BLKL - sensacinga „Reapers-LBC“ pergalė ir „Credo“ akibrokštas

BLKL - sensacinga „Reapers-LBC“ pergalė ir „Credo“ akibrokštas 75

Šį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko dešimt rungtynių iš kurių didžioji dalis buvo pažymėta atkrintamųjų kovo ženklu. Įdomių akcentų tikrai netrūko, tad apie viską iš eilės.

Londone

Penktadienio vakarą ketvirtfinalio kovas pradėjo „Viesulo BC“ (3) ir „Credo“ (6) kolektyvai. Nors šiame sezone abi tarpusavio akistatas buvo laimėję Eridano Lazdausko auklėtiniai, tačiau įvykių tėkmė parodė, jog visa tai ką įvyko galima vadinti istorija.

Susitikimą geriau pradėjo „Viesulo“ komanda, tačiau antrajame kėlinuke „Credo“ pademonstravo geležinę gynybą ir laimėjusi 10 minučių atkarpą rezultatu 23:5 susikrovė dviženklę persvarą (39:23).

Po didžiosios pertraukos „Viesulo“ vyrai bandė griebtis šiaudo ir išnaudojo visą turimą taktinį ir žaidėjų arsenalą, tačiau visos favoritų pastangos kažką pakeisti nuėjo perniek, o nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 72:59 šventė solidų pranašumą prieš atsakomąją akistatą įgijusi „Credo“ komanda.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo“ klubo vadovas Aurimas Burokas neramiai krapštė pakaušį: „Nebėra kur trauktis. Liko dar vienos rungtynės, kuriose mėginsim sužaisti kuo geriau. Pralaimėjome gana didele 13 taškų persvara, tačiau baltos vėliavos dar nekeliam.

Jau antra dvikova, kuomet neapsiginam nuo varžovų snaiperių, o patys nepataikom iš toli. Be to, nesumetam paprastų savo metimų.

Šį mūšį pralaimėjom, bet karo – dar ne. Laimi tas, kas yra stipresnis. Šį kartą tai buvo „Credo“ komanda. Sveikinu ją su pelnyta pergale ir iki susitikimo atsakomojoje dvikovoje.“

„Credo“: Audrius Ramonaitis (8 rez.perd.) 19, Justinas Muzikevičius (16 atk.kam.) 17, Andrius Turčinavičius (4/7 trit.) 12.

„Viesulas“: Aurelijus Jančenko (15/15 baud.met.) 23, Tadas Buivydas ir Dovydas Drazdauskas (5 kld.) po 10.

Antrąsias serijos rungtynes komandos žais kovo 31 d.

Sekmadienio kovas pradėjo dėl R.Kurtinaičio taurės kovojančios „X Team“ (0-1) ir „Alytaus“ (2-0) komandos. Prieš keletą savaičių pergalingai turnyrą pradėję alytiškiai nestabdė ir iškovoję antrą pergalę beveik užsitikrino pirmąją vietą A grupėje.

Beveik 35 minutes aikštėje vyko lygių varžovų akistata, o abi komandos žengė petys į petį. Visgi, dvikovai artėjant pabaigos link „X Team“ vyrai tarsi sustojo, leido varžovams pelnyti net 12 taškų be atsako ir iškovoti sunkią, tačiau pelnytą pergalę rezultatu 76:66.

„Alytus“: Modestas Šilalė (30 naud.balų) 30, Tadas Mockus (11 atk.kam.) 17, Mindaugas Kaselionis 9.

„X Team“: Laurynas Guokas (4/5 trit., 27 naud.balai) 29, Irmantas Jausicas (4/8 trit.) 12.

Įdomu tai, kad bent po vieną tritaškį metė visi devyni aikštėje pasirodę „X Team“ nariai, tačiau į krepšį sugebėjo pataikyti tik trys, iš kurių du kartu sudėjus realizavo 8 tolimus metimus.

Didelį žingsnį aukštesnės prabos medalio link „35+ čempionate“ žengė „Viesulo 35+“ (2-0) kolektyvas rezultatu 92:77 sutriuškinęs „Anykščių BC“ (0-3) ekipą.

Iki didžiosios pertraukos anykštėnai dar kūrė intrigos ugnį, tačiau trečiajame kėlinuke „Viesulo“ veteranai tarsi pašėlo, laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 26:16 ir susikrovė triuškinamą 15 taškų pranašumą (67:52).

