BLKL - įsismarkavusi atkrintamųjų karštinė

BLKL - įsismarkavusi atkrintamųjų karštinė 113

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko 9 rungtynės, paaiškėjo Londono grupės Mažosios taurės pusfinalio dalyvės ir pirmieji Visbičiaus regiono ketvirtfinalių rezultatai. Tad apie viską iš eilės.

Londone

Penktadienio vakarą buvo sužaistos viena BLKL Didžiosios taurės ketvirtfinalio akistata, kurioje susitikimo „Spartos“ (3) ir „Brickson-Medelyno“ (6) vyrai.

Nors susigrūmė dvi visiškai skirtingą reitingą turinčios komandos, tačiau aikštėje vyko lygių varžovų dvikova, o dvikovos nugalėtojas – daugelį nustebino.

Sužaidus dešimt minučių „spartiečiai“ turėjo dviženklę persvarą (28:18), tačiau per kitus du kėlinukus aikštėje savo sąlygas diktavo „Brickson-Medelyno“ ekipa, kuri trečiojo ketvirčio pabaigoje mėgavosi apčiuopiama 6 taškų persvara (70:64).

Prie sienos priremta „Spartos“ komanda sugebėjo atsitiesti ir per likusį dvikovos laiką kiek apkarpė turėtą deficitą, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai netikėtą pergalę šventė reguliariajame sezone paskutinę vietą užėmusi „Brickson-Medelyno“ komanda – 86:83.

Kita vertus, tai buvo tik pirmosios iš dviejų serijos rungtynių, tad atsakomojoje akistatoje „spartiečių“ lauks ne tokia ir sudėtinga užduotis – įveikti varžovus bent keturių taškų persvara.

„Brickson-Medelynas“: Samba Thiam (19 atk.kam., 32 naud.balai) ir Samuel Iwueke (6 rez.perd., 7 kld., 30 naud.balų) po 26, Eugenijus Braknys (8 rez.perd.) 18.

„Sparta“: Evaldas Pacaitis (5 rez.perd.) 25, Algirdas Jaras (6 rez.perd.) 21.

Pirmąją BLKL Mažosios taurės pusfinalio dalyve tapo „TeamLT“ (4) ekipa atsakomojoje akistatoje dar kartą susitvarkiusi su turnyro lentelės kaimynystėje po reguliaraus sezono buvusia „Viesulo United“ (5) komanda.

Norėdami pasiekti kitą etapą „mėlynai-balti“ turėjo įveikti varžovus didesne nei 7 taškų persvara. Visgi „TeamLT“ dar pirmajame kėlinuke parodė, jog nė neketina regzti intrigos ir sužaidus dešimt minučių pirmavo aštuonių taškų persvara (18:10).

Nors vėliau žaidimas išsilygino, visgi tai nepadėjo „Viesulo United“ atstovams nė žingsniu priartėti prie varžovų, tad „TeamLT“ gana ramiai pabaigė rungtynes, šventė užtikrintą pergalę 76:66 ir antrus metus iš eilės žengė į BLKL Mažosios taurės pusfinalį.

„TeamLT“: Audrius Kubelis (13 atk.kam., 9 rez.perd., 38 naud.balai) 27, Aras Pupšys (11 atk.kam.) 14, Donatas Ručinskas 10.

„Viesulas United“: Evaldas Bernotas 16, Tautvydas Buškevičius ir Danius Bratkauskas po 11.

Pirmose rungtynėse 10 taškų pranašumą įgijusi „Baltų“ (6) komanda sugebėjo išsaugoti persvarą ir sukūrė vieną didžiausių ketvirtfinalio staigmenų iš tolimesnių kovų eliminuodama žymiai aukštesnį reitingą turinčią „LT BC-2“ (3) komandą.

Sužaidus dešimt minučių „Baltai“ pirmavo 16:14, tačiau puikų antrąjį kėlinuką sužaidusi „LT BC-2“ ekipa perėmė iniciatyvą ir įgijo reikiamą dviženklę persvarą (39:29).

Pagavę žaidimo ritmą „LT BC-2“ vyrai tęsė varžovų krepšio šturmą ir sužaidus tris kėlinukus lenkė varžovus 12 taškų persvara (52:40).

Tačiau, kuomet jau atrodė, kad „Baltai“ paleis savo svajonę vėjais viskas apsivertė aukštyn kojom. Lemiamame kėlinuke po reguliaraus sezono vos šeštąjį reitingą turėjusi komanda susiėmė, per kėlinuką pelnė net 21 tašką ir apkarpė turėtą deficitą iki reikiamos persvaros.

Nors finalinė sirena paskelbė „LT BC-2“ klubo pergalę rezultatu 68:61, tačiau nuaidėjus jai džiaugsmo šokį aikštės viduryje šoko „Baltai“, kurie laimėjo dviejų rungtynių seriją rezultatu 118:115 ir iškovojo bilietą į BLKL Mažosios taurės pusfinalį.

