BLKL - lyderių mūšis Visbičiuje ir keistas „savaitgalio sindromas“ Londone

BLKL - lyderių mūšis Visbičiuje ir keistas „savaitgalio sindromas“ Londone 104

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko aštuonios rungtynės – penkios Londono grupėje ir trejos Visbičiaus regione. Įdomių akcentų ir vėl netrūko, tad apie visus juos tradicinėje turo apžvalgoje.

Londone

Savaitgalio kovas Londono grupėje pradėjo turnyro lentelės kaimynių „Brickson-Medelyno“ (2-6) ir „Maxx Join Ltd“ (3-4) ekipos, o šią nepaprastai svarbią akistatą laimėjo antroji komanda.

Dar pirmajame kėlinuke „Maxx Join Ltd“ vyrai įgijo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (20:11). Tačiau toks varžovų akibrokštas nepalaužė kovinės „Brickson-Medelyno“ ekipos, kuri iki pat finalinės sirenos nenuleido rankų, dvasios.

Ilgą laiką vijęsi varžovus „Brickson-Medelyno“ vyrai trečiojo kėlinuko viduryje buvo trumpam išsiveržę į priekį (45:44), o likus žaisti tris minutes iki pagrindinio laiko pabaigos – dar kartą atstatę pusiausvyrą (66:66).

Tačiau prie sienos priremti „Maxx Join Ltd“ krepšininkai kaip ir kelis kartus dvikovos eigoje sugebėjo atsitiesti, sužaidė gerą kelių minučių atkarpą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę – 74:70.

„Maxx Join Ltd“: Artūras Dirsė (9 rez.perd.) 18, Laimonas Ališauskas (11 atk.kam., 5 rez.perd.) ir Deividas Vaišvidas po 16.

„Brickson-Medelyno“: Samba Thiam (12 atk.kam.) ir Eugenijus Braknys po 20.

Sekmadienio kovas pradėjo „Baltų“ (6-5) ir „Alytaus“ (2-9) komandų akistata, kurią tik po labai atkaklios kovos laimėjo pirmoji ekipa.

Nors ginklus surėmė skirtinguose lentelės poliuose esantys klubai, tačiau kova šioje dvikovoje vyko iki pat paskutinių sekundžių.

Susitikimą žymiai geriau pradėjo favoritų statusą turėję „Baltai“, kurie po pirmo kėlinuko mėgavosi dviženkle persvara (20:8).

Antrajame ketvirtyje žaidimas išsilygino, tačiau alytiškiai nesugebėjo nė per žingsnį priartėti, o štai trečiajame kėlinuke „Alytaus“ komandos laukė tikras renesansas – dzūkai sužaidė bene geriausią atkarpą puolime ir sugebėjo ne tik apkarpyti turėtą deficitą, bet ir išlyginti rungtynių rezultatą – 47:47.

Lemiamame kėlinuke emocijos jau liejosi per kraštus, o priekyje buvo tai viena, tai kita ekipa. Visgi kone prieš pat finalinę sireną „Baltų“ ekipa sužaidė gana sėkmingą atkarpą, įgijo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 72:68.

„Baltai“: Alejandro Moreno (10 atk.kam., 10 išpr.praž, 31 naud.balas) 26, Laurynas Saldukas 14, Deividas Jazbutis 12.

„Alytus“: Domantas Girčys 16, Svajūnas Žymančius (7 rez.perd.) ir Rytis Buiniauskas (5 rez.perd.) po 12.

Įdomu tai, kad alytiškiai pralaimėjo vos keturiais taškais nepaisant to, jog prametė 9 baudos (13/22 baud., 59%) ir net 23 tolimus metimus (9/32 trit., 28%).

Sulig kiekviena savaite vis aukščiau turnyro laiptais lipa „X Team“ (6-5) komanda, kuri sekmadienį 78:67 palaužė čempionės titulą ginančią „TeamLT“ (6-5) komandą ir iškovojo jau penktąją pergalę iš eilės.

Dvikovos pradžioje žaidimo planą tiksliau vykdė „TeamLT“ atstovai, kurie sužaidus 10 minučių buvo priekyje (21:13).

Tačiau po trumpos pertraukėlės „X Team“ vyrai pakeitė žaidimo planą, viską apvertė aukštyn kojom ir įpusėjus dvikovai jau buvo priekyje – 42:37.

Po didžiosios pertraukos aikštėje užvirė tikras mūšis, o rungtynių svarstyklės svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę, tad atrodė, jog susitikimo pabaigoje gali būti karšta.

Tačiau lemiamo kėlinuko pradžioje „X Team“ atstovai surengė dar vieną spurtą, po kurio atitrūko nuo varžovų ir greitai atvėsino atmosferą.

Prie sienos priremta „TeamLT“ komanda dar bandė apginti pirmose rungtynėse įgytą 9 taškų persvarą, tačiau ir šio tikslo čempionams pasiekti nepavyko.

