Medalių dalybos Piterbore, reto grožio finalas Visbičiuje ir „sausos“ serijos Londone 79

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaistos devynerios rungtynės, po kurių paaiškėjo pusfinalių ir finalo serijų lyderiai bei komandos išsidalinusios visus tris „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės medalių komplektus.

Londone

Penktadienį Londone prasidėjo „A13 Steel“ grupės pusfinaliai, kuriuose keturios stipriausios BLKL komandos kovoja serijose iki dviejų pergalių.

Pirmieji į kovą stojo „A Team“ (1) vyrai ir reguliariajame sezone apie iššūkį favoritams kalbėjusi „Volfo“ (4) ekipa.

Nors žiūrint į pirmojo etapo rezultatus šiame pusfinalyje galima buvo tikėtis bent minimalios intrigos, tačiau rungtynių eiga parodė, jog „A Team“ vyrai šiame sezone yra nusiteikusi laimėti visus įmanomus titulus.

Sunkiai sustabdomą puolimą visos dvikovos metu demonstravę favoritai dar pirmoje susitikimo dalyje pelnė 54 taškus ir dvikovos pusiaukelėje jau triuškino varžovus (54:39).

Po didžiosios pertraukos „A Team“ puolimo arsenalas dar labiau prasiplėtė, tad stipriausia reguliariojo sezono komanda be didesnio vargo vis labiau tolo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 114:68.

„A Team“: Karolis Stepanavičius 17, Aurimas Karbauskas 16, Algirdas Jaras 14.

„Volfas“: Irmantas Bernotas 18, Dovydas Rudik ir Marius Talijūnas po 12.

Įdomu tai, kad šioje dvikovoje aikštėje pasirodė visi 12 rungtynėms registruotų „A Team“ krepšininkų ir visi jie sužaidė bent po 10 minučių. Beje, net 7 favoritų ekipos krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių. Monstriška.

Tiesiausiu keliu į „Super mėgėjų“ grupės finalą žengė „TeamLT“ (2) ekipa sekmadienio rytą antrą kartą įveikusi „Viesulo-2“ (3) atstovus ir laimėjusi pusfinalio seriją „sausu“ rezultatu 2-0.

Pirmojo kėlinuko viduryje „Viesulo-2“ komanda dar pirmavo 7:6, tačiau paskui jai viskas ėmė slysti iš rankų, tuo tarpu pavyzdingą žaidimą demonstravusi „TeamLT“ komanda perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas, greitai įgijo dviženklį pranašumą, o trečiojo ketvirčio pabaigoje pasiuntė varžovus į nokdauną (54:32).

Tiesa, kovingieji „Viesulo“ dubleriai nekėlė baltos vėliavos ir pakilę ant kojų sugebėjo grįžti į rungtynes ir likus kiek mažiau nei trims minutėms atkurti jose intrigą (59:62).

Tačiau per likusį dvikovos laiką taškus rinko tik „TeamLT“ vyrai, kurie susigrąžino saugią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 67:59.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo-2“ komandos vadovas Aurimas Burokas davė trumpą komentarą: „Sveikinimai varžovų komandai, nesiveliant į detales – laimėjo tie, kas labiau norėjo laimėti.“

„TeamLT“: Dmitrii Makarenko (5 per.kam.) 15, Ovidijus Borisas (7 kld.) 13, Rasius Briedis (13 atk.kam., 6 kld.) 11.

„Viesulas-2“: Šarūnas Stanišauskas (7 per.kam., 8 kld.) 18, Darius Sidaravičius (15 atk.kam.) 11.

Iškart po šios dvikovos paaiškėjo komanda, kuri „Super mėgėjų“ grupės finale su „TeamLT“ atstovais varžysis dėl pirmą kartą organizuojamo turnyro nugalėtojos titulo.

Kiek netikėtai ja tapo pirmajame varžybų etape vos ketvirtą vietą užėmusi „Alytaus“ (4) komanda, kuri antrą kartą iš eilės ir jau trečią šiame sezone parklupdė „Bombos“ (1) vyrus ir pusfinalio seriją taip pat laimėjo „sausu“ rezultatu 2-0.