Lemiamame ketvirtyje „Anykščių“ ekipa kiek išsijudino ir ėmė vis dažniau taikliai metimais grasinti varžovų krepšiui. Tačiau „Viesulo 35+“ garbę ginantys krepšininkai varžovams atsakė tuo pačiu ir išsaugoję saugų atstumą iki pat pagrindinio laiko pabaigos šventė gana lengvą pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas buvo labai laimingas: „Puiki pergalė ir puikus žaidimas. Ypač gerai žaidė mūsų milžinas Tadas Buivydas, kuris pastaruoju metu demonstruoja neįtikėtiną formą ir parodo, kad dar turi parako.

Nors varžovai bandė kabintis į rungtynes, bet aikštėje pasirodžius startinio penketuko krepšininkams mes greitai nutoldavom. Didelis ačiū vyrams už šią nuostabią pergalę!“

„Viesulas 35+“: Tadas Buivydas (12 atk.kam., 31 naud.balas) 27, Edvinas Nurutdinovas (11 atk.kam., 30 naud.balų) 21, Darius Sidaravičius (15 atk.kam.) 15.

„Anykščiai“: Andrius Sirutis 29, Andrius Burkšaitis 24.

Iškovoję antrąją pergalę „Viesulo 35+“ krepšininkai jau užsitikrino aukštesnę poziciją nei „Anykščių“ atstovai. Tuo tarpu pastarajai ekipa teoriškai dar gali pakilti į antrąją poziciją, tačiau tam reikia, kad „LBC 35+“ ekipa pralaimėtų visas tris likusias reguliariojo sezono rungtynes.

Sekmadienio vakarą „Super mėgėjų“ grupės ketvirtfinalį pradėjo dar dvi ekipos: pirmajame varžybų etape ketvirtąją vietą užėmusi „Alytaus“ (4) komanda ir laipteliu žemiau atsidūrusi „Viesulo United“ (5) ekipa.

Įpusėjus dvikovai atrodė, kad alytiškiai švęs lengvą pergalę (39:25), tačiau kovingieji „Viesulo United“ vyrai ilgosios pertraukos metu aptarė savo bėdas, ištaisė žaidimo spragas ir antroje susitikimo dalyje ėmė pamažu vytis varžovus.

Trečiajame kėlinuke nurėžę kone pusę „Alytaus“ pranašumo Aurimo Buroko auklėtiniai nemažino apsukų ir likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes ne tik pavijo varžovus, bet ir patys išsiveržė į priekį (60:56)!

Per likusį laiką aikštėje vyko tikras nervų karas, kuriame geriau sekėsi alytiškių komandai. Dzūkijos sostinės garbę ginantys krepšininkai sugebėjo pristabdyti varžovų snaiperius, tuo tarpu pati „Alytaus“ ekipa surinko visą eilę lengvų taškų ir nuaidėjus finalinei sirenai išplėšė itin dramatišką pergalę rezultatu 69:66.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo United“ ekipos vadovas Aurimas Burokas davė išsamų komentarą: „Nors apmaudžiai pralaimėjome rungtynes, tačiau nėra ko nusiminti.

Vyrai parodė charakterį, sugebėjo panaikinti 14 taškų deficitą, o dvikovos pabaigoje – net būti priekyje. Ačiū visiems, kas kovojo iki galo. Manau, kad tiesiog pritrūko taiklių metimų susitikimo pabaigoje.

Labai smagu, kad pagaliau atradom komandos varikliuką, Tautvydą Butkevičių, kuris tikrai sustiprina mūsų priekinę liniją ir pelno taškus, o būtent to mums labiausiai trūko didžiąją sezono dalį.

Niekas dar neprarasta, turime visus šansus žengti tolyn, tad lauksim sekančios dvikovos, kurioje mėginsim reikiamu skirtumu atsirevanšuoti „Alytaus“ komandai.“

„Alytus“: Darius Busajevas 15, Modestas Šilalė (7 kld.) 14, Žydrūnas Inta (11 atk.kam.) ir Domantas Girčys (11 atk.kam.) po 11.

„Viesulas United“: Tautvydas Buškevičius (13 atk.kam.) 25, Danius Bratkauskas (10 atk.kam., 5 rez.perd., 8 kld.) 11.

Savaitgalio kovas užbaigė dar viena R.Kurtinaičio taurės dvikova, kurioje susigrūmė „BC Vilkų“ (1-0) ir „Baltų“ (0-1) ekipos.

Dažniausiai pavasarį trumpiems turnyrams sudėtį suburiantys „vilkiukai“ nesislapstė ir jau pirmoje sezono akistatoje pademonstravo tikrą savo potencialą.

Susitikimo pradžioje „Baltai“ dar bandė diktuoti savo sąlygas, tačiau vėliau „Vilkai“ perėmė iniciatyvą į savo nagus, o po nepriekaištingai sužaisto trečiojo kėlinuko net įgijo dviženklę 12 taškų persvarą (56:44), kurią lemiamo kėlinuko viduryje pavertė triuškinama (71:52).

