Gurmaniški krepšinio pietūs Visbičiuje ir „Viesulo“ klubo komandų nesėkmės Londone 65

Šventės baigiasi, mišrainės pilvuose jau susigulėjo, o Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) besivaržančios ekipos grįžo į krepšinio aikšteles. Pirmąjį 2019-ųjų savaitgalį Londone ir Visbičiuje buvo sužaistos devynerios rungtynes, kurių įdomiausius akcentus pateiksime tradicinėje savaitės apžvalgoje.

Londone

Sekmadienio kovas Londono grupėje pradėjo „Super mėgėjų“ grupės komandos, o pirmąją metų dvikovą sužaidė „Baltų“ (2-4) ir „Viesulo-2“ (5-2) komandos.

Pirmojo rato akistatą laimėjo „Viesulo“ klubo dubleriai sutraiškę varžovus milžiniška 40 taškų persvara (86:46).

Prisiminimai apie lengvas rungtynes veikiausiai padarė meškos paslaugą „Viesulo-2“ ekipai, nes „Baltai“ nuo pat susitikimo pradžios atrodė labiau užtikrinti ir be didesnio vargo kontroliavo rungtynes.

Pralaimėję pirmąjį kėlinuką (14:18) antrajame „Viesulo-2“ vyrai atsibudo, parodė varžovams tikrąjį savo potencialą ir įpusėjus dvikovai mėgavosi dviženkle persvara (43:32).

Tačiau po didžiosios pertraukos vėl viskas grįžo į savo vėžes. Favoritų apsukos sumažėjo, tuo tarpu iš paskutiniųjų kovoję „Baltai“ ne tik pavijo varžovus, bet ir gerokai užtikrinčiau sužaidę rungtynių pabaigą išplėšė netikėtą pergalę rezultatu 65:62.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo-2“ komandos vadovas Aurimas Burokas išdėstė pagrindines pralaimėjimo priežastis: „Pralaimėjom, nes po švenčių daug atsipalaidavimo žaidime buvo. Nepataikėme daug metimų, padarėme daug klaidų.

Visgi, nėra dėl ko pergyventi. Ruošimės sekančioms rungtynėms. Sveikinu varžovus, kurie po didžiosios pertraukos grižo į žaidimą ir sugebėjo iškovoti pergalę.“

„Baltai“: Laurynas Saldukas 19, Laurynas Vilkaitis (12 atk.kam.) 13, Justinas Kairys 12.

„Viesulas-2“: Šarūnas Stanišauskas 25, Darius Sidaravičius 16.

Antrosiose rungtynėse žaidė dėl „A13 Steel“ taurės kovojančios „Volfo“ (5-4) ir „Brickson-Medelyno“ (1-8) komandos.

Šios rungtynės nieko nelėmė nė vienai komandai, tad abu kolektyvai sekmadienio vakarą žaidė tik dėl garbės.

Nepaisant to favoritų statusą turėję „Volfo“ vyrai neatsipalaidavo ir nuo pat pirmų susitikimo minučių pademonstravę gana kokybišką žaidimą dvikovos pusiaukelėje jau triuškino varžovus (41:22).

Po didžiosios pertraukos „Brickson-Medelyno“ komandai pavyko kone perpus sumažinti turėtą deficitą, tačiau gana užtikrintai žaidę „Volfo“ krepšininkai išsaugojo saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 86:71.

„Volfas“: Modestas Krasauskas (5 kld.) 25, Marius Talijūnas (13 atk.kam.) 17, Dovydas Rudik (6 rez.perd.) 13.

„Brickson-Medelynas“: Deivydas Šabaras (15 atk.kam., 5 kld.) 27, Modestas Rimkus (7 kld.) 17.

Savaitgalio kovas baigė dar du „Super mėgėjų“ grupėje kovojantys kolektyvai: „Alytus“ (2-4) ekipa ir „Viesulo United“ (1-6) komanda.

Pirmojo rato dvikovą rezultatu 61:54 laimėjo „Viesulo“ klubo atstovai, tačiau kaip ir pirmosios sekmadienio dvikovos atveju, taip ir dabar „Viesulo“ varžovai sugebėjo pasiekti saldų revanšą.

Pirmoje susitikimo dalyje aikštėje vyko dviejų lygių varžovų kova, kurioje didesnės persvaros nepavyko įgyti nė vienam kolektyvui.

