BLKL - pozicijas įtvirtinę lyderiai ir ilgai laukti pirmi kartai

BLKL - pozicijas įtvirtinę lyderiai ir ilgai laukti pirmi kartai 92

Šį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) vėl kovėsi abiejų regionų, Londono ir Visbičiaus, ekipos, o per tris dienas buvo sužaista net 10 dvikovų. Kaip visuomet įdomų akcentų krepšinio aikštelėse netrūko, tad apie viską iš eilės.

Londone

Penktadienio vakarą santykius aiškinosi po vieną pergalę ir pralaimėjimą Didžiosios taurės grupėje turėjusios „Maxx Join Ltd“ (2-1) ir „Brickson-Medelyno“ (1-2) ekipos.

Nors atrodė, kad turnyro lentelės kaimynių dvikovoje galima laukti intrigos, tačiau ji liepsnojo tik pirmoje dvikovos dalyje, kurią „Maxx Join Ltd“ atstovai laimėjo kuklia 7 taškų persvara (39:32).

Nežinia kodėl po didžiosios pertraukos „Brickson-Medelyno“ komandinė gynyba ėmė braškėti, o tuo pasinaudoję jų varžovai ėmė rinkti lengvus taškus ir pamažu didino savo persvarą.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje „Maxx Join Ltd“ atstovai jau mėgavosi 20 taškų (64:44), o nuaidėjus finalinei sirenai šventė įspūdingą pergalę 31 taško skirtumu – 92:61.

„Maxx Join Ltd“: Artūras Dirsė (6/6 dvit., 8 rez.perd., 34 naud.balai) 24, Ligitas Kairys 21, Mindaugas Birštonas ir Edvinas Valatka po 11.

„Brickson-Medelynas“: Gintaras Varanauskas (5/6 dvit.) 22, Deivydas Šabaras 20.

Sekmadienio kovos prasidėjo nuo vienos didžiausių savaitgalio staigmenų. Praėjusio sezono BLKL Mažosios taurės sidabro medalių laimėtojai „Alytaus“ (1-3) krepšininkai nesugebėjo pasipriešinti „Baltams“ (2-2) ir patyrė triuškinamą pralaimėjimą.

Dar pirmajame kėlinuke „Baltai“ įgijo dviženklį pranašumą (20:7) ir davė gerą toną rungtynėms. Nors alytiškiai dar bandė kilti ant kojų, tačiau puikiai sužaistas antrasis kėlinukas leido jų oponentams dvikovos pusiaukelėje įgyti triuškinamą persvarą (43:23).

Antroje susitikimo dalyje „Baltai“ kiek sumažino apsukas, tačiau išlaikė drausmę žaidime, kuri padėjo ne tik išlaikyti įgytą persvarą, bet ir dar labiau ją padidinti bei nuaidėjus finalinei sirenai švęsti įtikinamą pergalę rezultatu 71:49.

„Baltai“: Valerijus Stankaitis (13 atk.kam.) 20, Laurynas Saldukas ir Deividas Jazbutis po 12.

„Alytus“: Tadas Mockus (10 atk.kam., 7 kld.) 18, Žydrūnas Inta (10 atk.kam.) 15.

Įdomu tai, kad „Baltams“ pirmą kartą per ketverias tarpusavio dvikovas pavyko įrodyti savo pranašumą prieš „Alytaus“ atstovus. Prieš tai dzūkai savo oponentus įveikdavo vidutine 23,6 taško persvara.

Jeigu vicečempionai patyrė pažeminimą, tai kitos praėjusio sezono Mažosios taurės prizininkės šventė pergales ir įtvirtino savo pozicijas turnyro rikiuotės viršuje.

Tik po atkaklios kovos savo pranašumą įrodė nugalėtojos titulą ginanti „TeamLT“ (4-0) komanda, kuri vos 9 taškų persvara 59:50 palaužė „X Team“ (1-4) atstovus.

Nors čempionai geriau pradėjo rungtynes, tačiau po puikiai sužaisto antrojo kėlinuko „X Team“ vyrai perėmė iniciatyvą ir dvikovos pusiaukelėje net mėgavosi pirmaujančiųjų vaidmeniu (28:24).

