"Medelynas" triumfavo Londone, "Wizards" pasidabino auksu Visbičiuje (papildyta) 39

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo karšta, nes tiek Londono, tiek Visbičiaus grupėse vyko pagrindinių taurių finalinės kovos, kuriose paaiškėjo abiejų grupių čempionai ir bronzinių medalių komplektų savininkai.

Londone

Kas gali būti skaudžiau už pralaimėjimą minimaliu skirtumu? Turbūt tokia pat nesėkmė patirta antrą kartą iš eilės.

Būtent taip nutiko dėl „A13 Scaffolding“ taurės kovojančiai „Top Team“ (1) ekipai, kuri prieš savaitę liko be A.Sabonio taurės, o šį savaitgalį apmaudžiu pralaimėjimu prieš „Medelyno“ (2) krepšininkus pradėjo pagrindinio BLKL trofėjaus finalo seriją.

Kaip ir dera tikram finalui didžiąją laiko dalį vyko apylygė kova, o didžiausias skirtumas tarp komandų buvo vos 9 taškai, kuomet likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes „Medelynas“ buvo pabėgęs rezultatu 85:76.

Nors daugybę panašių rungtynių patirties turintys „Top Team“ vyrai susiėmė ir sugebėjo varžovams užkurti tikrą pirtį (84:85), tačiau šaltakraujiškiau dvikovos pabaigą sužaidę „Medelyno“ krepšininkai išsaugojo minimalų pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 87:86.

„Medelynas“: Mantas Gužys (6 per.kam., 7 kld.) 28, Simas Raupys (14 atk.kam., 10 išpr.praž., 38 naud.balai) 24, Modestas Paulauskas ir Tomas Kazlauskas po 8.

„Top Team“: Karolis Stepanavičius (6 rez.perd., 7 per.kam.) 23, Irmantas Bernotas 19.

Jei penktadienį „Top Team“ turėjo tikrai realią progą įkąsti savo varžovams, tai sekmadienio akistatoje viskas vyko pagal „Medelyno“ parašytą scenarijų.

Antrojoje „A13 Scaffolding“ finalo dvikovoje pirmajame kėlinuke vyko apylygė kova, tačiau vėliau „Medelyno“ atstovai padidino rungtynių tempą, ėmė pamažu tolti nuo varžovų, o trečiojo kėlinuko pabaigoje jau mėgavosi triuškinama 17 taškų persvara (71:54).

Tarsi supratę, kad viskas yra prarasta „Top Team“ krepšininkai nuleido rankas, o tuo pasinaudoję jų varžovai dar labiau padidino savo pranašumą, iškovojo pergalę rezultatu 97:81 ir pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo BLKL čempionų titulą!

Pasibaigus dvikovai paaiškėjo ir naudingiausias „A13 Scaffolding“ taurės žaidėjas, kuriuo tapo nugalėtojų komandos lyderis Mantas Gužys.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Algirdas Jaras turėjo kuo pasidžiaugti: „Džiaugiuosi, kad vyrai neprarado budrumo, neatsipalaidavo ir liko  susikaupę iki pat galo.

Panašios mintys aplanko ir kalbant apie visą sezoną. Jis buvo ilgas, bet geras. Pradžia sunkesnė, bet įsibėgėjome ir pasiekėme auksinę finišo tiesiąją.“

Tuo tarpu „Top Team“ komandos vadovas Ramūnas Rukšėnas atskleidė pralaimėjimo priežastis: „Pralaimėjom geresnei komandai, galėjom laimėti pirmą dvikovą, tačiau neįkrito lemiamas metimas.

Tuo tarpu atsakomosiose rungtynėse buvome pavargę, neatlaikėm tempo ir neturėjome šansų pasiekti pergalės. Sezoną vertinu neblogai, tikiuosi, kad jį pavyks užbaigti iškovojant bent vieną aukso medalį. Tą padaryti mes dar galime BLKL 35+ čempionate.

O kalbant apie ateities planus, reikės gerai pagalvoti apie pasistiprinimą keliais jaunesniais žaidėjais. Vis tik, mūsų komandos amžiaus vidurkis - apie 34 metus, tad sezono pabaigoje neatlaikom krūvio ir pasipila traumos.“

„Medelynas“: Simas Raupys (11 atk.kam., 34 naud.balai) 24, Aurimas Karbauskas (11 atk.kam., 10 rez.perd., 31 naud.balas) 19, Mantas Gužys 12.

„Top Team“: Irmantas Bernotas 23, Laimonas Ališauskas (8 per.kam.) 16.

Įdomu tai, jog „Top Team“ komandai šiame sezone iki aukso vis pritrūksta vieno žingsnio: pirmiausia ji krito Pasaulio lietuvių čempionų taurės, vėliau A.Sabonio taurės, o dabar ir A13 Scaffolding taurės finale.

