A.Sabonio taurėje - istorinis Visbičiaus komandų pasiekimas

A.Sabonio taurėje - istorinis Visbičiaus komandų pasiekimas 111

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko 10 susitikimų, o tiksliau dvi reguliariojo sezono akistatos ir visi, Didžiosios ir Mažosios taurių A.Sabonio taurės turnyro ketvirtfinaliai. Įdomių rezultatų būtų nemažai, tad apie viską iš eilės.

BLKL pirmenybėse

Penktadienio vakarą Visbičiuje buvo sužaistos vienerios atkeltos „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės rungtynės, kuriose pirmojo etapo kovas užbaigė Peterborough „Tauro-2“ (9-1) ekipa ir Peterborough „Baltijos vilkų“ (3-7) kolektyvas.

Reguliariojo sezono nugalėtojų titulą jau anksčiau užsitikrinę „Tauro“ dubleriai puikiai pradėjo rungtynes ir dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (27:14).

Nors vėliau „Baltijos vilkai“ atsigavo ir neleido varžovams dominuoti aikštėje, vis tik didesnio stebuklo sukurti jie irgi nesugebėjo.

Tad net ir mažesnėmis apsukomis susitikimą pabaigusi „Tauro-2“ komanda išsaugojo solidų pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę – 76:61.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (12 atk.kam., 33 naud.balai) 21, Kęstutis Liegus (7 rez.perd.) 12, Evaldas Urbietis (5 per.kam.) 9.

„Baltijos vilkai“: Daniels Svikkalns (1/8 trit.) 16, Algirdas Pučkys (3/10 trit.) 15.

Pirmojo etapo kovas užbaigė ir Londono grupėje žaidžiančios „Maxx Join Ltd BC“ (3-7) ir „Sparta BC“ (5-5) ekipos.

Nors čia buvo galima laukti įdomios kovos, tačiau intriga laikėsi tik pirmajame kėlinuke, kurį „Maxx Join Ltd“ kolektyvas laimėjo keturių taškų persvara (22:18).

Tačiau vėliau „spartiečiai“ įjungė akivaizdžiai aukštesnę pavarą, dar pirmoje susitikimo dalyje išsiveržė į priekį (51:43), o po didžiosios pertraukos pratęsę savo įspūdingą spurtą dvikovos pabaigoje šventė lengvą pergalę – 103:80.

„Sparta BC“: Evaldas Pacaitis (12 atk.kam., 5 rez.perd., 35 naud.balai) 28, Vytautas Rimkus (14 rez.perd., 36 naud.balai) 27, Algirdas Jaras (27 atk.kam., 52 naud.balai) 26.

„Maxx Join Ltd“: Artūras Dirsė (30 naud.balų) 37, Ligitas Kairys (9 rez.perd.) 16.

Tai buvo jau trečioji „Maxx Join Ltd“ ekipos nesėkmė iš eilės po kurios įsitvirtino ketvirtojo turnyro rikiuotės pozicijoje. Tuo tarpu tarpusavio pergalę šventusi „Spartos“ komanda pirmąjį varžybų etapą baigė būdama trečiojoje lentelės vietoje.

A.Sabonio taurė (Visbičius)

Taip jau susidėliojo, kad nei Visbičiaus, nei Londono komandos šįkart svetingos nebuvo, tad abiejuose miestuose aikštės šeimininkai laimėjo visas savo regione žaistas dvikovas.

Šeštadienio kovas pradėjo dėl didžiosios taurės kovojančios Peterborough „BC Tauro“ ir Londono „Viesulo BC“ komandos.

Rezultatyviose ir gynybos nelabai mačiusiose rungtynėse intriga laikėsi tik pirmajame kėlinuke, kurį aikštės šeimininkai laimėjo šešių taškų persvara (22:16).

Vis tik vėliau „Tauro“ vyrai įsibėgėjo, gana lengvai nutolo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu – 101:75.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo“ ekipos kapitonas Edvinas Nurutdinovas teigė: „Išvykos rungtynes visada sunku žaist, o dar ypač prieš stiprią priekinę liniją turinčius „Tauro“ vyrus.

Manau jų atkovotų kamuolių ir pelnytų taškų dėka varžovams pavyko antrame kėlinuke atitrūkti bei įgyti kone nepanaikinamą rezultatą.

„Tauras“: Egidijus Revuckas 33, Arūnas Butkys (6 rez.perd., 36 naud.balai) 26, Edvardas Varpiotas (10 atk.kam.) 14.

„Viesulas“: Irmantas Bernotas (5 kld.) 20, Audrius Ramonaitis (2/15 trit.) 16.

