G.Pakalniškio šou Visbičiuje ir ažiotažą sukėlę rezultatai Londone

G.Pakalniškio šou Visbičiuje ir ažiotažą sukėlę rezultatai Londone 53

Spalio 12-14 dienomis Londone, Piterbore ir Visbičiuje buvo sužaista vienuolika nuožmių dvikovų, kuriose susitiko Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) komandos.

Šį kartą neišvengta ir sensacijų rungtynių lyderių gretose bei rezultatyvių, tačiau didelį kontrastą sukėlusių, dviejų lygų komandų pasirodymų. Tad apie visas dvikovas šiek tiek plačiau.

Londone

Į pirmąjį savaitgalio susitikimą atvyko jau šiame sezone spėjusi pasižymėti ir triuškinančiu rezultatu prieš "Maxx Join Ltd BC" (121:60) laimėjusi A13 Steel grupės "A Team" (3-0) komanda. Penktadienį BLKL favoritai žaidė su "Viesulo BC" (1-1) vyrais, kurie taip pat savo sąskaitoje jau turėjo vieną pergalę. Susitikimas baigėsi, tris kėlinius pirmavusios, "A Team" ekipos triumfu: 112:87.

Kaip ir prieš savaitę, taip ir šį kartą nugalėtojų komandoje lyderio pozicijų neužleido lengvasis kraštas Karolis Stepanavičius, kuris tapo naudingiausiu rungtynių žaidėju.

Šiose rungtynėse jis surinko 32 naudingumo taškus, paskutinėse rungtynėse - 31. Lengvasis kraštas taip pat surinko 24 taškus ir atkovojo 8 kamuolius.

Tuo tarpu "Viesulo" komandos gretose žaidžiančiam Aurelijui Jančenko taip pat pavyko patekti tarp rungtynių lyderių: įžaidėjas pasižymėjo rezultatyvių perdavimų serijoje, jų atliko net 6, ir šiuo pasiekimu dalinosi kartu su "A Team" atakuojančiu gynėju Audriumi Damušiu.

Įdomi tendencija pastebima ir padarytų komandų klaidų klausimu: "A Team" (31) komandos žaidėjai padarė daugiau klaidų, nei pralaimėjusios "Viesulo" (21) ekipos vyrai.

Taip pat "Viesulo" komandos žaidėjai turėjo didesnį pranašumą metant baudas (18/20), tačiau statistika buvo negailestinga – jiems teko nusileisti nugalėtojų ekipai, kurie pataikė tik 50% taiklumu, bet buvo pranašesni metant tiek iš dviejų ar trijų taškų zonos.

Šiuo metu Londono lygos komandų statistikoje "A Team" užima pirmą vietą kaip rezultatyviausia ekipa, taip pat taikliausia metant dviejų taškų serijoje, ir atlikdama rezultatyviausius perdavimus.

Pasibaigus dvikovai "Viesulo" klubo vadovas Aurimas Burokas nesmerkė komandos garbę ginančių vyrų: "Žaidėm su turnyro favoritais ir negaliu  sakyti, kad viskas buvo blogai. Esu dėkingas savo vyrukams už kovą."

Sekmadienį "A Team" ekipa sužaidė dar vienerias rungtynes ir šventė dar vieną pergalę, kuomet rezultatu 123:58 sumindė "Brickson-Medelyno" krepšininkus.

Į pergalę "A Team" komandą vedė vėl rungtynių didvyriu tapęs K.Stepanavičius, kuris gali pasigirti ne tik naudingiausio žaidėjo titulu (46), bet ir aktyviu darbu atkovojant kamuolius (15), bei atliekant rezultatyvius perdavimus (6).

Šiose rungtynėse "Brickson-Medelyno" ekipai koją pakišti galėjo daugybę skirtingų faktorių: prastas pataikymas tiek iš dviejų, tiek iš trijų taškų zonos, padarytos klaidos, kurių nesušvelnino komandos gynyba.

Dar vienos triuškinančiu rezultatu pasibaigusios rungtynės įvyko tarp Londono lygos komandų. Sekmadienio vakarą aikštelėje susitiko "Viesulo-2" ir "Baltų" ekipos. Dvikovą rezultatu 86:46 laimėjo pirmoji komanda.

