BLKL - gražus „Tornado“ poelgis ir „Maxx Join Ltd“ iššūkis favoritams

BLKL - gražus „Tornado“ poelgis ir „Maxx Join Ltd“ iššūkis favoritams 64

Šį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaista 11 susitikimų, kurie pabaigė 2018-ųjų metų kovas. Londono grupėje žaidė „A13 Steel“ grupės komandos, tuo tarpu Piterbore ir Visbičiuje kovėsi „Peterborough Bernelių užeigos“ ir „Thames Windows“ grupių dalyviai. Tad apie viską iš eilės.

Londone

Penktadienio vakaro dvikova prasidėjo nuo kuriozo – į susitikimą atvykę „Artistai“ (3-5) pritrūko vieno žmogaus tam, kad galėtų pradėti rungtynes, tad paskutinę sekundę pasipildė nauju krepšininku ir vis tik stojo į akistatą su „Tornado“ (5-3) vyrais.

Žymiai ilgesnį suolelį turėję Dainiaus Balčiūno auklėtiniai uraganiniu greičių pradėjo rungtynes ir jau po dešimties minučių įgijo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (30:23).

Antrajame kėlinuke „Tornado“ persvara augo toliau, o sužaidus kiek daugiau nei 17 minučių įvyko dar vienas akibrokštas – traumą patyrė „Artistų“ komandos lyderis Edvinas Valatka, kuris nebegalėjo tęsti rungtynių.

Matydami, kad varžovai likusioms 23 minutėms liko vos keturiese ir dar be lyderio „Tornado“ krepšininkai pasielgė labai gražiai ir taip pat „išėmė“ iš sudėties vieną krepšininką.

Per likusį susitikimo laiką vykusi nestandartinė krepšinio kova vyko be didesnės intrigos – visišką rungtynių kontrolę turėję „Tornado“ krepšininkai geometrine progresija didino savo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 108:63.

Nugalėtojų ekipos vadovas Dainius Balčiūnas džiaugėsi pergale, tačiau turėjo pastabų savo komandai: „Smagu iškovoti pergalę prieš šventes, nors tikrai tikėjomės sunkesnių rungtynių, bet taip neatsitiko dėl negausiai susirinkusių varžovų.

Džiaugiuosi komandos darbu puolime, bet gynyba ir toliau stringa. Čia turime įdėti daugiau darbo, tad treniruotėse koncentruosimės į tai.

Ačiū žaidėjams, kurie nukalė, jei neklystu, rezultatyviausią pergalę komandos istorijoje. Taip pat noriu palinkėti šiltų švenčių visai BLKL organizacijai, „Tornado“ fanams, rėmėjams, komandos nariams ir jų šeimoms. Ačiū, kad esate ir susitiksim po Naujų!“

„Tornadas“: Marius Kaftaniukas (7/11 trit.) 27, Mantas Kesminas (19 atk.kam., 5 rez.perd., 34 naud.balai) 26, Ernestas Marcauskas 17.

„Artistai“: Kęstutis Vaitkevičius 19, E.Valatka 15.

Sekmadienio kovas Londone pradėjo „Brickson-Medelyno“ (1-7) ir „Spartos BC“ (2-6) komandos. Tiek viena, tiek kita ekipa norėjo nukelti šias rungtynes, tačiau to nepavykus padaryti abi pasielgė sportiškai ir sužaidė dvikovą tvarkaraštyje numatytu laiku.

Nežinia, kaip susitikimas būtų klostęsis jei abi kolektyvai turėtų stipriausias sudėtis, tačiau esamomis sąlygomis savo pranašumą įrodė „spartiečių“ ekipa.

Nors sužaidus dešimt minučių priekyje buvo „Brickson-Medelyno“ krepšininkai (14:10). Tačiau visiškas rotacijos nebuvimas ir senkančios jėgos padarė savo.

