BLKL paaiškėjo net trijų grupių stipriausios reguliariojo sezono komandos

BLKL paaiškėjo net trijų grupių stipriausios reguliariojo sezono komandos 70

Savaitgalis Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) vėl buvo kovingas, tad nieko nuostabaus, jog per 11 rungtynių buvo gana daug įdomių įvykių, apie kuriuos su mielu nori papasakosime savaitės apžvalgoje.

Londone

Penktadienio vakarą Londone susigrūmė šiame sezone dar nepralaimėjusi „A Team“ (11-0) komanda ir dėl geresnės vietos reguliariajame sezone kovojanti „Tornado“ (6-5) ekipa.

Nežinia, kaip ši dvikova būtų susiklosčiusi, jei abu kolektyvai žaistų pajėgiausiomis sudėtimis, tačiau šįkart žiūrovams teko nusivilti, nes „Tornadas“ į rungtynes delegavo vos šešis krepšininkus iš kurių keturi žaidė visai be keitimų.

Pirmajame kėlinuke „Tornado“ krepšininkai metė rimtą iššūkį varžovams ir sužaidus dešimt minučių net buvo priekyje (29:28). Tačiau pernelyg ankstyvas spurtas ir netolygus jėgų paskirstymas greitai išryškino lygių skirtumus.

Antrajame kėlinuke „A Team“ vyrai įjungė aukštesnę pavarą ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (61:45).

Po didžiosios pertraukos stebuklo neįvyko, tad dvikovos favoritai dar labiau padidino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė eilinę pergalę rezultatu 114:82.

„A Team“: Tomas Kazlauskas 19, Algirdas Jaras ir Modestas Paulauskas po 15.

„Tornadas“: Vilius Akučka (9/16 trit.) 36, Mantas Kesminas 14.

Įdomu tai, kad pasižymėjo visi 10 rungtynėms registruotų „A Team“ krepšininkų iš kurių septyni pelnį dviženklį taškų skaičių.

Gali skambėti keistai, tačiau sekmadienio popietę oficialiai pasibaigė pirmasis „A13 Steel“ taurės etapas, kuomet atkeltas rungtynes sužaidė „A Team“ (12-0) ir „Builders Team BC“ (8-2) ekipos.

Nors špagas surėmė dvi turnyro lentelės lyderės, tačiau intriga nekvepėjo nei iš toli, nei uodžiant iš arti. Dvikovos favoritai nelabai gilinosi į gynybą, tačiau pademonstravę nepriekaištingą puolimą gana greitai atitrūko nuo varžovų ir dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi dviženkle persvara (50:37).

Po didžiosios pertraukos „statybininkai“ galutinai subyrėjo, tuo tarpu tempą išlaikę „A Team“ atstovai geometrine progresija didino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 100:55.

„A Team“: Aušridas Petraitis (18 atk.kam., 32 naud.balai) 22, Tomas Kazlauskas 21, Mantas Gužys 17.

„Builders Team BC“: Robertas Talevičius ir Naglis Morkūnas po 10.

Iškovojusi dvyliktą pergalę iš eilės „A Team“ ekipa jau dabar užsitikrino „A13 Steel“ grupės reguliariojo sezono nugalėtojos titulą ir tuo pačiu iškovojo kelialapį į balandžio pabaigoje Londone vyksiantį „Pasaulio lietuvių čempionų taurės – 2019“ turnyrą.

Antrosiose sekmadienio rungtynėse į kovą stojo BLKL 35+ čempionate kovojančios „Anykščių BC“ (0-2) ir „Viesulo 35+“ (1-0) komandos.

Praėjusio sezono bronzos medalio laimėtojai anykštėnai į rungtynes vėl delegavo negausų būrį – vos šešis krepšininkus, tuo tarpu jų varžovai atvyko turėdami ilgą atsarginių žaidėjų suolelį.

