Favoritai ošė Londone, autsaideriai siautė Visbičiuje

Favoritai ošė Londone, autsaideriai siautė Visbičiuje 32

Po šventinės savaitės pertraukos Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) kovos grįžo su trenksmu, o tiksliau – su svarbiausiomis sezono kovomis. Šeštadienį paaiškėjo pirmoji A.Sabonio taurės finalo dalyvės, o sekmadienį Visbičiuje ir Londone vyko tiek atkrintamųjų, tiek veteranų ar mėgėjų pirmenybių kovos.

Londone

Šeštadienio popietę Visbičiuje vyko vienerios A.Sabonio taurės pusfinalio rungtynės, kuriose vietos „BC Tauro“ ekipa egzaminavo svečius iš Londono – „Kailių“ krepšininkus.

Nors gausiai salėje susirinkę žiūrovai tikėjosi aršios kovos, o galbūt dar vienos staigmenos iš „Tauro“ pusės, tačiau nuo pat pirmųjų susitikimo minučių tapo aišku, jog „Kailiai“ tokį kelią sukorė turėdami vieną vienintelį tikslą.

Sužaidus kiek daugiau nei tris su puse minutės svečiai jau pirmavo 9:2, o pasibaigus pirmajame kėlinukui – negailestingai triuškino varžovus (24:13).

Nors trumpos pertraukėlės metu „Tauro“ ekipa kiek suderino savo veiksmus ir ilgą laiką neleido varžovams atitrūkti, tačiau teorinės viltis apie finalą aikštės šeimininkai išsaugojo tik iki trečiojo kėlinuko vidurio.

O tuomet, ambicingieji „Kailiai“ laimėjo 12 minučių atkarpą „sausu“ rezultatu 24:0 (!!!) po kurios įgijo 37 taškų pranašumą (72:35) ir atsakė į visus svarbiausios pusfinalio dvikovos klausimus.

Per likusį susitikimo laiką abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė lengvą „Kailių“ komandos pergalę rezultatu 76:39.

„Kailiai“: Aušridas Petraitis (7 per.kam.) 22, Vytas Degutis, Arnas Snapaitis ir Tomas Kazlauskas po 9.

„Tauras“: Edvardas Varpiotas 11, Rokas Arlauskas (6 kld.) 8.

Įdomu tai, jog „Kailiai“ yra pati sėkmingiausia A.Sabonio taurės komanda: vieną kartą (2014 m.) iškovojusi šį trofėjų, tris kartus kritusi finale (2009, 2012 ir 2013 m.) ir vieną kartą (2011 m.) iškovojusi šio turnyro bronzos medalį.

Įspūdinga pergale BLKL-London Timber taurės pusfinalį pradėjo „Viesulo BC“ (1) ekipa net 30 taškų skirtumu rezultatu 83:53 įveikusi „Tornado“ (5) atstovus.

Stipriausia reguliariojo sezono komanda dar pirmajame kėlinuke pasiuntė varžovus į nokdauną (31:9), po kurio „Tornadas“ taip ir neatsigavo.

Tiesa, antrajame kėlinuke Viliaus Jastremsko auklėtiniam buvo pavykę nežymiai priartėti (29:48), tačiau dar vienas „Viesulo“ škvalas trečiojo ketvirčio metu viską sudėliojo į savo vietas (68:38).

Lemiamas kėlinukas abiems komandoms tebuvo tarsi smėlio dėžė, kurioje buvo pilna vietos taktiniems eksperimentams ir krepšininkams paprastai gaunantiems mažiau žaidybinio laiko.

Per pastaruosius dvejus metus „Tornadas“ savo varžovams pusfinalio serijoje pralaimėjo visas penkerias tarpusavio dvikovas.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas davė trumpą, tačiau labai emocingą komentarą: „Savo vyrų kovingumu esu labai patenkintas ir tikrai nesitikėjau, kad taip gerai sužaisime.