Jau antrajame ketvirtyje „spartiečiai“ perėmė iniciatyvą į savo rankas (31:26), o įgavę pasitikėjimo savo jėgomis po didžiosios pertraukos „Spartos“ vyrai ėmė žaisti „lyg ant sparnų“ ir gana lengvai susikrovę dviženklį pranašumą dvikovos pabaigoje šventė triuškinamą pergalę rezultatu 68:51.

„Sparta“: Andrius Burkšaitis (13 atk.kam., 7 rez.perd., 32 naud.balai) 22, Evaldas Pacaitis 20, Dainius Aleknavičius 9.

„Brickson-Medelynas“: Gintaras Varanauskas (14 atk.kam.) 21, Benas Švalkūnas (16 atk.kam.) 18.

O štai antrosios sekmadienio rungtynės įnešė šiek tiek klausimų iš kurių didžiausias: ar „A Team“ (8-0) nenugalimumo mitas išsisklaidė?

Ne, absoliutūs BLKL favoritai nepatyrė pralaimėjimo, tačiau dvikovoje su „Volfo“ (4-4) vyrais dėl pergalės teko gerokai paprakaituoti.

Iki tol visus varžovus triuškinę vidutine 51 (!) taško persvara „A Team“ ekipa pagaliau sutiko sau lygų varžovą.

Nors favoritai pirmavo visą susitikimo laiką, tačiau didžiausias jų įgytas pranašumas siekė vos 13 taškų (54:41), o likus žaisti kiek daugiau nei dvi su puse minutės „A Team“ ekipa apskritai buvo priremta prie sienos (76:74).

Visgi, šįkart pagrindiniai pretendentai į BLKL auksą atsilaikė ir šaltakraujiškiau sužaidę dvikovos pabaigą sugebėjo išplėšti sunkiausią sezono pergalę rezultatu 88:81.

„A Team“: Algirdas Jaras 20, Aurimas Karbauskas (5 rez.perd.) 17, Darius Kalnutis 15.

„Volfas“: Nerijus Anglickis (10 atk.kam., 39 naud.balai) 21, Irmantas Bernotas 17.

Panašu, jog jau dabar galima drąsai sakyti, kad intriga į BLKL grįžta su trenksmu. Iškart po Naujų metų Londone vyks favoritų mūšis, kuriame susigrums „A Team“ ir „Builders Team BC“ komandos,

Tuo tarpui „Volfo“ klubas irgi galanda ginklus, nes antroje sezono dalyje prie jo turėtų prisijungti dar vienas fenomenalų gebėjimų krepšininkas Tomas Butrimas.

Itin įdomiai susiklostė „Viesulo BC“ (6-2) ir „Credo“ (3-5) komandų dvikova, kurią netikėtai sunkiai laimėjo pirmoji ekipa.

Įpusėjus antrajame kėlinukui „kreditoriai“ diktavo varžovams savo sąlygas ir triuškino juos 20 taškų persvara (43:23).

Tačiau nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę „Viesulo“ krepšininkai atsigavo po nokdauno ir dar pirmoje susitikimo pusėje apkarpė turėtą deficitą (40:44).

Supratę, kad varžovai yra įveikiami Eridano Lazdausko auklėtiniai padidino apsukas, perėmė iniciatyvą į savo rankas, o trečiojo ketvirčio pabaigoje pagaliau atsidūrė priekyje (54:52).

Nors „Credo“ komanda nepalūžo ir toliau demonstravo įspūdingą žaidimą, tačiau kraujo skonį pajutę „Viesulo“ vyrai jau buvo nesustabdomi.

Likus žaisti kiek daugiau nei šešias minutes „Viesulo“ ekipa susikrovė dviženklę persvarą (71:61) ir atrodė, kad viskas šioje dvikovoje jau yra aišku. Tačiau „Credo“ krepšininkai pademonstravo tvirtą charakterį ir likus pusei minutės priartėjo vieno metimu atstumu (70:73).

