Savaitgalį - A.Sabonio taurių medalių ir kelialapius į pagrindių turnyrų finalus dalybos 35

Praėjusį savaitgalį įvyko septynerios Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) organizuojamų turnyrų rungtynės, po kurių paaiškėjo visi „A13 Steel“ ir „Thames Windows“ finalininkai bei A.Sabonio Didžiosios taurės bronzos medalių laimėtojai.

Londone

Penktadienio vakarą trečią kartą ginklus surėmė BLKL-A13 Steel taurėje kovojančios „Top Team“ (1) ir „Seciro BC“ (5) ekipos.

Pirmąją pusfinalio akistatą netikėtai buvo laimėję „Seciro“ vyrai (68:60), tačiau antrojoje sportinį įniršį jau liejo  „Top Team“ atstovai (92:60).

Kaip ir dera, lemiamos serijos rungtynės, o tiksliau pirmi trys jų kėlinukai, vyko pagal puikiai paruoštą scenarijų.

Favoritų statusą turintys „Top Team“ vyrai puikiai startavo (6:0), tačiau „Seciro“ nekėlė baltos vėliavos ir ilgą laiką alsavo varžovams į nugaras išlaikydami panašų 8-10 taškų atstumą.

Vis tik, jei pirmojoje pusfinalio akistatoje „Seciro“ sužaidė idealų ketvirtąjį kėlinuką, kuris padėjo ne tik likviduoti didžiulį deficitą, bet ir pasiekti sensacingą pergalę, tai lemiamose serijos rungtynėse tą patį padarė „Top Team“ krepšininkai.

Skirtumas tik toks, kad favoritai nieko nelikvidavo, o tik dar labiau padidino turėtą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę nokautu – 89:49.

„Top Team“: Karolis Stepanavičius (13 atk.kam., 6 rez.perd.) 19, Justas Kalnutis 11, Paulius Adomaitis ir Modestas Krasauskas po 10.

„Seciro“: Aurimas Čyžas (12 atk.kam.) 13, Justinas Muzikevičius (11 atk.kam.) 12.

Po dviejų savaičių prasidėsiančiame BLKL-A13 Steel taurės finale „Top Team“ vyrai kovos su „Medelyno“ ekipa, o tą pačią dieną startuosiančioje mažojo finalo serijoje „Seciro“ grumsis su „LBC-Build London“ atstovais.

Sekmadienio popietę Londone finišavo A.Sabonio Mažosios taurės turnyras, kuriame kiek netikėtai triumfavo „Bombos“ ekipa finale įveikusi „Volfo“ atstovus. Bronzos medaliais pasidabino „Viesulo-2“ komanda mažajame finale palaužusi „LT BC-2“ vyrus.

Pirmiausia špagas surėmė „Viesulo-2“ ir „LT BC-2“ komandos kovojusios dėl bronzos medalio. Beveik visą dvikovos laiką aikštėje vyko atkakli kova, o tai puikiai iliustruoja faktas, jog pirmaujanti ekipa keitėsi net 10 kartų, o dar 6 rezultatas buvo lygus.

Vis tik, nepaisant didžiulės intrigos daugiau laiko rungtynių kontrolę savo rankose laikė „Viesulo“ vyrai priekyje buvo 22 minutes susitikimo laiko.

Likus žaisti tris su puse minutės „Viesulo-2“ ekipa pirmavo vos vienu tašku (65:64), tačiau tuomet Eridano Lazdausko auklėtiniai pataikė keletą sudėtingų metimų, nutolo nuo varžovų ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė labai saldžią bronzinę pergalę rezultatu 75:67.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas buvo labai patenkintas: „Šaunuoliai vyrai, kovojo, tad nenuostabu, jog turim puikų rezultatą. Džiugu, kad Aivaras Misiūnas vis geriau atrodo mūsų komandoje.

Nors ji tik nesenai suburta, tačiau kai kurie žaidėjai turi jau po du medalius. Esu labai dėkingas visiems, kurie padeda „Viesului“ tobulėti!“

„Viesulas-2“: Modestas Paulauskas (32 naud.balai) 22, Darius Sidaravičius 15, Aivaras Misiūnas 12.

„LT BC-2“: Dovydas Rudik (8 kld.) 28, Šarūnas Antanavičius (13 rez.perd., 9 per.kam., 5 kld., 30 naud.balų) 11.

Kaip ir dera, dar karščiau buvo dvikovoje dėl A.Sabonio Mažosios taurės aukso, kurioje susikovė „Bombos“ ir „Volfo“ ekipos.

Dvikovos pradžioje geriau sekėsi „Bombos“ vyrams, kurie pirmojo kėlinuko pabaigoje turėjo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (22:15).

