Savaitgalį - jauniausio visų laikų teisėjo debiutas ir paskutiniai reguliariojo sezono akcentai 110

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko net 11 susitikimų, tad nieko nuostabaus, kad ir įdomių akcentų buvo tiek, kad vos tilpo į tradicinę apžvalgą. Tad apie viską iš eilės.

Londone

Penktadienio vakarą Londone ginklus surėmė „X Team“ (9-5) ir „ViesuloLT“ (4-10) komandos, o šios rungtynės išsiskyrė tuo, kad joms teisėjavo jauniausias visų laikų BLKL teisėjas, vos 12 metų sulaukęs svečias iš Lietuvos kretingiškis Jokūbas Leščiauskas.

Laimei, dvikova jaunajam arbitrui pasitaikė ganėtinai nesunki, tad debiutas oficialiose vyrų rungtynėse kretingiškiui neapkarto.

Pirmajame kėlinuke aikštėje dar vyko apylygė kova, tačiau vėliau dėl antrosios vietos reguliariajame sezone besikaunanti „X Team“ komanda gana greitai nutolo nuo varžovų ir jau dvikovos pusiaukelėje triuškino juos dviženkle persvara (40:27).

Po didžiosios pertraukos „X Team“ šturmas tęsėsi toliau, tad jau trečiojo kėlinuko pabaigoje tapo aišku, kad per likusį susitikimo laiką abiems komandoms tereikės sutvarkyti likusius formalumus (61:37).

Tą abu kolektyvai ir padarė, o pagrindinio laiko pabaigoje nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė lengvą „X Team“ pergalę rezultatu 76:54 užtikrinusią jai antrąją vietą reguliariajame sezone ir tą pačią „ViesuloLT“ komandą atkrintamųjų starte.

„X Team“: Laurynas Guokas 18, Vaidas Valiūnas (15 atk.kam.) ir Aivaras Misiūnas (11 atk.kam.) po 15.

„ViesulasLT“: Vytautas Bujanauskas (11 atk.kam.) 16, Lukas Morkeliūnas (10 atk.kam.) 11.

Pakilia nata pirmojo etapo kovas užbaigė „Rimluvos“ (8-2) kolektyvas, kuris net 35 taškų persvara sumindė negausiai susirinkusią „Maxx Join Ltd BC“ (3-6) ekipą.

Sužaidus dešimt minučių komandas skyrė vos vienas taškas (20:19), tačiau tuomet „Rimluvos“ vyrai įjungė aukštesnę pavarą ir per likusius tris kėlinukus pelnę bent po 30 taškų greitai įgijo triuškinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įspūdingą pergalę rezultatu 116:81.

„Rimluva“: Modestas Krasauskas (5 rez.perd., 37 naud.balai) 36, Marius Talijūnas (19 atk.kam., 36 naud.balai) 24, Dovydas Rudik (9 rez.perd., 30 naud.balų) 15.

„Maxx Join Ltd“: Ligitas Kairys 22, Marius Žurauskas (11 atk.kam.) ir Darius Makselė po 17.

Sekmadienio vakarą savo pasirodymą reguliariajame sezone baigė prieš kelias savaites jo nugalėtojų titulą užsitikrinusi „Builders Team BC“ (9-1) ekipa tik po nepaprastai atkaklios kovos įveikusi turnyro rikiuotės apačioje esančią „Viesulo BC“ (2-7) komandą.

Susitikimą geriau pradėjo Eridano Lazdausko treniruojama „Viesulo“ komanda, kuri sužaidus 10 minučių pirmavo (17:12).

Tačiau vėliau „statybininkai“ pagyvino savo puolimą, pavijo varžovus ir iki pat pagrindinio laiko pabaigos įkaitino aikštėje atmosferą iki karščiausio įmanomo taško.

Likus žaisti 54 sek. po Irmanto Bernoto tolimo metimo „mėlynai-balti“ buvo priartėję iki minimumo (76:77). Tačiau tuomet „statybininkai“ ėmė kiečiau gintis, likus 15 sek. išprovokavo varžovų pražangą ir po Justino Muzikevičiaus dviejų taiklių baudos metimų nutolo – 79:76.