Atkakliausiai klostėsi Littleport „Žalgirio“ ir Londono „Viesulo-2“ ekipų akistata. Tai – vienos stipriausių komandų abiejų regionų mėgėjų grupėse, tad nieko nuostabaus, jog ketvirtfinalio dvikova tapo tikru šeštadienio desertu Piterbore susirinkusiems žiūrovams.

Didžiąją susitikimo dalį aikštėje vyko įnirtinga kova, o trapią persvarą daugiau laiko turėjo aikštės šeimininkų ekipa.

Nors lemiamo ketvirčio pradžioje „mėlynai-baltiems“ buvo pavykę perimti iniciatyvą bei pabėgti į priekį (62:54). Tačiau pačioje dvikovos pabaigoje „žalgiriečiai“ atsibudo, surengė galingą spurtą, po aplenkė varžovus ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė dramatišką pergalę – 81:79.

„Žalgiris“: Paulius Adomaitis (6 rez.perd.) 25, Aleksandr Laryn (11 atk.kam., 6 rez.perd.) 23, Airidas Ribinskas 12.

„Viesulas-2“: Dainius Aleknavičius (5 rez.perd., 32 naud.balai) 30, Tomas Pilipavičius (10 atk.kam., 5 rez.perd., 31 naud.balas) 19.

Netikėtai lengvą pergalę šventė Peterborough „Tauro-2“ komanda kuri šešiolikos taškų skirtumu 93:77 sumindė Londono „Viesulo United“ kolektyvą.

Aikštės šeimininkai ėmė diktuoti savo sąlygas nuo pat pirmų susitikimo minučių, o sužaidus tris kėlinukus pirmavo net 26 taškų persvara (77:51).

Nors lemiamame ketvirtyje svečiai ženkliai apkarpė turėtą deficitą, tačiau tai nė kiek nesugadino „Tauro“ dublerių nuotaikos, kurie ištiksėjus pagrindiniam dvikovos laikui šventė daugiau nei įtikinamą pergalę.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo United“ kapitonas Danius Bratkauskas davė trumpą komentarą: „Pralaimėjome labai stipriai komandai.

Šį kartą jie turbūt norėjo daugiau laimėti nei mes, tad kad ir kaip būtų apmaudu, bet šiemet A.Sabonio taurė bus be „Viesulo“ klubui priklausančių komandų.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (10 atk.kam., 44 naud.balai) 40, Kęstutis Liegus 16, Remigijus Šukaitis (10 atk.kam.) 10.

„Viesulas United“: Egidijus Markevičius (13 atk.kam.) ir Tautvydas Buškevičius (10 atk.kam.) po 18.

Visbičiaus regiono ketvirtfinalių kovas užbaigė ambicingoji „Kubus United“ komanda ir Londono „Spartos BC“ kolektyvas.

Nors svečių ekipa išvakarėse šventė lengvą pergalę, tačiau šeštadienio vakarą „spartiečiai“ priminė savo pačių šešėlį.

Pirmajame kėlinuke aikštėje dar vyko kažkas panašaus į lygių varžovų mūšį, tačiau vėliau „Kubus United“ ėmė dominuoti aikštėje, gana greitai atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę – 111:91.

„Kubus United“: Giedrius Pakalniškis (8 rez.perd., 34 naud.balai) 26, Arnas Maziliauskas (5 per.kam.) 21, Jonas Pranevičius 15.

„Sparta“: Evaldas Pacaitis (12 atk.kam., 34 naud.balai) 33, Vytautas Rimkus (6 rez.perd.) 19.

A.Sabonio taurė (Londonas)

Sekmadienio kovas A.Sabonio taurėje pradėjo Londono „TeamLT“ kolektyvas ir Peterborough „Baltijos vilkų“ ekipa, o pergalę rezultatu 73:57 šventė pirmoji komanda.

Sužaidus dešimt minučių aikštės šeimininkai pirmavo vos dviem taškais (19:17), tačiau vėliau „TeamLT“ parodė savo galią ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (45:24).

Trečiajame kėlinuke svečiai dar buvo parodę iltis ir atgaivinę intrigą (47:58), tačiau lemiamą ketvirtį aikštės šeimininkai pradėjo dar vienu spurtu po kurio viskas visiems tapo aišku.

„TeamLT“: Audrius Kubelis (17 atk.kam., 38 naud.balai) 25, Julius Šeškevičius 19, Rasius Briedis 12.

„Baltijos vilkai“: Tadas Jacikas (6 rez.perd.) 20, Daniels Svikkalns (1/10 dvit.) 16.

Panašiu scenarijumi su varžovais susitvarkė Londono „LT BC-2“ komanda rezultatu 70:55 įveikusi Corbys „Cobras“ vyrus.