Tuo tarpu A13 Scaffolding taurės bronzos medalius iškovojo „LBC-Build London“ (3) vyrai mažajame finale po nepaprastai dramatiškos kovos rezultatu 65:63 palaužę „Seciro“ (5) atstovus.

Šiose rungtynėse pirmaujanti ekipa keitėsi net 20 (!!!) kartų dar 11 rezultatas buvo lygus, o didžiausias kažkurios komandos įgytas pranašumas buvo vos 6 taškai, kuomet antrojo kėlinuko pradžioje „Seciro“ vyrai pirmavo (25:19).

Tad nieko nuostabaus, jog ir BLKL trečiosios vietos savininkai paaiškėjo tik kone sulig finaline sirena. Likus žaisti kiek daugiau nei pusantros minutės po Aurimo Čyžo taiklaus dvitaškio su bauda rezultatas tapo lygus (63:63).

Tačiau netrukus LBC atstovas Egidijus Janulevičius išprovokavo varžovų pražangą, pataikė abu baudos metimus ir vėl išvedė savo ekipą į priekį (65:63).

Nors iki lemiamo kėlinuko pabaigos dar buvo likę nemažai laiko, tačiau „Seciro“ ekipa prametė po du dvitaškius ir tritaškius, o tuo pasinaudojusi „LBC-Build London“ komanda išsaugojo sau palankią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė itin saldžią bronzinę pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Andrej Golovin kalbėjo trumpai: „Sveikinu visus LBC žaidėjus su fantastiška pergale ir puikia sezono pabaiga! Ačiū visiems už sunkų sezoną! Gerų visiems atostogų!“

Dar trumpiau kalbėjo „Seciro“ atstovas Aurimas Čyžas, kuris paklaustas ko pritrūko iki pergalės atsakė: „Pataikytų savų metimų.“

„LBC-Build London“: Vaidas Trepočka ir Audrius Damušis po 14, Algirdas Matušaitis (10 atk.kam.) 11.

„Seciro“: Donatas Paulauskas 17, A.Čyžas (11 atk.kam.) ir Vytas Degutis po 13.

Įdomu tai, jog LBC vyrai jau trečią sezoną paeiliui iškovoja BLKL Didžiosios taurės medalius (2016 m. bronza, 2017 m. auksas), tuo tarpu „Seciro“ vyrai antrą sezono paeiliui liko be jokio skambesnio trofėjaus.

Lengvą pergalę sekmadienio pavakarę šventė dėl mėgėjams skirtos „A13 Hire“ taurės kovojanti „Žalia Balta“ (3-0) komanda rezultatu 58:42 įveikusi „Baltų“ (0-2) atstovus ir užsitikrinusi pirmąją vietą B grupėje.

Susitikimo pradžioje abiems ekipoms sunkiai sekėsi įsivažiuoti, todėl salėje susirinkę žiūrovai regėjo gana nerezultatyvią kovą.

Vis tik, antrajame kėlinuke įsivažiavę „žaliai balti“ ėmė pamažu tolti nuo varžovų, o  dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi dviženkle persvara (30:19).

Po didžiosios pertraukos esminių pokyčių rungtynių scenarijuje neįvyko, tad „Žalia Balta“ ekipos garbę ginantys krepšininkai gana lengvai išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę.

„Žalia Balta“: Svajūnas Žymančius (13 atk.kam.) 18, Šarūnas Dabkevičius (13 atk.kam., 7 rez.perd., 6 kld., 28 naud.balai) 14, Edvinas Navickas (17 atk.kam.) 11.

„Baltai“: Valerijus Stankaitis (6/20 dvit.) 16, Vygandas Vainorius 12.

Savaitgalio kovas užbaigė „BLKL 35+ čempionate“ kovojančios „Medelyno 35+“ (0-3) ir „Anykščių BC“ (2-3) ekipos.

Norėdami birželį kovoti dėl medalių anykštėnai privalėjo pasiekti pergalę, tad nieko nuostabaus, jog į rungtynes surinko kone pajėgiausią savo sudėtį.

Nors „Medelyno“ veteranai susitikimo pradžioje bandė kontroliuoti padėtį, o sužaidus 10 minučių net pirmavo (20:19), tačiau „Anykščių“ vyrai greit perėmė iniciatyvą į savo rankas bei nepriekaištingai sužaidę antrąjį kėlinuką dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi apčiuopiama 8 taškų persvara (46:38).

Įgavę pasitikėjimo savo jėgomis anykštėnai nemažino apsukų ir per likusią dvikovos dalį tik didino savo persvarą, kuri ketvirtojo kėlinuko viduryje buvo pasiekusi įspūdingą 24 taškų ribą (79:53).

