BLKL atkrintamųjų starte - įtikinamos favoritų pergalės

BLKL atkrintamųjų starte - įtikinamos favoritų pergalės 26

Laikas, kuomet viską galima atidėti kitai savaitei ar mėnesiui baigėsi. Bent jau Londone, kur Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) organizuojamose „A13 Scaffolding“ ir „London Timber“ taurėse prasidėjo atkrintamųjų kovos!

Londone

Penktadienio vakarą pirmosios svarbiausias sezono kovas pradėjo dėl Didžiosios („A13 Scaffolding“) taurės kovojančios „LBC-Build London“ (3) ir „Artistų“ (6) komandos.

Nors „Artistai“ reguliarųjį sezoną baigė net 9 nesėkmėmis iš eilės, o LBC ekipa pastaruoju metu demonstravo neblogą formą, tačiau atkrintamosiose lengvų rungtynių nebuvo, o tą puikiai iliustravo pirmoji šių kolektyvų akistata.

Favoritų etiketę turintys LBC vyrai dar pirmajame kėlinuke pabėgo į priekį dviženkle persvara (23:11), tačiau „Artistai“ netrukus susiėmė ir iki pat didžiosios pertraukos neleido varžovams didinti savo pranašumo, tad įpusėjus dvikovai komandas skyrė tie patys 12 taškų (43:31).

Trečiajame ketvirtyje „LBC-Build London“ atstovai vėl pažvangino ginklais ir likus žaisti 10 minučių jau mėgavosi triuškinama 18 taškų persvara (62:44).

Nors lemiamame kėlinuke atgimę „Artistai“  nurėžė bene pusę varžovų pranašumo, tačiau poros favoritai išlaikė  saugų atstumą, nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 84:74 ir įgijo labai solidžią 10 taškų persvarą prieš atsakomąją ketvirtfinalio dvikovą.

„LBC-Build London“: Vaidas Trepočka 19, Andrius Sadaunykas 18, Audrius Damušis (5 per.kam.) 17.

„Artistai“: Samba Thiam (20 atk.kam.) 23, Evaldas Pacaitis 17.

Pirmojo etapo pabaigoje lyderių siaubu tapusi „LT BC-2“ (6) ekipa „London Timber“ taurės ketvirtfinalio starte patyrė tikrą košmarą ir jau pirmosiose serijos rungtynėse prarado beveik visas viltis pasiekti pusfinalį.

Sužaidus 10 minučių „LT BC-2“ ekipa pirmavo prieš „Volfo“ (3) vyrus rezultatu 13:12, o dvikovos pusiaukelėje nuo varžovų atsiliko vos dviem taškais (29:31).

Visgi, po didžiosios pertraukos tiek puolimą, tiek gynybą sustygavę „Volfo“ krepšininkai tarsi pašėlo - trečiąjį  ketvirtį jie laimėjo net 28:6, o ketvirtąjį 23:13, tad pagrindinio laiko pabaigoje nuaidėjęs teisėjo švilpukas tik oficialiai paskelbė triuškinamą favoritų pergalę rezultatu 82:48.

Nugalėtojų komandos treneris Eimantas Leonovas išdavė paslaptį, kas padėjo jo komandai įsivažiuoti: „Pradėjom lėtai, atsipalaidavę, neįvertinom varžovų, tačiau po pertraukos grįžom rimtai nusiteikę, pradėjom nuo gynybos, mažiau klydom.

Tačiau kuomet komandos vadovas gavo techninę pražangą, komanda įsivažiavo ir ėmė pamažu didinti savo pranašumą, kuris dvikovos pabaigoje tapo triuškinamas.“

„Volfas“: Karolis Stepanavičius (0/7 trit., 21 atk.kam., 34 naud.balai) 23, Irmantas Bernotas (2/10 trit.) 14, Donatas Andrulis (4/4 dvit.) 11.

„LT BC-2“: Dovydas Rudik 19, Šarūnas Antanavičius (1/9 trit., 8 per.kam., 7 kld.) 9.

Rimtą paraišką į „A13 Scaffolding“ taurės pusfinalį pateikė „Seciro BC“ (5) ekipa pirmojoje ketvirtfinalio akistatoje sukaupusi net 25 taškų pranašumą prieš „Spartos BC“ (4) atstovus.

Dvikovą „Seciro“ ekipa pradėjo spurtu 6:0 taip tari parodydama, jog yra  rimtai nusiteikusi būti padėties šeimininke.

Nors „Spartos“ garbę ginantys krepšininkai nenuleido rankų ir labai ilgai alsavo varžovams į nugaras, tačiau visos jų pastangos pakreipti įvykių tėkmę sau naudinga linkme nuėjo perniek, o lyg iš natų žaidę „Seciro“ vyrai pamažu susikrovė dviženklę persvarą (30:18).