Susitikimo pradžioje aikštėje dominavo „Bombos“ vyrai, kurie antrojo kėlinuko viduryje turėjo dviženklę persvarą (28:17). Tačiau paskui „Alytaus“ ekipa tarsi pabudo iš letargo miego ir dar pirmajame kėlinuke aplenkė varžovus (33:32).

Po didžiosios pertraukos „Bombos“ atstovai dar bandė kabintis, tačiau trečiojo ketvirčio pabaigoje alytiškiai suorganizavo dar vieną spurtą, po kurio įgijo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (52:44).

Lemiamame kėlinuke „Alytaus“ komanda jau spinduliavo pasitikėjimu savo jėgomis, tad visi „Bombos“ bandymai kaką pakeisti ėjo šuniui ant uodegos.

Tuo tarpu alytiškiai žaidė ramiai, puikiai išnaudojo susikurtas progas ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę rezultatu 71:59.

Pasibaigus dvikovai „Bombos“ atstovas spaudai davė trumpą komentarą: „Laimėjo stipresni. Startavome sunkiai, bet įpusėjus pirmajam kėlinukui pradėjome žaisti gerą krepšinį ir perėmėm rungtynių vadžias į savo rankas.

Vis tik, antro ketvirčio pabaigoje „Alytus“ įmetė kelis sunkius metimus, o mes nepataikėm savųjų ir vėl viskas apsivertė aukštyn kojom. Pradėjome skubėti, ko pasekoje klydome tiek puolime, tiek gynyboje. Dabar su užgautom ambicijom teks kovoti dėl bronzinių medalių komplekto.“

„Alytus“: Tadas Mockus ir Domantas Girčys po 20, Modestas Šilalė (13 atk.kam., 8 rez.perd.) 16.

„Bomba“: Audrius Kubelis (11 atk.kam.) 18, Egidijus Markevičius 14.

Beveik po mėnesio, gegužės 12 d., vyksiančiame didžiajame finale dėl aukso medalių susikaus „Alytaus“ (4) ir „TeamLT“ (2) komandos, tuo tarpu mažajame finale dėl bronzos kovos „Bombos“ (1) ir „Viesulo-2“ (3) ekipos.

Dramatišką pergalę „A13 Steel“ taurės pusfinalio starte šventė „Builders Team BC“ (2) tik po puikiai sužaisto ketvirtojo kėlinuko rezultatu 68:62 palaužusi „Viesulo BC“ (3) atstovus.

Dvikovos pradžia priklausė „Viesulo“ klubo krepšininkams, kurie tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose ir pamažu didino savo persvarą, kuri trečiojo kėlinuko pabaigoje pasiekė apčiuopiamą 8 taškų ribą (47:39).

Tačiau tris ketvirčius varžovams pralaimėję „statybininkai“ svarbiausiu momentu atsibudo, uždarė beveik visus kelius savojo krepšio link ir savo arsenalą papildę dar nematytais ginklais lemiamą ketvirtį pradėjo pelnydami 8 taškus be atsako bei išlygindami dvikovos rezultatą (47:47).

Į nokdauną pasiųsti „Viesulo“ vyrai greit pakilo ant kojų ir dar bandė susigrąžinti tai, ką prarado. Tačiau žaidimo ritmą pagavusi „Builders Team“ ekipa jau važiavo įjungusi aukščiausią pavarą, sulig kiekviena minute vis labiau didino savo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei užtikrintą pergalę.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo“ klubo vadovas Aurimas Burokas apgailestavo dėl išsprūdusios pergalės: „Sužaidėme visai neblogas rungtynes, tačiau dvikovos pabaigoje varžovai išnaudojo didesnę savo patirtį, pavijo mus ir išplėšė sunkią pergalę.

