikštę žengė bene visi geriausi Londone gyvenantys lietuvių krepšininkai nuspėti dvikovos nugalėtoją buvo nepaprastai sunku, tad nieko nuostabaus, jog stipriausia šio turnyro ekipa paaiškėjo tik pačioje pagrindinio laiko pabaigoje.

Susitikimą žymiai geriau pradėjo „Top Team“ krepšininkai, kurie po pirmojo kėlinuko turėjo 9 taškų (20:11), o trečiojo kėlinuko pradžioje net 17 taškų pranašumą (42:25).

Vis tik, nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę „Kailiai“ nė neketino kelti baltos vėliavos. Anaiptol, pagyvinę savo žaidimą ir ėmę geriau išnaudoti savo lyderį Aušridą Petraitį jie ėmė pamažu artėti prie varžovų, o lemiamo kėlinuko pabaigoje po Vyto Degučio taiklaus dvitaškio galiausiai persvėrė rezultatą savo naudai (65:64).

Nors „Top Team“ turėjo nemažai laiko, tam, kad viską pakreiptų sau naudinga linkme, tačiau netaiklūs metimai ir klaidos puolime neleido Ramūno Rukšėno vadovaujamai ekipai persverti rezultato, tad nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 65:64 šventė „Kailių“ ekipa.

Pasibaigus dvikovai „Top Team“ ekipos vadovas Ramūnas Rukšėnas neatrodė nusiminęs ir teigė, kad jo komandai koją pakišo nuovargis: „Turejom tik 7 žmones, tačiau kontroliavom visas rungtynes. Vis tik, susitikimo pabaigoje ėmė jaustis nuovargis, praradom kelis kamuolius o tai atsiliepe galutiniam rezultatui.

Kažkas juk turi laimėti. Šiaip komanda kovojo labai gerai ir dvikova buvo verta finalo vardo.“

„Kailiai“: A.Petraitis (19 atk.kam., 5 per.kam.) 23, V.Degutis (3/3 dvit.) 12, Edgaras Višinskas 9.

„Top Team“: Modestas Krasauskas (5 kld., 11 išpr.praž.) 21, Irmantas Bernotas 19.

Įdomu tai, jog „Kailiai“ A.Sabonio taurę iškovojo po keturių metų pertraukos, o šio turnyro finale žaidė jau penktąjį kartą.

Sekmadienio kovas pradėjo stipriausios BLKL-London Timber grupės komandos „Sparta-2“ (3) ir „Viesulas BC“ (1) kurios žaidė atsakomąją finalo dvikovą.

Prieš savaitę vykusias rungtynes daugiau nei įtikinama persvara buvo laimėjusi „spartiečių“ komanda (79:65), tad daugelis tikėjosi, jog būtent jie bus šios dvikovos favoritai.

Visgi, išvadas padarę „Viesulo“ vyrai jau nuo pirmųjų minučių parodė, jog aukso taip lengvai neatiduos. Eridano Lazdausko auklėtiniai tvirtai laikė rungtynių vairą savo rankose, o trečiojo kėlinuko pradžioje net įgijo dviženklį pranašumą (47:37).

Nors Aušridas Petraitis vedami „Spartos“ dubleriai nenuleido rankų ir iki pat pagrindinio laiko pabaigos alsavo varžovams į nugaras, tačiau žymiai kokybiškesnį krepšinį  demonstravę „Viesulo“ krepšininkai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė seriją leidžiančią lyginti pergalę rezultatu 72:64.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas tryško optimizmu, kuris puikiai atsispindėjo trumpame komentare: „Po pirmo pralaimėjimo susikaupėme antrai finalo akistatai ir aukso nepaleidom.

Tikiuosi paskutinėse sezono rungtynėse intriga bus visą dvikovos laiką ir kad turėsim naujus BLKL Mažosios taurės čempionus!“

Pasibaigus dvikovai „Spartos-2“ komandos vadovas Ruslanas Vristiuk išdėstė pagrindines pralaimėjimo priežastis ir teigė, kad lemiamose finalo rungtynėse sieks aukso medalių: „Komanda tikrai stengėsi ir atidavė visas jėgas tiek puolime, tiek gynyboje.

Tačiau pagrindinė pralaimėjimo priežastis - prastas tritaškių pataikymas. Varžovai puikiu procentu atakavo iš toli, o mes šaudėme tuščiais šoviniais ir negalėjome perimti susitikimo kontrolės.

Taip pat, nebuvo daug žmonių rotacijoje, tuo tarpu varžovai atvirkščiai turėjo visą atsarginių suolelį.

Trūko labai svarbių mūsų dviejų žaidėjų, skolintų iš pirmos lygos, kurie šiuo metu yra traumuoti. Vis tik, suprantame, kad tai nėra tas varžovas, kuriam galime atiduoti čempiono titulą, tad stengsimės iš paskutiniųjų laimėti sekančias rungtynes ir išplėšti aukso medalius!“

„Viesulas“: Eugenijus Braknys 20, Edvinas Nurutdinovas (5 rez.perd.) 14, Modestas Paulauskas ir Artūras Padriežas po 12.

„Sparta-2“: Aušridas Petraitis (17 atk.kam.) 27, Vaidas Valiūnas (8 kld.) 17.

Antrosios į aikštę žengė BLKL-London Timber taurės mažajame finale kovojančios „Volfo“ ir „Tornado“ ekipos, kurios išsiaiškino, kam atiteks bronzinis medalių komplektas.

Dvikovą žymiai geriau pradėjo „Volfo“ atstovai, kurie greitai pasiuntė varžovus į nokdauną bei pirmojo ketvirčio pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą (23:10).