Per likusi susitikimo laiką aikštėje virė tikras nervų karas, vis tik pergalę rezultatu 77:72 šventė kiek protingiau pagrindinio laiko pabaigą sužaidusi „Viesulo“ ekipa.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas braukė prakaito lašus nuo kaktos: „Labai sunki pergalė, nes iš minus 20 sugebėjom grįžti į rungtynes ir iškovoti pergalę, kuri buvo labai svarbi. Ačiū vyrams, kurie nenuleido rankų, už kovingumą. O „Credo“ vyrukai – tikri šaunuoliai, metė mums rimtą iššūkį. Šios rungtynės buvo kaip finalas! Visiems gerų švenčių!”

„Viesulas“: Aurelijus Jančenko 24, Edvinas Nurutdinovas 20, Tadas Buivydas (11 atk.kam.), Vytautas Rimkus, Marius Račkauskas ir Edgaras Bybartas po 7.

„Credo“: Justinas Muzikevičius (16 atk.kam., 41 naud.balas) 26, Dalius Gedvilas 16.

Po šių rungtynių tapo aišku, jog antrajame varžybų etape stipriausiųjų grupėje žais „A Team“, „Builders Team BC“, „Viesulo“, „Tornado“ ir „Volfo“ komandos.

Tuo tarpu silpnesniųjų pusėje varžysis „Credo“, „Artistų“, „Sparta BC“, „Brickson-Medelyno“ ir „Maxx Join Ltd BC“ ekipos.

Savaitgalio, o tuo pačiu ir 2018-ųjų metų BLKL kovos baigėsi dar viena įspūdinga akistata, kurioje susikovė „Builders Team BC“ (8-0) garbę ginantys vyrai ir „Maxx Join Ltd BC“ (0-8) atstovai.

Nors į mūšį stojo komandos esančios visiškai skirtinguose turnyro rikiuotės galuose, tačiau rungtynės gavosi visai įdomios ir su sunkiai nuspėjama pabaiga.

Susitikimą geriau pradėjo „Maxx Join Ltd“ ekipa, kuri pirmajame kėlinuke pasiuntė favoritus į nokdauną ir sužaidus dešimt minučių turėjo apčiuopiamą pranašumą (21:13).

Šaltas dušas akivaizdžiai nepabudino „statybininkų“ ekipos, tad įsibėgėjęs „maxx“ traukinys sėkmingai riedėjo toliau ir antrojo ketvirčio viduryje komandas skyrė triuškinama 17 taškų persvara (38:21).

Tačiau, kuomet jau atrodė, jog kvepia ne Kalėdomis, o didžiule sensacija viskas apsivertė aukštyn kojomis. Savo veiksmus gynyboje pertvarkiusi „Builders Team“ ekipa atsigavo, ėmė pamažu artėti prie varžovų, o pačioje trečioje ketvirčio pabaigoje pagaliau pavijo varžovus (58:58).

Lemiamame ketvirtyje „Maxx Join Ltd“ atstovai dar bandė sukurti stebuklą, tačiau pasitikėjimą savo jėgomis atgavę „statybininkai“ jau diktavo savo žaidimo sąlygas ir pamažu didino savo pranašumą.

Įdomios, nervingos ir emocingos rungtynės nepataikė staigmenos, pergalę rezultatu 83:73 šventė „statybininkų“ komanda. Tačiau prieš antrąjį varžybų etapą „Maxx Join Ltd“ ekipa davė aiškiai suprasti, kad šiame sezone tikrai nėra linkusi likti be atkrintamųjų.

„Builders Team“: Naglis Morkūnas 16, Vytas Degutis ir Andrius Sirutis po 14.

„Maxx Join Ltd“: Marius Žurauskas (34 naud.balai) 30, Mindaugas Birštonas 19.

Visbičiuje

Šeštadienio rytą Piterbore vyko du „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės susitikimai. Pirmajame  Peterborough „Baltijos vilkai“ (1-4) rezultatu 58:42 palaužė Corbys „Cobras“ (1-5) vyrus ir pagaliau šventė pirmąją pergalę klubo istorijoje.

