BLKL - intriguojantys derbiai ir sunkios lyderių pergalės

BLKL - intriguojantys derbiai ir sunkios lyderių pergalės 62

Per tris savaitgalio dienas Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko vienuolika akistatų, kurios įnešė kiek aiškumo į Londono ir Visbičiaus grupių turnyrinę rikiuotę, pateikė staigmenų ir kaip visuomet padovanojo daug įdomių akcentų. Tad apie viską iš eilės.

Londone

Lapkričio mėnesio kovas pabaigė dvi „Super mėgėjų“ grupės komandos: „Viesulas-2“ (5-1) ir „TeamLT“ (2-2) ekipa.

Prieš prasidedant šiai akistatai tarp komandos vadovų buvo lengvų nesutarimų dėl dvikovos laiko mat „Viesulo“ klubas penktadieniui norėjo deleguoti „United“ ekipą, o sekmadienį sužaisti su dublerine ekipa.

Vis tik su tokiu pasiūlymu „TeamLT“ vadovybė nesutiko, tad penktadienio akistata vyko pagal planuotą tvarkaraštį.

Nežinia kiek daug įtakos turėjo požeminiai vandenys, tačiau negausiai susirinkę „Viesulo-2“ komandos vyrai į aikštę žengė kunkuliuojantys sportiniu pykčiu ir nusiteikę sudraskyti varžovus, o sužaidus 10 minučių atrodė, jog taip ir bus, nes Aurimo Buroko auklėtiniai mėgavosi triuškinama 18 taškų persvara (27:9).

Antrajame kėlinuke žaidimas kiek aprimo. Po šalto dušo atsigavę „TeamLT“ vyrai pristabdė įsibėgėjusį varžovų traukinį ir nebeleido „Viesulo“ vyrams jaustis padėties šeimininkais. Tiesa ir patys negalėjo nieko padaryti siekdami bent kiek turėtą deficitą.

Lemiamo ketvirčio pradžioje atrodė, kad viskas šioje dvikovoje yra aišku, tačiau tuomet jėgų stygių jautę „Viesulo-2“ komandos krepšininkai kiek sumažino apsukas, o tuo pasinaudoję „TeamLT“ atstovai netikėtai spurtavo ir pačioje pagrindinio laiko pabaigoje priartėjo iki vieno metimo (63:65).

Per likusį susitikimo laiką „Viesulo-2“ komandos puolėjas Šarūnas Stanišauskas pataikė baudą, o „TeamLT“ prametė dvitaškį ir tritaškį, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką, tačiau labai saldžią favoritų pergalę rezultatu 66:63.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas davė trumpą komentarą: „Dvikovos pradžia buvo gera, o pirmas kėlinukas - kone idealus. Paskui sustojom, gal ir pritrūko jėgų, nes buvom tik septyniese, tad „TeamLT“ vyrai pagavo žaidimą, puikiai išnaudojo mūsų klaidas ir sumažino turėtą deficitą. Laimei, pergalė buvo mūsų.

Džiaugiuosi, kad su tiek klaidų pavyko laimėti rungtynes, nes per savo skubėjimą ir nesusikalbėjimą galėjom gerokai prisižaisti.“

„Viesulas-2“: Š.Stanišauskas (8 kld.) 20, Darius Sidaravičius (11 atk.kam., 6 kld.) 15, Alvydas Banelis (15 atk.kam., 7 kld.) 13.

„TeamLT“: Nikolajus Vasiljevas 12, Julius Šeškevičius, Dmitrii Makarenko ir Rasius Briedis po 10.

Sekmadienio kovas pradėjo taip pat „Super mėgėjų“ grupėje žaidžiančios „Bombos“ (5-0) ir „Baltų“ (1-4) ekipos.

Nors aiškia rungtynių favorite buvo laikoma be pralaimėjimų žengianti „Bomba“, tačiau „Baltai“ varžovams metė gana rimtą iššūkį ir didžiąją dalį rungtynių lipo jiems ant kulnų.