Tiesa, trečiojo kėlinuko viduryje „spartiečiai“ buvo įkaitinę atmosferą (36:40), visgi tuomet „Seciro“ atstovai pridėjo dar vieną įspūdingą atkarpą po kurios susigrąžino dviženklį pranašumą (57:43).

Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes „Seciro“ ekipa turėjo 11 taškų persvarą (72:61), tačiau dvikovą baigusi įspūdingu spurtu 14:0 ji iškovojo pergalę rezultatu 86:61 ir prieš atsakomąją ketvirtfinalio akistatą susikrovė sunkiai panaikinamą 25 taškų pranašumą.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos atstovas spaudai Aurimas Čyžas davė trumpą komentarą: „Nors rungtynes laimėjome solidžiu taškų skirtumu, dar neskubam džiaugtis ir ruošiamės sekančiam susitikimui.“

„Seciro“: Edvinas Vaupšas (29 naud.balai) 20, Donatas Paulauskas (9/9 dvit.) 18, Ovidijus Višinskis 17.

„Sparta“: Oleksiy Ryabinin 20, Tadas Buivydas 13.

Beje, šioje dvikovoje buvo pasiektas naujas BLKL rekordas – nugalėtojų komandos puolėjas D.Paulauskas pataikė visus 9 mestus dvitaškius ir tapo pirmuoju žmogumi Londone užfiksavusiu tokį pasiekimą.

Tiesa, kitose rungtynėse „spartiečių“ klubo gerbėjai galėjo kiek lengviau atsikvėpti, nes „Spartos-2“ (3) ekipa pergalingai pradėjo „London Timber“ ketvirtfinalį net 13 taškų skirtumu įveikdama „BC Vilkų“ (6) atstovus.

Dar vienas įspūdingas rungtynes žaidusio Aušrido Petraičio vedami „Spartos“ dubleriai dar pirmajame kėlinuke susikrovė dviženklį pranašumą (27:14), o nemažinę apsukų trečiojo ketvirčio viduryje mėgavosi triuškinama 21 taško persvara (61:40).

Nors „Vilkai“ nepasidavė be kovos ir lemiamame ketvirtyje buvo sumažinę turėtą deficitą iki 11 taškų (67:78), tačiau netrukus „spartiečiai“ net tris minutes išsaugojo savo krepšį „sausą“, per tą laiką patys pelnė keturis taškus ir susigrąžino 15 taškų pranašumą (82:67).

Per likusį susitikimo laiką didesnių stebuklų neįvyko, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė daugiau nei įtikinamą „Spartos-2“ komandos pergalę rezultatu 84:71.

„Sparta-2“: A.Petraitis (11 atk.kam., 5 per.kam., 7 kld., 40 naud.balų) 39, Dainius Aleknavičius (6 rez.perd.) 15, Vaidas Valiūnas 12.

„Vilkai“: Robertas Talevičius (7 rez.perd.) 19, Egidijus Kvederavičius 15.

Įdomu tai, kad rungtynių didvyriu tapęs A.Petraitis šioje dvikovoje pataikė 14 dvitaškių metimų ir pasiekė naują BLKL Londono grupės rekordą.

Tvirčiausią žingsnį pusfinalio link žengė BLKL-London Timber taurės reguliariojo sezono nugalėtoja „Viesulo BC“ (1) ekipa net 47 taškų skirtumu sutriuškinusi „Greenwitch Royals“ (8) krepšininkus.

Vos aštuntąjį reitingą po pirmojo etapo turintys GWR krepšininkai į rungtynes atvyko tik penkiese, tad dvigubai ilgesnį žaidėjų sąrašą turėjo „Viesulo“ atstovai nusprendė visus reikalus sutvarkyti jau pirmosiose atkrintamųjų rungtynėse.

Kaip tarė, taip padarė. Jau po pirmojo kėlinuko favoritai turėjo 14 taškų (31:17), o įpusėjus dvikovai net 21 taško pranašumą (58:37).

Tarsi to būtų negana trečiąjį ketvirtį „Viesulo“ ekipa pradėjo galingu spurtu 22:2, po kurio viskas visiems tapo aišku (80:39).

Likusį susitikimo laiką „Viesulo“ krepšininkai išnaudojo asmeninės statistikos ir klubo rekordų gerinimui bei skirtumo didinimui, tad dvikovos pabaigoje nuaidėjusi finalinė sirena tik oficialiai paskelbė lengvą poros favoritų pergalę rezultatu 120:73.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas davė džiaugsmingą komentarą: „Pasiekta lengva pergalė, sumesta daug taškų, pagerinti BLKL ir komandos sezono rekordai, tad belieka pasakyti tik didelį AČIŪ vyrams.