Keturiasdešimt taškų persvarą įgavusi Viesulo antroji komanda pasigirti gali ir rungtynių lyderių gausa. Naudingiausias susitikimo žaidėjas tapo Donatas Krušinskas, atakuojantis gynėjas surinko 24 naudingumo taškus.

Rezultatyvių perdavimų srityje pasižymėjo ir po tris atliko: Tomas Pilipavičius, Aivaras Misiūnas, Valerijus Stankaitis.

Tiesa "Baltų" komanda gali pasigirti nebent sėkmingu antru kėlinuku (14:15). Ypač aktyvi buvo Lauryno Salduko gynyba, tačiau per dažnai prarastas kamuolys. Svarbus ir Valerijaus Stankaičio indėlis, jis savo komandoje pelnė daugiausiai taškų ir 87,5 % taiklumu metė baudas.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas atrodė labai patenkintas: "Susitikimą pradėjome labai sunkiai, bet paskui įjungėm savo greitą žaidimą, varžovai ėmė nebėspėti gynyboje, tad nuaidėjus finaklinei sirenai šventėm sunkią, tačiau pelnytą antrąją pergalę."

Kitoje "Super mėgėjų" grupės dvikovoje žaidė "Alytaus" ir "Bombos" ekipos, o pergalę po pratęsimo rezultatu 53:50 šventė pastaroji komanda.

Nors abiejų komandų rezultatyvumas nėra didelis, tačiau nugalėtojui išsiaiškinti prireikė papildomos penkių minučių atkarpos.

Naudingiausias dvikovos žaidėjas, "Bombos" ekipos vidurio puolėjas Aras Pupšys surinko dvidešimt naudingumo taškų, ir tai buvo ryšku gynyboje, atkovojant (10) ar perimant (5) priešininkų kamuolį.

Tuo tarpu "Alytaus" komandai koją pakišo didelis skaičius padarytų klaidų (36), kai tuo tarpu priešininkai - 26.

Abi komandos  negalėjo pasižymėti dideliu taiklumu, pavyzdžiui, "Alytaus" ekipa metė 19%, o "Bomba" – 25%, todėl tai ypač ryšku buvo bendroje lentelėje, kur tik po pratęsimo buvo peržengta penkiasdešimties taškų riba.

Paskutines savaitgalio rungtynes žaidė "Artistų" bei "Builders Team BC" ekipos, o pergalę rezultatu 70:58 šventė "statybininkų" komanda.

Šiuo metu turnyrinėje lentelėje šeštą vietą užimanti "Artistų" ekipa, rungtynėse pasiekė ir šio sezono rekordą - blokavo daugiausiai metimų (5), tačiau kitu atveju pelnė mažiausiai taškų (58).

Kaip ir praėjusiose rungtynes "Artistų" ekipa tikrai gali pasigirti žaidėjo Samba Thiam indėliu - nors komanda ir pralaimėjo - jis tapo rungtynių lyderis, surinkęs dvidešimt naudingumo taškų. Kitas žaidėjas Gideon Lewis pelnė 17 taškų ir taip pat pateko į rungtynių lyderių lentelę.

Nugalėtojų komandai pranašumą suteikė didesnis taiklumas metant tiek iš dviejų, tiek iš trijų taškų zonos, taip pat pataikant baudas. Atliekant rezultatyvius perdavimus buvo svarbus Roberto Talevičiaus indėlis, pirmąjį sezoną kartu su "Builders Team" rungtyniaujantis įžaidėjas jų atliko šešis.

Visbičiuje

Savaitgalio rungtynių maratonas persikėlė į Piterborą, kur ankstų šeštadienio rytą žaidė "Peterborough Bernelių užeigos" grupės atstovės: "Vytis-2" bei "Tauro-2" komandos. Susitikimas baigėsi Vyčio antrosios komandos pergale rezultatu: 58:48.