Likus žaisti aštuonias minutes rezultatas dar buvo lygus (43:43), tačiau tuomet „Bomba“ sužaidė idealią kelių minučių atkarpą per kurią pelnė net 14 taškų be atsako ir įgijo triuškinamą pranašumą (57:43).

Į nokdauną pasiųsti „Baltai“ pakilo ant kojų, tačiau intrigos atkurti nebepajėgė, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė penktąją iš eilės „Bombos“ pergalę rezultatu 59:47.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai turėjo kuo pasidžiaugti: „Šaunuoliai vyrai, nors dar negalime džiaugtis geru žaidimu, bet svarbiausia pasiėmėm tašką. Norėjosi sužaisti geriau, bet daug įtakos turėjo tai, kad ligos ir traumos išretino mūsų gretas.

Kaip bebūtų, šventes sutiksime būdami geros nuotaikos. O įžengus į kitus metus reikės gerinti žaidimą, jeigu norime kažką pasiekti. Reikia pagirti ir varžovus, kad stipriai nukraujavę ir būdami vos šešiese kovojo iki galo ir mums pridarė nemažai problemų.

Na ir „Bombos“ komanda visiems linki gerų artėjančių švenčių!“

„Bomba“: Egidijus Markevičius (13 atk.kam.) 14, Laimonas Knetas 11, Tomas Gudas (10 rez.perd.) 10.

„Baltai“: Mantas Rakauskas 11, Petras Aleksandravičius (14 atk.kam., 5 kld.) 10.

Iškart po šios akistatos į aikštę žengė „TeamLT“ (3-2) ir „Viesulo United“ (1-5) komandos, kurios užbaigė pirmojo rato kovas „Super mėgėjų“ grupėje.

Turnyro rikiuotėje šias ekipas skyrė vos viena pergalė, tad logiškai mąstant buvo galima laukti intrigos. Tačiau „TeamLT“ vyrai pasistengė, kad jų pranašumu niekas negalėtų suabejoti.

Pirmajame kėlinuke „Viesulo United“ atstovai dar bandė kandžiotis (9:12), tačiau įpusėjus dvikovai „TeamLT“ ekipai jau triuškino varžovus (35:17).

Po didžiosios pertraukos žaidimas vėl kiek susilygino, tačiau visišką rungtynių kontrolę savo rankose laikę „TeamLT“ nors ir nežymiai, tačiau dar labiau padidino savo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 71:42.

„TeamLT“: Dmitrii Makarenko (6 rez.perd.) 14, Donatas Averlingis 11, Darius Gradickas 10.

„Viesulas United“: Danius Bratkauskas (7 kld.) 13, Evaldas Bernotas (7 kld.) 9.

Įpusėjus reguliariajam sezonui pirmąją vietą „Super mėgėjų“ grupėje užima „Bombos“ (5-0) ekipa, antri žengia „Viesulo-2“ (4-1) vyrai, trečia „TeamLT“ (3-2) ekipa, ketvirti „Baltai“ (1-4), penkti „Viesulo United“ (1-4) krepšininkai, o šeštoje pozicijoje liko „Alytaus“ (1-4) ekipa.

Sekmadienį aikštėje pasirodė ir „A13 Steel“ grupėje kovojančios ekipos, kuomet ginklus surėmė „Credo“ (3-4) ir „Brickson-Medelyno“ (1-5) komandos.

Susitikimo pradžioje vyko apylygė kova, tačiau vėliau favoritų statusą turėję „kreditoriai“ atitrūko ir antrojo kėlinuko viduryje įgijo didžiausią rungtynėse 19 taškų persvarą (37:18).

Laimei, smūgį dešinę prasileidę „Brickson-Medelyno“ krepšininkai nepalūžo. Anaiptol, pademonstravę išskirtinį kovingumą atgaivino dvikovoje intrigą, o lemiamo kėlinuko viduryje net prirėmė varžovus prie sienos (64:65, 65:66).

Visgi nepavydėtinoje padėtyje atsidūrusi „Credo“ komanda išsaugojo šaltą protą ir vos per keletą minučių susigrąžino apčiuopiamą pranašumą (70:65).