„Baltai“: Laurynas Saldukas 14, Marius Morkūnas 10, Alejandro Moreno 8.

„LT BC-2“: Vaidas Radavičius (10 atk.kam., 6 kld.) 15, Andrius Sirutis (11 atk.kam., 6 rez.perd.), Kevinas Kolesnikovas (5 rez.perd., 6 per.kam.) ir Aurelijus Tautkus (17 atk.kam.) po 14.

Lengviausiu keliu į pusfinalį žengė reguliariojo sezono nugalėtoja „Viesulo-2“ (1) komanda, kuri atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse dar kartą sutriuškino „Alytaus“ (8) vyrus.

Dar pirmajame kėlinuke „Viesulo“ dubleriai įgijo dviženklę persvarą (21:11) ir praktiškai užsitikrino sau ramų gyvenimą likusioje dvikovos dalyje.

Nors alytiškiai antrajame kėlinuke buvo apkarpę turėtą deficitą (28:34), tačiau trečiajame kėlinuke „mėlynai-balti“ surengė dar vieną spurtą po kurio viskas visiems tapo aišku (59:41).

Lemiamame ketvirtyje abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė lengvą „Viesulo-2“ pergalę rezultatu 78:55.

Nugalėtojų komandos treneris Faustas Aleknavičius gyrė varžovus ir pažėrė kritikos rungtynių arbitrams: „Sveikinu komandą su pelnyta pergale. Šiandien „Alytus“ kaip ir praitose rungtynėse davė mums gerą kovą, tad rezultatas visiškai neatspindi to, kas vyko aikštelėje.

Tik apmaudu, jog teisėjai nesuprato kokios svarbos rungtynės vyko šiandien ir neatitiko ne tik mūsų, bet ir visos dienos rungtynių lygmens.“

„Viesulas-2“: Dainius Aleknavičius (5 kld.) 20, Raimondas Jonkus (10 atk.kam., 6 rez.perd.) 16, Vaidas Liaugminas ir Tomas Pilipavičius po 12.

„Alytus“: Nerijus Vyšneveckas (13 atk.kam., 30 naud.balų) 18, Žydrūnas Inta (5 rez.perd.) 17.

Po dviejų savaičių startuosiančiame BLKL Mažosios taurės pusfinalio etape „Viesulo-2“ komanda serijoje iki dviejų pergalių kausis su čempionės titulą ginsiančia „TeamLT“ ekipa.

Savaitgalio kovas užbaigė intriguojanti „X Team“ (2) ir „ViesuloLT“ (7) komandų akistata. Nors reguliariojo sezono rikiuotėje abi ekipos buvo skirtinguose poliuose, tačiau būtent šiame ketvirtfinalyje užsimezgė bene didžiausia intriga.

Pirmąją serijos dvikovą „X Team“ laimėjo vos 5 taškų persvara (63:58), tad buvo galima suprasti, jog „ViesuloLT“ kolektyvas atsakomojoje akistatoje bus rimtai nusiteikęs pakovoti dėl vietos pusfinalyje.

Daugelio nuostabai „mėlynai-baltų“ užsivedimas buvo labai rimtas, nes sužaidus dešimt minučių jie pirmavo reikiama 6 taškų persvara (19:13).

Visgi, prie sienos priremta „X Team“ komanda nebuvo linkusi rizikuoti, tad antrajame kėlinuke favoritai pakeitė gynybos sistemą ir per jį praleidę vos 7 taškus dvikovos pusiaukelėje jau buvo priekyje (30:26).

Antroje dvikovos dalyje aikštėje vyko apylygė kova, visgi toks rungtynių scenarijus buvo palankesnis „X Team“ komandai, kuri išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė kelią į pusfinalį atvėrusią pergalę – 73:68.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Irmantas Jaušicas davė trumpą komentarą: „Išėjome į aikštelę labai susikaupę ir pasiruošę sunkiai kovai. Nors gynyboje sekėsi neblogai, tačiau puolimas strigo.

Buvo labai sunki dvikova nors mes to ir tikėjomės. Labai džiugu, kad pavyko laimėti ir patekti į pusfinalį. Sveikinu komandą su puikiu pasiekimu ir linkiu nesustoti. Didelis ačiū sirgaliams kurie atėjo palaikyti!“

„X Team“: Irmantas Jaušicas (5 rez.perd.) 19, Vaidas Valiūnas (11 atk.kam.) 17, Egidijus Puskis 9.

„ViesulasLT“: Karolis Žutautas (5 kld.) 23, Lukas Morkeliūnas (10 atk.kam.) 12.

Po kelių savaičių startuosiančiame pusfinalio etape „X Team“ ekipa varžysis su „Baltų“ garbę ginančiais krepšininkais.