Prieš savaitę vykusiose rungtynėse vos 35 taškus pavykusiai įmesti ir dviženkliu skirtumu pralaimėjusiai Piterboro "Vyčio-2" ekipai šios rungtynės buvo sėkmingesnės. Nors abiem komandom tai tik pirmas sezonas, tačiau beveik visose srityse į rungtynių lyderio poziciją pretendavo tik vienos ekipos žaidėjas Deividas Jakštaitis.

"Vyčio-2" ekipos vidurio puolėjas tapo naudingiausiu rungtynių žaidėju (21), taip pat pelnė daugiausiai taškų (21) bei atkovojo net 19 kamuolių. Būtent atkovotų kamuolių serijoje, puolėjas pagerino ir savo asmeninį sezono rekordą.

"Tauro-2" gretose pasižymėjo Gvidas Petryla, lengvasis kraštas atliko tris rezultatyvius perdavimus, suteikdamas komandai galimybę sumažinti rezultatą.

Nors "Vyčio-2" ekipai pavyko pirmauti tik dviejuose kėliniuose, tačiau tą jie padarė svarbiausiu susitikimu momentu - dvikovos pabaigoje.

Pirmus du vedė "Tauro-2" komandos vyrai, tačiau didelis klaidų skaičius privertė suklupti. Pralaimėjusi komanda paskutiniame kėlinyje įmetė tik šešis taškus, kai jų priešininkai tuo pasinaudojo ir įmetė net 20.

Nugalėtojų komandos vadovas Marius Malijonis išdėstė tris svarbiausias pergalės priežastis: "Po praėjusio savaitgalio fiasko mes rimtai pergalvojom, ką norėtumeme pasiekti BLKL-Peterborough Bernelių užeigos grupėje ir užsibrėžėme labai aukštus tikslus.

Iškart po pralaimėjimo pradėjome stebėti ir analizuoti būsimus varžovus. Neslėpsiu, kad abeji varžovai atrodė puikiai pasiruošę, o "Tauro-2" komandos lyderis tiesiog buvo nesustabdomas. Jo žaidimas mus varė į neviltį! Vis tik "Vytis" - ne ta komanda kuri sudeda ginklus dar nenugalėta!

Manau yra trys pagrindiniai rodikliai kurie atnešė mums pergalę: 1. Gynyba. Puikiai sustatyta trenerio Dainiaus Klimavičiaus gynyba leido varžovams įmesti tik 48 taškus. 2. Komandos vienybė. Po skaudaus pralaimėjimo gali atsitiesti tik vieninga komanda. 3. Pralaimėjimas prieš tai vykusiose dvikovoje.

Manau tas pirmas pralaimėjimas davė ir gerą pamoką mums visiems ir galbūt varžovai mus šiek tiek nuvertino. Manau, kad sekančiai dvikovai prieš mus pasiruoš, kur kas rimčiau bei bus dar didesnė drama. Ačiū komandai už pergalę ir dėkojame "Tauro-2" komandos vyrams už kovą!

Iškart po pirmų ankstaus ryto rungtynių į kovą žengė dar dvi "Peterborough Bernelių užeigos"  ekipos: Corby "Cobras" (1-1) ekipa ir Littleport "Žalgirio" (1-1) komanda.

Deja, prieš savaitę patirtas triumfas "Cobras" komandai pergalės nepadovanojo, šį kartą jie turėjo nusileisti priešininkų ekipai rezultatu: 81:61.

Trijuose kėliniuose pirmavusi ir viename lygiosiomis sužaidusi "Žalgirio" ekipa, savo komandos gretose išskyrė ir naudingiausia rungtynių žaidėją.

Šiose rungtynėse tapo pirmąjį sezoną šioje komandoje žaidžiantis lengvasis kraštas Aleksandr Laryn. Jis pelnė 36 naudingumo taškus ir atkovojo 15 kamuolių. Beje, šią savaitę A. Laryn yra geriausių Wisbech regiono žaidėjų penketuke.

Šių rungtynių pasiekimais pasigirti gali ir "Cobrų" komanda – atakuojantis gynėjas Aivis Asaritis pelnė daugiausiai taškų (30) dvikovos metu, ir tapo vienas iš rungtynių lyderių.

