BLKL - medalių dalybos, čempionų titulai ir didžiojo finalo intriga Visbičiuje

BLKL - medalių dalybos, čempionų titulai ir didžiojo finalo intriga Visbičiuje 80

Savaitgalį Londone ir Visbičiuje įvyko septynios Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) rungtynės, kuriose buvo dalijami medaliai, iškovoti čempionų titulai ir lyginami finalų serijos rezultatai. Tad apie viską iš eilės.

Londone

Penktadienio vakarą buvo sužaistos vienerios R.Kurtinaičio taurės turnyro (RKTT) rungtynės, kuriose „Viesulo United“ (1-0) ir „X Team“ (0-2) ekipos.

Puikiai dvikovą pradėję „Viesulo“ klubo atstovai greit įgijo dviženklį pranašumą (20:10), tačiau netrukus prarado rungtynių kontrolę ir dar pirmoje susitikimo dalyje atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje (30:34), o sužaidus kiek daugiau nei 25 minutes net buvo įgiję 16 taškų deficitą (35:51).

Vis tik, po visiško 20 minučių štilio atsigavę „Viesulo United“ krepšininkai trečiojo kėlinuko pabaigoje pakilo ant kojų ir ėmė pamažu artėti prie varžovų, o pačioje pagrindinio laiko pabaigoje galiausiai atkūrė intrigą (72:75).

Atmosferai įkaitus iki maksimumo tapo aišku, jog laimės šaltesnius nervus turėsianti ekipa. Šią savybę pademonstravo „Viesulo United“ vyrai, kurie likus žaisti 22 sek. išlygino rezultatą (76:76), o sulig finaline rungtynių sirena po Evaldo Bernoto dvitaškio išplėšė dramatišką pergalę rezultatu 78:76.

„Viesulas United“: Danius Bratkauskas (10 atk.kam., 34 naud.balai) 29, Armandas Smailys (10 atk.kam., 5 rez.perd., 6 per.kam.) 15, Karolis Zujus 13.

„X Team“: Egidijus Puskis (8/14 trit.) 24, Aivaras Misiūnas (14 atk.kam.) 10.

Sekmadienio rytą paaiškėjo A.Sabonio Mažosios taurės laimėtojai, kuriais tapo „Viesulo-2“ krepšininkai finale po itin atkaklios kovos rezultatu 59:47 įveikę „Bombos“ vyrus.

Šiame sezone „Viesulo“ dubleriai su „Bombos“ vyrais žaidė tris kartus ir visus tris patyrė nesėkmes, todėl finale tikrai nebuvo laikomi favoritais.

Vis tik, galbūt tai ir padėjo Aurimo Buroko auklėtiniams pasiekti rezultatą. Nuo pat pirmų rungtynių minučių pirmaujančiųjų vaidmenyje buvusi „Viesulo-2“ komanda tik pirmoje dvikovos dalyje leido varžovams alsuoti į nugaras.

Tačiau po didžiosios pertraukos pabėgo į priekį, įgijo dviženklį pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė auksinę pergalę.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo-2“ komandos kapitonas Ramūnas Bagdanavičius neslėpė gerų emocijų: „Pirmiausia sveikinimai „Bombos“ ekipai už gražią kovą. Nors visas rungtynes turėjome šiokią tokią persvarą, tačiau negalėjome atsipalaiduoti nei minutei.

Labai gerai išnaudojom visą suoliuką, tad susitikimo pabaigoje pradėjo jaustis varžovų nuovargis, kuo mes sėkmingai ir pasinaudojome. Dar kartą sveikinu visus komandos narius su pergale! Džiugu, kad pagaliau turėjom visus žaidėjus ir iškovojom trofėjų!

„Viesulas-2“: Darius Sidaravičius (10 atk.kam.) 12, Robertas Nevidomskis ir Raimondas Jonkus po 9.

„Bomba“: Audrius Kubelis 12, Aras Pupšys ir Egidijus Markevičius po 11.

Iškart po šios dvikovos paaiškėjo pirmoji „A13 Steel“ taurės finalo dalyvė, kuria tapo „Builders Team BC“ (2) komanda rezultatu 92:86 palaužusi „Viesulo BC“ (3) kolektyvą ir laimėjusi pusfinalio seriją „sausu“ rezultatu 2-0.

Nors fantastiškai žaidusio Aurelijaus Jančenko vedama „Viesulo“ komanda kabinosi į pergalę nagais ir dantimis, tačiau „lyg iš natų“ žaidusi „statybininkų“ komanda beveik visas rungtynes buvo priekyje neleisdama varžovams net pagalvoti apie pergalę.

Tiesa, lemiamo kėlinuko viduryje po jau minėto A.Jančenko dvitaškio „Viesulas“ buvo išlyginęs rezultatą (71:71), tačiau į tai „Builders Team“ vyrai atsakė atkarpa 10:1 po kurios susigrąžino apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (81:72).