Tačiau netrukus atkutę „Volfo“ krepšininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir po nepriekaištingai sužaistos 15 minučių atkarpos sugebėjo ne tik persverti rezultatą savo naudai, bet ir pasiųsti varžovus į nokdauną (45:31).

Tačiau, kuomet jau atrodė, kad „Bomba“ atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje viskas staiga apsivertė aukštyn kojom.

Suderinę savo veiksmus gynyboje „Bombos“ krepšininkai ėmė pamažu artėti prie varžovų, o pačioje lemiamo kėlinuko pabaigoje jie pagaliau išlygino rezultatą – 61:61.

Dvikovos svarstyklės išsilyginus aikštėje užvirė tikras nervus karas, o nugalėtojas paaiškėjo tik prieš pat finalinę sireną.

Likus žaisti 49 sek. po Donatas Andrulis dvitaškio „Volfas“ išsiveržė į priekį (63:61). Tačiau netrukus dvitaškiu atsakė „Bombos“ puolėjas Tadas Buivydas (63:63), kuris dar išprovokavo varžovų pražangą ir taikliu baudos metimu išvedė savo ekipą į priekį (64:63).

Per likusį rungtynių laiką nė vienai komandai pasižymėti nepavyko, tad nuaidėjusi finalinė sirenai paskelbė netikėtą „Bombos“ pergalę rezultatu 64:63.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai teigė: „Rungtynės buvo vertos finalo ir, manau, žiūrovams tikrai patiko. Gerai pradėjom, bet antrajame kėlinuke – sustojom ir leidom varžovams perimti susitikimo kontrolę.

Smagu, kad nenuleidom rankų atsilikdami dideliu skirtumu, grįžom į rungtynes, išlaikėm šaltesnius nervus jų pabaigoje ir šventėme pelnytą pergalę.“

„Bomba“: Audrius Kubelis (11 atk.kam., 7 rez.perd.) 17, Egidijus Markevičius 14, Tomas Gudas 11.

„Volfas“: Irmantas Bernotas 26, Nerijus Anglickis (14 atk.kam.) 15.

Beje, tai – pirmas „Bombos“ trofėjus pagrindiniuose BLKL turnyruose. Prieš tai geriausias klubo pasiekimas buvo 2015-2016 m. sezone iškovotas A.Sabonio Mažosios taurės bronzos medalis.

Fenomenaliai žaidęs Aušridas Petraitis buvo per Marytės plauko nuo keturgubo (!) dublio, o jo vedama „Spartos-2“ (3) ekipa įveikė „Viesulo BC“ (1) krepšininkus ir BLKL-London Timber taurės finalo serijoje išsiveržė į priekį rezultatu 1-0.

Nors daugelis į salę susirinkusių žiūrovų laukė atkaklios kovos, tačiau pirmoji dvikova parodė visiškai skirtingą jėgų balansą.

Pirmoje susitikimo dalyje aikštėje dar vyko apylygė kova, tačiau vėliau pamažu įsibėgėję „spartiečiai“ paliko varžovu užnugaryje, o lemiamo kėlinuko pradžioje net įgijo triuškinamą 15 taškų pranašumą (57:42).

Nors netrukus „Viesulas“ atrado savyje sportinio pykčio bei sužaidę nepriekaištingą kelių minučių atkarpą užkūrė tikrą pirtį varžovams (57:59), tačiau gretas perrikiavę „Spartos“ vyrai greitai susigrąžino dviženklę persvarą ir ištiksėjus pagrindiniam dvikovos laikui šventė daugiau nei užtikrintą pergalę rezultatu 79:65.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo“ klubo vadovas Aurimas Burokas tik skėsčiojo rankomis: „Nežaidėm savo krepšinio, darėme daug klaidų, nepataikėme tritaškiu ir prisižaidėm.

Vienu metu intriga buvo grįžusi, bet greit „Sparta“ vėl paliko mus už nugaros. Niekas nenuleidžia rankų, tad sekančiose rungtynėse, manau, būsim pasiruošę geriau.“

„Sparta-2“: Aušridas Petraitis (15 atk.kam., 9 rez.perd., 10 per.kam., 8 kld., 14 išpr.praž., 46 naud.balai) 31, Vaidas Valiūnas (12 atk.kam.) 16, Dalius Sližys 14.

„Viesulas BC“: Modestas Paulauskas 21, Edvinas Nurutdinovas 14.

Savaitgalio kovas užbaigė „BLKL 35+ čempionato“ akistata, kurioje susikovė „Top Team 35+“ (2-0) ekipa ir „Gintaro BC“ (1-2) atstovai.

Favoritų statusą turėję „Top Team“ vyrai nė nesiruošė žaisti su ugnimi ir dar pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (14:7).