Didžiausias "Žalgirio" pranašumas pastebimas atkovotų kamuolių serijoje, ekipai pavyko 18/40 kamuolių ir įgyti didelį pranašumą komandos naudai, kai šiuo atveju "Cobras" ekipos rezultatai buvo prastesni – tik 9/30.

Pasibaigus dvikovai "Cobrų" atstovas spaudai Arūnas Penkauskas davė trumpą komentarą: "Visos "Cobros" sveikina "Žalgirį" iš Littleporto.

Mus į priekį tempė vienas žaidėjas, tad labai trūko kitų indėlio ir drausmingumo. Tuo tarpu "Žalgiris", kaip visada, atidarė toliašaudę artileriją, kurios niekas nestabdė. Na, ir kovingumo po krepšiais, taip pat pritrūko, bet ačiū vis tiek už gerai praleistą laiką.

Pirmos sekmadienio rungtynės prasidėjo kaip ir įprasta ankstų rytą, o čia susitikiko pastarųjų trejų metų BLKL Wisbech grupės čempionės: "Kubus United" (1-1) ir titulą ginanti Wisbech "Wizards" (1-1) ekipa.

Kaip ir dera rungtynės klostėsi pagal pasakišką scenarijų. Susitikimo pradžioje į priekį pabėgo "Kubus United" vyrai, tačiau antrajame kėlinuke "burtininkai" nokautavo varžovus ir įpusėjus dvikovai įgijo dviženklę persvarą (55:43).

Po didžiosios pertraukos "Kubus United" vyrams pavyko likviduoti turėtą deficitą, o lemiamame kėlinuke kova aikštėje jau vyko tašką į tašką.

Susitikimo pabaigoje eprgalę švęsti galėjo tiek vien, tiek kita komanda, vis tik šaltesnius nervus šįkart pademonstravo prarastą reputaciją siekinatys susigrąžinti "Kubus United" vyrai šventę dramatišką pergalę rezultatu 102:101.

Nugalėtojų komandą į pergalę atvedė be keitimų žaidęs visiškai "užsiautęs" įžaidėjas Giedrius Pakalniškis, kuris pelnė 45 (!)  taškus (10/16 dvit., 10/11 baud.met.), išprokokavo 9 varžovų pražangą ir aikštę paliko surinkęs net 48 naudingumo balus.

Beje, šioje dvikovoje "Kubus United" lyderis perėmė 5 kamuolius, o tai, kartu su taškais ir naudingumu, yra nauji jo karjeros rekordai žaidžiant BLKL pirmenybėse!

"Wizards" vyrams geriausiai sekėsi atkovoti kamuolius (Ernestas Lopeta – 13) ir atlikti rezultatyvius perdavimus (Donatas Daubaras – 5). Komanda taip pat geriau pataikė iš dviejų taškų zonos, čia jų pataikymo koeficientas siekė 32/51, kai tuo tarpu "Kubus United" metė tik 16/30 taiklumu.

Sekančiose rungtynėse susitiko "Thames Windows" lygos Kings Lynn Reapers-LBC ir Peterborough BC Tauras komandos, o pergalę dviženkliu skirtumu šventė Piterboro atstovai rezultatu - 93:70.

Nors paskutinę sekundę rezultatą sušvelnino, ir pirmus tris savo rungtynių taškus pelnęs, Kings Lynn Reapers LBC žaidėjas Vytautas Girdžius, tačiau dviženklis skirtumas ir itin prastas pataikymas iš dviejų taškų zonos, ekipai sugriovė visas viltis pasiekti pergalę.

Piterboro "Tauro" vidurio puolėjas Edvardas Varpiotas tapo naudingiausių rungtynių žaidėju (38), antrą sezoną šioje komandoje žaidžiantis puolėjas aikštelėje praleido 29 minutes, pelnė 24 taškus, ir atkovojo 16 kamuolių.

Tarp rungtynių lyderių atsidurti galimybę gavo ir Kings Lynn Reapers-LBC žaidėjas Eivydas Kriūnas, jis pelnė 28 taškus, o aikštelėje praleido šiek tiek daugiau nei 38 minutes.