Vis tik, po didžiosios pertraukos rungtynėse įvyko esminis lūžis. Varžovų klaidomis pasinaudoję „Alytaus“ krepšininkai perėmė susitikimo vairą į savo rankas, pabėgo į priekį ir likus žaisti dešimt minučių pirmavo 15 taškų persvara (60:45).

Lemiamame kėlinuke „Viesulo United“ atstovai kovėsi iš paskutiniųjų, tačiau beveik be klaidų žaidę „Alytaus“ atstovai neleido varžovams net pagalvoti apie intrigos atkūrimą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 74:61.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo United“ klubo atstovas spaudai Aurimas Burokas davė trumpą komentarą: „Susitikimo pradžioje komanda atrodė visai neblogai, tad atrodė, kad bus tikrai įdomios rungtynės. Vis tik, trečiajame kėlinuke varžovai pataikė kelis tolimus metimus, pabėgo į priekį ir privertė mus sustoti.

Be to, suteikėme per daug antrų šansų varžovams. Sveikinimai „Alytaus“ komandai, kuriai švenčių laikotarpis nebuvo kliūtis įveikti mus.“

„Alytus“: Darius Busajevas (13 atk.kam., 6 kld.) 22, Žydrūnas Inta 12, Laimius Mikelionis 10.

„Viesulas United“: Danius Bratkauskas 15, Karolis Zujus 12.

Įdomu tai, jog „Alytus“ čempionatą pradėjo keturiais pralaimėjimais, tačiau dabar šventė jau antrą pergalę iš eilės, kuri leido dzūkams pakilti į ketvirtą rikiuotės poziciją.

Visbičiuje

Šeštadienio rytą Visbičiuje buvo sužaistos dvejos rungtynės, kuriose varžėsi „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės dalyvės.

Ankstyvą rytą pirmieji su 2019-aisiais pasisveikino Peterborough „Tauro-2“ (5-1) ir Peterborough „Baltijos vilkų“ (1-5) krepšininkai.

Pirmajame rate užtikrintą pergalę rezultatu 73:50 šventė „Tauro“ klubo atstovai, tad nedaug kas tikėjosi, jog „Baltijos vilkams“ pavyks varžovams įkasti atsakomojoje akistatoje.

Skeptikai neklydo – galingai rungtynes pradėjusi „Tauro-2“ komanda sulig kiekviena minute didino savo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įspūdingą pergalę rezultatu 80:42.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (19 atk.kam., 42 naud.balai) 31, Andrius Bulatovas 23, Kęstutis Baranauskas 8.

„Baltijos vilkai“: Mindaugas Mudingis ir Algirdas Pučkys po 12.

Iškart po šios dvikovos jėgas išmėgino Littleport „Žalgirio“ (4-2) ir Corbys „Cobras“ (1-6) komandos, o susitikimo pabaigoje dar skambesnę pergalę nei anksčiau žaidę kolegos iškovojo pirmoji ekipa.

Aukščiausią pavarą rungtynių pradžioje įjungę žalgiriečiai dar pirmajame kėlinuke įgijo triuškinamą pranašumą (25:8), o  įpusėjus dvikovai triuškino varžovus 25 taškų persvara (43:18).

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ šou tęsėsi toliau, tad pagrindinio laiko pabaigoje pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukai tik nutraukė „Cobras“ vyrų kančias ir įtvirtino Littleport miestelio atstovų pergalę rezultatu 91:49.

Pasibaigus dvikovai „Cobras“ komandos vadovas Arūnas Penkauskas davė trumpą komentarą: „Kaip žaidžiant šešiese ir be „centro“ pasirodėme tikrai garbingai. Ačiū „Žalgiriui“ už kovą, buvo smagu žaisti!”

„Žalgiris“: Kęstutis Palubinskas 25, Airidas Ribinskas 16, Paulius Adomaitis 10.

„Cobras“: Rolandas Mavrin (10 kld.) 17, Arūnas Penkauskas 15.

Sekmadienį Visbičiuje jau kovėsi „Thames Windows“ grupės ekipos, kurios pradėjo antrojo rato kovas. Tvarkaraštis taip jau susidėliojo, kad iškart po Naujų metų tarpusavyje žaidė pavasarį dėl aukščiausių vietų veikiausiai kovosiančios komandos.

Centrinę vakarą akistatą apšildyti pradėjo Kings Lynn „Reapers-LBC“ (4-4) ir Wisbech „Wizards“ (6-2) ekipos. Pirmojo rato dvikovą gana lengvai rezultatu 85:69 laimėjo „burtininkų“ komanda, tačiau nuo to laiko nutekėjo daug vandens, o „Reapers-LBC“ vyrai susižaidė ir dabar gali kautis su bet kuria Visbičiaus komanda.