Likus žaisti 1.15 min. Tadas Buivydas vėl buvo atgaivinęs „Viesulo“ ekipos gerbėjų viltis (86:88), visgi į paniką nepuolę „statybininkai“ dvikovą baigė pelnydami keturis taškus be atsako ir iškovodami sunkią, tačiau pelnytą pergalę.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo“ klubo vadovas Aurimas Burokas davė trumpą komentarą kuriame išdėstė pagrindines pralaimėjimo priežastis: „Mums neįkandama „Builders Team“ ekipa laimėjo seriją 2-0 ir paliko mus kovoti dėl 3 vietos.

Turėjom šansą, kabinomės, bet to neužteko. Tam, kad galėtumėm įkąsti varžovams ko gero pritrūko jėgų, nes buvo per trumpas atsarginių suolas.

Ačiū varžovams už kovą ir sėkmės jiems finale kovojant su grėsminga „A Team“ komanda. Tuo tarpu mes bėgam ruoštis kovai dėl bronzos medalių.“

„Builders Team“: Naglis Morkūnas 18, Robertas Talevičius (6 rez.perd.) 17, Donatas Paulauskas 16.

„Viesulas“: A.Jančenko (5 rez.perd., 13 išpr.praž., 48 naud.balai) 37, T.Buivydas 22.

Sekmadienio vakarą paaiškėjo ir „Builders Team“ varžovai finale, jais tapo „A Team“ (1) vyrai, kurie nesulaukė „Volfo“ (5) ekipos ir be kovos gavę pergalę rezultatu 20:0 žengė į antrąjį šio sezono finalą. Dvikova dėl aukso įvyks jau netrukus – kitą sekmadienį, gegužės 05 d.

Tą pačią dieną vyks ir „A13 Steel“ taurės mažasis finalas, kuriame dėl bronzos medalio varžysis „Volfo“ ir „Viesulo“ komandos.

Savaitgalio kovas Londono regione užbaigė RKTT kovojančių „BC Vilkų“ (2-0) ir „ViesuloLT“ (0-2) komandų akistata, kurioje triuškinamą pergalę rezultatu 88:40 šventė pirmoji ekipa.

Žymiai daugiau patirties mėgėjų kovose turintys „Vilkai“ dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (23:10). Nors „ViesuloLT“ kolektyvas kurį laiką dar bandė priešintis, tačiau trečiajame kėlinuke dvikovos favoritai suorganizavo dar vieną spurtą (28:7) po kurios viskas visiems tapo aišku (67:29).

Lemiamame kėlinuke abi komandos tiesios sutvarkė formalumus, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė lengvą „Vilkų“ pergalę.

Pasibaigus dvikovai „ViesuloLT“ komandos kapitonas Mantas Sakočius išdėstė savo nuomonę apie rungtynes: „Visos rungtynės iš tikrųjų buvo panašios kaip ir mūsų pirmoji akistata R.Kurtinaičio taurės turnyre. Skirtumas tik tas, jog varžovai šįkart irgi darė daug pražangų ir mes galėjome tai išnaudoti.

Vis tik, to padaryti nepavyko. Po ilgosios pertraukos komanda subyrėjo, o varžovai tuo puikiai pasinaudojo bei išnaudodami savo priekinę liniją įgijo triuškinamą persvarą. Manau visa komanda tai supranta ir nėra ko nukabinti nosies. Bandysime toliau tobulėti ir rodyti vis geresnius rezultatus.“

„Vilkai“: Donatas Kizelis 21, Vaidas Pelanis (4/4 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.) ir Darius Valiukevičius po 13.

„ViesulasLT“: Erikas Mantickis 12, Rokas Žiemys 9.

Visbičiuje

Vienas medalių komplektas sekmadienį buvo išdalintas Visbičiuje, kur vietos „Wizards“ (3) ekipa be didesnio vargo 99:70 sutriuškino Kings Lynn „Reapers-LBC“ (4) atstovus ir laimėję mažojo finalo seriją rezultatu 2-0 pasidabino „Thames Windows“ grupės bronza.

Gerokai svarbiausiose sezono kovose nukraujavusi „Reapers-LBC“ ekipa priminė savo pačios šešėlį ir tapo lengvu grobiu „burtininkų“ komandai, tad nieko nuostabaus, kad sužaidus 10 minučių „Wizards“ jau triuškino varžovus (29:9).

Nors vėliau „Reapers-LBC“ parodė dantis ir neleido varžovams dar labiau didinti savo pranašumo, tačiau to kas buvo sukaupta „Wizards“ vyrams pilnai pakako tam, kad ramiai pabaigtų rungtynes, o nuaidėjus finalinei sirenai pasidabintų bronzos medaliais.