Susitikimą geriau pradėjo „kobros“, kurios sužaidus kiek daugiau nei tris minutes turėjo apčiuopiamą 7 taškų persvarą (9:2). Tačiau į tai „Baltijos vilkai“ atsakė įspūdinga atkarpa 11:0 po kurios perėmė iniciatyvą (13:9) ir per likusią dvikovos dalį nebesigręžiojo atgal.

Trečiojo ketvirčio viduryje „Baltijos vilkai“ įgijo didžiausią rungtynėse 18 taškų pranašumą (35:17), tad nuo šios akimirkos tapo aišku, kad šeštadienio rytą abiems komandoms teliko padaryti du dalykus – sutvarkyti likusius formalumus ir sulaukti finalinei rungtynių sirenos.

Nugalėtojų komandos vadovas Deividas Toleikis turėjo kuo pasidžiaugti: „Toli gražu ne pačios geriausios mūsų rungtynės, bet gerai, kad pavyko metus užbaigti pergale. Sunkiai įsibėgėjome rungtynių pradžioje, trūko momentais koncentracijos gynyboje, o „Cobros“ už tai iškart baudė.

Daug kur nepataikėme lengvų metimų, kuriuos yra privaloma pataikyti, taip pat prametėme daug baudų. Motyvacijos vyrams tikrai netrūko, bet klaidų galima buvo išvengti žaidžiant kai kuriuose situacijose ramiau, protingiau.

Be to, gan prastai išnaudojome savo priekinę liniją. Nors turėjome gan žymią ūgio persvarą prieš varžovą tuo nelabai pasinaudojome. Manau galėjo būti geresnis rezultatas. Ačiū varžovams už švenčių proga padovanotus 2 taškus, tai buvo įsimintinas rungtynių epizodas!“

Tuo tarpu „Cobras“ vadovas Arūnas Penkauskas atskleidė pagrindines savo komandos bėdas: „Sunkios buvo rungtynės. Žinau, kad mums klijuojama autsaiderių etiketė, bet ką gali padaryti, kai komandoje lieka 7-8 žaidėjai?

Sunku treniruotis, o tuo labiau žaisti. Sveikiname „Baltijos vilkus“ su pergale. Mums paprasčiausiai nekrito niekas – daug metimu išmesta, o taiklumas prastas.

Tai gal ir yra mūsų bėda. Be to, sumažėjusi žaidėjų rotacija irgi nepadeda – pavargstam. O šiaip, kaip ir minėjau buvo tikrai geros rungtynės. Ačiū varžovams ir su artėjančiom šventėm visus!”

„Baltijos vilkai“: Algirdas Pučkys (10 atk.kam., 6 per.kam., 6 kld.) 17, Mindaugas Mudingis, Ramūnas Gamaniukas ir Gintaras Valiuška po 9.

„Cobras“: Arūnas Penkauskas 20, Rolandas Mavrin ir Julius Gasevičius po 6.

Antrosios šeštadienio rungtynėse buvo gerokai įdomesnės, nes jose grūmėsi dėl pirmųjų vietų pavasarį greičiausiai kovosiančios Peterborough „Vyčio-2“ (5-1) ir Wisbech „Wizards-2“ (2-3) ekipos.

Dvikovos pradžioje žymiai geriau sekėsi „burtininkams“, kurie kietai gynėsi, atrodė šviežesni puolime ir įpusėjus dvikovai pirmavo (44:37).

Visgi, ilgosios pertraukos fantastiškai žaidusio Deivido Jakštaičio vedami  „Vyčio“ dubleriai atsigavo ir parodė visiškai kitokį savo veidą.

Trečiajame kėlinuke „Vyčio-2“ komanda pademonstravo visa griaunantį žaidimą ir sugebėjo ne tik likviduoti turėtą deficitą, bet ir išsiveržti į priekį (66:61).