Tiesa „Medelyno“ ekipai pavyko pakovoti dėl garbės ir kiek apkarpyti turėtą deficitą, tačiau nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė daugiau nei įtikinamą „Anykščių“ komandos pergalę rezultatu 86:63.

„Anykščiai“: Regimantas Alekna (6 kld.) 23, Jonas Romanovskis (4/6 trit.) 15, Dalius Sližys (5/6 dvit.) 12.

„Medelynas 35+“: Modestas Rimkus (5/5 dvit., 8 rez.perd.) ir Eugenijus Braknys (1/9 dvit., 5 kld.) po 14.

Iškovoję antrą pergalę čempionate anykštėnai užsitikrino vietą stipriausiųjų BLKL 35+ čempionato komandų ketvertuke ir dabar yra vos per vieną žingsnį nuo pagrindinio sezono tikslo – vienos ar kitos spalvos medalių komplekto.

Visbičiuje

Visbičiaus grupės, kuriame komandos kovoja dėl „Thames Windows“  taurės, bronzos medalius iškovojo Peterborough „BC Tauro“ (2) vyrai, kurie sekmadienį rezultatu 84:76 palaužė Boston „Fighters“ (5) atstovus ir laimėjo mažojo finalo seriją „sausu“ rezultatu 2-0.

Pirmoje rungtynių dalyje „kovotojai“ dar bandė kovoti dėl vietos po saule, o įpusėjus dvikovai net pirmavo rezultatu 39:35.

Tačiau ilgosios pertraukos metu jėgas atgavę „Tauro“ vyrai sužaidė pavyzdingą trečiąjį kėlinuką, po kurio ne tik perėmė iniciatyvą, bet ir įgijo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (65:58).

Lemiamame ketvirtyje „Fighters“ ekipa dar bandė kibti varžovams į atlapus, o likus žaisti kiek mažiau nei 5 minutes net buvo išlyginusi rezultatą (71:71).

Tačiau liūto už ūsų nusprendę netampyti „Tauro“ vyrai beregint vėl nutolo nuo varžovų ir per likusią susitikimo dalį neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.

Nugalėtojų komandos atstovas Vilius Augutis davė išsamų komentarą: „Pirmiausia sveikinimai visai komandai iškovojus taip svajotus medalius!

Dėkui varžovams už kovą, kuri nebuvo lengva, nes susitiko dvi viena kitos vertos komandos. Varžovai labiau patyrę, bet mūsų jauna komanda labiau norėjo šios pergalės!

Praėjusiame sezone apie prizinę vietą buvo galima tik pasvajoti, o šiais metais pasipildėme pajėgiais naujokais ir subūrėme tikrai neblogą kolektyvą. Tik galbūt trūko susižaidimo, kuris po truputi atėjo įsibėgėjant sezonui.

Komanda draugiška, gyvenam kaip viena šeima, ko pasekoje atėjo ir pergalės! Galbūt norėjosi ir daugiau, bet sunkios traumos sezono metu sutrukdė kilti dar aukščiau. Didžiuojamės tuo, ką padarėm, prizinė vieta BLKL ir pasiektas pusfinalis A.Sabonio taurėje šį bei tą pasako. Stengsimės kitą sezoną būti dar konkurencingesni ir kilti aukštyn!“

Tuo tarpu „Fighters“ komandos atstovas Marius Miežėtis davė išsamų komentarą: „Sveikinu „Tauro“ komandą su pergale. Šį sezoną taip ir nepavyko jų įveikti. Mūsų komanda ilgą laiką kamavo traumos, o šiandien vėl negalėjom žaisti pilna sudėtimi.

Kai kurie krepšininkai žaidė jausdami skausmus ir šiandienos dvikovoje, nepaisant to kovojo ir atidavė visas jėgas.

Gal pritrūko kažkur šalto proto. Bet labiausiai į akis krenta net 19 pramestų baudų metimų. Kai tiek prameti yra sunku tikėtis pergalės.

Apibendrinant sezoną – jis nebuvo prastas, nes lyga tikrai sustiprėjo. Prie to paties sveikinu naujus Visbičiaus čempionus. O mes tikimės kitą sezoną sugrįžti dar geresni.“

„Tauras“: Edvardas Varpiotas (15 atk.kam., 48 naud.balai) 38, Rokas Arlauskas 12, Martynas Karalius (5 rez.perd., 7 kld.) 10.

„Fighters“: Arnas Maziliauskas (2/12 trit., 16 atk.kam., 32 naud.balai) 27, Jonas Pranevičius 15.