Prie sienos priremtas „Viesulas“ dar bandė gelbėtis, tačiau Edvino Nurutdinovo tolimas metimas skriejo pro šalį, o netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė sudėtingą „Builders Team“ pergalę rezultatu 79:76.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo“ atstovas Edvinas Nurutdinovas tik skėsčiojo rankomis: „Visos rungtynės vyko taškas į tašką, tad nenuostabu, kad nugalėtojas sprendėsi dvikovos pabaigoje. Deja, vėl pralaimėjome paskutinės minutės dramą.“

„Builders Team“: Aurimas Čyžas (8 rez.perd., 30 naud.balų) 25, J.Muzikevičius (10 atk.kam., 34 naud.balai) 24, Donatas Paulauskas 11.

„Viesulas“: Irmantas Bernotas 24, Edvardas Balionis 14.

Netikėta intriga užsimezgė „TeamLT“ (8-6) ir „Alytaus“ (2-12) komandų akistatoje, kurią vos šešių taškų persvara laimėjo pirmoji ekipa.

Turnyro rikiuotės vidutiniokų ir autsaiderių dvikova neturėjo būti labai įdomi, tačiau kovingieji alytiškiai viską pakreipė kiek kita linkme.

Pirmajame kėlinuke „Alytaus“ ekipa pavyzdingai gynėsi ir per dešimt minučių praleido vos 8 taškus. Deja, patys dzūkai nesugebėjo išnaudoti savo puolėjų, tad ketvirčio pabaigoje įgijo trapią dviejų taškų persvarą (10:8).

Po trumpos pertraukėlės „TeamLT“ vyrai atsigavo ir pradėjo gausiau rinkti taškus, tačiau įpusėjus dvikovai rezultatas buvo nieko nesakantis – 22:22.

Lūžis rungtynės įvyko trečiajame ketvirtyje, kuomet jau „TeamLT“ atstovai pademonstravo geležinę gynybą bei per kėlinuką praleido vos 9 taškus, tuo tarpu patys pelnė kiek daugiau taškų ir įgijo apčiuopiamą pranašumą (37:31).

Susitikimo pabaigoje aikštėje vėl vyko apylygė kova, tačiau trapią persvarą įgiję „TeamLT“ vyrai sugebėjo ją išsaugoti iki finalinės sirenos ir nuaidėjus jai šventė sudėtingą, tačiau nepaprastai svarbią pergalę rezultatu 82:76.

„TeamLT“: Rasius Briedis (13 atk.kam.) ir Justinas Burba po 11, Julius Šeškevičius (5 rez.perd., 5 kld.) 10.

„Alytus“: Žydrūnas Inta (15 atk.kam.) 19, Rytis Buiniauskas (5 kld.) 10.

Sekmadienio, o tuo pačiu ir B grupės reguliariojo sezono kovas užbaigė „Baltų“ (7-7) ir „Viesulo United“ (7-7) komandų akistata.

Pergalės atveju „mėlynai-baltų“ kolektyvas pergalės atveju būtų pagerinęs savo poziciją rikiuotėje, tuo tarpu jų varžovams reikėjo laimėti didžiuliu skirtumu norint, kad turnyro lentelėje įvyktų rokiruotė.

Tikslą minimum, nepralaimėti dideliu skirtumu „Viesulo United“ komanda įgyvendino, tačiau pergalės pasiekti – nepavyko.

Nors didžiąją dvikovos dalį trapią persvarą turėjo „jungtinė“ komanda, tačiau tuomet, kada to labiausiai reikėjo „Viesulo United“ vyrai stabtelėjo, o tuo pasinaudoję „Baltai“ perėmė iniciatyvą ir atsidūrė priekyje.

Likus žaisti kiek mažiau nei pusantros minutės priekyje dar buvo „mėlynai-baltų“ kolektyvas (71:68), tačiau per likusią dvikovos dalį taškus rinko tik „Baltai“, kurie laimėjo „sausą“ atkarpą 6:0, prieš pat finalinė teisėjo švilpuką atsidūrė priekyje ir pasigirdus jam šventė dramatišką pergalę – 74:71.