Pirmoje dvikovos dalyje aikštėje vyko apylygė kova, kurioje geriau sekėsi „Viesulo“ seneliukams. Tačiau trečiajame kėlinuke „Anykščių“ legendos pademonstravo, jog dar turi parako ir po fantastiškai sužaistos dešimties minučių atkarpos išsiveržė į priekį (59:57)!

Visgi, lemiamame kėlinuke energijos stygių pajutę anykštėnai ėmė buksuoti, o tuo pasinaudojusi „Viesulo 35+“ ekipa susigrąžino dvikovos kontrolę į savo rankas, vėl išsiveržė į priekį ir lyg iš natų sužaidusi rungtynių pabaigą šventė sudėtingą pergalę rezultatu 85:75.

Nugalėtojų ekipos vadovas Aurimas Burokas davė išsamų komentarą: „Komanda atrodo kaip ir neblogai, džiaugiuosi, kad šie vyrai žaidžia už „Viesulo“ klubą.

Varžovas buvo gana rimtas, pernai šiose pirmenybėse iškovojęs bronzos medalius, todėl ši dvikova buvo tikrai įdomi. Visi aikštėje buvo krepšininkai yra patyrę žaidėjai, todėl manau, kad varžovams koją pakišo trumpas atsarginių suolelis.

Šiandien puikiai sužaidė „Bombos“ lyderis Egidijus Markevičius, kuris veteranų turnyre debiutavo su „Viesulo“ marškinėliais ir mūsų klubo senbuvis Edvinas Nurutdinovas, kuris jau ne vieną sezoną padeda mums kovoti dėl aukščiausių vietų. Ačiū sirgaliams, kurie nepraleidžia nei vienų „Viesulo“ rungtynių.“

„Viesulas 35+“: Edvinas Nurutdinovas (8 rez.perd., 34 naud.balai) 30, Egidijus Markevičius 17, Tadas Buivydas (16 atk.kam., 6 kld.) 15.

„Anykščiai“: Andrius Sirutis 19, Andrius Burkšaitis (10 atk.kam.) ir Ramūnas Rukšėnas po 17.

Įdomu tai, jog „Anykščių“ komanda šioje dvikovoje metė net 49 (!)  tritaškius ir vos 32 dvitaškius metimus. Vis tik, prastas pataikymas iš toli (13/49, 26,5%) ir pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių (45-57) tapo pagrindine kliūtimi kelyje pergalės link.

Trečią kartą šiame sezone susitikusios „Bombos“ (7-1) ir „Baltų“ (2-6) komandos išsiskyrė taip, kaip įprasta – pirmajai ekipai švenčiant pergalę, šįkart rezultatu 69:62.

Atsakomojoje „Super mėgėjų“ grupės akistatoje favoritės statusą turėję „Bombos“ krepšininkai greit išsiveržė į priekį (14:8), tačiau taip pat greitai užmigo ant laurų, tad dvikovos pusiaukelėje rezultatas buvo lygus 30:30.

Azarto pagauti „Baltai“ po didžiosios pertraukos ilgai gainiojo varžovus bei nuolat išlaikė intrigą, tačiau vieną rimčiausių iššūkių šiame sezone sutikę „Bombos“ vyrai išlaikė sudėtingą egzaminą ir išsaugoję trapią persvarą iki pat pagrindinio laiko pabaigos šventė dramatišką, tačiau pelnytą pergalę.

„Bomba“: Audrius Kubelis (7 rez.perd., 10 išpr.praž., 29 naud.balai) 19, Aras Pupšys (11 atk.kam.) 16, Egidijus Markevičius (2/2 trit.) 11.

„Baltai“: Laurynas Saldukas 15, Valerijus Stankaitis (11 atk.kam.) 13.

Iškovoję septintą pergalę „Bombos“ vyrai užsitikrino mažiausiai antrą vietą „Super mėgėjų“ grupėje, o tuo pačiu – tiesioginį kelialapį į turnyro pusfinalį.

Savaitgalio kovas užbaigė dar dviejų „Super mėgėjų“ grupės komandų akistata, kurioje „TeamLT“ (5-4) vyrai nepasigailėjo „Viesulo United“ (1-7) atstovų.