Sužaidus dešimt minučių svečiai buvo priekyje (16:13). Tačiau antrajame kėlinuke aikštės šeimininkai pademonstravo visą griaunantį puolimą, susiėmė gynyboje ir įpusėjus dvikovai jau pirmavo (33:25).

Po didžiosios pertraukos kurį laiką aikštėje vyko apylygė kova, tačiau lemiamame kėlinuke „LT BC-2“ vyrai surengė dar vieną spurtą, po kurio įgijo dviženklį pranašumą ir galėjo ramiai laukti rungtynių pabaigą skelbiančio teisėjo švilpuko.

„LT BC-2“: Kevinas Kolesnikovas 22, Andrius Sirutis (10 atk.kam.) 19, Vaidas Radavičius (12 atk.kam., 6 kld.) 15.

„Cobras“: Rolandas Marvin 15, Evaldas Jurčiukonis (5 rez.perd.) 14.

Lengviausią pergalę per visus A.Sabonio taurės ketvirtfinalius šventė Londono „Rimluvos“ kolektyvas kuris net 52 taškų (!) persvara sutriuškino Wisbech „Wizards“ atstovus.

Aikštės šeimininkai dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (31:21), kurią įsibėgėję vėliau tik didino, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įspūdingą pergalę rezultatu 115:63.

Nugalėtojų komandos treneris Eimantas Leonovas pasibaigus dvikovai davė trumpą komentarą: „Pirmiausia sveikinu vyrus patekus į taurės pusfinalį.

Ačiū komandos sirgaliams, tikrai jautėm jų palaikymą. Ruošimės toliau kitoms rungtynėms, nes laukia labai stiprus varžovas.“

Tuo tarpu „Wizards“ ekipos vadovas Mantas Damašauskas nedaugžodžiavo: „Atvykę į rungtynes pamatėme, kad varžovai negausiai susirinko, tad neįvertinome jų, nesusikaupėme.

Tačiau jau pačioje susitikimo pradžioje pajautėme tikrąją jų galią, gana greitai leidome „Rimluvos“ komandai atitrūkti, o paskui jau buvome nebepanašūs į save ir leidome varžovams aikštėje daryti tai, ką jie norėjo.“

„Rimluva“: Modestas Krasauskas (12 atk.kam., 42 naud.balai) 41, Dovydas Rudik (12 atk.kam., 18 rez.perd., 48 naud.balai) 27, Nerijus Anglickis 18.

„Wizards“: Žydrūnas Razminas (14 atk.kam.) 16, Aivaras Abukauskas ir Dainius Pliuskys po 14.

Savaitgalio kovas užbaigė stipriausia pirmojo etapo Londono komanda „Builders Team BC“ ir svečiai iš Peterborough „Vyčio“ krepšininkai.

Kaip ir prieš tai buvusioje akistatoje, taip ir čia viskas paaiškėjo dar pirmajame kėlinuke, kuriame „statybininkai“ gana greitai įgijo dviženklį pranašumą (25:15).

Atitrūkę į priekį aikštės šeimininkai pajuto dar didesnį pasitikėjimą savo jėgomis, įjungė aukštesnę pavarą ir ėmė sulig kiekviena minute vis labiau tolti nuo varžovų, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 103:70.

„Builders Team“: Donatas Paulauskas (11 atk.kam.) 28, Tadas Budzeika 22, Justinas Muzikevičius (13 atk.kam., 7 rez.perd.) ir Aurimas Čyžas (8 rez.perd.) po 19.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis (7 kld.) 22, Hubertas Dekontas 15.

Po šio savaitgalio paaiškėjo visos A.Sabonio taurių pusfinalio poros. Didžiosios taurės pusfinalyje, kuris vyks Londone susigrums vietos „Builders Team“ ir „Kubus United“ komandos, tuo tarpu Visbičiaus regione dėl bilieto į finalą kovos Peterborough „BC Tauro“ ir Londono „Rimluvos“ ekipos.

Tuo tarpu Mažosios taurės pusfinalyje Londone žais vietos „TeamLT“ ir Littleport „Žalgirio“ kolektyvas, o Visbičiaus regione susigrums Peterborough „Tauro-2“ ir Londono „LT BC-2“ komandos.

Beje, tai yra pirmas kartas istorijoje, kuomet į A.Sabonio taurių pusfinalius pateko po dvi Visbičiaus regiono komandas.

Iki šiol geriausius pasiekimus buvo užfiksavusios „Kubus United“ ekipa, kuri 2014 m. ir 2018 m. iškovojo Didžiosios taurės bronzą ir South Lincs „Dragons“ krepšininkai, kurie 2016 m. netgi iškovojo Mažąją taurę.