Tobulas revanšas Piterbore ir intrigos Londono mėgėjų grupėje (video)

Tobulas revanšas Piterbore ir intrigos Londono mėgėjų grupėje (video) 105

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko septynios rungtynės – penkios Londono grupėje ir vos dvi Visbičiaus regione. Tradiciškai šiose dvikovose netrūko įdomių akcentų, kuriuos jums patieksime daugelio pamėgtoje turo apžvalgoje.

Londone

Penktadienio vakarą Londone susigrūmė dvi turnyro lentelės kaimynės „Maxx Join Ltd“ (3-5) ekipa ir „Viesulo BC“ (2-6) kolektyvas.

Dvikovą žymiai geriau pradėjo aukštesnėje pozicijoje buvusi „Maxx Join Ltd“ komanda, kuri dar pirmajame ketvirtyje įgijo dviženklį pranašumą, o įpusėjus dvikovai jau mėgavosi triuškinama 15 taškų persvara (51:36).

Trečiajame kėlinuke aikštėje vyko apylygė kova, tad nepaisant milžiniškų pastangų „Viesulo“ vyrams nepavyko nė per žingsnį priartėti prie varžovų (57:72).

O štai lemiamame ketvirtyje viskas netikėtai apsivertė aukštyn kojom. Gynyboje it šveicariškas laikrodis pradėję dirbti „Viesulo“ vyrai išbalansavo oponentų puolimą, tuo tarpu patys pradėję pataikyti net sudėtingus metimus sugebėjo ne tik apkarpyti turėtą deficitą, bet ir dvikovos pabaigoje atkurti intrigą.

Likus žaisti 17 sek.  „Maxx Join Ltd“ ekipa dar pirmavo (84:83), o jos atstovas Edvinas Valatka stojo mesti dviejų baudos metimų. Tačiau abu jie skriejo pro šalį, o kamuolį atkovoję „Viesulo“ vyrai sugebėjo išprovokuoti varžovų pražangą.

Prie baudų metimo linijos stojęs Audrius Ramonaitis metė be klaidų, o netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė neįtikėtinai dramatišką „Viesulo“ pergalę rezultatu 85:84.

Nugalėtojų komandos kapitonas Edvinas Nurutdinovas davė trumpą komentarą: „Pirmiausia norėčiau mūsų komandą pasveikinti su neeiline pergale, juk ketvirtame kėlinuke mes turėjome net 20 taškų deficitą. Tačiau nenuleidom rankų, kovojom iki finalinės sirenos ir pasiekėm pelnytą pergalę.“

„Viesulas“: A.Ramonaitis 31, Tadas Buivydas 17, Edvinas Nurutdinovas 13.

„Maxx Join Ltd“: Ligitas Kairys 22, Artūras Dirsė (6 rez.perd.) 19.

Neįtikėtinas rungtynes sužaidęs Kevinas Kolesnikovas pelnė daugiau nei pusę savo komandos taškų, tačiau jo vedama „LT BC-2“ (8-4) ekipa pralaimėjo B grupės lyderių mūšį šeštąją pergalę iš eilės iškovojusiai „X Team“ ekipai ir susikomplikavo savo padėtį kovoje dėl reguliariojo sezono nugalėtojų vardų.

Susitikimo pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, o įpusėjus dvikovai „LT BC-2“ atstovai net turėjo apčiuopiamą penkių taškų persvarą (32:27).

Tačiau po didžiosios pertraukos „X Team“ krepšininkai pergudravo varžovus taktiškai. Leidę žaisti kone be klaidų metančiam K.Kolesnikovui jie kone aklinai uždengė likusius varžovų žaidėjus, išprovokavo aibę „LT BC-2“ komandos klaidų ir pasinaudoję jomis patys surengė galingą spurtą po kurio įgijo dviženklę persvarą (55:45).

Lemiamame kėlinuke „LT BC-2“ atgaivino puolimą, tačiau lyg „ant bangos“ žaidę „X Team“ atstovai jau nebesidairė atgal, išsaugojo įgytą persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė įtikinamą pergalę rezultatu 82:70.

„X Team“: Laurynas Guokas 21, Vaidas Valiūnas 13, Irmantas Jaušicas ir Algimantas Skauronis po 10.

„LT BC-2“: K.Kolesnikovas (12/13 dvit., 6/8 trit., 45 naud.balai) 44, Dominykas Kolesnikovas 8.

Iškovoję septintąją pergalę BLKL čempionate „X Team“ vyrai iki minimumo priartėjo prie pirmoje vietoje esančių „LT BC-2“ atstovų. Tačiau pastariesiems dar liko akistata su „Viesulo-2“ komanda.

Jeigu šią dvikovą „mėlynai-baltų“ komanda laimės mažesne nei 7 taškų persvara – tuomet „LT BC-2“ smuktelės net iki trečiosios rikiuotės pozicijos, o pirmi bus „X Team“ vyrai (jei laimės abejas likusias rungtynes).

Jei „Viesulo“ atstovai pasieks pergalę didesne nei 7 taškų persvara ir nesuklys likusiose keliose akistatose – būtent jie taps reguliariojo sezono nugalėtojais B grupėje.

Intrigų laužą dar labiau pakurstė „Viesulo-2“ (7-4) kolektyvas trečiosiose sekmadienio rungtynėse be didesnio gailesčio 83:53 sumindęs „Alytaus“ (2-10) krepšininkus.

Dvikovos favoritų statusą turėję „Viesulo“ dubleriai geriau pradėjo rungtynes ir gana greitai įgijo apčiuopiamą pranašumą.