Tiesa, dėl garbės pakovoję „Baltai“ ženkliai apkarpė turėtą deficitą, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 75:68 šventė „Vilkų“ ekipa.

„Vilkai“: Nerijus Vyšneveckas (12 atk.kam.) 14, Kęstutis Žakelis 12, Mantas Dobilas 10.

„Baltai“: Laurynas Saldukas 21, Sergej Maksimov (7 kld.) 14.

Visbičiuje

Tikra bomba sekmadienio rytą sprogo Visbičiuje, kur Kings Lynn „Reapers-LBC“ (4) ekipa pirmoje pusfinalio serijos iki dviejų pergalių dvikovoje sugebėjo nukauti retai kada pralaiminčią „Kubus United“ (1) komandą.

Dvikovos pradžioje neatrodė, jog gali įvykti kažkas netikėto. Reguliariojo sezono nugalėtojai žaidė užtikrintai, be didesnio vargo rinko taškus ir pamažu didino savo pranašumą.

Tačiau po didžiosios pertraukos viskas staiga apsivertė aukštyn kojom - Eivydo Aleksos vedama „Reapers-LBC“ komanda sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas.

Nors pirmuosius pavojaus signalus „Kubus United“ galėjo pajusti pakankamai anksti, tačiau favoritai į juos tinkamai nesureagavo, o laiku tinkamą bangą pagavę „Reapers-LBC“ krepšininkai pabėgo nuo varžovų ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė sensacingą pergalę – 81:73.

Nugalėtojų komandos atstovas Edgaras Lomsargis sunkiai tramdė jį užplūdusias emocijas: „Prieš ką nors sakant, noriu padėkoti visai komandai už sunkų darbą viso sezono metu. Būtent dėl tokių pergalių, kaip ši visas išlietas prakaitas atsiperka su kaupu.

Galiu pasakyti tik tiek, kad mes buvome daug alkanesni ir labiau už varžovus, kurie veikiausiai mus nurašė,  norėjome pergalės.

Negalime sau leisti būti euforijoje, nes turime suprasti, kad tai – tik pusė darbo ir atsakomosiose rungtynėse „Kubus United“ ekipa bus visai kitas žvėris. Vis tik, nieko nebijom, atsakomajai akistatai bandysim pasiruošti kaip įmanoma geriau ir žengti į finalą!“

„Reapers-LBC“: Eivydas Aleksa (14 atk.kam., 5 per.kam., 34 naud.balai) 30, Eivydas Kriūnas 24, Gerardas Simaitis 10.

„Kubus United“: Giedrius Pakalniškis 18, Deividas Butkevičius (17 atk.kam.) ir Arnas Maziliauskas po 16.

Antrosiose „Thames Windows“ grupės pusfinalio rungtynėse pergalę šventė aukštesnį reitingą turinti ekipa, tačiau rezultatą vis tiek galima laikyti netikėtu, nes Peterborough „BC Tauro“ (2) vyrai ne tik įrodė pranašumą prieš Wisbech „Wizards“ (3) krepšininkus, bet ir tą padarė triuškinama 19 taškų persvara.

Iki šiol gana aukštu 34,5% taiklumu iš toli atakavę „burtininkai“ sekmadienio rytą priminė savo pačių šešėlį ir sugebėjo įridenti vos 3 tolimus metimus iš 31.

Tuo tarpu iš toli nesišvaistę „Tauro“ vyrai rinko taškus sau būdingu stiliumi – perduodami kamuolius į baudos aikštelę, kur nekantriai savo progų laukė Peterborough ekipos aukštaūgiai.

Šaltakraujiškas ir protingas žaidimas davė vaisių: kurį laiką koja kojon su varžovais žengusi „Tauro“ komanda antrajame kėlinuke atitrūko, susikrovė dviženklį pranašumą ir išsaugojusi jį iki susitikimo pabaigos šventė triuškinamą pergalę rezultatu 89:70.

Pasibaigus dvikovai pirmąjį sezono komentarą (pagaliau) davė „Wizards“ klubas vadovas Mantas Damašauskas, kuris kalbėjo trumpai: „Juodai diena... Su tokiu pataikymu kažin ar būtume ir dublerius įveikę... Vien ką sako skaičius 20 pramestų baudų grafoje!“

„Tauras“: Edvardas Varpiotas (10 išpr.praž., 29 naud.balai) 27, Arūnas Butkys (10 atk.kam., 5 rez.perd.) 19, Aleksandr Laryn 14.