Per likusį dvikovos laiką „Brickson-Medelyno“ vyrai dar spardėsi, tačiau nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė sudėtingą „Credo“ atstovų pergalę rezultatu 79:72.

„Credo“: Justinas Muzikevičius (23 atk.kam., 10 išpr.praž., 44 naud.balai) 28, Dalius Gedvilas (20 atk.kam., 34 naud.balai) 20, Andrius Turčinavičius 11.

„Medelynas“: Deivydas Šabaras 20, Eugenijus Braknys (6 kld.) 13.

Savaitgalio kovas baigė dėl A.Sabonio Didžiosios taurės kovojančios „LT BC-London United“ ir „Tornado“ komandos, kurios sužaidė ketvirtfinalio akistatą.

Nors „Tornado“ ekipa yra viena iš BLKL lyderių, tačiau mesti rimtesnio iššūkio Anglijos lygoje dalyvaujantiems varžovams ji taip ir nesugebėjo.

Dar pirmajame kėlinuke „LT BC“ rinktinė įgijo triuškinamą 20 taškų pranašumą (31:11), kurį per likusią rungtynių dalį gana ramiai išsaugojo ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 92:74.

„LT BC-London United“: Dovydas Rudik (6 rez.perd.) 25, Marius Čeponis (5 per.kam.) 19, Modestas Krasauskas 15.

„Tornadas“: Vilius Akučka 19, Mantas Kesminas 14.

Jei ketvirtfinalio etapas „LT BC-London United“ vyrams tapo lengvu pasivaikščiojimu, tai pusfinalis bus vertas finalo, nes ten jau laukia ir ginklų ašmenis galanda šiame sezone rimtesnio pasipriešinimo dar nesutikę „A Team“ vyrai.

Visbičiuje

Dvejos rungtynės buvo sužaistos šeštadienį Littleport mieste, kuriose kovėsi Visbičiaus regiono dalyvės. Pirmiausia vietos „Žalgiris“ (3-1) priėmė iki tol ne pralaimėjimų žengusią Wisbech „Wizards-2“ (2-1) ekipą.

Pirmajame kėlinuke aikštėje virė dviejų lygiaverčių varžovų dvikovą, tad nieko nuostabaus, jog sužaidus 10 minučių rezultatas buvo lygus (20:20).

Tačiau vėliau aistringai sirgalių palaikomi aikštės šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą, pabėgo nuo varžovus ir ištiksėjus pagrindiniam laikui šventė svarbią pergalę rezultatu 69:55.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Tadas Vaitkus buvo laimingas dėl pergalės, tačiau sielvartavo dėl traumą patyrusio komandos draugo: „Dvejopi jausmai po rungtynių – esame patenkinti pergale, nors kaip ir Eurolygoje niekas lengvų taškų čia nedalina.

Pirmas blynas Littleport arenoje taip pat, manau, neprisvilo – renginys praėjo sklandžiai ir tiek žaidusiems, tiek atėjusiems pažiūrėti turėjo patikti.

Deja, vienas iš mūsų žaidėjų, Vitalijus Kalnikas gavo sunkią traumą ir dvikovos metu patyrė daugybinius riešo ir alkūnės lūžius.

Žinome riziką žaidžiant žaidimą, kurį mylime, bet vis tiek labai skaudu, kai tokios traumos sukuria dideles problemas ir už aikštelės ribų. Žiūrėsime, kuom galėsime jam padėti.“

„Žalgiris“: Darius Mišinskas ir Nils Cincius po 9, Aleksandr Laryn (10 atk.kam.) ir Linas Briedelis po 8.

„Wizards-2“: Haroldas Petrauskas (3/11 dvit.) 24, Edvinas Gulbinas 9.

Įdomu tai, jog „Žalgirio“ komandoje pasirodė visi 12 rungtynėms registruotų žaidėjų ir tik vienas jų nepelnė taškų. Dar įdomiau, kad nė vienas komandos narys nepelnė dviženklio taškų skaičiaus ir nepaisant to komandas pasiekė pergalę. Tiesa sakant, tokio atvejo asmeniškai aš dar nesu matęs.