Nors didžiąją laiko dalį iniciatyvą savo rankose vėl turėjo „Wizards“ atstovai, tačiau jų pranašumas siekė vos kelis taškus, o trečiojo ketvirčio viduryje „Reapers-LBC“ pagaliau pavijo varžovus ir net patys buvo įgiję penkių taškų pranašumą (59:54).

Vis tik, smūgį dešine prasileidę „burtininkai“ nepalūžo, anaiptol pakilę į šturmą ir pelnę net 22 (!) taškus be atsako po kelių minučių patys pasiuntė varžovus į nokdauną (76:59).

Nors Kings Lynno garbę ginantys krepšininkai pakilo ant kojų ir lemiamo kėlinuko viduryje vėl buvo atkūrę intrigą (81:86), tačiau pergalę rezultatu 99:90 šventė kone idealią  dvikovos pabaigą sužaidę „Wizards“ krepšininkai.

„Wizards“: Egidijus Revuckas 37, Ernestas Lopeta ir Nerijus Gelžinis po 14.

„Reapers-LBC“: Eivydas Aleksa (19 atk.kam., 10 išpr.praž., 48 naud.balai) 33, Gerardas Simaitis ir Eivydas Kriūnas po 21.

Dar vienoje apšildančioje dvikovoje prieš sekmadienio titanų akistatą kovojo South Lincs „Dragons“ (2-6) ir Peterborough „Odd Socks“ (1-7) krepšininkai.

Nors tai turėjo būti eilinės turnyro rikiuotės dugne esančių komandų rungtynės, tačiau jos pavirto į tikrą krepšinio spektaklį, kuriame prireikė net dviejų pratęsimų!

Susitikimo pradžioje neatrodė, jog šioje dvikovoje galima sulaukti kažko įdomaus. Pergalės skonio šiame sezone dar nepatyrę „Odd Socks“ krepšininkai niekaip nepagavo žaidimo ritmo, tuo tarpu tarsi iš natų žaidę „Dragons“ atstovai žaidė užtikrintai, o trečiojo kėlinuko viduryje net pirmavo 13 taškų persvarą (65:52).

Tačiau tuomet viskas staiga apsivertė aukštyn kojom – tarsi iš letargo miego pabudę Peterborough krepšininkai spurtavo 11:1, apkarpė turėtą deficitą (63:66) ir atkūrė rungtynėse intrigą.

Nors „drakonai“ nepaleido iniciatyvos iš savo rankų, tačiau kraujo skonį pajutę „Odd Socks“ krepšininkai jau alsavo varžovams į nugaras, o sulig finaline sirena Tadas Jacikas sukūrė mažą stebuklą, kuomet pataikė dvitaškį ir... išplėšė pratęsimą (80:80)!

Papildomų penkių minučių metu aistros virė toliau ir geresnius šansus pasiekti pergalę vėl turėjo „Dragons“ atstovai, tačiau šįkart Dagnis Dambis pataikė vieną iš retų dvitaškių, kuris padėjo išlyginti rezultatą (91:91) ir pasiųsti komandas į dar vieną pratęsimą.

Čia istorija vėl labai panaši – likus žaisti 19 sek. po Martyno Raugos dvitaškio „Dragons“ eilinį kartą finišo tiesiąją pasiekia pirmaudami (102:101).

Tačiau lemiamos atakos teisę turėję „Odd Socks“ atstovai sugebėjo išprovokuoti varžovų pražangą, o D.Dambis dviem taikliais metimais išplėšė savo komandai ilgai lauktą pirmąją sezono pergalę – 103:102.

Nugalėtojų komandos treneris Gints Dambis pasibaigus dvikovai buvo labai laimingas: „Galbūt šios rungtynės nepasižymėjo itin aukšta kokybe, tačiau gavosi tikrai įdomios!

Ačiū komandos nariams, kurie parodė, jog yra tikri vyrai ir kovojo iki paskutinių sekundžių. Šiandien mes nebuvome geresni, tiesiog labiau norėjome laimėti ir geriau kovojome.

Manau, kad su tokia energija mes pakovosime dėl daugiau pergalių šiame sezone. Ačiū „Dragons“ vyrams už tikrai gerą kovą!”

„Odd Socks“: George Mompoint (18 atk.kam., 7 kld.) 30, Tadas Jacikas 18, D.Dambis (8/8 baud.met., 6 per.kam.) 17.