Nors lemiamame ketvirtyje „Wizards-2“ ekipa pakilo ant kojų ir bandė alsuoti varžovams į nugaras, tačiau Peterborough miesto atstovai atlaikė visus varžovų antpuolius, išsaugojo trapią persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė sunkią pergalę rezultatu 80:73.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos vadovas Marius Malijonis nepagailėjo laiko ir davė ilgą komentarą: „Su „Wizards-2“ komanda susitikome pirmą kartą. Neslėpsime, turbūt kaip ir visos komandos, stebėjome būsimų varžovų pasirodymus su kitomis komandomis ir susidarėme nuomonę, kad šią komandą veda vienas lyderis, tad planas buvo labai aiškus.

Tačiau, kas ant popieriaus atrodo elementaru, praktiškai nevisada pavyksta. Rungtynes pradėjome vangiai, o tuo pasinaudoję varžovai ėmė diktuoti savo sąlygas. Tris kėlinukus „burtininkai“ fantastiškai metė tritaškius, o tai mus varė į neviltį.

Antroje susitikimo pusėje sugebėjome sustabdyti varžovų lyderį, bet to nepakako, nes dar keli žaidėjai puikiai talkino jam. Kad ir kaip gerai žaidė varžovai, mūsų komandos vienas iš lyderių šią kovą norėjo laimėti labiau nei visi kiti.

Monstriškai žaidęs Deividas Jakštaitis tiesiog plėšė varžovų krepšio tinklelį, tad likusiems komandos nariams teko tik žiūrėti ir mėgautis lyderio kuriamu spektakliu.

Net 50 įmestų taškų, kažkas iš fantastikos zonos! Manau nėra nei mažiausios abejonės, kad Deividas yra „Vyčio“ komandos Kalėdų Senelis, kuris mums padovanojo tokią puikią pergalę!

Šia puikia nuotaika noriu pasidalinti su visomis BLKL komandomis ir organizatoriais. Linksmų švenčių nuo „Vyčio“ klubo! Na, o varžovams norisi palinkėti daug prisivalgyti per šventes, nes kuo toliau tuo sunkiau su jumis kovoti.“

„Vytis-2“: Deividas Jakštaitis (14 atk.kam., 6 kld., 60 naud.balų) 50,  Redas Mickus 12, Marius Malijonis 11.

„Wizards-2“: Haroldas Petrauskas 24, Vytautas Grušauskas (6 rez.perd.) 17.

Įdomu tai, jog D.Jakštaičio pelnyti 50 taškų ir surinkti 60 naudingumo balų yra nauji visų laikų Visbičiaus grupės rekordai.

Sekmadienio kovas Visbičiaus regione pradėjo be pralaimėjimų „Thames Windows“ grupėje žengianti Peterborough „BC Tauro“ (7-0) ekipa ir kitoje pasaulio dalyje, kuri vadinasi „be pergalių“ esantys Peterborough „Odd Socks“ (0-7) vyrai.

Savotiškoje Dovydo ir Galioto akistatoje niekas intrigos nelaukė, tad nieko nuostabaus, kad jos ir nebuvo. Dar pirmajame kėlinuke „Tauro“ ekipa susikrovė dviženklį pranašumą (24:11), kurį favoritai vėliau tik didino ir ištiksėjus pagrindiniam dvikovos laikui šventė lengvą pergalę rezultatu 85:59.

„Tauras“: Arūnas Butkys (7 rez.perd.) 19, Kęstutis Palubinskas (10 atk.kam.) 18, Algirdas Dovydas (5/6 dvit.) 10.

„Odd Socks“: Cristian Govor 19, Franek Smith 12.

Kiek įdomiau klostėsi Boston „Fighters“ (1-6) ir Kings Lynn „Reapers-LBC“ (4-3) komandų akistata, kurią rezultatu 91:86 laimėjo antroji ekipa.

Turnyro lentelės dugne esantys Bostono krepšininkai geriau pradėjo rungtynes ir įpusėjus joms turėjo dviženklį pranašumą (47:36).

