„Tornado" šėlsmas Londone ir saldus „Vyčio-2" revanšas Piterbore

„Tornado" šėlsmas Londone ir saldus „Vyčio-2" revanšas Piterbore 54

Spalio 19-21 dienomis Londone ir Piterbore buvo sužaistos septynios įnirtingos ir krepšinio entuziastų sutraukusios rungtynės, kuriose susitiko Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) ekipos.

Savaitgalio susitikimuose neapsieita be sensacijų tarp antras rungtynes sezone žaidžiančių komandų, rezultatyvių Londono lygos ekipų pasirodymų, taip pat naujų rungtynių lyderių pasirodymų. Tad apie visus savaitgalio susitikimus plačiau:

LONDONE

Savaitgalio susitikimų seriją pradėjo Super mėgėjų lygos ekipos: penktadienį buvo žaidžiamos tik vienos rungtynės, dvikovą surengė „Viesulas-2“ ir „Viesulas United“ komandos. Susitikimas baigėsi  „Viesulo-2“ pergale rezultatu: 78:49.

Jei pradžioje buvo pradėta kalbėti apie sensacijas, kurios privertė nustebti ne tik BLKL ekipas, tačiau ir visus susirinkusius sirgalius, pirmame savaitgalio rungtynių maratono susitikime tokių akibrokštų neteko sulaukti. Jau antrą kartą susitikimą žaidžiančiai „Viesulo United“ komandai teko patirti dar vieną pralaimėjimą, šiose rungtynėse netgi didesniu skirtumu.

Kaip ir prieš mėnesį susitikime (92:59) su „Viesulas United“ ekipa rungtynėse dominavusios antrosios Viesulo komandos gretose pastebimi ir rungtynių lyderių, ir rezultatyvių žaidėjų pasikeitimai: šiame susitikime naudingiausio rungtynių žaidėjo pozicijas užėmė Tomas Pilipavičius (22).

Praėjusiame susitikime naudingiausio žaidėjo pozicijoje buvęs Šarūnas Stanišauskas penktadienį aikštelėje praleido 35 minutes, per kurias pelnė 18 taškų, ir tapo rezulatyviausiu dvikovos žaidėju. Lengvojo krašto žaidėjas taip pat atliko keturis rezultatyvius perdavimus.

Taip pat antrajai Viesulo komandai buvo svarbus ir žaidėjo Alvydo Banelio indėlis, pirmąjį sezoną komandoje žaidžiantis sunkusis kraštas atkovojo 16 kamuolių.

Net du „Viesulas United“ ekipos žaidėjai pateko tarp rungtynių lyderių, atlikdami po keturis rezultatyvius perdavimus: pademonstruoti savo sugebėjimus pavyko Artūrui Tichonovui ir Daniui Bratkauskui.

Vis dėlto pirmasis kėlinys „Viesulo-2“ komandai buvo sėkmingas, ekipai pavyko įgyti nemenką pranašumą prieš savo priešininkus ir pirmauti dviženkliu skirtumu, tačiau vėliau, kituose kėlinukuose, situacija tik prastėjo. Ekipa negalėjo pasižymėti ne tik dideliu rezultatyvumu, bet ir baudų pataikymu (29%).

Nugalėtojų komandos kapitonas Ramūnas Bagdonavičius noriai papasakojo apie pergalingas rungtynes: „Šiandien buvome vos šešiese, be to Tomui Žičkui dar skaudėjo nugarą, tad susitikimą pradėjom lėtai, ramiai, ir pasitaupydami jėgas. Taip pat stengėmės pasitausot dėl pražangų.

Tuo tarpu „Viesulo United“ vyrai matydami, kad mūsų nedaug, dvikovą pradėjo aktyviau, ko pasekoje laimėjo pirmą kėlinuką, o antrojo viduryje vis dar turėjo dviženklę persvarą.

Tada supratom, kad jau nėra ko taupytis ir reikia pradėti žaisti. Suaktyvinus gynybą ir paaštrinus puolimą, rezultatas išsilygino ir po kurio laiko buvo persvertas mūsų naudai.

Rungtynių svarstyklėms pakrypus į mūsų pusę „Viesulo-2“ ekipa gana lengvai didino savo pranašumą ir kuo toliau, tuo labiau atrodė, kad mažiau jų, o ne mūsų.“

Tuo tarpu „Viesulu United“ kapitonas Danius Bratkauskas pridėjo: „Visų pirma ačiū visiems atvykusiems į rungtynes. Pradėjom susikaupę ir po pirmo turėjom apčiuopiamą pranašumą.