Nors vyrai buvo užsivedę, bet susitikimo pabaigoje būtent didesnės ugnelės ir pritrūko iki pergalės. Apmaudu tokį ilgą laiką pirmavus patirti nesėkmę, tad dabar mėginsim padaryti išvadas, atsitiesti ir po dviejų savaičių – išlyginti seriją.“

„Builders Team“: Nerijus Papreckis 22, Donatas Paulauskas (12 atk.kam.) 16, Edvinas Vaupšas (13 atk.kam.) 15.

„Viesulas“: Vytautas Rimkus 19, Aurelijus Jančenko (10 rez.perd.) 18.

Pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių „Builders Team“ ekipa pirmauja rezultatu 1-0. Antrąsias rungtynes komandos žais po dviejų savaičių, balandžio 28 d.

Savaitgalio kovas baigė dėl R.Kurtinaičio taurės kovojančios „Baltų“ (1-1) ir „ViesuloLT“ (0-1) komandos, o pergale triuškinamu 46 taškų skirtumu rezultatu 86:40 šventė pirmoji ekipa.

Tik šiam turnyrui suburtas „ViesuloLT“ kolektyvas susitikimą pradėjo padrikai ir dar pirmajame kėlinuke leido varžovams įgyti triuškinamą pranašumą (6:23).

Nors matydami, kad žaidžia visiškai ne su savo kalibro varžovų „Baltai“ vėliau sumažino apsukas, tačiau to pilnai užteko tam, kad dvikovos favoritai ne tik išsaugotų įgytą persvarą, bet ją dar labiau padidintų ir susitikimo pabaigoje švęstų triuškinamą pergalę.

Pasibaigus dvikovai „ViesuloLT“ komandos kapitonas Mantas Sakočius neatrodė labai nusiminęs: „Vertinant tai, kad esame visiškai naujai suburta komanda žaidusi pirmąsias savo rungtynes, sakyčiau, kad pasirodėme neblogai.

Žinoma darėme daug klaidų, o ir varžovai buvo žymiai geriau pasiruošę akistatai prieš mus, todėl jau dvikovos pradžioje buvome pasiųsti į nokdauną.

Tiesa, antrajame kėlinuke dar bandėme vytis „Baltų“ ekipą, tačiau po ilgosios pertraukos varžovai spurtavo, pabėgo į priekį ir sudėliojo šiose rungtynėse visus taškus ant „i“. Nepaisant pralaimėjimo rankų nenuleidžiame, bandysime treniruotis ir kitose rungtynėse parodyti, ką galime.“

„Baltai“: Laurynas Saldukas 17, Valerijus Stankaitis (5/6 dvit.) 16, Alejandro Moreno 13.

„ViesulasLT“: Vytautas Akučka 13, Neilas Michelevičius 9.

Visbičiuje

Šeštadienio rytą paaiškėjo visi „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės prizininkai. Ankstyvą rytą vykusią mažojo finalo atsakomąją akistatą laimėjo Littleport „Žalgirio“ (2) ekipa palaužusi Wisbech „Wizards-2“ (5) komandą.

Pirmoje susitikimo dalyje aikštėje vyko permaininga kova, o nebeturintys kur trauktis „burtininkai“ visomis išgalėmis kabinosi į rungtynes ir sužaidus dvidešimt minučių net buvo priekyje (35:32).

Tačiau antrąją rungtynių dalį „žalgiriečiai“ pradėjo galingu spurtu 15:0 po kurio viskas stojosi į savo vietas (47:35).

Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje „Wizards-2“ krepšininkai dar bandė kilti ant kojų, tačiau „Žalgirio“ ekipa žaidė pavyzdingą krepšinį, gana lengvai išsaugojo įgytą pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė bronzinę pergalę rezultatu 71:54.

„Žalgiris“: Paulius Adomaitis 16, Renatas Šalkus (15 atk.kam.) 13, Nils Cincius (12 atk.kam.) ir Aleksandr Laryn (5 rez.perd.) po 10.