Visbičiuje

Pirmieji ketvirtfinalio susitikimai buvo sužaisti abejose Visbičiaus regiono grupėse. Anksčiausiai kovas pradėjo „Peterborough Bernelių užeigos“ grupėje kovojančios komandos.

Dviejų turnyro lentelės kaimynių akistatoje, kurioje susigrūmė Peterborough „Baltijos vilkai“ (4) ir Corby „Cobras“ (5) krepšininkai intriga laikėsi iki pat susitikimo pabaigos, o nugalėtojas paaiškėjo tik lemiamame kėlinuke.

Didžiąją rungtynių dalį kova aikštėje vyko taškas į tašką, o likus žaisti dešimt minučių komandas skyrė vos 5 taškai (45:40, Piterboro ekipos naudai).

Visgi, dvikovos pabaigoje „Baltijos vilkai“ kiek padidino apsukas, atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę gana saugia dviženkle persvara – 62:52.

„Baltijos vilkai“: Daniels Svikkalns 15, Algirdas Pučkys 13, Kęstutis Baranauskas 12.

„Cobras“: Evaldas Jurčiukonis 18, Ernestas Vasilkovas ir Rolandas Marvin po 10.

Viena koja pusfinalio etape atsidūrė Peterborough „Vyčio-2“ (3) komanda, kuri net 19 taškų persvara rezultatu 64:45 įrodė savo pranašumą prieš Wisbech „Tsunami“ (6) atstovus.

Dar pirmajame kėlinuke Piterboro ekipa įgijo dviženklę persvarą (22:12). Nors po trumpos pertraukėlės „Vyčio“ dubleriai kiek stabtelėjo ir leido varžovams nežymiai priartėti (31:22), tačiau nepriekaištingai sužaista antroji rungtynių dalis leido Peterborough atstovams atitrūkti ir švęsti įtikinamą pergalę.

„Vytis-2“: Mantas Gintila (21 atk.kam., 36 naud.balai) 24, Gvidas Petryla 13, Andrius Laucius ir Rimvydas Kudirka po 8.

„Tsunami“: Haroldas Petrauskas 13, Deividas Narkevič 11.

Skambia pergale džiaugėsi ir pagrindinė Peterborough „Vyčio“ (4) komanda, kuri pirmojoje ketvirtfinalio akistatoje gana užtikrintai rezultatu 93:77 palaužė turnyro rikiuotės kaimynę Kings Lynn „Reapers-LBC“ (5) ekipą, nutraukė keturių pralaimėjimų iš eilės seriją ir prieš atsakomąją akistatą įgijo 16 taškų pranašumą.

Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko apylygė kova, tačiau vėliau Deivido Jakštaičio vedama „Vyčio“ komanda pabėgo į priekį ir įpusėjus dvikovai susikrovė dviženklį pranašumą (48:37).

Trečiajame kėlinuke „Reapers-LBC“ buvo atkutę bei nurėžę turėtą deficitą iki penkių taškų (61:66), tačiau lemiamame ketvirtyje Piterboro atstovai įjungė aukštesnę pavarą, nutolo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

„Vytis“: D.Jakštaitis (15 atk.kam., 47 naud.balai) 33, Mantas Mikuzis 25, Marius Mickevičius 13.

„Reapers-LBC“: Gerardas Simaitis (6 rez.perd.) 14, Edgaras Lomsargis 13.

Savaitgalio kovas Visbičiuje užbaigė Wisbech „Wizards“ (3) ir South Lincs „Dragons“ (6) komandų akistata, kurioje užfiksuota didžiausia ketvirtfinalio staigmena.

Vos vieną kartą reguliariajame sezone pergalę šventusi „drakonų“ ekipa ne tik metė rimtą iššūkį vieniems iš pretendentų į medalius, bet ir... pasiekė netikėtą pergalę.

Nuo pat susitikimo pradžios iniciatyvą savo rankose laikė „burtininkų“ ekipa, kuri laimėjo kiekvieną iš pirmų trijų kėlinukų, o likus žaisti dešimt minučių pirmavo – 56:47.

Tačiau lemiamame ketvirtyje „Dragons“ vyrai visiškai neutralizavo varžovų lyderius, patys pademonstravo neįtikėtinai galingą puolimą daugelio nuostabai pavijo varžovus, persvėrė rezultatą savo naudai ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sensacingą pergalę – 74:69.

Žinoma, penkių taškų deficitas nėra toks didelis, kurio nebūtų galima panaikinti, visgi prieš atsakomąją akistatą „burtininkai“ turės šiokį tokį psichologinį spaudimą, tad neturintys ko prarasti „drakonai“ tikrai turi šansą sukurti vieną didžiausių ketvirtfinalio staigmenų.

„Dragons“: Valdas Lipskys (34 naud.balai) 36, Laurynas Nagys 11, Tomas Vyšniauskas 8.

„Wizards“: Adrians Dumbrovskis (6 kld.) 18, Aivaras Abukauskas 17.