„Wizards“: Egidijus Revuckas (11 išpr.praž.) 23, Donatas Daubaras 12.

Įdomu tai, kad šioje dvikovoje abi komandos kartu sudėjus padarė net 56 (!) klaidas – pergalę pasiekęs „Tauras“ prarado 30, tuo tarpu „Wizards“ krepšininkai net 26 kamuolius.

Dar vienas skaudus smūgis „burtininkų“ klubui buvo suduotas trečiojoje sekmadienio dvikovoje, kur „Peterborough Bernelių Užeigos“ grupės rungtynes žaidė Peterborough „Vyčio-2“ (1) ir Wisbech „Wizards-2“ (5) ekipos.

Akivaizdūs rungtynių favoritai pabėgo į priekį dar pirmajame kėlinuke (25:13). Nors „Wizards“ dubleriai vėliau dar bandė gelbėti padėtį, tačiau puikiai susitikimo svarbą supratę „vyčiai“ išsaugojo saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 77:57.

Nugalėtojų komandos vadovas Marius Malijonis nepagailėjo laiko ir davė išsamų komentarą: „Rungtynes pradėjome geru tempu ir dominavome visą dvikovos laiką.  Tiesa pasakius iš varžovų laukėme aršesnės kovos, nes matėme, kokį kovingumą „Wizards-2“ vyrai pademonstravo kovodami dėl kelialapio į pusfinalį.

Šįkart puikiai veikė mūsų puolimas, be to ir gynyba nebuvo visai skylėta. Pridėkime tai, kad stengėmės išdalinti žaidimo laiką vienuolikai žaidėjų, tai pergalę 20 taškų skirtumu galima vertinti kaip labai neblogą rezultatą.

Mes suprantame, kad viskas spręsis kitose rungtynėse ir varžovai bandys parodyti viską, ką jie sugeba geriausiai, tad mums teks susikaupti ir nenuvertinti „burtininkų“ po tokios pergalės.

Mes dar turime daug kur tobulėti, tad per šią kelių savaičių pertrauką iki kitų atsakomųjų rungtynių, bandysime sudėlioti visus taškus.“

„Vytis-2“: Deividas Jakštaitis 19, Indars Borherts (10 atk.kam.) ir Hubertas Dekontas po 15.

„Wizards-2“: Evaldas Jurčiukonis (12/13 baud.met., 32 naud.balai) 29, Haroldas Petrauskas 16.

Gana netikėtas rezultatas buvo užfiksuotas antrajame „Peterborough Bernelių Užeigos“ pusfinalio akistatoje, kur Peterborough „Tauro-2“ (3) komanda rezultatu 85:81 palaužė Littleport „Žalgirio“ (2) vyrus.

Favoritais laikyti „žalgiriečiai“ dvikovos pradžioje atrodė beviltiškai ir po pirmojo kėlinuko atsiliko triuškinama persvara (15:32). Nors Littleport atstovai pakilo ant kojų ir per likusį rungtynių laiką pamažu tirpdė deficitą, tačiau tam, kad būtų iškovota pergalė jiems paprasčiausiai pritrūko laiko.

Sunkią pergalę iškovoję Peterborough atstovai serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Atsakomąsias pusfinalio rungtynes komandos žais lygiai po dviejų savaičių – kovo 31 d.

Pasibaigus dvikovai „Žalgirio“ komandos atstovas Kęstutis Palubinskas davė trumpą komentarą: „Nepaisant pralaimėjimo, tai buvo puiki dvikova mūsų komandai. Pradėjome prastai, tačiau sugebėjome grįžti į rungtynes, nepaisant mus užliejusios varžovų tritaškių lavinos.

Susitikimo pabaigoje turėjome iniciatyvą, tačiau šįkart sėkmė lydėjo „Tauro-2“ komandos garbę ginančius vyrus. Nusiminti nėra dėl ko, tad nekantriai lauksime atsakomosios akistatos.  Viskas dar prieš akis.“

„Tauras-2“: Edvinas Ozembliauskas 32, Andrius Bulatovas (9 rez.perd.) 12, Pranas Bubelė (10 atk.kam.) 11.

„Žalgiris“: Aleksandr Laryn (11 atk.kam., 7 kld.) 25, Paulius Adomaitis 21.

Įdomu tai, jog „Tauro“ dubleriai šioje akistatoje pataikė net 17 (!) tolimų metimų ir darė tai stebėtinai aukštu 38,6% taiklumu. Tai padėjo kompensuoti pralaimėtą kovą dėl atšokusių kamuolių (32-40) ir gana retas atakas iš dviejų taškų zonos.