„Wizards-2“: Evaldas Jurčiukonis (6 kld.) 25, Edvinas Gulbinas (3/12 dvit.) 7.

Atsakomosiose didžiojo finalo rungtynėse didesnės intrigos taip pat nebuvo. Viso sezono metu sunkiai dirbę ir optimalią formą pavasariui ruošę Peterborough „Vyčio-2“ (1) krepšininkai netikėtai lengvai rezultatu 78:60 palaužė Peterborough „Tauro-2“ (3) atstovus ir pasidabino pirmą kartą rengiamos turnyro aukso medaliais.

Sužaidus dešimt minučių „Tauro“ dubleriai dar buvo priekyje (22:20), tačiau vėliau „Vyčio-2“ ekipa sustygavo gynybą, pagyvino puolimą ir dar iki didžiosios pertraukos įgijo apčiuopiamą 9 taškų persvarą (46:37).

Antroje susitikimo dalyje „Tauro-2“ atstovai dar bandė kabintis į rungtynes, tačiau didžiulį pasitikėjimą savo jėgomis jautę „Vyčio“ dubleriai ne tik gana lengvai išsaugojo įgytą pranašumą, o po galingo spurto lemiamame kėlinuke pavertė jį triuškinamu ir skambiu akordu žengė ant čempionų pakylos!

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Marius Malijonis kaip visuomet nepagailėjo laiko ir itin išsamiai papasakojo ne tik apie rungtynes, bet ir komandos vidines nuotaikas: „Sveikinu visus „Vyčio“ žaidėjus tapus 2018-2019 metų „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės čempionais!

Noriu visai komandai padėkoti už sunkų darbą treniruotėse. Visada smagu kuomet jis nenueina „šuniui ant uodegos“, o dar smagiau kuomet būna vainikuotas aukščiausiu apdovanojimu.

Ačiū treneriui Dainiui Klimavičiui už kantrybę ir puikų vadovavimą viso sezono metu. O taip pat nuo visos komandos nuoširdų AČIŪ sakome savo sirgaliams! Jūs buvote nuostabūs! Be jūsų palaikymo mes tikrai nebūtume tapę čempionais!

Kalbant apie rungtynes, kaip ir pirmoje, taip ir šioje akistatoje mes beveik visą laiką kontroliavome dvikovos eigą, tačiau galutinis rezultatas neatspindi aikštelėje vykusios įnirtingos kovos.

Mūsų planas buvo labai paprastas – neleisti varžovams mėtyti laisviems iš trijų taškų zonos. Nors „Tauras-2“ ekipa ir ištrūkdavo iš mūsų gynybos gniaužtų mes vis tiek būdavome šalia varžovų. Būtent gera gynyba lėmė prastą jų pataikymą iš toli, o be šio ginklo varžovai krito mums po kojom.

Taigi bendra šio sezono serija su „Tauro-2“ vyrais yra 4:0 ir manau šiemet mes tikrai pelnytai iškovojome aukso medalius.

Esame labai laimingi ir ta proga atskleisime savo sėkmės receptą – tai yra komandos vienybė ir sugebėjimas palaikyti vieni kitus sunkiais momentais.

Dar kartą noriu padėkoti visiems varžovams, sirgaliams bei didelį AČIŪ pasakyti Mantui ir Dainorai už puikiai suorganizuotą krepšinio lygą! Šaunuoliai!“

„Vytis-2“: Deividas Jakštaitis 25, Indars Borherts 22, Marius Malijonis (1/9 dvit.) 9.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (0/10 trit., 15 atk.kam., 6 kld.) 24, Remigijus Šukaitis (13 atk.kam.) 12.

Sekmadienio rytą Visbičiuje startavo „Thames Windows“ grupės finalinės kovos. Pirmosios į aikštę žengė dėl bronzos kovojančios Wisbech „Wizards“ (3) ir Kings Lynn „Reapers-LBC“ (4) ekipos, o pergalę rezultatu 101:70 šventė pirmoji komanda.