Kurį laiką aikštėje vyko apylygė kova, tačiau antrajame kėlinuke „TeamLT“ šovė į priekį (28:8) ir dvikovos pusiaukelėje jau galėjo būti beveik ramūs dėl pergalės kraityje (46:18).

Po didžiosios pertraukos žaidimas kiek išsilygino, tačiau ir tai nepadėjo „Viesulo United“ kolektyvui bent kiek priartėti prie varžovų, tad per likusį dvikovos laiką „TeamLT“ ekipa pasismagino krepšinio vakarėlyje, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 80:42.

Apmaudžią nesėkmę patyrusios „Viesulo United“ komandos vadovas Aurimas Burokas išdėstė pralaimėjimo priežastis: „Neapsiginėm, nesužiūrėjom žmonių gale ir greitom atakom jie mus nužudė. Kovėmės, bandėm, bet taškų skirtumas jau buvo per didelis, kad kažką pakeist.

Tiesiog, per pirmus du su puse kėlinuko nežaidėm, kaip komanda. Trečiojo pabaigoje ir ketvirtajame jau parodėme tikrąjį savo veidą ir užbėgom varžovus, bet kadangi gynybos nebuvo, tai tas sunkus darbas puolime neatsipirko.“

„TeamLT“: Dmitrii Makarenko 17, Valdas Suopys (11 atk.kam.) 13, Ovidijus Borisas (5 rez.perd.), Rasius Briedis ir Justinas Burba po 11.

„Viesulas United“: Karolis Zujus 11, Danius Bratkauskas (5 kld.) 9.

Visbičiuje

Šeštadienio rytą reguliariojo sezono kovas pirmoji baigė „Peterborough Bernelių užeigos“ grupėje kovojanti Littleport „Žalgirio“ (8-2) ekipa, kuri gana lengvai palaužė Wisbech „Wizards-2“ (3-6) ekipą ir šventė jau penktąją pergalę iš eilės.

Puikiai susitikimą pradėjusi „Žalgirio“ ekipa dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (18:8). Nors „burtininkai“ nenuleido rankų ir uoliai mojavo savo stebuklingąja lazdele, tačiau visos jų pastangos sukurti stebuklą nuėjo perniek, o nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 68:47 šventė Littleporto atstovai.

Nugalėtojų komandos atstovas Kęstutis Palubinskas neslėpė gerų emocijų: „Puikios rungtynės, visi sužaidė geras rungtynes, nors klaidų skaičius bado akis, bet pergalė yra pergalė! Sulig šia dvikova baigėme pasirodymą reguliariajame sezone, tad dabar nekantriai lauksime varžovo pusfinalyje. Beje, sveikinam komandos narį Darių Mišinską su 40-tuoju jubiliejumi.“

„Žalgiris“: Kęstutis Palubinskas (31 naud.balas) 25, Aleksandr Laryn (16 atk.kam., 5 rez.perd., 36 naud.balai) 20, Nils Cincius (5 rez.perd.) 8.

„Wizards-2“: Evaldas Jurčiukonis (10 atk.kam., 5 per.kam., 5 kld.) 22, Edgaras Rauka (2/2 trit.) 9.

Iškart po šios dvikovos į aikštę žengė dvi „Thames Windows“ grupėje kovojančios ekipos – South Lincs „Dragons“ (3-9) vyrai ir Wisbech „Wizards“ (9-3) atstovai.

Turnyro lyderių ir autsaiderių akistatoje, niekas intrigos nesitikėjo, tačiau „drakonai“ padarė viską, kad išsklaidytų išankstines prognozes ir sužaidė pavyzdingą pirmąjį kėlinuką po kurio rezultatas buvo lygus (22:22).