Gynėmės labai gerai, o tai ir lėmė sakyčiau labai gerą susitikimo pradžią. Deja, tačiau antrajame kėlinuke mūsų pagrindinis „centras“  Mindaugas Balsys gavo traumą ir iškrito iš rikiuotės minimum šešioms savaitėms, o netekus jo labai suprastėjo kova dėl atšokusių kamuolių.

Nežinau, kas atitiko, tačiau po to bet pradėjom strigti puolime, nepakrito metimai, ypač tritaškiai, tad varžovų ekipa ištirpdė turėtą deficitą, o galiausiai pati susikrovė dviženklį pranašumą.

Kovėmės iki galo bet pritrūko aukštų po krepšiu, tad teko pripažinti „Viesulo-2“ ekipos pergalę. Kita vertus smagu, nes panašu, jog pamažu judam į priekį ir judam tinkama linkme.“

Ankstų sekmadienio rytą susitikimų seriją pradėjo „Baltai“ ir „TeamLT“ ekipos. Tarpusavyje pirmą kartą žaidžiančios komandos susitikimą užbaigė, „TeamLT“ naudai, rezultatu: 61:59.

Pirmą kartą šio savaitgalio rungtynių serijoje buvo sužaistas pratęsimas, taip pat pastebima labai įdomi pirmaujančių komandų tendencija: „Baltai“ pirmavo tik pirmame kėlinyje, trečiame sužaidė lygiosiomis, o pratęsimą užbaigė tik dviejų taškų skirtumu.

Užtikrintas startas pirmame kėlinyje nebuvo išlaikytas visų rungtynių metu, tačiau Baltams pavyko atsiskleisti baudų metimų serijoje (60%), taip pat taškų rinkime iš perimtų kamuolių (32).

Nors „Baltams“ nepavyko pelnyti pergalės, tačiau tarp rungtynių lyderių puikavosi šioms komandos žaidėjų pavardės, pavyzdžiui, naudingiausiu rungtynių žaidėju išrinktas lengvas kraštas, praleidęs aikštelėje 38 minutes, Valerijus Stankaitis (21).

„TeamLT“ vyrai pasižymėjo kitose srityse: Donatas Averlingis pelnė daugiausiai taškų (19), Rasius Briedis atkovojo daugiausiai kamuolių (16).

Sekančiose rungtynėse susitiko A grupės komandos. Namuose žaidžianti „Brickson-Medelynas“ ekipa priešininkų „Maxx Join Ltd BC“ komandą nugalėjo rezultatu: 81:60 ir grupės lentelėje pakilo į septintą vietą.

„Brickson-Medelynas“ gretose rungtyniaujantis Andrius Slavinskas tapo naudingiausias susitikimo žaidėjas (28), o įžaidėjas Modestas Rimkus pelnė daugiausiai taškų (21). Andrius Slavinskas, be to, pateko į TOP5 naudingiausių ketvirtos savaitės žaidėjų gretas.

Tris kėlinius pirmavusi „Brickson-Medelynas“ ekipa, antrame suklupo ir leido priešinikams sumažinti skirtumą, tačiau tai truko neilgai, du kėlinius iš eilės vėliau atakavusi „Brickson-Medelynas“ komanda susitikimą laimėjo dvidešimt vieno taško skirtumu.

Tam įtaką padarė prastas „Maxx Join Ltd BC“ pataikymas iš dviejų bei trijų taškų zonos. Vis dėlto komanda taiklesnė buvo baudų metimų serijoje (77%).

Ketvirtą susitikimą tarpusavyje žaidžiančios „Tornadas“ ir „Volfas“ ekipos stojo į dvikovą, šį kartą pergalę pasiekti, keturių taškų pranašumu, pavyko „Tornado“ komandos vyrams rezultatu: 75:71.

Rungtynių lyderių gretose šiose rungtynėse buvo galima išvysti tik nugalėtojų komandos žaidėjus. Naudingiausias dvikovos žaidėjas tapo Vilius Akučka (26), jis taip pelnė daugiausiai taškų (24).

Pasižymėjo ir paskutinėse rungtynėse dominavęs Mantas Kesminas, šį kartą jis buvo ryškesnis atkovotų kamuolių serijoje (11).