Be to, smagu, nes šįkart gavo pažaisti visi į rungtynes atvykę komandos nariai ir visi jie puikiai atidirbo.

Lauksim sekančių rungtynių, tikimės, kad jose varžovų bus daugiau nei penki bei, kad jie pademonstruos, kad gali žaisti ir geriau.“

„Viesulas“:  Laurynas Guokas (30 naud.balų) 29, Marius Račkauskas 28, Šarūnas Stanišauskas 16.

„Greenwitch Royals“: Aivaras Sakurovas (7 rez.perd.) 22, Gintaras Barauskas 18.

Turbūt nereikia stebėtis, jog šioje dvikovoje „Viesulas“ pasiekė net 5 šio sezono klubo rekordus: pelnytų taškų (120), pataikytų tritaškių (20), rezultatyvių perdavimų (30), komandinių naudingumo balų (144) ir didžiausiu skirtumu pasiektos pergalės (47).

Iš kurių net keturi (išskyrus rezultatyvius perdavimus) tuo pačiu yra nauji šio sezono BLKL Londono grupės rekordai, o vienas – 20 pataikytų tritaškių yra naujas visų laikų BLKL Londono grupės rekordas.

Visbičiuje

O štai Visbičiuje vykstančio „Thames Windows“ taurės čempionato ture netrūko staigmenų. Pirmosiose sekmadienio rungtynėse ginklus surėmė Peterborough „Odd Socks“ (8-5) ir Peterborough „Tauro-2“ (1-11) ekipos, o pergalę tik po gana atkaklios kovos rezultatu 96:86 šventė pirmoji ekipa.

Nors šias ekipas prieš dvikovą skyrė net 6 pergalės, tačiau favoritams dėl taško teko gerokai paprakaituoti. Su puikia energija dvikovą pradėję „Tauro“ dubleriai kontroliavo situaciją ir pasibaigus pirmajam kėlinukui turėjo apčiuopiamą šešių taškų persvarą (26:20).

Nors antrąjį ketvirtį „Odd Socks“ ekipa pradėjo galingu spurtu 12:0 po kurio išsiveržė į priekį (32:26) ir perėmė iniciatyvą į savo rankas, tačiau kraujo skonį pajutę „Tauro-2“ krepšininkai nenuleido rankų bei ilgą laiką alsavo varžovams į nugaras, o trečiojo ketvirčio pradžioje net buvo vėl išlyginę rezultatą (60:60).

Supratę, kad varžovai nejuokauja „Odd Socks“ atstovai sužaidė idealią dešimties minučių atkarpą ir galiausiai atitrūko į priekį (89:74).

Visgi, net beviltiškoje padėtyje atsidūrę „Tauro-2“ krepšininkai nekėlė baltos vėliavos, kovėsi iki galo ir nuaidėjus finalinei sirenai galėjo aikštę palikti aukštai pakelta galva.

„Odd Socks“: Arūnas Butkys 25, Nils Cincius (6 rez.perd.) 16, Evaldas Urbietis 12.

„Tauras-2“: Mindaugas Norkus (6 blk.) 15, Andrejus Zanovas (7 rez.perd.) ir Mečislovas Žukauskas (4/4 dvit.) po 14.

Apmaudžią nesėkmę patyrusi „Tauro-2“ ekipa gali pasiguosti nebent tuo, jog jos aukštaūgis M.Norkus šiose rungtynėse atliko 6 blokus ir pasiekė naują visų laikų BLKL Visbičiaus grupės rekordą.

Iki sensacijos nedaug trūko ir antrosiose rungtynėse, kuriose taip pat grūmėsi du iš Peterborough miestelio atvykę kolektyvai – „Vyčio“ (4-8) komanda ir „BC Tauro“ (9-3) ekipa.

Nors akivaizdžia dvikovos favorite buvo laikoma „Tauro“ komanda, tačiau „Vyčio“ vyrai ryžtingai pradėjo susitikimą ir pirmąjį kėlinuką baigė turėdami apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (21:13).

Antrajame kėlinuke „Tauro“ atstovai bandė jungti aukštesnę pavarą, tačiau drausmingai žaidę jų varžovai išsaugojo rungtynių kontrolę savo rankose ir įpusėjus dvikovai vis dar buvo priekyje (39:34).