„Wizards“: Egidijus Revuckas (10 rez.perd., 34 naud.balai) 22, Modestas Dvarvytis (1/7 trit.) 19, Donatas Daubaras 17.

„Reapers-LBC“: Eivydas Kriūnas 22, Edgaras Lomsargis 11.

Iškart po šios dvikovos vyko „Iššūkio“ taurės akistata, kurioje susigrūmė paskutinę vietą „Thames Windows“ grupėje užėmusi Peterborough „Odd Socks“ komanda ir „Peterborough Bernelių užeigos“ čempionė „Vyčio-2“ ekipa.

Nors atrodė, jog šioje akistatoje gali užsimegzti intriga, tačiau stipresniajame divizione žaidusi „Odd Socks“ komanda gana lengva įrodė savo pranašumą prieš savo oponentus.

Pirmoje susitikimo dalyje aikštėje vyko graži, dviejų lygiaverčių varžovų kova. Tačiau po didžiosios pertraukos „Odd Socks“ ekipa padidino apsukas, atitrūko nuo varžovų ir nepriekaištingai sužaidusi rungtynių pabaigą šventė įtikinamą pergalę rezultatu 77:62.

Pasibaigus dvikovai „Vyčio-2“ komandos vadovas Marius Malijonis davė išsamų komentarą: „Turiu pripažinti, kad mes nebuvome pilnai atsigavę po sunkaus sezono ir „Odd Socks“ vyrai šiandien buvo žymiai stipresni. Varžovų komanda yra puikiai susižaidusi ir tikrai jautėsi jų didesnis noras pasiekti pergalę.

Tuo tarpu mes atrodėme pavargę ir išsibalansavę. Manau, kad mums tiesiog pritrūko tų žaidėjų, kurie negalėjo dalyvauti. Šį sezoną mūsų stiprybė buvo tame, kad į kiekvienas rungtynes mes rinkomės pilna sudėtimi, o į šią taurę atėjome tik sudalyvauti, be jokio sportinio pykčio, be jokių ambicijų, be degančio noro laimėti. Rezultatas tą puikiai atspindi. Sveikinu varžovus su pergale!

Nežiūrint į šį pralaimėjimą, norėčiau dar kartą padėkoti visiems savo žaidėjams, kurie atžaidė visą sezoną bei tapo čempionais. Atskiros padėkos nusipelno ir komandos narių žmonos, merginos, kurios išleisdavo juos į treniruotes ir žinoma visiems mūsų sirgaliams! Ačiū už palaikymą!“

„Odd Socks“: George Mompoint 20, Ernestas Banaitis (3/3 trit.) 16, Cristian Govor 15.

„Vytis-2“: Marius Malijonis 21, Indars Borherts 17.

Savaitgalio kovas užbaigė dėl „Thames Windows“ grupės aukso kovojančios Peterborough „BC Tauro“ (2) ir „Kubus United“ (1) ekipos.

Prieš dvi savaites vykusias pirmąsias serijos rungtynes po pratęsimo buvo laimėjusi „Kubus United“ komanda, tad prie sienos priremti „Tauro“ vyrai norėdami išlikti privalėjo pademonstruoti geriausią savo žaidimą. Taip ir buvo.

Fantastišką tempą susitikimo pradžioje pademonstravusi Peterborough ekipa dar pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (31:23), kurį dvikovos pusiaukelėje pavertė dviženkliu (54:43).

Po didžiosios pertraukos gynybą dar labiau pagerinę „Tauro“ krepšininkai sužaidė dar vieną nepriekaištingą dešimties minučių atkarpą po kurios tituluotieji „Kubus United“ atstovai atsidūrė nokdaune (78:57).

Nors lemiame kėlinuke „Kubus United“ ekipa atsigavo ir sugebėjo kiek aptirpdyti turėtą deficitą, tačiau tai didesnės įtakos dvikovos baigčiai neturėjo, tad nuaidėjus finalinei sirenai netikėtai lengvą pergalę rezultatu 98:85 šventė „Tauro“ ekipa.

„Tauras“: Arūnas Butkys (10 atk.kam., 5 rez.perd., 38 naud.balai) 27, Aleksandr Laryn 25, Edvardas Varpiotas (10 atk.kam.) 17.

„Kubus United“: Deividas Butkevičius 24, Arnas Maziliauskas (10 atk.kam.) 21.

Serijos iki dviejų pergalių rezultatas tapo lygus – 1:1, o trečiąsias ir lemiamas finalo rungtynes komandos žais kitą sekmadienį, gegužės 05 d.

Sunku pasakyti, kad po savaitės turės geresnius šansus, tačiau žiūrint į visą finalo serijos eigą psichologinį pranašumą turėtų turėti „Tauro“ komanda. Tačiau tai – tik prognozės, o kas pasidabins „Thames Windows“ grupės aukso medaliais – pamatysime jau greitai!