BLKL pirmenybėse - ryškėjantis lyderių grupės kontūrai

BLKL pirmenybėse - ryškėjantis lyderių grupės kontūrai 55

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL)  Visbičiaus ir Piterboro grupėse buvo pertrauka, tad kovos vyko tik Londone, kur buvo sužaistos penkerios „A13 Steel“ ir „Super Mėgėjų“ grupių rungtynės.

Penktadienio vakarą antrąją pergalę į savo sąskaitą įsirašė ambicingoji „Viesulo BC“ (3-1) komanda, kuri po itin atkaklios kovos palaužė „Sparta BC“ (0-3) vyrų pasipriešinimą.

Susitikimo pradžioje aikštėje vyko tikras nervų karas, kuriame abi komandos itin sunkiai rinko taškus, tad sužaidus 10 minučių „Viesulas“ buvo priekyje vos vienu tašku (8:7).

Antrajame ketvirtyje krepšys abiems ekipoms kiek atsirišo, tačiau solidesnio pranašumo nesugebėjo įgyti nė vienas kolektyvas, tad įpusėjus dvikovai „spartiečiai“ pirmavo kuklia vieno taško persvara (23:22).

Po didžiosios pertraukos drama tęsėsi toliau, tad atrodė, jog pagrindinio laiko pabaigoje aikštėje gali būti labai karšta. Vis tik, lemiamame kėlinuke „Viesulo“ vyrai sugebėjo pakreipti įvykių tėkmę sau naudinga linkme, atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 77:64.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo“ komandos vadovas Aurimas Burokas davė trumpą komentarą: „Sunku buvo žaisti, nes darėm labai daug klaidų ir pataikėm tik vieną tritaškį. Visgi, svarbiausia, kad laimėjom. Ačiū visiems!“

„Viesulas“: Aurelijus Jančenko (6 kld.) 23, Edvardas Balionis 15, Tadas Buivydas (11 atk.kam.) 13.

„Sparta“: Dovydas Balčiūnas (6 rez.perd., 8 kld.) 32, Dalius Sližys 11.

Sekmadienio kovas pradėjo (ne)nugalimoji „A Team“ (5-0) komanda ir „Artistų“ (1-3) kolektyvas. Visa intriga šioje dvikovoje išgaravo dar pirmajame kėlinuke, kurį favoritai laimėjo net 30 taškų skirtumu (38:8).

Nors vėliau „A Team“ vyrai kiek apsiramino, tačiau „Artistai“ patys suvokė, kad jie neturi nė menkiausių iliuzijų pasiekti pergalę. Ir kur ten žmogus turėsi, kai iš dviejų taškų zonos atakuoji vos 30,6% (19/62) taiklumu.

Tad per likusį susitikimo laiką abi komandos ramiai sutvarkė formalumus, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė penktą iš eilės „A Team“ ekipos pergalę rezultatu 130:56.

„A Team“: Mantas Gužys (9 rez.perd., 6 per.kam., 45 naud.balai) 33, Aušridas Petraitis (19 atk.kam., 6 rez.perd., 48 naud.balai) 32, Artūras Padriežas (13 atk.kam., 6 rez.perd., 5 per.kam., 6 kld.) 20.

„Artistai“: Gideon Lewis ir Gabrielius Patinskas (7 kld.) po 12.

Kaip „A Team“ pagrindinėse BLKL pirmenybėse, taip „Viesulo-2“ (4-0) komanda „Super Mėgėjų“ grupėje net ir norėdama neranda sau lygių. Sekmadienio vakarą Aurimo Buroko vadovaujama ekipa pasiekė ketvirtą triuškinamą pergalę iš eilės šįkart rezultatu 96:58 įveikusi „Alytaus“ (0-3) krepšininkus.

Sužaidus dešimt minučių „Viesulo“ dubleriai pirmavo 21 tašku (38:17), o įpusėjus dvikovai triuškino varžovus net 29 taškų persvara (63:34).

Po didžiosios pertraukos alytiškiai bandė pakovoti dėl garbės tačiau visos jų pastangos nuėjo niekais, o pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui lengvą pergalę šventė „Viesulo-2“ komandos garbę ginantys vyrai.

Nugalėtojų komandos kapitonas Ramūnas Bagdanavičius turėjo kuo pasidžiaugti: „Jeigu atvirai, tai tikėjomes daug atkaklesnės kovos, todėl visi išėjo susikaupę ir to pasekoje rungtynių baigtis buvo aiški jau po pirmo  kėlinuko.