„Baltai“: Alejandro Moreno 20, Valerijus Stankaitis (19 atk.kam., 5 rez.perd., 31 naud.balas) 18, Laurynas Saldukas ir Sergej Maksimov po 12.

„Viesulas United“: Danius Bratkauskas (7 kld.) 18, Andrius Turčinavičius 17.

Pasibaigus šiai dvikovai paaiškėjo visos BLKL Mažosios taurės atkrintamųjų poros. Kitame varžybų etape, ketvirtfinalyje, serijoje iš dviejų rungtynių susitiks: „Viesulas-2“ (1) ir „Alytus“ (8), „TeamLT“ (4) ir „Viesulas United“ (5), „X Team“ (2) ir „ViesulasLT“ (7) bei „LT BC-2“ (3) ir „Baltai“ (6).

Visbičiuje

Kovas Visbičiaus regione šeštadienį pradėjo dėl „Peterborough Bernelių užeigos“ taurės kovojančios Peterborough „Tauro-2“ (8-1) ir Wisbech „Tsunami“ (2-6) komandos.

Didesnės intrigos lyderių bei autsaiderių akistatoje niekas nesitikėjo, tačiau pirmoji dvikovos dalis tarsi pasufleravo kitokį scenarijų.

Pirmajame ir antrajame kėlinukuose iniciatyvą savo rankose tvirtai laikė „Tsunami“ vyrai, kurie įpusėjus dvikovai pirmavo 36:27.

Tačiau trečiajame kėlinuke „Tauro“ dubleriai atsibudo, vos per dešimt minučių pakreipė įvykių tėkmę sau naudinga linkme (63:53) ir lemiamame ketvirtyje pratęsę varžovų krepšio šturmą dvikovą pabaigė iškovoję daugiau nei įtikinamą pergalę – 85:68.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (17 atk.kam., 46 naud.balai) 31, Kęstutis Liegus (6 per.kam., 8 kld.) 18, Tomas Šukelis 12.

„Tsunami“: Deividas Narkevič 18, Haroldas Petrauskas (6 rez.perd.) 14.

Trečiąją vietą „Peterborough Bernelių užeigos“ grupėje šeštadienį užsitikrino Peterborough „Vyčio-2“ (6-4) ekipa, kuri be didesnio vargo rezultatu 74:55 palaužė ketvirtą nesėkmę paeiliui patyrusią Corbys „Cobras“ (1-8) komandą.

Pusę rungtynių aikštėje vyko įdomi ir nenuspėjama kova, o sužaidus 20 minučių „kobros“ net buvo priekyje (37:34).

Tačiau vėliau „Vyčio“ dubleriai įjungė aukštesnę pavarą, laimėjo trečiąjį kėlinuką net 25:6 ir praktiškai sudėjo visus taškus ant „i“ rungtynių scenarijuje (59:43).

Lemiamame kėlinuke „kobros“ dar bandė kandžiotis, tačiau skirtumas tarp ekipų buvo pernelyg didelis, tad „Vyčio-2“ ekipos krepšininkai išsaugojo saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę.

„Vytis-2“: Mantas Gintila (14 atk.kam., 33 naud.balai) 32, Audrius Gaižauskas (19 atk.kam., 30 naud.balų) 15, Gvidas Petryla (6 rez.perd.) 11.

„Cobras“: Evaldas Jurčiukonis (10 atk.kam., 6 per.kam., 5 kld.) 18, Visvaldas Guželis 10.

Sekmadienio kovas pradėjo Peterborough „BC Tauro“ (8-1) ir Kings Lynn „Reapers-LBC“ (2-7) komandos. Nežinia, kaip ši dvikova būtų susiklosčiusi, jei ne praėjusiame ture patirta „Tauro“ komandos nesėkmė prieš „Wizards“ atstovus, nes dabar stipriausias Peterborough klubas tiesiog degė noru reabilituotis.

Didžiulė aistra padarė savo – dar pirmajame kėlinuke „Tauro“ ekipa susikrovė dviženklę persvarą (28:16), kurią po dešimties minučių favoritai dar labiau padidino (47:33).