Visgi, pakeitę gynybos sistemą ir įvedę daugiau drausmės puolime „TeamLT“ vyrai sužaidė nepriekaištingą trečiąjį kėlinuką ir susigrąžino trapią persvarą (43:37).

Lemiamame ketvirtyje aikštėje vyko tikras nervų karas, kuriame geriau sekėsi daugiau šalto proto turėjusiems „TeamLT“ vyrams. Praėjusio sezono čempionai sunkiai, tačiau išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė ketvirtąją pergalę iš eilės.

„TeamLT“: Dmitrii Makarenko 14, Audrius Kubelis (15 atk.kam.) 12, Donatas Ručinskas 11.

„X Team“: Laurynas Guokas 12, Algimantas Skauronis 9.

Beje, sekmadienio varžovus „TeamLT“ vyrai jau turėjo įsidėmėti, nes gegužės mėnesį vykusioje pirmojoje šių ekipų akistatoje prireikė net trijų pratęsimų, o pergalę tuomet šventė „X Team“ atstovai.

Turnyro lentelės kaiminių akistatoje „LT BC-2“ (2-2) komanda po itin atkaklios kovos sugebėjo įrodyti savo pranašumą prieš „Viesulo United“ (2-3) vyrus.

Trečiojo kėlinuko viduryje „LT BC-2“ atstovai buvo įgiję solidų trylikos taškų pranašumą (68:55), tačiau „Viesulo United“ garbę ginantys vyrai nenuleido rankų ir po įspūdingo spurto sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir lemiamo ketvirčio pradžioje išsiveržti į priekį – 88:87.

Visgi, netikėtą šaltą dušą gavusi „LT BC-2“ komanda atsigavo, per likusį dvikovos laiką į savo krepšį praleido vos 1 tašką, o pati pelniusi 8 susigrąžino pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė labai svarbią pergalę – 95:89.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo United“ kapitonas Danius Bratkauskas pasidalino mintimis apie apmaudžiai pralaimėtas rungtynes: „Sakyčiau buvo juoda diena mums, nes nepataikėme daug metimų, ypač pirmoje rungtinių dalyje.

Be to, leidome varžovams atsikovoti daug kamuolių po savo kepšiu ir suteikėm pernelyg daug antrų šansų.

Vis dėlto gerai tai, jog kovojom iki galo ir ketvirtajame kėlinuke net buvome išsiveržę į priekį vienu tašku. Deja, bet paskutines susitikimo minutes geriau sužaidė „LT BC-2“ vyrai, kurie šventė pelnytą pergalę.“

„LT BC-2“: Andrius Sirutis (10 atk.kam., 36 naud.balai) 31, Kevinas Kolesnikovas (9 rez.perd.) 23, Vaidas Radavičius (11 atk.kam.) 22.

„Viesulas United“: Tautvydas Buškevičius 27, Egidijus Markevičius (10 atk.kam.) 21.

Savaitgalio kovas užbaigė dviejų „Viesulo“ klubui priklausančių komandų akistata, kurioje „Viesulo-2“ (4-0) komanda įrodė savo pranašumą prieš „ViesuloLT“ (1-3) vyrus.

Nors kovą dėl atšokusių kamuolių (44-38) laimėjo „ViesuloLT“ atstovai, tačiau žymiai taikliau dvitaškius (27/46 dvit., 58% - 18/42 dvit., 42%) metę ir vos 6 baudos metimų (15/21 baud., 71%) nepataikę „Viesulo-2“ atstovai lengviau rinko taškus ir jau dvikovos pusiaukelėje mėgavosi dviženkle persvara (41:31).

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė, tad „Viesulo-2“ garbę ginantys krepšininkai sulig kiekviena minute vis labiau didino savo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę – 87:65.

Nugalėtojų komandos treneris Faustas Aleknavičius džiaugėsi pasiektu rezultatu ir gyrė varžovų ekipą: „Pirmiausia sveikinu komandą su sunkiai išvargta pergale.