„Tornado“ vyrai nusileido tik antrame kėlinyje (18/19), tačiau pastebima įdomi tendencija: „Tornadas“ beveik visuose kėlinuose į priešininkų krepšį įmetė po lygiai 19 taškų.

Šiuo metu turnyrinėje A grupės lentelėje „Tornado“ ir „Volfo“ ekipos dalinasi 3-4 vieta.

Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas neslėpė gerų emocijų: „Šiemet surinkta komanda, kurioje visi kovoja vienas už kitą iki galo, o tas ir padėjo šiandien mums laimėti. Tikrai žaidėm prieš BLKL pirmo trejeto ekipą, todėl labai džiaugiuosi, kad visi metimai buvo paruosti, kad  išlaikėm gerą pataikymo procentą ir kad gynyba buvo nebloga.

Komandai yra kur tobulėti, tad mes einam ruoštis toliau, kad būtume geresni. Didelis ačiū žiūrovams, kurie susirinko palaikyti mūsų kolektyvo!”

Tuo tarpu “Volfo” idėjinis vadas Giedrius Surgautas kalbėjo trumpai: „Be komentarų. Varžovai labai gerai pataikė, o mums – nekrito. Tik tiek.“

Paskutiniame savaitgalio susitikime krepšinio sirgalius džiugino dar vienas puikus A grupės lyderių „A Team“ ekipos pasirodymas. Šį kartą jie žaidė prieš „Credo“ ekipą, kurią įveikė didesniu nei šešiasdešimties taškų skirtumu rezultatu: 106:42.

Šiuo metu tris pralaimėjimus iš eilės turinti „Credo“ ekipa sezone negalėjo pasipriešinti keturias pergales turinčiai „A Team“ rinktinei.

Kaip ir ankstesnėse rungtynėse dominavęs Karolis Stepanavičius ir toliau vedė ekipą į pergalę, tačiau šį kartą jis netapo naudingiausiu rungtynių žaidėju. Pozicijas užleido sunkiojo krašto žaidėjui Algirdui Matušaičiui (36). Jis taip pat pateko į naudingiausių žaidėjų TOP5.

„A Team“ ekipa šiose rungtynėse ypač rezultatyvi, nes net trys jos žaidėjai pateko tarp rungtynių lyderių pelnę po dvidešimt du taškus: naudingiausiu žaidėju tapęs Algirdas Matušaitis, Aušridas Petraitis ir Audrius Damušis.

Ypatingai sėkmingas A grupės lyderiams buvo antrasis kėlinys, kuriame pirmavo beveik trisdešimties taškų skirtumu, ir savo priešininkams leido įmesti tik 9 taškus.

VISBIČIUJE

Kitos rungtynės buvo žaidžiamos jau šeštadienį ir į kovą stojo Visbičiaus lygai priklausanti „Peterborough Bernelių Užeigos“ grupė. Čia ginklus surėmė „Corby Cobras“ ir Piterboro „Vyčio-2“ ekipos.

Žaisdamos jau antrą susitikimą sezone po, prieš porą savaičių patirtos, pergalės „Corby Cobras“ (48:35) rinktinė šį kartą patyrė triuškinamą pralaimėjimą prieš Piterboro Vyčio antrąją komandą rezultatu: 71:35.

Piterboro Vyčio antroji komanda gali išties pasigirti rungtynių lyderiais, visose srityse pozicijas užėmė būtent jų komandos vyrai. Kaip ir praėjusiose rungtynėse atkovotų kamuolių serijoje pasižymėjo Marius Malijonis, sunkusis kraštas jų atkovojo dešimt. Tiesa, vienu mažiau, nei paskutinėse žaistose rungtynėse. Tiek pat atliko ir lengvojo krašto žaidėjas Gvidas Petryla.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju išrinktas įžaidėjas Tomas Saunorius (23), jis taip pelnė 20 taškų, aikštelėje praleido beveik 25 minutes.

Taip pat pasižymėjo ir Hubertas Dekontas, Piterboro Vyčio antrosios komandos atakuojantis gynėjas, rinktinėje žaidžiantis jau antrą sezoną, atliko keturis rezultatyvius perdavimus.

„Corby Cobras“ vyrams koją pakišo ir antrą pergalę prieš Piterboro komandą pasiekti neleido nepataikymas į krepšį iš greito puolimo (6), taip pat taškų rinkimas iš perimtų kamuolių (6). Komanda padarė 25 klaidas, kai tuo tarpu jų priešininkai 16 klaidų.

