R.Kurtinaičio didžioji taurė atiteko „Viesulo-2“ ekipai, mažoji - „Baltų“ atstovams 85

Sekmadienio vakarą finišavo dvyliktasis Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) čempionatas, o finalinę uždangą nuleido pirmą kartą organizuotas R.Kurtinaičio taurės turnyro (RKTT) dalyvės.

Penktadienio vakarą buvo sužaistos paskutinės reguliariojo sezono rungtynės, kuriose susikovė dvi broliškos komandos „Viesulo-2“ (2-1) ir „ViesuloLT“ (0-3) ekipos.

Nors turnyro rikiuotei jokios įtakos šis susitikimas neturėjo, tačiau abiems ekipoms norėjosi įrodyti savo vertę. Visgi, vos prasidėjus akistatai tapo aišku, kad komandų pajėgumas skiriasi lyg diena ir naktis ir salėje susirinkę žiūrovai intrigos tikrai neturėtų tikėtis.

Favoritės statusą turėjusi „Viesulo-2“ komanda dar pirmajame kėlinuke pateikė atsakymus į svarbiausius vakaro klausimus (30:8) ir per likusį susitikimo laiką tik sutvarkė likusius formalumus, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 95:59.

„Viesulas-2“: Raimondas Jonkus (14 atk.kam., 5 per.kam., 7 kld., 34 naud.balai) 26, Tomas Pilipavičius (13 atk.kam.) ir Ramūnas Bagdanavičius po 17.

„ViesulasLT“: Vytautas Akučka (11 atk.kam.) 13, Neilas Michelevičius ir Ernestas Venclovas po 11.

Įdomu tai, kad šioje dvikovoje abi komandos tiesiog tragiškai atakavo iš trijų taškų zonos: pergalę pasiekę „Viesulo“ klubo dubleriai pataikė vos 2 tritaškius iš 11 (18,1%), tuo tarpu „ViesuloLT“ vyrai įsmeigė 3 tolimas „bombas“ iš 24 bandymų (12,5%).

Sekmadienio kovos prasidėjo nuo R.Kurtinaičio Mažosios taurės finalų, o pirmosios į aikštę žengė dėl bronzos medalių kovojusios „ViesuloLT“ (B4) ir „TeamLT“ (A4) komandos.

Pagrindiniame „Super mėgėjų“ grupės turnyre triumfavusi „TeamLT“ komanda pavasarį priminė savo pačios šešėlį ir pirmenybes baigė kovodama dėl faktinės septintosios pozicijos.

Vis tik, mėgėjų grupės čempionams sezoną pavyko baigti itin skambiu akordu BLKL debiutantę „ViesuloLT“ komandą įveikiant triuškinama 30 taškų persvara.

Pusantro kėlinuko „ViesuloLT“ atstovai įnirtingai kovėsi su varžovais, o sužaidus kiek daugiau nei trylika minučių „TeamLT“ vyrai turėjo kuklią vieno taško persvarą (19:18).

Tačiau tuomet favoritai pelnė 11 taškų be atsako (30:18), pabėgo nuo varžovų ir per likusį susitikimo laiką neleido jiems net pagalvoti apie pergalę.

Nors „ViesuloLT“ ekipa dar bandė įpūsti ugnį į blėstančias intrigos žarijas, tačiau daugiau jėgų dvikovos pabaigai išsaugoję „TeamLT“ vyrai rungtynes pabaigė įspūdinga dešimties minučių atkarpa 28:11, iškovodami triuškinamą pergalę rezultatu 78:48 ir pasidabindami R.Kurtinaičio Mažosios taurės bronzos medaliais.

Pasibaigus dvikovai „ViesuloLT“ atstovas spaudai Mantas Sakočius trumpai apibūdino prabėgusį sezoną: „Užbaigėme debiutinė komandos turnyrą. Viskas buvo neblogai, tik gaila, kad šiandien nesėkmingai susiklostė antroji rungtynių pusė.

Pirmoje dvikovos dalyje tikrai parodėme charakterį, bet žinoma klaidos ir neišnaudoti šansai padarė savo. Ačiū visai komandai ir treneriui už pastangas, o dabar einame ruoštis ateinančiam sezonui.

„TeamLT“: Rasius Briedis 13, Justinas Burba (5/6 dvit.) 12, Nikolajus Vasiljevas (11 atk.kam.) 11.

„ViesulasLT“: Aivaras Bijaminas (7 kld.) 13, Ernestas Venclovas 11.