Tiesa, Viliaus Jastremsko audžiami „Tornado“ vyrai sugebėjo pakilti ant kojų ir po pavyzdingai sužaisto antrojo kėlinuko atkūrė rungtynėse intrigą (30:33).

Tačiau, kaip parodė vėlesni įvykiai, tai buvo tik laikinas prašviesėjimas. Ilgosios pertraukos metu atgavę jėgas „Volfo“ vyrai praktiškai neutralizavo varžovų puolimo mechanizmą ir trečiajame kėlinuke prasileidę vos 8 taškus vėl pabėgo į priekį (54:38).

Nors „Tornadas“ sugebėjo išsivaduoti iš varžovų gynybos pančių, tačiau neprastas „Volfo“ puolimas leido šiai komandai išsaugoti apčiuopiamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti bronzinę pergalę rezultatu 74:62.

Pasibaigus dvikovai „Tornado“ ekipos vadovas Dainius Balčiūnas teigė, kad yra apimtas dvejopų jausmų: „Vakar rungtynėse tiesiog nepavyko niekas apie ką kalbėjome prieš jas. Gal pertrauka buvo per didelė tarp rungtynių, nežinau... Nemačiau ir užsidegimo, kažko dar trūko...

Apibendrinus sezoną jausmai dvipusiški - vis dar esame jauna komanda, kuriai šis BLKL sezonas buvo antrasis, todėl iš dalies patekimas tarp keturių stipriausių jau yra šis tas. Tad vis dar renkame patirties bagažą...

Iš kitos pusės rinkom komandą, kuri galėtų laimėti čempionatą, bet kitos ekipos darė tą patį. Galiu pasakyti, jog BLKL lygis labai pakilęs lyginant su ankstesniais sezonais.

Bandysiu per vasarą dirbti tam, kad kitą sezoną galėtume dar laipteliu palypėti į viršų. Ačiū visiems, kurie buvo kartu ir susitiksime rudenį!

Taip pat, ačiū žaidėjams, treneriui kurie įdėjo visas pastangas, ačiū rėmėjams ir visiems kurie palaiko mūsų krepšinio komandą! #gogreen“

„Volfas“: Irmantas Bernotas (41 naud.balas) 39, Saugirdas Leonovas (6 kld.) 11, Žilvinas Kondratas 9.

„Tornadas“: Audrius Ramonaitis (2/10 trit.) 13, Vladas Kolesnik 10.

Progą pasireikšti savaitgalį gavo ir BLKL veteranai, kurie varžosi „35+ taurės“ turnyre. Sekmadienį į principinę dvikovą stojo „LBC 35+“ (4-0) ekipa ir „Dragons 35+“ (0-3) krepšininkai.

Nors žiūrint į turnyro lentelę atrodė, jog tai bus lyderių ir autsaiderių akistata, tačiau rungtynių eiga parodė, kad mūšio lauke atsidūrė dvi lygiavertės ekipos.

Susitikimo pradžioje abi komandos žengė koja kojon, tačiau antrajame kėlinuke LBC vyrai atitrūko ir įgijo didžiausią rungtynėse 11 taškų pranašumą (34:23).

Vis tik aršieji „drakonai“ nepabūgo lyderių akibrokšto ir trečiojo kėlinuko viduryje ėmė svilinti jiems padus (44:45).

Nors LBC vyrai atlaikė šturmą bei po kelių minučių vėl atitrūko, tačiau „Dragons“ veteranai jau buvo pajutę svylančios mėsos kvapą ir nebeleido varžovams ramiai gyventi.

Likus žaisti kiek daugiau nei pusę minutės po Mindaugo Špuko taiklaus tritaškio „Dragons“ atstovai buvo priartėję iki minimumo (70:71), tačiau per likusį susitikimo laiką taškus rinko tik LBC garbę ginantys krepšininkai, kurie nuaidėjus finalinei sirenai mėgavosi dramatiška pergale rezultatu 75:70.

„LBC 35+“: Andrej Golovin 23, Algirdas Matušaitis (17 atk.kam.) 17, Rimas Kidilis (12 atk.kam.) 11.

„Dragons 35+“: M.Špukas 23, Aleksandr Laryn (10 atk.kam., 5 rez.perd.) 19.

Savaitgalio kovas užbaigė paprasti krepšinio mėgėjai kovojantys dėl „A13 Hire“ taurės. Šansą pasireikšti krepšinio aikštelėje gavo dvi B grupės komandos „Monday Team“ (2-1) ir „Alytus“ (0-2), o pergalę rezultatu 58:44 šventė pirmoji ekipa.

Dvikovos pradžioje abi ekipos žengė petys į petį, tad nieko nuostabaus, jog sužaidus penkiolika minučių rezultatas buvo visiškai lygus (17:17).

Tačiau tuomet „Monday Team“ vyrai netikėtai atsiraitojo rankoves ir laimėję „sausą“ atkarpą rezultatu 11:0 pasiuntė dzūkus į lengvą nokdauną (28:17).

Nors „Alytaus“ garbę ginantys vyrai atsigavo bei neleido varžovams niokoti jų garbės, tačiau rungtynių kontrolę perėmę „Monday Team“ taip pat išlaikė saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

Pasibaigus dvikovai „Alytaus“ komandos vadovas pripažino varžovų pranašumą: „Šiandien „Monday Team“ taikliau metė tritaškius ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų. Todėl ir laimėjo, nes tiesiog geriau žaidė.“

„Monday Team“: Gintaras Varanauskas 17, Darius Stankevičius 13, Aurimas Jankus (10 atk.kam.) ir Remigijus Chmieliauskas (6 rez.perd.) po 12.

„Alytus“: Tadas Mockus (17 atk.kam., 31 naud.balas) 15, Egidijus Čepulis (11 atk.kam.) ir Saulius Tumosa po 9.