Įdomu tai, jog „Tauro“ krepšininkai šiame sezone su Bostono ekipa žaidė keturis kartus ir visose dvikovose šventė gana įtikinamas pergales.

Dviejų rungtynių užteko ir pagrindiniame „Thames Windows“ finale, kuriame savo pranašumą įrodė ir pirmą kartą istorijoje Visbičiaus grupės čempionais tapo Wisbech „Wizards“ (3) krepšininkai.

Antrąsias finalo rungtynes kiek geriau pradėjo reguliariojo sezono nugalėtoja South Lincs „Dragons“ (1) ekipa, kuri antrojo kėlinuko viduryje buvo susikrovusi apčiuopiamą 12 taškų pranašumą (38:26).

Visgi netrukus „burtininkai“ išsitraukė savo stebuklingą lazdelę, paėmė cilindrą ir vieną po kito iš jo ėmė traukti mažus stebuklus, o tiksliau – teisingus sprendimus puolime bei gynybos gudrybes.

Krepšinio magija padėjo „Wizards“ vyrams ne tik likviduoti turėtą deficitą, bet ir trečiojo ketvirčio viduryje patiems įgyti dviženklį pranašumą (73:60).

Atitrūkę į priekį „burtininkai“ ilgą laiką laikė susitikimo vadžias savo rankose, tad atrodė, jog iki aukso jiems teliko keli lengvi žingsniai.

Vis tik, tuomet prie sienos priremti „drakonai“ ėmė spjaudytis ugnimi: pataikę keletą metimų iš fantastikos srities „Dragons“ krepšininkai lemiamą kėlinuką pabaigė atkarpa 8:0 ir išplėšė pratęsimą (89:89)!

Papildomų penkių minučių metu aikštėje jau vyko tikras nervų karas, kuriame favoritės statuso negalėjai skirti nė vienai kovojančiai pusei.

Visgi likus žaisti kiek daugiau nei 20 sek. bene geriausias sezono rungtynes žaidęs „Wizards“ krepšininkas Egidijus Revuckas pataikė neįtikėtinai svarbų tritaškį, kuris leido jo vedamai ekipai įgyti apčiuopiamą 5 taškų persvarą (103:98).

Nors netrukus „Dragons“ snaiperis Tomas Vyšniauskas taip pat smeigė taiklų tolimą metimą (101:103), bet kitoje atakoje rungtynių didvyriu tapęs E.Revuckas išprovokavo varžovų pražangą, pataikė vieną baudą ir dar labiau įtvirtino „burtininkų“ komandos persvarą (104:101).

Per likusias kelias sekundes „Dragons“ garbę ginantis krepšininkas Tadas Zobiela švystelėjo desperatišką tritaškį, tačiau šis buvo netaiklus, o netrukus pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė auksinę „burtininkų“ ekipos pergalę rezultatu 104:101.

Nugalėtojų komandos vadovas Mantas Damašauskas neslėpė gerų emocijų: „Pataikant finale tiek tritaškių ir tokiu procentu tiesiog neįmanoma pralaimėti. Jais remti ne visuomet gali, bet šįkart būtent pataikymas iš toli tapo pagrindine pergalės priežastimi.

Nors tiek Egidijus Revuckas, tiek kiti padarė puikų darbą kaip krepšininkai, tačiau auksą pasiekėme, nes žaidėme kaip komanda. Šaunuoliai visi, kiekvienas prisidėjo kiek galėjo, o keli net žaidė su traumomis.“

Pasibaigus dvikovai „Dragons“ komandos atstovas Kęstutis Puleikis teigė: „Sveikinu komandą su sidabru, o varžovus – su auksu.

Sunku ką nors komentuot, kuomet pralaimi tokį finalą. Šioje serijoje sėkmė lydėjo „Wizards“ ekipą ir aišku lenkiame galvą prieš Egidijų Revucką.

Belieka pasiguosti, jog sidabras trečius metus iš eiles irgi pasiekimas. Dėkoju komandai ir sirgaliams už puikų sezoną!“

„Wizards“: E.Revuckas (15 atk.kam., 5 rez.perd., 46 naud.balai) 42, Modestas Dvarvytis 15, Ernestas Lopeta ir Žydrūnas Razminas po 10.

„Dragons“: Eivydas Aleksa (11/12 baud.met., 40 naud.balų) 42, T.Zobiela 18.

Tai – buvo pirmas „Wizards“ ekipos čempiono titulas BLKL-Thames Windows grupėje, tuo tarpu „Dragons“ krepšininkai finalą pralaimėjo jau trečius metus iš eilės.

Prieš tai du sezonus paeiliui „drakonai“ į priekį buvo praleidę Visbičiaus regiono žvaigždžių rinktine vadinamą „Kubus United“ komandą.