Vis dar be traumuoto Eivydo Aleksos žaidusi „Reapers-LBC“ komanda tik pirmoje susitikimo dalyje bandė priešintis varžovams.

Tačiau po didžiosios pertraukos „burtininkai“ pademonstravo visas savo stebuklingas galias, laimėjo trečiąjį kėlinuką 33:11 ir viską sudėliojo į savo vietas (82:51). Lemiamame ketvirtyje abi komandos jau išleido į aikštę savo atsarginius, kurie ramiai sutvarkė likusius formalumus.

Pasibaigus dvikovai „Wizards“ ekipos kapitonas Aivaras Abukauskas nedaugžodžiavo: „Aprimus emocijoms noriu padėkoti tiems, kas dalyvavo rungtynėse ir priminti vyrams, kad sulig šia pergale įpusėjome kelionę link bronzos medalių. Jūs geriausi!”

„Wizards“: Aivaras Abukauskas (13 atk.kam., 45 naud.balai) 32, Donatas Daubaras (6 per.kam.) 21, Modestas Dvarvytis 16.

„Reapers-LBC“: Eivydas Kriūnas (7 kld.) 15, Gerardas Simaitis (12 atk.kam.) 14.

Serijoje iki dviejų pergalių „Wizards“ atstovai pirmauja 1-0. Atsakomąsias rungtynes komandos žais lygiai po dviejų savaičių, balandžio 28 d.

O štai didysis finalas startavo tokio lygio drama, kokios veikiausiai nėra buvę per visą BLKL Wisbech regiono istoriją.

Į kovą dėl aukso stojo dvi stipriausios reguliariojo sezono komandos: „Kubus United“ (1) kolektyvas ir Peterborough „BC Tauro“ (2) ekipa.

Gigantų dvikovoje atkaklaus mūšio buvo galima tikėtis, tačiau dviejų pratęsimų karo tikrai niekas nelaukė. Visą dvikovos laiką komandos žengė patys į petį, o atstumas tarp jų svyravo ties niekinga 1-2 taškų riba.

Tiesa, trečiojo ketvirčio pradžioje „Kubus United“ vyrams buvo pavykę pabėgti ir įgyti dviženklį pranašumą (54:41), tačiau vos per kelias minutes „Tauro“ vyrai likvidavo turėtą deficitą ir vėl atkūrė rungtynėse intrigą.

Likus žaisti kiek mažiau nei minutę iki pagrindinio laiko pabaigos „Kubus United“ ekipa vėl mėgavosi apčiuopiama persvara (90:85), tačiau du taiklūs Edvardo Varpioto baudų metimai ir neįtikėtinas Tito Myrovo tritaškis padėjo Peterborough atstovams išplėšti pratęsimą – 90:90!

Papildomų penkių minučių metu viskas vyko pagal labai panašų scenarijų. Likus žaisti 1.19 min. po Tomo Vladickos taiklaus tolimo šūvio „Kubus United“ atstovai įgijo penkių taškų pranašumą (101:96).

Vis tik tuomet T.Myrovas pataikė tris baudų metimus, o Kęstutis Palubinskas sugebėjo išlyginti rezultatą – 101:101.

Tačiau panašu, kad du kartus išsigelbėję „Tauro“ vyrai nebeturėjo jėgų dar vieno stebuklo sukūrimui. Antrajame pratęsime „Kubus United“ vyrai griebė jautį už ragų, pabėgo nuo varžovų ir šįkart išsaugoję įgytą persvarą nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 118:112.

„Kubus United“: Deividas Butkevičius (16 atk.kam., 35 naud.balai) ir Giedrius Pakalniškis (8 rez.perd.) po 23, Tomas Vladicka 22.

„Tauras“: Arūnas Butkys 34, Edvardas Varpiotas (14 atk.kam., 10 išpr.praž.) 27.

Serijoje iki dviejų pergalių „Kubus United“ pirmauja 1-0, antrąsias rungtynes komandos žais lygiai po dviejų savaičių balandžio 28 d.