„Dragons“: Tomas Vyšniauskas (11 išpr.praž., 34 naud.balai) 32, M.Rauga (12 atk.kam.) 16.

Įdomu tai, jog ketvirtojo kėlinuko pabaigoje „Odd Socks“ krepšininkui Gints Dambis lūžo nosis, tad nuo to laiko Peterborough ekipa žaidė keturiese prieš penkis, nes likę krepšininkai jau buvo išnaudoję pražangų limitą.

Situacija išsilygino tik antrajame pratęsime, kuomet „Dragons“ atstovas Kęstutis Puleikis gavo penktąją asmeninę pražangą ir abi komandos santykius aiškinosi žaisdamos keturi prieš keturis formatu.

Ilgai laukta dviejų stipriausių Visbičiaus regiono komandų akistata, kurioje dėl „Thames Windows“ grupės lyderių sosto susigrūmė Peterborough „BC Tauro“ (7-1) ir „Kubus United“ (7-1) vyrai baigėsi be pratęsimų, tačiau krepšinio grožiu ir intriga nė kiek nenusileido prieš tai buvusiai dvikovai.

Puikiai susitikimą pradėjusi „Tauro“ komanda parodė, jog neketina paisyti varžovų autoritetų ir sužaidus dešimt minučių pirmavo (25:20).

Tačiau antrajame kėlinuke puiki gynyba ir pačių išnaudotos progos leido „Kubus United“ vyrams perimti iniciatyvą bei įpusėjus dvikovai patiems būti priekyje (44:40).

Po didžiosios pertraukos „Tauro“ vyrai bandė įvairias taktikas, tačiau tai nepadėjo išbalansuoti varžovų komandos ir dvikovos pabaigoje sukurti intrigos.

Supratę, kad pergalės pasiekti nepavyks Peterborough atstovai dar bandė išsaugoti pirmojoje tarpusavio dvikovoje įgytą keturių taškų persvarą, o likus žaisti 20 sek. po Kęstučio Palubinsko tritaškio net buvo priartėję iki šešių taškų (82:88).

Tačiau per likusį dvikovos laiką pasižymėti sugebėjo tik „Kubus United“ atstovai, kurie pataikė vieną baudą ir ne tik šventė saldžią pergalę rezultatu 89:82, bet ir pasiekę revanšą reikiamu taškų skirtumu pagaliau užkopė į pirmąją „Thames Windows“ grupės vietą.

„Kubus United“: Giedrius Pakalniškis (7 rez.perd.) 28, Arnas Maziliauskas 22, Deividas Butkevičius (12 atk.kam.), Jonas Pranevičius (10 atk.kam.) ir Tomas Liberis po 10.

„Tauras“: Edvardas Varpiotas (11 atk.kam., 5 rez.perd., 36 naud.balai) 24, Arūnas Butkys (6 rez.perd.) 16.

Po sočių ir skanių pietų Visbičiaus žiūrovams beliko sulaukti gero deserto ir publikos pageidavimas buvo patenkintas!

Principinėje Boston „Fighters“ (2-6) ir Peterborough „Vyčio“ (3-5) dvikovoje emocijos ir vėl liejosi per kraštus, o nugalėtojas sprendėsi vėl sprendėsi tik pačioje pagrindinio laiko pabaigoje.

Turnyro rikiuotėje aukščiau esantys „Vyčio“ krepšininkai didžiąją rungtynių dalį buvo priekyje, o trečiojo kėlinuko viduryje net buvo įgiję 12 taškų pranašumą (45:33). Tačiau po euforijos kartais ateina nuopuolis ir būtent taip sekmadienio vakarą nutiko „Vyčio“ ekipai.

Visišką rungtynių kontrolę savo rankose turėję Peterborough miestelio atstovai staiga sustojo, o tuo pasinaudoję „kovotojai“ pelnė net 17 (!) taškų be atsako bei lemiamo kėlinuko pradžioje įgijo apčiuopiamą 5 taškų persvarą (50:45).

Nors „Vyčio“ vyrai dar buvo priartėję (50:52), tačiau ant emocinės bangos žaidę „Fighters“ krepšininkai išsaugojo trapų pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 58:55.

„Fighters“: Valdas Lipskys (1/10 trit., 8 kld., 3 naud.balai) 16, Mindaugas Alseika (10 atk.kam.) ir Tomas Alseika po 15.

„Vytis“: Adrians Dumbrovskis ir Gints Putāns po 10.