Visbičiau grupės kovas pratęsė "Vyčio" bei South Lincs "Dragons" ekipos. Susitikimas baigėsi Piterboro komandos pergale rezultatu: 72:68.

"Vyčio" gretose sirgaliai galėjo išvysti ir Deividą Jakštaitį, kuris taip pat žaidžia tiek pirmoje, tiek antroje Vyčio ekipoje. Šį kartą, ne išimtis, vidurio puolėjas vėl tapo naudingiausiu rungtynių žaidėju, surinkęs dvidešimt vieną naudingumo tašką.

Du kėlinius pirmavusi ir paskutinį lygiosiomis sužaidusi "Vyčio" komanda taip pat buvo aktyvi ir kamuolių atkovojimo bei rezultatyvių perdavimų srityje: čia prisidėjo Mantu Mikuzio indėlis (10), ir Gvido Petrylos bei Gints Putans, abu žaidėjai atliko po tris rezultatyvius perdavimus.

"Dragons" komandoje žaidžiantis Tadas Zobiela tapo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas, sunkusis kraštas pelnė dvidešimt du taškus.

Būtent "Dragons" ekipai paskutinė minutė buvo ypač svarbi: Tado Zobielos mesti du baudos metimai šiek tiek sušvelnino rezultatą, tačiau dar du bandymai - iš dviejų taškų bei trijų taškų zonos – deja, buvo netaiklūs, o "Vyčio" komandos aktyvus darbas gynyboje paskutinėmis sekundėmis atėmė galimybę priešininkams priartėti prie pergalės.

Nugalėtojų komandos treneris Vaidas Abelkis didžiavosi savo komanda: "Noriu padėkoti žaidėjams už energiją ir kad neleidom varžovams perimti iniciatyvos. Susitikimą pradėjome labai energingai ir pirmąjį kėlinuką sužaidėme tiesiog puikiai.

Vis tik po trumpos pertraukėlės pradėjo strigti puolimas ir  gynyboje trūko agresyvumo bei pagalbos vienas kitam, to pasekoje leidome "Dragons" vyrams grįžti į rungtynes.

Laimei, po didžiosios pertraukos gynyba pagerėjo, pataikėme svarbius metimus ir pasiekėme pergalę! Noriu padėkoti varžovams už tikrai gerą kovą. Su jais niekada nebūna lengva.

Pasibaigus dvikovai "Dragons" komandos vadovas Kęstutis Puleikis nedaugžodžiavo: "No coments po tokių rungtynių. O jei rimtai, tai sveikinu "Vytį" su pergale!

Paleidom pradžią, o po to nebepavijom. Gerai tik tiek, kad kovojom iki galo. Pralaimėjom kovą dėl kamuolių, tad manau, jog tai ir buvo pagrindinė pralaimėjimo priežastis.

Sekmadienio kovas Visbičiuje užbaigė Peterborough "Odd Socks" ir Boston "Fighters" ekipos. Susitikimas baigėsi Bostono ekipo pergale rezultatu: 81:77.

Užpraeitą sezoną "Kubus United" ekipoje žaidęs Jonas Pranevičius, dabar kartu su Boston Fighters rungtyniaujantis lengvasis kraštas, tapo naudingiausias dvikovos žaidėjas (26). Jam taip pat pavyko pelnyti 24 taškus.

"Odd Socks" gretose žaidžiantis Dagnis Dambis taip pat pateko tarp rungtynių lyderių: atkovojo aštuonis kamuolius bei atliko šešis rezultatyvius perdavimus.

Didžiausias įkarštis buvo pastebimas paskutinėmis rungtynių sekundėmis, kai mesdamas baudas Dagnis Dambis pataikė tik vieną iš dviejų, tokiu būdu išsaugojęs komandai kamuolį.

Tačiau per kelias paskutines sekundes ekipai nepavyko suorganizuoti taip reikalingos strategijos, sumažinti keturių taškų priešininkų pranašumą, I.Povilėno metimas buvo netaiklus, o netrukus nuaidėjęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė dramatišką "Odd Socks" ekipos pergalę.