Po didžiosios pertraukos favoritams pavyko perimti iniciatyvą (48:46), vis tik vos atsidūrę priekyje „Tauro“ vyrai vėl užstrigo ir netrukus vėl turėjo vytis varžovus (52:56).

Visgi, kuomet jau atrodė, kad bręsta tikra sensacija „Tauro“ garbę ginantys krepšininkai susiėmė bei parodę, jog yra tiek fiziškai, tiek taktiškai geresni už varžovus sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet ir pabėgti į priekį (75:67).

Nors „Vyčio“ ekipa dar turėjo keletą minučių, tam, kad išgelbėtų rungtynes, tačiau be klaidų žaidę „Tauro“ krepšininkai išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 80:72.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos vadovas  teigė: „Buvo sunkios rungtynės, nes turėjome daug traumuotų žaidėjų ir žaidimas šiek tiek išsiderino.

Džiugu, kad jau kelintas rungtynes iš eilės atsilikdami dviženkliu taškų skirtumu atrandame vidinių jėgų, parodom charakterį ir viskas baigiasi laimingai – pergale mūsų sąskaitoje.

Be to, kolektyvui koją kiša ir nusiteikimas rungtynėms, vis tik tos dešimt pergalių iš eilės daro meškos paslaugą.“

„Tauras“: Edvardas Varpiotas (21 atk.kam., 31 naud.balas) 17, Arnoldas Račickas (8/9 dvit.) 16, Airidas Šurkus 15.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis (36 naud.balai) 36, Modestas Milius 10.

Įdomu tai, jog „Tauro“ vyrai šventė jau aštuntą pergalę iš eilės BLKL-Thames Windows čempionate ir jau dešimtąją jei skaičiuosime BLKL organizuojamą A.Sabonio taurės turnyrą.

Ganėtinai intriguojantį savaitgalį užbaigė tikru desertu tapusi Wisbech „Wizards“ (10-3) ir South Lincs „Dragons“ (10-2) komandų akistata.

Galima drąsiai sakyti, kad tai - „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ dvikovoms prilygstantis derbis, kurio metu visi kompromisai padedami į šalį.

Pirmąją šių komandų akistatą po dramatiškos kovos rezultatu 108:106 laimėjo „drakonai“, tad „burtininkai“ sekmadienį turėjo dvigubą motyvaciją, kuri pasijautė jau nuo pirmųjų susitikimo sekundžių.

Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko apylygė kova, o jo pabaigoje kuklią 2 taškų persvarą turėjo „Dragons“ krepšininkai (29:27).

Vis tik, po trumpos pertraukėlės aistringai žiūrovų palaikomi „Wizards“ atstovai šovė į priekį ir įpusėjus dvikovai jau pirmavo 14 taškų (50:36), o trečiojo kėlinuko viduryje net 20 taškų skirtumu (77:57).

Tarsi prisiminusi, jog pirmojoje akistatoje panaikino panašų deficitą „Dragons“ ekipa pakilo į šturmą ir sugebėjo priartėti iki dešimties taškų (79:89). Tačiau iš klaidų pasimokę „burtininkai“ šįkart nepanikavo, išlaikė žaidimo ritmą ir nuaidėjus finalinei sirenai pasiekė labai saldų revanšą rezultatu 100:90.

Nugalėtojų komandos vadovas Mantas Damašauskas atskleidė pergalės receptą: „Vyrai buvo labai motyvuoti, nes puikiai prisiminė apmaudų pralaimėjimą pirmojo rato akistatoje.

Tad nieko nuostabaus, jog jau nuo susitikimo pradžios komanda buvo labai užsivedusi. Sportinis pyktis davė puikių rezultatų, nes jau dvikovos pusiaukelėje mes turėjome labai solidžią persvarą.

Pergalė, žinoma, džiugina, tačiau apmaudu, jog praėjusią savaitę pralaimėjome „Tauro“ ekipai ir praktiškai praradome šansus užimti pirmąją vietą reguliariajame sezone bei gauti sąlyginai lengvesnius varžovus atkrintamosiose.“

„Wizards“: Egidijus Revuckas (8/8 dvit., 6 rez.perd., 37 naud.balai) 32, Donatas Daubaras 15, Žydrūnas Razminas (15 atk.kam., 10 išpr.praž.) 14.

„Dragons“: Eivydas Aleksa (5 rez.perd., 5 per.kam., 11 išpr.praž., 38 naud.balai) 34, Aleksandr Laryn 23.

Įdomu tai, jog per pastaruosius trejus metus šios komandos susitiko net 8 kartus ir visuomet pergales švęsdavo ta ekipa, kuri protokole buvo įrašyta antroje vietoje, tai yra kaip svečiuose žaidžianti komanda.