Visgi, po trumpos pertraukėlės „Wizards“ ekipa sutankino gynybą, pagyvino puolimą ir ėmė pamažu tolti nuo varžovų. Įpusėjus dvikovai Visbičiaus atstovų persvara siekė 7 taškus (40:33), o dar po dešimties minučių „burtininkai“ mėgavosi jau 12 taškų persvara (65:53).

Lemiamame ketvirtyje „Dragons“ baterijos galutinai išseko, o tuo pasinaudoję „Wizards“ krepšininkai dar labiau padidino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 94:71.

„Wizards“: Egidijus Revuckas (9/14 trit.) 34, Modestas Dvarvytis 21, Dainius Pliuskys (5/6 dvit.) 11.

„Dragons“: Tomas Vyšniauskas 30, Martynas Rauga 12.

Sekmadienio kovas Visbičiuje pradėjo Peterborough „BC Tauro“ (9-3) ir Boston „Fighters“ (4-8) ekipos, o pergalę šventė pirmoji komanda.

Svečiai iš Piterboro galingai pradėjo rungtynes (24:14), tačiau antrajame kėlinuke „kovotojai“ atsakė atlikdami tokį pat smūgį dešine ir dvikovos pusiaukelėje pavydami varžovus (38:38).

Po didžiosios pertraukos „Fighters“ vyrai dar bandė kautis, tačiau lemiamame ketvirtyje paleido varžovus, o tuo pasinaudoję „Tauro“ vyrai per keletą minučių įgijo triuškinamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 86:67.

„Tauras“: Kęstutis Palubinskas (7/9 dvit.) 20, Titas Myrovas (5 rez.perd., 7 per.kam.) 15, Airidas Šurkus (5 rez.perd.) 13.

„Fighters“: Mantvydas Paulauskas 20, Tomas Alseika 18.

Sezoną pralaimėjimu pradėjusi „Kubus United“ (11-1) ekipa vėliau taip smarkiai įsivažiavo, kad iškovojo 11 pergalių iš eilės ir anksčiau laiko užsitikrino „Thames Windows“ reguliariojo sezono nugalėtojos vardą. Tą ji padarė sekmadienio vakarą rezultatu 86:60 palaužusi Peterborough „Vyčio“ (5-7) atstovus.

Susikimo baigtis tapo aiški dar pirmajame kėlinuke, kurį favoritai laimėjo daugiau nei įtikinama persvara (26:11). Nors vėliau „Vyčio“ ekipa bandė keisti gynybos sistemą ir gyvinti puolimą, tačiau Peterborough atstovų pastangos atsimušdavo į varžovų gynybinę sieną nepridarydamos šiai nė menkiausios žalos.

Įpusėjus dvikovai komandas skyrė jau 26 taškai (52:26), o dar po dešimties minučių „Kubus United“ pranašumas kirto 30 taškų ribą (69:37), tad lemiamame kėlinuke abi ekipos tiesiog sutvarkė likusius formalumus ir ramiai sulaukė susitikimo pabaigą skelbiančios finalinės sirenos.

Pasibaigus dvikovai „Vyčio“ atstovas spaudai Marius Malijonis papasakojo apie rungtynes: „Šiandien vos sukrapštėme šešis žaidėjus ir atvažiavome sudalyvauti „Kubus loterijoje“.

Norint kovoti su šia komanda reikia turėti pilną sudėtį ir dar truputėlį sėkmės. Turiu pripažinti, kad mes nesame pasiruošę kovoti prieš tokią pajėgią ekipą.

Jie visur dominavo ir apie kovą ar intrigą šiose rungtynėse nebuvo net minties. Bandėme atsilaikyti prieš patranką su atlekiamu peiliuku.

Mes nesirenkame varžovų, bet žiūrint į priekį, prie palankių aplinkybių, mes dar galime susitikti su „Kubus United“ atstovais atkrintamosiose ir tada tikiuosi pakovoti dėl garbės!“

„Kubus United“: Deividas Butkevičius (14 atk.kam., 6 kld., 36 naud.balai) 25, Jonas Pranevičius (1/9 trit.) 18, Giedrius Pakalniškis (13 rez.perd., 5 kld.) 17.