Nors padarėm nemažai klaidų, tačiau labiausiai džiugina, kaip ir kiekvienoje dvikovoje, atliktų rezultatyvių perdavimų ir perimtų kamuolių skaičius.“

„Viesulas-2“: Šarūnas Stanišauskas (7 per.kam.) 21, Tomas Žičkus 17, Darius Sidaravičius (10 atk.kam., 7 rez.perd., 5 per.kam., 5 kld.) ir Tomas Pilipavičius po 15.

„Alytus“: Darius Busajevas (10 išpr.praž.) 19, Domantas Girčys (16 kld., -9 naud.balai) 16.

Panašu, kad šiame BLKL sezone didžiausia intriga bus kovoje dėl antrosios vietos, kurioje itin svarbią pergalę iškovojo „Viesulo“ kolektyvas sekmadienio vakarą rezultatu 65:54 palaužęs „Volfo“ (2-2) komandą ir įsitvirtinęs stipriausių „A13 Steel“ grupės komandų trejetuke.

Kaip ir penktadienio akistatoje, taip ir sekmadienį „Viesulo“ vyrai didžiausią dėmesį skyrė gynybai, o pirmoje dvikovos pusėje žengė koja kojon su varžovais.

Visgi, po ilgosios pertraukos scenarijus susiklostė kone identiškai – tarsi antrą kvėpavimą įgavę „Viesulo“ vyrai perėmė iniciatyvą, rungtynėms artėjant pabaigos link atitrūko nuo varžovų, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, tačiau nepaprastai svarbią pergalę.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo“ klubo vadovas Aurimas Burokas neslėpė gerų emocijų: „Įveikti „Volfą“ su tokiu prastu pataikymu ir darant tiek klaidų – yra kažkas fantastiško.

Šiandien nesumetėm savo metimų, tačiau visas rungtynes išlaikėm intrigą ir galiausiai pasiekėm užsibrėžtą tikslą. Susiimsime ir dirbsime toliau. Ačiū visiems kas buvo rungtynėse!“

„Viesulas“: Aurelijus Jančenko (6 rez.perd.) 18, Edvinas Nurutdinovas (10 atk.kam.) 11, Vytautas Rimkus (0/5 dvit.) 9.

„Volfas“: Irmantas Bernotas (5 kld.) 18, Saugirdas Leonovas (14 atk.kam., 5 kld.) 13.

Beje, tai buvo pirmoji istorijoje „Viesulo“ pergalė prieš „Volfo“ kolektyvą. Praėjusiame sezone abejas tarpusavio akistatas gana užtikrintai (83:72 ir 99:77) laimėjo Giedriaus Surgauto vadovaujama ekipa.

Savaitgalio kovas baigė dar dvi potencialios TOP5 grupės dalyvės: be pralaimėjimų žengianti „Builders Team BC“ (4-0) ir „Tornado“ (2-2) ekipa.

Pirmojo kėlinuko viduryje „Tornadas“ pirmavo 10:5, tačiau netrukus „statybininkai“ perėmė iniciatyvą į savo rankas ir pamažu ėmė kloti kelią pergalės link.

Nors „Tornadas“ išlaikė intrigą ir keletą kartų buvo priartėjęs iki pavojingos ribos, tačiau kur kas užtikrinčiau žaidusi „Builders Team“ ekipa išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė ketvirtąją pergalę iš eilės – 84:76.

Pasibaigus dvikovai „Tornado“ vadovas Dainius Balčiūnas davė pylos komandai: „Prastos rungtynės, prastas nusiteikimas, visiškas žaidėjų nesusikalbėjimas.

Nežaidėm sau būdingo krepšinio, buvom lėti gynyboje ir tai pakišo mums šiandien koją. Tikiuosi visi supras savo klaidas ir kitose rungtynėse grįš į aikštelę labiau susikoncentravę. Daugiau neturiu ką pasakyt. Tiesiog reikia, kad krepšininkai eitų ir kiekvienose rungtynėse žaistų 40 minučių išnaudodami 120% savo galimybių.”

„Builders Team“: Robertas Talevičius (8/11 dvit.) ir Naglis Morkūnas po 16, Donatas Paulauskas (5/5 dvit.) ir Vytas Degutis (4/5 dvit.) po 11.

„Tornadas“: Vilius Akučka (5/5 dvit.) 23, Mantas Kesminas (5/5 baud.met.) 15.