Vis tik trečiajame kėlinuke „Reapers-LBC“ ekipa beveik likvidavo turėtą deficitą (64:65), o po tiksliau sužaisto lemiamo kėlinuko sugebėjo išplėšti dramatišką pergalę.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai žarstė varžovų ekipai pagyras: „Dėkojame savo varžovams už fizišką ir gerą kovą. Dvikovos pradžia nebuvo tokia, kokios mes norėjom, bet po ilgosios pertraukos išbėgom su vienu tikslu, kad užbaigti metus reikia su pergale. Ačiū dar kartą varžovams už tikrai gerą krepšinį.“

„Reapers-LBC“: Eivydas Aleksa (18 atk.kam., 46 naud.balai) 31, Gerardas Simaitis 20, Eivydas Kriūnas 18.

„Fighters“: Valdas Lipskys (5 kld.) 28, Tomas Alseika (18 atk.kam., 39 naud.balai) 25.

Vos prieš keletą sezonų „Kubus United“ (6-1) ir South Lincs „Dragons“ (2-5) komandos buvo nuolatinės BLKL-Thames Windows grupės finalų dalyvės.

Tačiau bėgantis laikas išsklaidė buvusias komandų žvaigždes po kitus klubus, tad dabar šių ekipų akistatos toli gražu nebegalima vadinti grandų mūšiu.

Juolab, kad ir pati rungtynių eiga parodė didžiulę takoskyrą tarp šių epinių komandų. Vos šešis krepšininkus rotacijoje turėję „Dragons“ vyrai bandė kovoti, tačiau su kur kas didesne energija žaidę „Kubus United“ krepšininkai gana lengvai rinko taškus ir sulig kiekviena minute didino savo pranašumą.

Įpusėjus rungtynėms favoritai jau triuškino varžovus (55:31), o nuaidėjus finalinei sirenai šventė įspūdingą pergalę net 43 taškų skirtumu rezultatu 107:64.

„Kubus United“: Giedrius Pakalniškis (10 rez.perd., 37 naud.balai) 25, Arnas Maziliauskas ir Mindaugas Špukas po 23.

„Dragons“: Tadas Zobiela 28, Martynas Rauga 9.

Šeštadienį vykusią dublerinių komandų akistatą laimėjo „Vyčio-2“ ekipa, o štai sekmadienį vykusioje pagrindinių ekipų dvikovoje pergalę šventė „Wizards“ (5-2) atstovai sutriuškinę „Vyčio“ (3-4) krepšininkus rezultatu 117:73.

Išvakarėse net 60 naudingumo balų surinkęs ir BLKL Wisbech rekordą pagerinęs D.Jakštaitis vėl siautėjo aikštelėje ir aikštę paliko surinkęs 30 naudingumo balų.

Tačiau pergalę sekmadienio popietę šventė komandinį žaidimą pademonstravę „Wizards“ vyrai, kurie dvitaškius metė net 70,3% (38/54) taiklumu, realizavo net 47,8% (11/23) tolimų metimų ir dvikovos metu atliko net 27 rezultatyvius perdavimus.

Skaudžią nesėkmę patyrusios „Vyčio“ komandos atstovas spaudai Vaidas Abelkis pripažino varžovų pranašumą: „Sveikinu „Wizards“ ekipą su lengva pergale. Mūsų gynyba buvo tragiška, darėme labai daug klaidų, po kurių buvo pelnyta daug lengvų taškų, be to stipriai pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių.

Tai turbūt ir buvo pagrindinės tokio pralaimėjimo priežastys. Bet reikia nenuleisti galvų ir eiti kovoti kitose rungtynėse.“

„Wizards“: Egidijus Revuckas (7 rez.perd., 44 naud.balai) 34, Modestas Dvarvytis (6/6 dvit.) 27, Nerijus Gelžinis (5 rez.perd.) 20.

„Vytis“: D.Jakštaitis (11 atk.kam., 30 naud.balų) 24, Adrians Dumbrovskis 14.