Trenerio darbas puikus, ačiū visiems! Ši pergalė buvo labai reikalinga ir tikrai svarbi.“

Triuškinamą nesėkmę patyrusios „Tornado“ komandos treneris Vilius Jastremskas davė išsamų komentarą: „Laimėjo tie, kurie labiau norėjo laimėti. Atrodo esam jauna komanda, bet neturime motyvacijos savyje ir su visa pagarba, bet vyresniems žaidėjams leidžiam mus apibėgti nuo pirmos iki keturiasdešimtos rungtynių minutės.

Tiesiog, kaip treneris per mažai moku motyvuoti žaidėjus ir tiek. Varžovai visiškai niekuo nenustebino mūsų, ruošėmės tiems dalykams, kuriais jie laimėjo rungtynes, tiesiog kažkodėl vos prasidėjus dvikovai nusprendėm tų dalykų nebevykdyti.

Bandysim atsitiesti sekančioje akistatoje, o dabar telieka pasakyti, kad varžovai - šaunuoliai.“

Tuo tarpu klubo vadovas Dainius Balčiūnas buvo be žodžių: „Neturiu komentarų... tiesiog, rungtynes pralaimėjome jau pirmajame kėlinuke.“

„Viesulas“: Edvinas Nurutdinovas (6 rez.perd.) 21, Modestas Paulauskas 20, Eugenijus Braknys (5 kld.) 15.

„Tornadas“: Dovydas Drazdauskas 13, Audrius Ramonaitis (3/11 trit.) 11.

Verta pažymėti, kad kelią pergalės link „Viesului“ padėjo nutiesti pasakišku taiklumu realizuojami dvitaškiai (20/31, 64,5%) ir tritaškiai (11/28, 39,2%) metimai bei įtikinama persvara laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (43-34).

Tuo tarpu „Tornado“ stovykloje, panašu, viskas buvo blogai – net trys žaidėjai, įskaitant pagrindinį komandos pirmąjį numerį Titą Žydelį surinko neigiamą naudingumo balų skaičių, o komandos snaiperis Audrius Ramonaitis apskritai atakavo it pastaruoju metu tą daro LaMelo Ball – daug ir labai netaikliai.

Nors dar negalima sakyti, jog viskas šioje poroje yra aišku, tačiau panašu, jog norėdami patekti į finalą „Tornado“ krepšininkai turėtų viską keisti iš esmės.

Įtikinamą revanšą už nesėkmę pirmojoje pusfinalio dvikovoje pasiekė „Top Team“ (1) ekipa net 32 taškų persvara palaužusi „Seciro BC“ (5) atstovus.

Pamiršę senas nuoskaudas ir ištaisę darytas klaidas „Top Team“ krepšininkai iškart ėmėsi darbo ir pirmąjį kėlinuką baigė turėdami dviženklę persvarą (24:13).

Antrajame favoritai tęsė pradėtą darbą, tad įpusėjus dvikovai komandas skyrė triuškinamas 21 taško skirtumas (49:28).

Tiesa, po didžiosios pertraukos „Seciro“ vyrai bandė rodyti nagus, kuomet po galingo spurto 11:2 jie buvo trumpam atkūrę intrigą (39:51).

Vis tik, skirtingai nei pirmojoje pusfinalio akistatoje, šįkart atsipalaiduoti nė neketinę „Top Team“ vyrai beregint atkuto ir neleido varžovams priartėti arčiau nei pavojų skelbianti raudona linija.

Jei trečiajame kėlinuke dar buvo galima tikėtis intrigos, tai ketvirtajame „Top Team“ parodė tikrąjį savo veidą, pabėgo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 92:60.

„Top Team“: Modestas Krasauskas (11 atk.kam., 31 naud.balas) 30, Paulius Adomaitis 21, Darius Kalnutis 13.

„Seciro“: Donatas Paulauskas (10 atk.kam.) 14, Justinas Muzikevičius 12.

Sekmadienio vakarą buvo duotas startas dar vienam naujam turnyrui – „A13 Hire“ taurei, kurioje kovoja niekur 2017-2018 m. oficialiai nežaidę krepšininkai.