„Vytis“: Mantas Mikuzis (1/7 trit.) 19, Kęstutis Liegus 11.

Svarbią pergalę kovoje dėl ketvirtosios vietos reguliariajame sezone iškovojo Kings Lynn „Reapers-LBC“ (6-6) krepšininkai palaužę turnyro autsaiderius Peterborough „Odd Socks“ (1-11) atstovus.

Taškų sąskaitą šiose rungtynėse atidarė Peterborough atstovai (3:0), tačiau netrukus svečiai iš Kings Lynno perėmė iniciatyvą ir nė akimirkai neleido varžovams pasimėgauti pirmaujančiųjų vaidmeniu.

Tiesa, lemiamo kėlinuko viduryje „Odd Socks“ krepšininkai keletą kartų buvo priartėję iki pavojingos ribos (59:62, 62:66), tačiau varžovų šturmą atlaikę „Reapers-LBC“ atstovai greit susiėmė, susitikimą baigė galingu spurtu 8:0 ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė sunkią pergalę rezultatu 74:62.

„Reapers-LBC“: Eivydas Aleksa (13 atk.kam., 6 rez.perd., 32 naud.balai) 17, Eivydas Kriūnas 15, Gerardas Simaitis 12.

„Odd Socks“: Tadas Jacikas (0/6 trit.) 14, Cristian Govor 13.

Savaitgalio kovas Visbičiaus regione užbaigė „Peterborough Bernelių užeigos“ grupėje kovojančios Piterboro „Baltijos vilkų“ (2-7) ir to paties miesto „Vyčio-2“ (8-2) komandos.

Dvikovos favorite laikyta „Vyčio-2“ komanda nuo pat pirmųjų susitikimo minučių perėmė iniciatyvą ir visą rungtynių laiką buvo priekyje.

Nors „Baltijos vilkai“ bandė kandžiotis, o lemiamo kėlinuko pradžioje net buvo priartėję iki 5 taškų (53:58), tačiau kur kas brandesnį žaidimą demonstravę „Vyčio“ klubo dubleriai greit pasitraukė iš pavojingos zonos, pabėgo į priekį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 73:60.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Marius Malijonis pasibaigus dvikovai noriai pasidalijo mintimis: „Varžovai yra labai nenuspėjami ir niekada nenuleidžia „letenų“, tad kai tik juos įvarome į duobę jie kažkokiu stebuklingu būdu pakyla iš jos, įsikanda mums į gerklę ir vėl grįžta į žaidimą.

Šįkart pergalę nulėmė labai smulkios detalės: laiku ir vietoje atlikti perdavimai, daugiau perimtų kamuolių, mažiau padarytų klaidų. Visa tai susumavus gauname teigiamą galutinį rezultatą, kuris leido mums pasidžiaugti pergale.

Beje, norime pasidžiaugti ir mūsų jaunuoju talentu Hubertu Dekontu, kuris sužaidė tikrai puikias rungtynes! Pagaliau atėjo ir jo šlovės valanda! Šaunuolis! Mes tikimės, kad niekas netrukdys tau ir toliau žaisti bei tobulėti mūsų klube.

Ačiū vyrams už visą reguliarųjį sezoną! Dabar pats laikas pradėti ruoštis svarbiausioms šio sezono rungtynėms!“

„Vytis-2“:  Hubertas Dekontas (5 per.kam., 37 naud.balai) 29, Marius Malijonis (5 rez.perd.) 16, Indars Borherts (5 kld.) 13.

„Baltijos vilkai“: Mindaugas Mudingis 21, Ramūnas Gamaniukas 14.

Sulig šia dvikova „Vyčio-2“ ekipa baigė „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės reguliariojo sezono kovas ir tą padarė būdama pirmoje turnyro lentelės vietoje dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio aplenkdama Littleport „Žalgirio“ atstovus.


‹ atgal
Laura Ragulskytė Pavliuk Laura Pavliuk BLKL © 2019

uždaryti