Fantastiškai pagrindinio laiko pabaigą sužaidusi „X Team“ ekipa sugebėjo pasiekti ne tik pasiekti pergalę, bet ir po Manto Piluko taiklaus dvitaškio likus 13 sek. įgyti reikiamą persvarą prieš  varžovus.

Nugalėtojų komandos vadovas Irmantas Jaušicas turėjo kuo pasidžiaugti: „Išėjome į aikštelę šiek tiek susikaustę, tad pirmas kėlinukas nebuvo labai sėkmingas nei gynyboje, nei puolime.

Tačiau viskas pasikeitė po trumpos pertraukėlės, kuomet komanda susikaupė ir dėjo visas jėgas tam, kad pakreiptų įvykių tėkmę sau naudinga linkme.

Antroje dvikovos dalyje nuožmi kova tęsėsi toliau, bet labai džiaugiuosi dėl komandos, kuri kovojo iki galo ir nepaleido labai reikalingos pergalės iš rankų! Dėkoju visiems susirinkusiems mūsų palaikyti! Sirgaliai jūs šaunuoliai!“

„X Team“: Vaidas Valiūnas (11 atk.kam., 5 kld., 27 naud.balai) 20, Laurynas Guokas 15, Irmantas Jaušicas ir Algimantas Skauronis po 12.

„TeamLT“: Audrius Kubelis 16, Julius Šeškevičius 13.

Beje, akivaizdžioje žaidybinėje krizėje esanti „TeamLT“ komanda patyrė jau ketvirtą pralaimėjimą paeiliui.

Netikėtumai nesibaigė ir trečioje sekmadienio dvikovoje, kurioje „Viesulo United“ (6-5) vyrai sutriuškino rikiuotės lyderę „LT BC“ (8-3) ekipą ir iškovoję šeštąją pergalę pakilo į trečiąją turnyro lentelės vietą.

Sužaidus dešimt minučių apčiuopiamą persvarą dar turėjo „LT BC-2“ vyrai (29:21), tačiau vėliau B grupės lyderiai užsikrėtė savaitgalio sindromu, kuomet po sėkmingai sužaistos pradžios smingama žemyn ir atidavė dvikovos vadžias į varžovų rankas.

Įpusėjus dvikovai „Viesulo United“ vyrai dar buvo besivejančiųjų vaidmenyje (45:47), tačiau po didžiosios pertraukos „mėlynai-balti“ šovė į priekį, laimėjo trečiąjį kėlinuką net 33:11 ir pateikė beveik visus atsakymus į svarbius vakaro klausimus (78:58).

Lemiamame kėlinuke „LT BC-2“ ekipa akivaizdžiai atgaivino savo puolimą, tačiau nuo turnyro rikiuotės lyderių nė kiek neatsiliko ir „Viesulo United“ atstovai, kurie atlaikė varžovų šturmą, surengė lygiai tokį patį taškų rinkimo šou ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įspūdingą pergalę rezultatu – 102:82.

Nugalėtojų komandos kapitonas Danius Bratkauskas neslėpė gerų emocijų: „Smagi pergalė, bet svarbiausia tai, kad visa komanda žaidė lyg vienas kumštis.

Visi gerai atidirbom iš visų jėgų, parodėme gerą gynybą, o puolimas jau savaime gavosi geras. Smagu, kad visi susirinko ir rezultatas matosi.

Atlikom daug rezultatyvių perdavimų sumetėm net 102 taškus, pakilom turnyrinėje lentelėje ir esam labai patenkinti. O dabar einam ruoštis sekančioms kovoms.“

„Viesulas United“: Egidijus Markevičius (14 atk.kam) ir Tautvydas Buškevičius (11 atk.kam.) po 23, Danius Bratkauskas (5 rez.perd.) 15.

„LT BC-2“: Kevinas Kolesnikovas (10 atk.kam., 7 rez.perd., 39 naud.balai) 27, Andrius Sirutis (6 rez.perd.) 18.

Savaitgalio kovas užbaigė dėl A.Sabonio Mažosios taurės kovojančių dviejų „Viesulo“ klubui priklausančių komandų akistata, kurioje susigrūmė „Viesulo-2“ ir „ViesuloLT“ ekipos.

Nors pirmajame kėlinuke aikštėje vyko apylygė kova, tačiau antrajame aukštesnėje klubo „hierarchijos kastoje“ esanti „Viesulo-2“ komanda ėmė pamažu tolti nuo varžovų, o po įspūdingo spurto (25:12) trečiajame kėlinuke galutinai pasiuntė juos į nokdauną – 70:50.

Lemiamame kėlinuke žaidimas kiek išsilygino, bet „ViesuloLT“ atstovai nesugebėjo tuo pasinaudoti, tad pranašumą išlaikiusi „Viesulo-2“ ekipa ramiai pabaigė rungtynes ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 83:63.

Nugalėtojų komandos treneris Faustas Aleknavičius džiaugėsi pergale, tačiau apgailestavo dėl komandos nario traumos: „Sveikinu su komanda su pergale.