Pirmosiose į kovą stojo „Viesulo“ (1-0) ir „LTeam“ (0-1) komandos, o pergalę rezultatu 77:47 šventė pirmoji ekipa.

Dvikovos pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, o sužaidus 10 minučių „Viesulas“ turėjo kuklią dviejų taškų persvarą (12:10).

Tačiau antrajame kėlinuke įvykių tėkmė pasikeitė iš esmės. Žymiai kokybiškesnį krepšinį pademonstravę „Viesulo“ sugebėjo laimėti atkarpą rezultatu 15:0 ir prieš pat didžiąją pertrauką įgijo triuškinamą 19 taškų pranašumą (35:19).

Nors „LTeam“  trečiojo kėlinuko pradžioje buvo šiek tiek priartėjusi (21:38), tačiau tuomet „Viesulas“ tėškė dar vieną „sausą“ atkarpą 14:0 po kurios viskas visiems stapo aišku (52:21).

Per likusią susitikimo dalį abi komandos tiesiog žaidė savo malonumui, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą „Viesulo“ pergalę.

„Viesulas“: Darius Sidaravičius (12 atk.kam., 38 naud.balai) 29, Aivaras Misiūnas (5 rez.perd.) 17, Aurimas Burokas 8.

„LTeam“: Daniel Radionov 15, Mindaugas Nečiunskas (10 atk.kam.) ir Viktoras Burdzikas po 7.

Savaitgalio kovas užbaigė BLKL 35+ čempionato dvikova, kurioje „LBC 35+“ (2-0) atstovai be didesnio vargo įveikė „Medelyno 35+“ (0-2) ekipą.

Pirmoje rungtynių dalyje kova aikštėje vyko taškas į tašką, o įpusėjus dvikovai minimalią persvarą turėjo „Medelyno“ garbę ginantys vyrai (36:35).

Vis tik, po didžiosios pertraukos LBC ekipa šovė į priekį ir vos per dešimt minučių atsakė beveik į visus svarbiausius rungtynių klausimus (60:44).

Lemiamame kėlinuke LBC nemažino apsukų, tad vos po kelių minučių komandas skyrė triuškinama 21 taško persvara (68:47).

Per likusį susitikimo laiką didesnių stebuklų neįvyko, tad nuaidėjusi finalinė sirena viso labo oficialiai paskelbė įtikinamą „LBC 35+“ komandos pergalę rezultatu 75:62.

„LBC 35+“: Algirdas Matušaitis (5 rez.perd.) 20, Rimas Kidilis (14 atk.kam.) ir Andrius Sadaunykas (5 rez.perd.) po 12.

„Medelynas 35+“: Modestas Rimkus (7 rez.perd.) 15, Eugenijus Braknys (5 rez.perd.) 14.

Visbičiuje

Sensacingas rezultatas užfiksuotas BLKL-Thames Windows grupės, kurios kovos vyksta Visbičiaus miestelyje, pusfinalio starte, kur vos penktąją vietą reguliariajame sezone užėmusi Boston „Fighters“ (5) komanda sugebėjo palaužti šio sezono favorite laikytą South Lincs „Dragons“ (1) ekipą.

Nors jau dvikovos pradžioje „kovotojai“ parodė, jog yra nusiteikę rimtai, tačiau „Dragons“ krepšininkai vis nejungė aukštesnės pavaros ir leido varžovams kontroliuoti situaciją.

Tad pirmojo ketvirčio pabaigoje „Fighters“ pirmavo keturių (18:14), o įpusėjus dvikovai penkių taškų skirtumu (40:35).

Po didžiosios pertraukos „drakonai“ iššiepė nasrus, paleido ugnies pliūpsnį varžovų link ir, regis, sudegino „Fighters“ viltis pasiekti pergalę, kuomet po puikiai sužaisto trečiojo kėlinuko susikrovė apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (61:53). Tačiau tai toli gražu dar nebuvo pabaiga.