Iškart po šios dvikovos susikovė „Thames Windows“ grupės dalyvės kovojančios dėl aukščiausių vietų Visbičiaus regione – daugkartinė čempionė „Kubus United“ (4-1) komanda ir lygos naujokai Kings Lynn „Reapers-LBC“ (2-3) krepšininkai.

Dviejų Kings Lynn atstovų derbis gavosi kaip reta gražus. Pirmoje dvikovos dalyje dominavo lygos naujokai, kurie neblogai tvarkėsi su varžovų lyderiais ir beveik visą laiką buvo priekyje, o įpusėjus dvikovai mėgavosi apčiuopiame keturių taškų persvara (46:42).

Visgi, ilgosios pertraukos metu ištaisę savo klaidas „Kubus United“ krepšininkai trečiajame kėlinuke perėmė iniciatyvą ir ketvirčio pabaigoje jau patys diktavo madas (67:59).

Lemiamame kėlinuke „Reapers-LBC“ dar bandė sukurti stebuklą, tačiau kur kas brandžiau ir drausmingiau žaidę „Kubus United“ vyrai išlaikė įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 94:82.

„Kubus United“: Arnas Maziliauskas (12 atk.kam., 31 naud.balas) 30, Giedrius Pakalniškis (9 rez.perd.) 21, Tomas Liberis 20.

„Reapers-LBC“: Eivydas Kriūnas 28, Eivydas Aleksa (14 atk.kam.) 20.

Įdomių įvykių Visbičiuje netrūko ir sekmadienį, o grožybės prasidėjo jau nuo pat ryto, kuomet špagas surėmė dvi turnyro favoritės Peterborough „BC Tauro“ (5-0) ekipa ir Wisbech „Wizards“ (3-2) garbę ginantys krepšininkai.

Lygiai prieš savaitės šios komandos kovėsi A.Sabonio Didžiosios taurės aštuntfinalyje, o tuomet pergalę po pratęsimo rezultatu 107:97 šventė „Tauro“ vyrai.

Po savaitės rungtynių nugalėtojas nepasikeitė, tačiau dvikovos scenarijus buvo kiek kitoks. Taurės turnyre visą laiką pirmavo „burtininkai“, o svečiai iš Peterborough stebuklingai išsigelbėjo tik po spurto lemiamame kėlinuke.

Tuo tarpu sekmadienį vykusioje „Thames Windows“ grupės reguliariojo sezono akistatoje „Tauro“ ekipa iškart primetė varžovams sau parankų žaidimo stilių ir nė akimirkai neleido suabejoti savo pranašumu.

Tiesa, baltos vėliavos nekėlę „Wizards“ atstovai visą susitikimo laiką išlaikė intrigą, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai įtikinamą pergalę rezultatu 105:93 šventė komandinį žaidimą pademonstravę „Tauro“ ekipos atstovai.

„Tauras“: Edvardas Varpiotas (16 atk.kam., 6 rez.perd., 11 išpr.praž., 46 naud.balai) 29, Arūnas Butkys (6 rez.perd.) 18, Titas Myrovas (6/6 dvit.) 17.

„Wizards“: E.Revuckas (39 naud.balai) 37, Žydrūnas Razminas 17.

Įdomu tai, jog Peterborough komandoje net šeši krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių, nors „Wizards“ gretose tą patį padarė penki kolektyvo nariai, tačiau čia viskas sukosi aplink E.Revucką, kuris surinko beveik 40% visų savo komandos taškų.

Turnyro lentelės kaimynų akistatoje buvo laukta intrigos, vis tik South Lincs „Dragons“ (2-3) ekipa sužaidė kone geriausią šio sezono dvikovą ir rezultatu 71:50 palaužė Boston „Fighters“ (1-4) atstovus.

Pirmąjį kėlinuką rezultatu 16:11 laimėjo Bostono ekipa. Tačiau tuomet „Dragons“ vyrai įsivažiavo, pradėjo siautėti puolime ir per likusį susitikimo laiką jau žaidė pagal pačių rašomas taisykles.