Įdomu tai, kad „ViesuloLT“ ekipos žaidėjas Neilas Michelevičius sezoną užbaigė savotišku rekordu – šiose rungtynėse krepšininkas prametė abu mestus dvitaškius, visus šešis tritaškius, atkovojo 4 atšokusius kamuolius, tačiau padarė net 8 klaidas, prasižengė tris kartus ir rungtynes baigė surinkęs... -15 naudingumo balų.

Iškart po šios dvikovos vyko R.Kurtinaičio Mažosios taurės finalas, kuriame dėl aukso medalių varžėsi „X Team“ (A3) ir „Baltų“ (B3) komandos.

Nors „Baltai“ į rungtynes delegavo vos šešis krepšininkus, tačiau jų pilnai pakako tam, kad būtų iškovota auksinė pergalė.

Susitikimo pradžioje savo sąlygas dar bandė diktuoti „X Team“ vyrai, kurie sužaidus dešimt minučių pirmavo 17:15. Tačiau antrajame kėlinuke „Baltai“ perėmė iniciatyvą, laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 24:14 ir įpusėjus dvikovai mėgavosi apčiuopiamą aštuonių taškų persvara (39:31).

Antrąją susitikimo dalį „Baltai“ pradėjo pelnydami net 12 taškų be atsako ir trečiojo ketvirčio pradžioje įgydami triuškinamą 20 taškų pranašumą (51:31).

Tačiau tai dar nebuvo rungtynių pabaiga. Šlapiu skuduru į veidą gavusi „X Team“ ekipa sugebėjo atsibusti ir parodžiusi, jog turi čempionišką charakterį ne tik apkarpė turėtą deficitą, bet ir lemiamo kėlinuko pradžioje varžovams smeigusi spurtu 14:0 sugebėjo priartėti iki minimumo (61:62)!

Atmosferai įkaitus iki maksimumo aikštėje užvirė tikras nervų karas. Likus žaisti pusantros minutės „X Team“ atstovai pakėlė savo sirgalius ant kojų po taiklaus Aivaro Misiūno dvitaškio išsiverždami į priekį (66:65).

Tačiau per likusį susitikimo laiką „X Team“ ekipai krepšys buvo tarsi užrištas, tuo tarpu 8 taškus be atsako pelnę „Baltai“ ne tik vėl išsiveržė į priekį, bet ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė auksinę pergalę rezultatu 73:66.

„Baltai“: Petras Aleksandravičius 20, Sergej Maksimov 18, Valerijus Stankaitis (12 atk.kam., 7 kld.) 15.

„X Team“: A.Misiūnas 30, Laurynas Guokas 17.

Išdalinus Mažosios taurės trofėjus į areną žengė pirmojo R.Kurtinaičio taurės turnyro elitas, susikovęs dėl Didžiosios taurės ir trijų pagrindinių medalių komplektų.

Dvikovoje dėl trečiosios vietos ginklus surėmė „Viesulo United“ (A1) ir „BC Vilkų“ (B1) vyrai. Reguliariajame sezone grupių nugalėtojomis tapusios komandos nesugebėjo peržengti pusfinalio barjero, tad sezoną baigė savotiška paguodos dvikova.

Visgi, joje žymiai didesnę motyvaciją turėjo „Viesulo United“ vyrai, kurie susibūrė tik rudenį ir didžiąją sezono dalį apie stambiąsias pergales galėję tik pasvajoti.

Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko dviejų lygių varžovų dvikova, o sužaidus dešimt minučių kuklią persvarą turėjo „Vilkų“ ekipa (24:21).

Tačiau vėliau „Viesulo United“ ekipos lyderių trio atsiraitojo rankoves bei pademonstravęs įspūdingą žaidimą ne tik išvedė savo komandą į priekį, bet ir trečiojo kėlinuko pabaigoje leido jai įgyti triuškinamą 24 taškų persvarą (79:55).

Atsidūrę beviltiškoje padėtyje „Vilkai“ nuleido letenas, tad lemiamame kėlinuke savo sugebėjimus aikštėje jau rodė abiejų komandų atsarginiai, o ištiksėjus pagrindiniam rungtynių laikui nekantriai savo valandos laukusi finalinė sirena paskelbė įspūdingą „Viesulo United“ komandos pergalę rezultatu – 108:67.

Nugalėtojų komandos kapitonas Danius Bratkauskas džiaugėsi sėkminga sezono pabaiga: „Pirmiausia, sveikinu kolektyvą. Jūs visi esate šaunuoliai. Dirbom visą sezoną ir pagaliau pasiekėm rezultatą. Labai tikiuosi, ties tuo nesustosim ir tobulėsim kaip komanda toliau.