Trečiajame kėlinuke „Reapers-LBC“ atstovai dar bandė priešintis, tačiau dar vienas „Tauro“ vyrų spurtas dvikovos pabaigoje viską sudėliojo į lentynėles, tad nuaidėjusi finalinė sirena tiesiog paskelbė dar vieną įtikinamą Peterborough atstovų pergalę rezultatu – 99:67.

„Tauras“: Edvardas Varpiotas (10 atk.kam., 49 naud.balai) 40, Titas Myrovas 18, Arūnas Butkys 17.

„Reapers-LBC“: Edgaras Lomsargis 25, Donatas Zakaras 14.

Beje, po šios pergalės „Tauro“ ekipa užsitikrino Visbičiaus grupės reguliariojo sezono nugalėtojos vardą.

Antrose sekmadienio rungtynėse viskas vyko pagal labai panašų scenarijų. Favoritų statusą turėję „Kubus United“ (7-2) krepšininkai susitikimo pradžioje sunkiai tvarkėsi su South Lincs „Dragons“ (1-8) atstovais ir sužaidus dešimt minučių atsiliko dviem taškais (21:23).

Vis tik vėliau dvikovos favoritai įsibėgėjo, akivaizdžiai pagerino savo puolimą ir ėmė sulig kiekviena minute vis labiau tolti nuo varžovų ekipos.

Lemiamame kėlinuke „Kubus United“ vyrų pranašumas tapo dviženklis, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą jų pergalę rezultatu 99:86.

„Kubus United“: Deividas Butkevičius (12 atk.kam., 57 naud.balai) 41, Tomas Liberis 17, Arnas Maziliauskas (10 atk.kam., 6 rez.perd.) 11.

„Dragons“: Tomas Vyšniauskas 26, Valdas Lipskys 23.

Įdomu tai, kad 9 pražangas išprovokavęs „Kubus United“ lyderis D.Butkevičius pasiekė naują šios kategorijos BLKL Wisbech 2019-2020 m. sezono rekordą.

Mažiausiai trečiąją vietą BLKL Wisbech grupės reguliariajame sezone užsitikrino Wisbech „Wizards“ (6-3) atstovai rezultatu 80:65 palaužę trečią pralaimėjimą iš eilės patyrusią Peterborough „Vyčio“ (3-6) ekipą.

Puikiai rungtynes pradėję „burtininkai“ dar pirmoje jų dalyje susikrovė dviženklį pranašumą (50:24). Nors po didžiosios pertraukos „Vyčio“ ekipa atsigavo ir sugebėjo ženkliai priartėti prie varžovų, tačiau to buvo maža tam, kad būtų galima bent pagalvoti apie intrigos atkūrimą.

„Wizards“: Žydrūnas Razminas (18 atk.kam.) 20, Modestas Dvarvytis 19, Donatas Daubaras (5 per.kam.) 12.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis 22, Hubertas Dekontas (5 kld.) 18.

Savaitgalio kovas Visbičiaus regione užbaigė atkeltos „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės rungtynės, kuriose Wisbech „Tsunami“ atstovai tik po atkaklios kovos turėjo pripažinti Peterborough „Vyčio-2“ ekipos pranašumą.

Beveik visas rungtynes kova aikštėje vyko taškas į tašką, o nugalėtojas išsisprendė tik pačioje pagrindinio laiko pabaigoje.

Likus žaisti 30 sek. komandas skyrė tik vienas metimas (74:71), tačiau tuomet „Vyčio“ dubleriai išprovokavo dvi varžovų pražangas, jų atstovas Gvidas Petryla abu kartus pataikė po vieną baudą ir įtvirtino sunkią, tačiau užtikrintą Piterboro komandos pergalę – 76:71.

„Vytis-2“: Marius Malijonis (14 atk.kam., 30 naud.balų) 21, Gvidas Petryla (7 rez.perd.) 20, Artūras Šleinius 13.

„Tsunami“: Haroldas Petrauskas (12 atk.kam.) 17, Deividas Narkevič 13.