Rezultatas neatspindi kovos aikštėje, varžovai šaunuoliai, kovojo iki pat susitikimo pabaigos.

Nors mes nežaidėm kaip komanda, tačiau džiugu, jog mūsų individualiomis pastangomis pasiėmėm tašką.“

Tuo tarpu „ViesuloLT“ komandos kapitonas Vytautas Akučka pridėjo: „Atrodėme visai neblogai. Varžovų suolelis buvo trumpas, bet mums nepavyko tuo pasinaudoti. Praradome per daug kamuolių ir leidome jiems įmesti lengvus taškus.“

„Viesulas-2“: Tomas Pilipavičius (10 atk.kam., 6 rez.perd.) ir Raimondas Jonkus (5 rez.perd.) po 19, Robertas Nevidomskis 17.

„ViesulasLT“: Vytautas Bujanauskas 23, Lukas Morkeliūnas (14 atk.kam.) 11.

Visbičiuje

Šeštadienį „Peterborough Bernelių užeigos“ grupėje buvo sužaistos dvejos rungtynės ir abejose – prireikė pratęsimo.

Ankstyvą rytą į aikštę žengė Peterborough „Tauro-2“ (2-0) ir Peterborough „Vyčio-2“ (1-1) ekipos. Abi komandos pirmajame ture šventė pergalę, be to abu klubai nuo senų laikų turi nesuvestų sąskaitų, tad dar prieš prasidedant rungtynėms tapo aišku, jog aikštėje laukia nuožmi kova. Taip ir buvo.

Dvikovą žymiai geriau pradėjo „Vyčio“ dubleriai, kurie pirmojo kėlinuko pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą (18:7). Antrajame kėlinuke „Tauro“ vyrai padidino apsukas, tačiau tiksliai tiek puolime, tiek gynyboje žaidę jų varžovai išsaugojo turėtą pranašumą.

Visgi po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom. Iki tol nepriekaištingai žaidę „Vyčio“ dubleriai ėmė strigti, tuo tarpu kone idealią 10 minučių atkarpą sužaidusi „Tauro-2“ komanda sugebėjo pavyti varžovus ir išlyginti rezultatą (46:46).

Lemiamame kėlinuke bekompromisė kova tęsėsi toliau, tad nieko nuostabaus, kad ištiksėjus pagrindiniam laikui salėje esanti tablo rodė visišką lygybę – 64:64.

Papildomų penkių minučių metu jau dominavo „Tauro-2“ komanda, kuri įgijo trapią persvarą, išlaikė ją iki pratęsimo pabaigos ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 76:71.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (17 atk.kam., 5 kld.) 21, Kęstutis Liegus (12 atk.kam., 5 rez.perd., 7 kld., 10 išpr.praž.) 20, Audrius Sarkanas 12.

„Vytis-2“: Audrius Gaižauskas 16, Mantas Gintila (10 atk.kam., 5 kld.) 12.

Beje, tai buvo pirmoji „Tauro-2“ pergalė prieš „Vyčio“ dublerius per penkerias tarpusavio dvikovas!

Tam, kad įrodytų savo pranašumą papildomų penkių minučių kovos prireikė ir Littleport „Žalgirio“ (3-0) komandai, kuri tik po pratęsimo įveikė Peterborough „Baltijos vilkų“ (0-3) komandą.

Skirtinguose turnyro rikiuotės poliuose esančių komandų akistatos retai kada būna įdomios, vis tik, kuomet čempionatas yra lygus, intriga kartais gimsta ten, kur jos mažiausiai laukiama.

Kol kas paskutinę, šeštąją, poziciją užimantys Piterboro atstovai puikiai pradėjo rungtynes ir pirmojo kėlinuko pabaigoje mėgavosi 7 taškų persvara (21:14).

Per likusį dvikovos laiką „Žalgirio“ komanda lipo oponentams ant kulnų ir stengėsi panaikinti turėtą deficitą, o tą pavyko padaryti tik pačioje pagrindinio laiko pabaigoje, tad sužaidus keturiasdešimt minučių lygu – 65:65.