Nugalėtojų komandos vadovas Marius Malijonis buvo laimingas, kad komandai pavyko įgyvendinti užsibrėžtus tikslus: „Revanšas pavyko! Atsakomose rungtynėse  su mūsų „skriaudėjais“ šventėme saldžią pergalę.

Šiai dvikovai didelės motyvacijos nereikėjo, nes visi žaidėjai dar puikiai prisimena kartų pralaimėjimo skonį.

Mes visi degėm noru laimėti ir apie antrą pralaimėjimą nebuvo net minties. Buvo iškilęs tik vienas klausimas, kaip neleisti savo varžovams įmest daugiau nei 35 taškus, nes būtent tiek mums leido įmesti pirmajame susitikime.

Linkime „Cobroms“ sėkmės tolimesnėse akistatose, o mums patiems dar yra daug vietų,  kur reikėtų tobulinti žaidimą.“

Tuo tarpu „Cobras“ atstovas Arūnas Penkauskas atrodė nusiminęs: „Sveikinam „Vyčio“ krepšininkus su pergale. Po tokių žiaurių rungtynių nesinori nieko sakyti, tad reikia užsidaryti salėje ir treniruotis.“

Antrose „Peterborough Bernelių Užeigos“ rungtynėse Visbičio „Wizards-2“ ir Piterboro „Baltijos vilkai“. Nors pirmus du kėlinius buvo matomas ryškus Piterboro ekipos pranašumas, tačiau vėliau vairą perimusi „Wizards-2“ išplešė pergalę rezultatu: 62:57.

Ypatingai gerai sekėsi Haroldui Petrauskui, kuris keturis sezonus rungtyniavo pirmoje, o šį sezoną antroje Wizards’ų ekipoje.

Šį kartą sunkiojo krašto žaidėjas lyderiavo net trijose: tapo naudingiausiu rungtynių žaidėju (25), pelnė daugiausiai taškų (18), ir atkovojo net 10 kamuolių.

Baltijos vilkų gretose rungtyniavęs Irmantas Kukuris pasižymėjo rezultatyvių perdavimų serijoje, įžaidėjas jų atliko tris.

Šiame susitikime „Baltijos vilkams“ koją pakišti galėjo daugybę skirtingų faktorių: itin prastai sužaistas trečias kėlinys, pavyzdžiui, pirmoje trečio kėlinio rungtynių pusėje komanda turėjo daug problemų kamuolio valdymo klausimu. Komandos vyrai prarasdavo kamuolį, neretai prasižengdavo, todėl buvo akivaizdu, kad komanda prarado kontrolę ir negebėjo valdyti situacijos, tai sekė iki ketvirto kėlinio.

Nors paskutiniame kėlinyje ir buvo jaučiamas rinktinės pagyvėjimas (įmesta septyniolika taškų, tad komandas skyrė tik penkių taškų skirtumas), tačiau to neužteko įveikti priešininkus ir laimėti susitikimą.

Nugalėtojų komandos kapitonas Marius Sakavičius davė trumpą komentarą: „Pirmos rungtynės neblogos – iš pradžių teko vytis varžovus, tačiau vėliau susiėmėme ir laimėjome. Viskas taip, kaip tikėjomės, tad nieko daugiau nereikia sakyti.

Tuo tarpu „Baltijos vilkų“ atstovas spaudai Deividas Toleikis buvo gerokai šnekesnis: „Nusivylęs, kad startas nepavyko taip kaip norėjome. Klaidos, klaidos ir dar kartą klaidos kurių buvo tiesiog per daug.

Neišnaudota priekinė linija taip, kaip norėta ir manyčiau kova dėl atšokusiu kamuolių, kuri buvo apylygė nors vis dėl to turėjo būti mūsų pusėje norint šiandien išsinešti pergalę.

Trūko paprasčiausios koncentracijos ir susikalbėjimo tiek gynyboje tiek puolime. Tiesiog „Wizards“  krepšininkai bėgo, o mes tiesiog bėgome iš paskos.

Taip pat dėl rotacijos prisiimu savo kaltę, kitur buvo bandyta rizikuoti, kai kurie keitimai nepasiteisino. Belieka versti naują puslapį ir ruoštis ateinančioms rungtynėms. Dėkoju savo vyrams už darbą aikštelėje.“