Ačiū Aurimui Burokui už galimybę žaisti BLKL ir sunkų darbą padedant mums būti čia, kur dabar esam. Ačiū fanams, kurie palaikė mus visą sezoną, nenuleido galvų ir tikėjo mumis. Manau komandai tikrai reikėjo šio medalio, kad patikėtų, jog gali žaisti ir laimėti.

Šis sezonas buvo sunkus, patyrėm daug pralaimėjimų, bet svarbiausia, kad pavyko jį užbaigti aukštai iškelta galva.“

„Viesulas United“: Armandas Smailys (11 atk.kam., 10 rez.perd., 42 naud.balai) 24, Tautvydas Buškevičius (12 atk.kam., 5 kld., 28 naud.balai) ir Danius Bratkauskas (4/5 trit.) po 21.

„Vilkai“: Donatas Kizelis (10 atk.kam.) 21, Kęstutis Žakelis 20.

Pagrindiniais raktais į pergalę „Viesulo United“ komandai tapo fantastiškas pataikymas iš dviejų taškų zonos (37/52 dvit., 71,1%) ir didžiule persvara laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (52-37). Be to, bronzinė R.Kurtinaičio taurės komanda atliko kone trigubai daugiau rezultatyvių perdavimų nei varžovai (20-7).

Centrinėse savaitgalio rungtynėse susikovė „Viesulo-2“ (B2) ir „Alytaus“ (A2) komandos, kurios išsiaiškino kas taps pirmąja R.Kurtinaičio taurės laimėtoja.

Pagrindinėse „Super mėgėjų“ lygos pirmenybėse abi tarpusavio rungtynes buvo laimėjusi „Viesulo“ dublerių ekipa (96:58 ir 67:63), tad būtent ji buvo laikoma nežymia finalo favorite.

Vis tik, būtent „Super mėgėjų“ grupės finale kritusi „Alytaus“ komanda darė viską idant išvengtų antrojo iš eilės sidabro medalio. Tad nieko nuostabaus, jog dvikova pakerėjo žiūrovus ir tikrai buvo verta finalo vardo.

Pirmaujanti komanda šioje dvikovoje keitėsi net 7 kartus, dar 9 rezultatas buvo lygus, o abi komandos priekyje buvo po labai panašų minučių skaičių.

Lūžis rungtynėse įvyko trečiojo kėlinuko pabaigoje, kuomet minimalią persvarą turėjusi „Viesulo-2“ ekipa netikėtai spurtavo, laimėjo kelių minučių atkarpą rezultatu 12:2 ir lemiamo kėlinuko viduryje įgijo didžiausią rungtynėse 11 taškų pranašumą (66:55).

Į nokdauną pasiųsta alytiškių komanda dar bandė kilti ant kojų, tačiau nepriekaištingai žaidę „Viesulo“ dubleriai gana lengvai išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė auksinę pergalę rezultatu – 77:66.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas neslėpė gerų emocijų: „Tai – komanda, kuri buvo verta aukso medalio. Vyrai kovojo visą sezoną įvairiuose turnyruose, tad iškovoti medaliai geriausiai atspinti kolektyvo įdėtas pastangas.

Visa tai yra labai svarbu, nes „Viesulo-2“ komanda yra tarsi kumštis. Ačiū visiems, ačiū Rimui Kurtinaičiui už šį turnyrą, Kęstučiui už organizavimą, o taip pat žiūrovams už palaikymą ir tikėjimą.“

„Viesulas-2“: Darius Sidaravičius 22, Šarūnas Stanišauskas 18, Ramūnas Bagdanavičius 11.

„Alytus“: Modestas Šilalė (1/9 dvit., 3/11 trit.) 21, Domantas Girčys 11.

Tad šio sezono „Viesulo-2“ komandos laimikis ne toks jau ir prastas: trečioji vieta „Super mėgėjų“ grupėje, A.Sabonio mažosios taurės auksas ir iškovota R.Kurtinaičio taurė.

Tuo tarpu „Alytaus“ ekipa dalyvavo dviejuose turnyruose ir abiejuose užėmė antrąją vietą. Vertinant sportine prasme tai – nuostabus pasiekimas, tačiau žiūrint iš žmogiškosios pusės sezonas atrodo labai neskanus. Bent jau dabar, nes sidabras tikrąją vertę įgauna tik po kurio laiko, gerokai aprimus emocijoms.