Prie sienos priremti alytiškiai ilgą laiką kovojo neleisdami varžovams įgyti triuškinamos persvaros, savo ruožtu „mėlynai-balti“ irgi nemažino apsukų bei neleido dzūkams atkurti intrigos.

Visi taškai ant „i“ šiose rungtynėse buvo sudėti lemiamame kėlinuke, kurį „Viesulo-2“ krepšininkai laimėjo net 32:11 ir rungtynes baigė nokautuodami varžovus.

„Viesulas-2“: Robertas Nevidomskis (1/7 trit.) 15, Raimondas Jonkus (5 rez.perd.) 13, Dainius Aleknavičius (6 rez.perd.) 12.

„Alytus“: Domantas Girčys (6 kld.) 18, Žydrūnas Inta (1/6 trit.) 11.

Po šios dvikovos tapo aišku, kad praėjusio sezono sidabro medalių laimėtoja „Alytaus“ ekipa reguliariajame sezone nepakils aukščiau 7 pozicijos, tuo tarpu „Viesulo-2“ kolektyvas dabar yra padėties šeimininkas ir sėkmingai susiklosčius aplinkybėms gali pakovoti dėl reguliariojo sezono nugalėtojų titulo.

Savaitgalio kovas užbaigė dviejų „Viesulo“ klubo priklausančių komandų akistata, kurioje susigrūmė trečia pagal rangą „Viesulo United“ (7-5) komanda ir ketvirtoji piramidėje „ViesuloLT“ (3-8) ekipa.

Tiek pagal kastų padėtį, tiek pagal vietą turnyro rikiuotėje šios ekipos buvo skirtinguose poliuose, tad intrigos rungtynėse niekas nesitikėjo. Jos ir nebuvo.

Kur kas geriau sukomplektuota „Viesulo United“ komanda gana greitai pabėgo nuo varžovų ir jau dvikovos pusiaukelėje įgijo triuškinamą persvarą (56:34).

Po didžiosios pertraukos didesnių stebuklų neįvyko, tad „jungtinė“ komanda toliau pamažu didino savo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įspūdingą pergalę rezultatu 100:63.

Nugalėtojų komandos kapitonas Danius Bratkauskas neslėpė gerų emocijų: „Šįkart nedaugžodžiausiu. Nuo pat pradžių buvome susikaupę ir privertėm varžovus šokti pagal mūsų dūdelę. Išlaikėm tą patį tempą iki rungtynių pabaigos ir pamažu vis didindami skirtumą laimėjome rungtynes.“

„Viesulas United“: Egidijus Markevičius 22, Tautvydas Buškevičius (10 atk.kam.) 19, Danius Bratkauskas 16.

„ViesulasLT“: Lukas Morkeliūnas 17, Vytautas Akučka 13.

Visbičiuje

Savaitgalį Visbičiaus regione, o tiksliau Piterboro mieste, vyko vos dvejos akistatos. Ankstyvą šeštadienio rytą į kovą stojo dvi „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės lyderės Littleport „Žalgirio“ (6-2) ir Peterborough „Tauro-2“ (7-1) komandos.

Lygiai prieš savaitę vykusią pirmojo rato akistatą be didesnio vargo rezultatu 78:66 buvo laimėję „žalgiriečiai“, tad „Tauro“ dubleriai turėjo dvigubą motyvaciją.

Noras pasiekti revanšą davė savo. Nors dvikovą žymiai geriau pradėjo Littleporto atstovai, kurie sužaidus dešimt minučių buvo priekyje (23:15), tačiau vėliau „Tauro-2“ ekipa perėmė iniciatyvą į savo rankas ir dar pirmoje susitikimo dalyje išsiveržė į priekį (29:27).

Po didžiosios pertraukos kurį laiką vyko tikras nervų karas, tačiau lemiamame kėlinuke „Žalgirio“ žaidimas visiškai išsiderino, o tuo pasinaudoję Piterboro atstovai ne tik pabėgo į priekį, bet ir sugebėjo pasiekti pergalę didesniu skirtumu nei buvo pralaimėję varžovams – 80:63. Tiesiog tobulas revanšas.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė 27, Tomas Šukelis (5 rez.perd., 8 kld.) 16, Remigijus Šukaitis (17 atk.kam.) 15.

„Žalgiris“: Paulius Adomaitis (7 per.kam.) 21, Aleksandr Laryn (13 atk.kam., 6 rez.perd., 5 per.kam., 5 kld.) 13.

Itin svarbų tašką iškovojo ir tuo pačiu dviejų pralaimėjimų iš eilės seriją nutraukė Peterborough „Vyčio-2“ (4-3) komanda antrosiose šeštadienio rungtynėse rezultatu 81:71 palaužusi turnyro rikiuotės kaimynę Wisbech „Tsunami“ (2-4) ekipą.

Sužaidus dešimt minučių „Tsunami“ vyrai buvo priekyje (16:15), tačiau antrasis ir trečiasis kėlinukas jau priklausė jų varžovams.

Po pertraukėlės kaip reikiant įsibėgėję „Vyčio“ klubo dubleriai dvidešimties minučių atkarpą laimėjo net 51:29 ir trečiojo ketvirčio pabaigoje buvo pateikę atsakymus į beveik visus svarbiausius popietės klausimus (66:45).

Lemiamame ketvirtyje „Tsunami“ krepšininkai atkuto ir gerokai apkarpė turėtą deficitą, tačiau šių pastangų buvo maža, tam, kad būtų galima bent pagalvoti apie pergalę.

„Vytis-2“: Mantas Gintila 21, Andrius Laucius (5 kld.) 15, Tomas Valatka 12.

„Tsunami“: Deividas Narkevič (5 rez.perd.) 24, Haroldas Petrauskas 23.