Nors „Gintaro“ klubo garbę ginantys krepšininkai nekėlė baltos vėliavos bei kovojo iki pat pagrindinio laiko pabaigos, o lygos Prezidentas Kęstutis Dobrovolskis net pataikė tritaškį ir pagaliau pelnė pirmuosius taškus turnyre, tačiau tai neišgąsdino „Top Team“ veteranų.

Anaiptol, vieni iš čempionato favoritų mėgavosi žaidimu, sulig kiekviena minute didino savo persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė triuškinamą pergalę rezultatu 86:65.

„Top Team 35+“: Irmantas Bernotas 28, Darius Kalnutis (16 atk.kam.) 27, Ramūnas Rukšėnas (8 rez.perd.) ir Andrius Sirutis po 11.

„Gintaras BC“: Tadas Bendorius 25, Eridanas Lazdauskas 12.

Visbičiuje

Sekmadienio rytą Visbičiuje paaiškėjo antroji BLKL-Thames Windows taurės finalo dalyvė, ja tapo South Lincs „Dragons“ (1) ekipa trečiosiose, lemiamose, pusfinalio serijos rungtynėse 89:72 palaužusi Boston „Fighters“ (5) atstovus.

Susitikimo pradžioje atrodė, jog bręsta sensacija – niekaip savojo žaidimo neradę „drakonai“ leido varžovams kontroliuoti rungtynes ir sužaidus 10 minučių buvo besivejančiųjų vaidmenyje (20:24).

Po trumpos pertraukėlės keletą minučių abi komandos žengė koja kojon, o lūžis rungtynėse įvyko antrojo kėlinuko viduryje, kuomet „Dragons“ ekipa pelnė net 12 taškų be atsako ir prieš pat didžiąją pertrauką susikrovė dviženklę persvarą (44:32).

Nors komandoms atgavus jėgas „Fighters“ atstovai bandė griebtis šiaudo ir ilgą laiką išlaikė intrigą, tačiau dar vienas „drakonų“ spurtas lemiamame kėlinuke rezultatu 12:2 viską sudėliojo į savo vietas (89:70).

Per likusį dvikovos laiką Bostono krepšininkai pelnė du paguodos taškus, vis tik nuaidėjus finalinei sirenai pergalės šokį aikštės viduryje šoko „Dragons“ krepšininkai.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Kęstutis Puleikis neslėpė gerų emocijų: „Noriu pasveikinti komandą su pergale ir patekimu į trečiąjį iš eilės finalą.

Taškų skirtumas neatspindi kovos, nes šiandien tikrai nebuvo lengva - varžovai žaidė pilna sudėtimi ir, manau, yra verti kovoti dėl aukso. Linkiu jiems sėkmės kovoje dėl bronzos. O mums, tikiuos, kad trečias kartas nemeluos!“

„Dragons“: Eivydas Aleksa (11 atk.kam., 48 naud.balai) 40, Tadas Zobiela 17, Aleksandr Laryn 16.

„Fighters“: Arnas Maziliauskas (12 atk.kam., 40 naud.balų) 34, Giedrius Pakalniškis (5 rez.perd.) 15.

Jau kitą savaitę startuosiančiame BLKL-Thames Windows grupės finale susigrums South Lincs „Dragons“ ir Wisbech „Wizards“ atstovai, o dėl bronzos medalių kovos Boston „Fighters“ ir Peterborough „BC Tauro“ krepšininkai.

Abiejuose finaluose bus žaidžiamos serijos iki dviejų pergalių.

Iškart po šios dvikovos vyko A.Sabonio Didžiosios taurės mažojo finalo dvikova, kurioje dėl bronzos medalio kovėsi Kubus „United“ ir Peterborough „Tauro“ komandos.

Kaip ir buvo galima tikėtis didesnės intrigos šioje dvikovoje nebuvo. Favoritų statusą turėję „Kubus United“ krepšininkai dar pirmajame kėlinuke pasiuntė varžovus į nokdauną (30:13) ir per likusį rungtynių laiką žaidė be jokios įtampos bei mėgaudamiesi krepšiniu.

Nors „Tauro“ ekipai pavyko pristabdyti įsibėgėjusį varžovų lokomotyvą, tačiau tai nepadėjo sugrąžinti intrigos, tad „Kubus United“ atstovai be didesnio vargo išlaikė solidų pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 101:72.

„Kubus United“: Deividas Butkevičius (20 atk.kam., 52 naud.balai) 40, Eivydas Aleksa (4/4 dvit.) 18, Arnas Maziliauskas (10 atk.kam.) 17.

„Tauras“: Titas Myrovas 16, Martynas Karalius 13.

Įdomu tai, jog „Kubus United“ antrą kartą istorijoje iškovojo A.Sabonio taurės bronzos medalį taip pakartodami geriausią Visbičiaus regiono komandų pasiekimą šiame turnyre.