Smūgį dešine prasileidę Bostono atstovai greitai atsitiesė ir lemiamo kėlinuko pradžioje laimėję kelių minučių atkarpą rezultatu 11:1 išlygino dvikovos rezultatą (64:64).

Šoko terapiją patyrę „Dragons“ krepšininkai dar buvo atitrūkę (73:66), tačiau pasitikėjimą savo jėgomis įgiję „kovotojai“ ne tik vėl išlygino rezultatą, bet ir po fantastiškai sužaistos pagrindinio laiko pabaigos išplėšė sensacingą pergalę rezultatu 86:76.

Nugalėtojų komandos atstovas buvo labai patenkintas ir tikėjosi tokios pat kovos po savaitės vyksiančioje atsakomojoje akistatoje: „Rungtynės buvo aukšto lygio. Abi komandos norėjo pergalės ir tik keli momentai nulėmė nugalėtoją.

Šioje serijoje pergalė dar nieko nereiškia. Nes žaidžiame su reguliariojo sezono nugalėtojais, tad manau antros rungtynės bus dar sunkesnės.

Vis tik, tikiuosi, kad vyrai išlaikys tokią pačią koncentraciją ir mes sugebėsim dar kartą įveikti „Dragons“ krepšininkus.“

„Fighters“: Arnas Maziliauskas (38 naud.balai) 33, Jonas Pranevičius 17, Giedrius Pakalniškis (7 rez.perd., 5 per.kam.) 14.

„Dragons“: Eivydas Aleksa (10 atk.kam.) 24, Tadas Zobiela 18.

Įdomu tai, jog lygiai prieš metus šios dvi ekipos irgi kovėsi „Thames Windows“ grupės pusfinalio serijoje, kurią po itin dramatiškos kovos rezultatu 2-1 laimėjo „Dragons“ krepšininkai.

Šią akimirką noru pasiekti revanšą dega abi barikadų pusės, tad panašu, jog lygiai po savaitės vyksianti atsakomoji šių komandų akistata bus LABAI įdomi.

Šiokia tokia staigmena buvo užfiksuota ir antrajame „Thames Windows“ grupės pusfinalyje, kuriame Wisbech „Wizards“ (3) ekipa gana lengvai rezultatu 96:79 palaužė aukštesnį reitingą turinčią Peterborough „BC Tauro“ (2) komandą.

Susitikimą geriau pradėjo „burtininkų“ ekipa, kuri pirmajame kėlinuke žaidė it iš natų ir pasibaigus jam turėjo apčiuopiamą 11 taškų persvarą (30:19).

Visgi po trumpos pertraukėlės viskas apsivertė aukštyn kojom. Išvadas padarę „Tauro“ vyrai atsigavo, pavijo varžovus ir iki pat didžiosios pertraukos žengė koja kojon su varžovais, o įpusėjus dvikovai net mėgavosi minimalia persvara (47:46).

Tačiau, kuomet jau atrodė, kad laukia itin intriguojanti antroji rungtynių dalis „Wizards“ atstovai įjungė aukštesnę pavarą, atitrūko nuo varžovų ir per likusią susitikimo dalį nebeleido jiems net pagalvoti apie pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Mantas Damašauskas buvo patenkintas rungtynėmis, tačiau turėjo komandai vieną pastabą: „Dėkoju vyrams už nusiteikimą ir atsidavimą komandos labui. Nepaisant kiek prastesnio antrojo kėlinuko, kontroliavome rungtynes laikydamiesi žaidybinio plano.

Vienintelė problema - baudų metimai, esant lygioms rungtynems tai gali kainuoti pergalę.“

„Wizards“: Egidijus Revuckas (6 rez.perd., 39 naud.balai) 33, Ernestas Lopeta (15 atk.kam.) 19, Žydrūnas Razminas (5 kld.) 11.

„Tauras“: Edvardas Varpiotas 23, Arnoldas Račickas 14.

Verta pažymėti, jog tai buvo ketvirtoji „Wizards“ atstovų pergalė prieš „Tauro“ krepšininkus per penkerias tarpusavio dvikovas.