Likus dešimčiai minučių „drakonai“ turėjo gana kuklią septynių taškų persvarą (51:44), tačiau „lyg iš natų“ sužaistas ketvirtas kėlinukas leido South Lincs miestelio atstovams įgyti triuškinamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti lengvą pergalę.

„Dragons“: Tadas Zobiela (6 rez.perd.) 21, Tomas Vyšniauskas ir Laurynas Nagys po 17.

„Fighters“: Tomas Alseika ir Arentas Jasiūnas po 14.

Sekmadienį Anglijos Premiere League vyko net trys derbiai, tad natūralu, kad vienas buvo sužaistas ir BLKL pirmenybėse.

Dviejų Peterborough miesto komandų akistata, kurioje kovėsi „Vyčio“ (3-2) ir „Odd Socks“ (0-5) ekipos lyderis buvo aiškus, tačiau kovinis atstumas laikėsi kone visą rungtynių laiką.

Turnyro rikiuotėje aukščiau stovinti „Vyčio“ ekipa nuo pat pirmųjų minučių perėmė iniciatyvą į savo rankas, tačiau iki didžiosios pertraukos nuolat jautė varžovų alsavimą.

Lūžis rungtynėse įvyko trečiajame kėlinuke, kuomet „Vyčio“ vyrai sužaidė sėkmingą kelių minučių atkarpą ir įgijo triuškinamą 17 taškų persvarą (70:53).

Per likusį dvikovos laiką „Odd Socks“ krepšininkai kiek apkarpė turėtą deficitą, tačiau pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui pergalę rezultatu 87:77 šventė „Vyčio“ ekipa.

Nugalėtojų komandos vadovas Vaidas Abelkis šioje dvikovoje įžvelgė gana daug pozityvių dalykų: „Sveikinu savo komandos narius su pergale. Šiandien žaidėme daug geriau, negu praeitą savaitę prieš „Viesulą“, puolimas veikė žymiai geriau, bet 29 klaidos neleido laimėti didesniu skirtumu.

Vėl pasimesdavome prieš varžovų spaudimą ir ten praradom daug kamuolių. Ačiū komandai, kuri tikrai stengėsi ir atidavė visas jėgas.“

„Vytis“: Deividas Jakštaitis (13/14 dvit., 40 naud.balų) 30, Marius Mickevičius (10 atk.kam.) 23, Mantas Mikuzis (10 atk.kam.) 12.

„Odd Socks“: George Mompoint (12 atk.kam., 8 kld.) 21, Dagnis Dambis (7 per.kam.) 19.

Įdomu tai, kad pastarąjį kartą Peterborough derbį „Vytis“ buvo laimėjęs daugiau kaip prieš 2 metus – 2016 m. spalio 09 d.

Sekmadienio kovas Visbičiuje užbaigė Peterborough „Tauro-2“ (3-1) ir Wisbech „Wizards-2“ (2-2) ekipų akistata.

Nors prieš dvikovą abi komandos turėjo identišką pergalių ir pralaimėjimų balansą, tačiau apie lygiaverčių varžovų rungtynes šioje akistatoje buvo galima tik pasvajoti.

Dar pirmajame kėlinuke „Tauro“ dubleriai pasiuntė varžovus į nokdauną (34:8), po kurio „burtininkai“ dorai taip ir neatsigavo.

Matydami, kad varžovai niekaip neranda savojo žaidimo Peterborough miesto atstovai kiek sumažino apsukas, tačiau vis tiek sulig kiekviena minute kone aritmetine progresija didino savo persvarą.

Dvikovos pabaigoje abi ekipos tiesiog sutvarkė formalumus, o pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui „Tauro-2“ garbę ginantys krepšininkai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 97:50.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (12 atk.kam., 5 rez.perd., 39 naud.balai) 29, Remigijus Šukaitis 13, Mečislovas Žukauskas (4/6 trit.) 12.

„Wizards-2“: Haroldas Petrauskas 22, Edvinas Gulbinas 7.