Džiugu, jog pagaliau gausiau susirinkom, tačiau labai apmaudu, jog Tomui galimai plyšo achilas. Pradėjom sunkiai, bet pagreitinę žaidimą – atitrūkome.“

Tuo tarpu „ViesuloLT“ komandos kapitonas Vytautas Akučka išdėstė pagrindines skaudžios nesėkmės priežastis: „Susitikome su lygos favoritais, tad žinojome, kad bus sunkios rungtynės. Jie buvo daug geriau pasiruošę. Baisiai pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių ir leidome jiems rinkti taškus antrais šansais.

Tuo tarpu mums krepšys buvo kaip užkeiktas, neįmetėm laisvų metimų, kuriuos turėjome realizuoti 100%. Nors ir nelaimėjome, bet pirmus du kėlinius žaidėme taškas į tašką.

Vis tik po ilgosios pertraukos jie mus palaužė tolimais metimais, tad nebesugebėjome grįžti į žaidimą. Ačiū „Viesulo-2“ vyrukams už kovą ir sėkmės tolimesnėse kovose dėl A.Sabonio taurės.“

„Viesulas-2“: Dainius Aleknavičius 19, Vaidas Liaugminas (12 atk.kam.), Robertas Nevidomskis ir Raimondas Jonkus po 11.

„ViesulasLT“: Karolis Žutautas 19, Lukas Morkeliūnas 14.

Iškovoję pergalę „Viesulo-2“ krepšininkai pateko į antrąjį A.Sabonio Mažosios taurės etapą, kur susitiks su Littleport „Žalgirio“ vyrais. Ketvirtfinalio dvikova įvyks vasario 22 d, Piterbore.

Visbičiuje

Penktadienio vakarą startavo ir Visbičiaus regiono kovų savaitgalis, kuomet ginklus surėmė dėl pirmos vietos „Peterborough Bernelių užeigos“ grupėje kovojančios Peterborough „Tauro-2“ (6-1) ir Littleport „Žalgirio“ (6-1) komandos

Kaip ir dera, lyderių dvikova buvo įdomi, intriguojanti ir tikrai turėjo patikti salėje susirinkusiems žiūrovams. Kone trisdešimt minučių abi komandos žengė koja kojon ir vienu metu atrodė, jog abiems ekipoms gali neužtekti 40 minučių žaidimo laiko.

Lūžis rungtynėse įvyko lemiamo kėlinuko pradžioje, kuomet „Žalgirio“ komanda spurtavo rezultatu 10:2 pabėgo į priekį (63:56) ir išsaugojusi įgytą persvarą iki pat susitikimo pabaigos šventė itin svarbią pergalę – 78:66.

„Žalgiris“: Aleksandr Laryn 33, Paulius Adomaitis 14, Renatas Šalkus 11.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė 22, Remigijus Šukaitis (5/5 dvit.) 12.

Šeštadienio kovos prasidėjo nuo šiokios tokios staigmenos – retai kada šiame sezone laimintys Peterborough „Baltijos vilkai“ (2-6) sugebėjo palaužti to paties miesto „Vyčio-2“ (3-3) kolektyvą.

Puikiai pirmajame kėlinuke gynyboje dirbę „Vyčio“ dubleriai per dešimt minučių praleido vos 5 taškus ir įgijo apčiuopiamą šešių taškų pranašumą (11:6).

Tačiau per likusią dvikovos dalį rungtynių vairą savo rankose jau laikė „Baltijos vilkų“ ekipa, kuri pavijo varžovus, perėmė iniciatyvą į savo rankas ir po galingo finišo (22:9) iškovojo saldžią pergalę – 59:48.

Tuo tarpu apmaudžiai pralaimėję „Vyčio“ klubo dubleriai gali pasiguosti nebent tuo, kad išsaugojo pirmoje tarpusavio akistatoje įgytą 12 taškų persvarą ir turės pranašumą sezono pabaigoje, jei kartu su „Baltijos vilkais“ surinktų vienodą taškų skaičių.

„Baltijos vilkai“: Daniels Svikkalns 13, Kęstutis Baranauskas (15 atk.kam.) 12, Algirdas Pučkys (6 rez.perd., 5 kld.), Ernestas Banaitis ir Gintaras Valiuška po 10.

„Vytis-2“: Audrius Gaižauskas (23 atk.kam.) 17, Rimvydas Kudirka 8.

Penktadienio vakarą apmaudžiai lyderių dvikovą pralaimėję „Tauro-2“ krepšininkai išsiliejo šeštadienį, o jų aukomis tapo Corby „Cobras“ (1-6) atstovai.

Dar pirmajame kėlinuke Piterboro ekipa įgijo triuškinamą pranašumą (28:6), kurį per likusį susitikimo laiką didino geometrine progresija ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įspūdingą pergalę rezultatu – 100:53.

Įdomu tai, kad pirmąją šių komandų akistatą „Tauro“ dubleriai laimėjo kone identiška persvara – 100:55.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (18 atk.kam., 48 naud.balai) 26, Tomas Šukelis (14 atk.kam., 5 rez.perd., 34 naud.balai) 25, Kęstutis Liegus 21.

„Cobras“: Vaidas Nikontas 15, Evaldas Jurčiukonis 11.