Bet sporte taip jau būna, kad bandymas išsaugoti persvarą atima labai daug jėgų, tad pratęsimo metu aikštėje jau karaliavo ant emocinės bangos buvę „Žalgirio“ vyrai. Svečiai iš Littleporto gana greitai atitrūko nuo varžovų, įgijo apčiuopiamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę – 81:69.

„Žalgiris“: Paulius Adomaitis (10 atk.kam., 5 kld., 31 naud.balas) 24, Aleksandr Laryn (10 atk.kam.) 23, Aurimas Židžiūnas 12.

„Baltijos vilkai“: Daniels Svikkalns 20, Ernestas Banaitis 14.

Įspūdingą pergalę šventė Peterborough „BC Tauro“ (3-0) komanda, kuri net 28 taškų skirtumu palaužė pirmąją nesėkmę patyrusius Wisbech „Wizards“ (2-1) atstovus.

Pirmajame kėlinuke aikštėje dar vyko apylygė kova, tačiau vėliau čempionų titulą ginantys „Tauro“ vyrai padidino apsukas, pabėgo nuo varžovų ir dvikovos pabaigoje šventė triuškinamą pergalę – 106:78.

„Tauras“: Egidijus Revuckas 28, Arnoldas Račickas 24, Mindaugas Survila (10 atk.kam.) 18.

„Wizards“: Aivaras Abukauskas 21, Nerijus Gelžinis 16.

Pirmą pergalę į savo sąskaitą pagaliau įsirašė Peterborough „Vyčio“ (1-2) kolektyvas autsaiderių akistatoje rezultatu 73:59 įrodęs savo pranašumą prieš South Lincs „Dragons“ (0-3) atstovus.

Sužaidus kiek mažiau nei keturias minutes „drakonai“ dar buvo priekyje (8:6), tačiau tuomet „Vyčio“ ekipa spurtavo, pelnė 5 taškus be atsako (11:8) ir per likusį susitikimo laiką nė akimirkai neleido varžovams atsidurti pirmaujančiųjų vaidmenyje.

Tiesa, kurį laiką „Dragons“ dar išlaikė kovinį atstumą, tačiau antroje rungtynių dalyje „Vyčio“ komanda pabėgo į priekį dviženkliu skirtumu, kurį išsaugojusi iki pagrindinio laiko pabaigos šventė lengvą pergalę.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis (6 kld.) 27, Hubertas Dekontas 9, Ernestas Nikitinas ir Adrians Dumbrovskis po 7.

„Dragons“: Mindaugas Alseika 13, Tomas Vyšniauskas 11.

Didžiausią savaitgalio pergalę Visbičiaus grupėje šventė „Kubus United“ (2-1) komanda net 36 taškų skirtumu sumindžiusi Kings Lynn „Reapers-LBC“ (1-2) atstovus.

Sužaidus dešimt minučių „raudonai-balti“ turėjo vos vieno taško persvarą (24:23), tačiau tuomet dvikovos favoritai šovė į priekį, antrąjį ketvirtį laimėjo net 21:10 ir dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi dviženkle persvara (45:33).

Po didžiosios pertraukos takoskyra tarp komandų didėjo sulig kiekviena minute. Fantastišką puolimą demonstravę „Kubus United“ vyrai tiesiog degino varžovų lanką, tuo tarpu „Reapers-LBC“ sunkiai rinko pavienius taškus, tad likus žaisti dešimčiai minučių „raudonai-balti“ jau triuškino varžovus (75:44).

Lemiamame ketvirtyje abi komandos jau žaidė savo malonumui ir laukė finalinės sirenos, kuri paskelbė daugiau nei įtikinamą „Kubus United“ pergalę rezultatu 93:57.

„Kubus United“: Valdas Obrikas 27, Deividas Butkevičius (15 atk.kam., 41 naud.balas) 22, Giedrius Pakalniškis (5 rez.perd.) 14.

„Reapers-LBC“: Edgaras Lomsargis 16, Vytautas Girdžius 14.