„Super mėgėjų“ grupės nugalėtojų taurė - „TeamLT“ atstovų rankose!

„Super mėgėjų“ grupės nugalėtojų taurė - „TeamLT“ atstovų rankose! 83

Savaitgalį Lietuvoje vyko Prezidento rinkimai ir referendumai dėl dvigubos pilietybės, tuo tarpu Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko trejos rungtynės, kuriose paaiškėjo „Super mėgėjų“ grupės nugalėtojai ir prizininkai, o taip pat pirmieji R.Kurtinaičio Mažosios taurės finalo dalyviai.

Penktadienio vakarą buvo sužaistos priešpaskutinės R.Kurtinaičio taurės (RKTT) reguliariojo sezono rungtynės, kuriose susigrūmė „Viesulo United“ (3-0) ir „TeamLT“ (0-3) komandos, o pergalę rezultatu 81:48 šventė pirmoji ekipa.

Pavasariniame turnyre nemažai ambicijų turinti „Viesulo United“ komanda buvo nusiteikusi aršiai kovai, tuo tarpu antroji pernelyg nesiplėšė, nes žinojo, jog aukščiau ketvirtosios pozicijos vis tiek nepakils, o sekmadienį dar turės žaisti kur kas svarbesnes „Super mėgėjų“ grupės finalo rungtynes.

Galbūt todėl šioje akistatoje didesnės intrigos ir nebuvo. Nuo pat pirmų akistatos minučių „Viesulo United“ vyrai šovė į priekį ir dar pirmoje susitikimo dalyje įgijo dviženklį pranašumą (38:27).

Po didžiosios pertraukos „TeamLT“ vyrai dar labiau sumažino apsukas, tuo tarpu aukštesnę pavarą įjungusi „Viesulo United“ ekipa ėmė geometrine progresija didinti savo pranašumą, kuris pagrindinio laiko pabaigoje pasiekė triuškinamą 35 taškų ribą (81:46).

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas pasibaigus dvikovai davė trumpą komentarą: „Visą sezoną miegojusi komanda pagaliau pabudo ir Rimo Kurtinaičio taurės turnyre visus šluoja nuo kelio.

Atėjus naujokams atsirado daugiau perdavimų, kolektyvas žaidžia gražesnį krepšinį, tad šiandien vos septyniese buvę „viesuliečiai“ nušlavė „TeamLT“ atstovus, komandą kuri sekmadienį kovos dėl „Super mėgėjų“ grupės čempionės titulo.

Tuo tarpu mes kovosime R.Kurtinaičio taurės pusfinalyje su „Viesulo-2“ ekipa. Šioje akistatoje tikrai turėtų būti nemažai intrigos ir aš kaip „Viesulo“ vadovas galiu pasiguosti nebent tuo, kad bent viena klubo komanda kovos finale.“

„Viesulas United“: Tautvydas Buškevičius (14 atk.kam., 35 naud.balai) 31, Evaldas Bernotas (8 rez.perd.) 25, Martynas Lekavičius 12.

„TeamLT“: Donatas Averlingis 14, Rasius Briedis (15 atk.kam.) 13.

Sekmadienio meniu buvo numatytos dvi „Super mėgėjų“ grupės finalų akistatos. Deja, bronzinėje akistatoje „Bombos“ (1) komanda nesugebėjo surinkti penkių žmonių, tad medaliais be kovos pasidabino „Viesulo-2“ (3) ekipos garbę ginantys krepšininkai, kuriems buvo įskaityta techninė pergalė rezultatu 20:0.

O štai finalas įvyko, o jame susigrūmė atkrintamosiose tikrus stebuklus kūrusi „Alytaus“ (4) komanda ir „TeamLT“ (2) kolektyvas.

Nors daugelis laukė atkaklios kovos, tačiau negausiai susirinkusi „Alytaus“ komanda tik dvikovos pradžioje bandė kandžiotis (7:2), tačiau netrukus „TeamLT“ atstovai pavijo varžovus, persvėrė rezultatą savo naudai ir per likusį susitikimo laiką nė akimirkai neleido suabejoti savo pranašumu.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „lietuviška komanda“ ekipa įgijo triuškinamą 24 taškų pranašumą (65:41), tad per likusias pagrindinio laiko minutes abiems komandoms teliko sutvarkyti formalumus ir sulaukti finalinės sirenos skelbiančios auksinę „TeamLT“ ekipos pergalę rezultatu 76:59.

„TeamLT“: Julius Šeškevičius (6 rez.perd.) 21, Ovidijus Borisas 15, Donatas Averlingis 14.

„Alytus“: Modestas Šilalė (5 rez.perd.) 23, Tadas Mockus (4/4 dvit., 11 atk.kam.) 12.

Po šios dvikovos kartu su medalių komplektais buvo išdalyta daugybė asmeninių apdovanojimų. Naudingiausiu „Super mėgėjų“ grupės krepšininku buvo pripažintas „Alytaus“ atstovas Tadas Mockus, Metų treneriu tapo „TeamLT“ strategas Rasius Briedis, Metų vadovu – alytiškių atstovas Saulius Tumosa, daugiausia kamuolių perėmusiu žaidėju tapo „Baltų“ garbę ginantis Valerijus Stankaitis, taikliausiai baudų metimus metė „Bombos“ narys Tomas Gudas, snaiperio titulas atiteko „Baltų“ nariui Petrui Aleksandravičiui, rezultatyviausio žaidėjo titulą nugvelbė „Viesulo United“ narys Tautvydas Buškevičius, o Metų Uogos apdovanojimas atiteko dukart „Savaitės Uogą“ šiame sezone skynusiam „Viesulo-2“ nariui Remigijui Simaičiui.

Po iškilmingos apdovanojimų ceremonijos dar buvo sužaista R.Kurtinaičio Mažosios taurės pusfinalio akistata, kurioje „X Team“ ekipa nepasigailėjo „ViesuloLT“ atstovų ir šventė lengvą pergalę.

Sužaidus dešimt minučių „ViesuloLT“ ekipa dar pirmavo (16:13). Tačiau atsipeikėję „X Team“ krepšininkai dar iki didžiosios pertraukos persvėrė rezultatą (34:28), o po nepriekaištingai sužaistos antros susitikimo dalies šventė triuškinamą pergalę rezultatu 77:57.

Pasibaigus dvikovai „ViesuloLT“ komandos vadovas Aurimas Burokas davė trumpą komentarą: „Pirmas kėlinukas sekėsi labai gerai, komanda rodė didelę energiją ir norą laimėti, panašiai kaip ir trečiajame.

Vis tik, viską sugadino antrasis kėlinukas, kuriame leidome varžovams perimti rungtynių kontrolę, o lemiamame kėlinuke tiesiog neišnaudojome galimybių, o varžovai puikiai pasinaudojo esama situacija.“

„X Team“: Laurynas Guokas 30, Valdas Jurgelionis (18 atk.kam., 9 kld.) 14, Irmantas Jausicas (6 rez.perd., 5 per.kam., 9 kld.) 10.

„ViesulasLT“: Aivaras Bijaminas 13, Neilas Michelevičius (8 kld.) 10.

Po dviejų savaičių vyksiančiame R.Kurtinaičio Mažosios taurės finale „X Team“ žais su „TeamLT“ ir „Baltų“ poros nugalėtojais, tuo tarpu šioje poroje kritusi komanda dėl bronzos varžysis su „ViesuloLT“ garbę ginančiais vyrais.