Trumpąjį BLKL savaitgalį triuškinamos „Viesulo“ ir „Bombos“ pergalės

Trumpąjį BLKL savaitgalį triuškinamos „Viesulo“ ir „Bombos“ pergalės 58

Šį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo ganėtinai ramu, nes turas vyko tik Londone ir tik sekmadienį, tad iš viso buvo sužaistos vos ketverios dvikovos: po dvi „A13 Steel“ ir „Super Mėgėjų“ grupėse.

Sekmadienio kovas pradėjo „Super mėgėjų“ ekipos, o pirmosios į kovą žengė „Alytaus“ (1-4) ir „Baltų“ (1-3) komandos.

Šie kolektyvai tarpusavyje žaidė tik kartą, gegužės mėnesį, kuomet alytiškiai be gailesčio sumindė varžovus (56:28).

Per kelis mėnesius nutekėjo nemažai vandens, pasikeitė nemažai veidų, tad nieko nuostabaus, kad ir antroji šių klubų tarpusavio akistata buvo gerokai įdomesnė.

Šįkart pirmaujanti ekipa keitėsi net 8 kartus, dar 6 rezultatas buvo lygus, o tai tik išduoda aikštėje vyravusią atmosferą.

Tiesa, susitikimo pradžioje neatrodė, kad sekmadienio popietė gali būti įdomi. Fantastiškai rungtynes pradėję „Baltai“ greitai pabėgo į priekį ir antrojo ketvirčio pradžioje pasiuntė varžovus į nokdauną (25:11). Laimei „Alytaus“ ekipa nepalūžo ir dar pirmoje susitikimo dalyje sugebėjo atkurti intrigą (29:35).

Pajutę, kad gali kabintis varžovams į atlapus alytiškiai ėmė žaisti drąsiau, o tai kone iškart davė norimą rezultatą.

Antroje rungtynių dalyje „Alytaus“ garbę ginantys krepšininkai nuolat alsavo „Baltams“ į nugaras, o po spurto lemiamo kėlinuko pabaigoje net patys įgijo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pirmąją pergalę šiame sezone – 64:61.

„Alytus“: Rytis Buiniauskas 19, Mindaugas Kaselionis (2/2 trit.) 18, Donatas Kazickas 13.

„Baltai“: Justinas Kairys 17, Valerijus Stankaitis (6 rez.perd., 5 per.kam.) 15.

Antroji „Super Mėgėjų“ grupės akistata buvo kur kas ramesnė. Į čempionų sostą nusitaikiusi „Bombos“ (4-0) ekipa dar pirmajame kėlinuke atitrūko nuo „Viesulo United“ (1-4) vyrų (22:6) ir per likusį susitikimo laiką tik stengėsi išsaugoti įgytą pranašumą.

Nors „jungtinė“ komanda nenuleido rankų ir bandė kautis, tačiau sekmadienio popietę varžovų ekipa buvo tiesiog visa galva aukštesnė, tad „Bombos“ vyrai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 71:42.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai teigė: „Gerai pradėjom ir užsidėjom gerą toną rungtynėms. Pirmą dvikovos dalį sužaidėm puikiai, trečiame kėlinuke šiek tiek stabtelėjome, nes nėra lengva išlaikyti aukštą tempą pirmaujant dideliu skirtumu.

Fantastiškas Audriaus pasirodymas neleido varžovams priartėti net ir trečiame ketvirtyje, kai turėjom prastesnę atkarpą. Džiaugiamės pergale.“

Tuo tarpu „Viesulo United“ idėjinis vadas Danius Bratkauskas tik skėsčiojo rankomis: „Atrodo komandą pastiprinome, bet panašu, kad kolektyvas dar nėra pasiruošęs pergalėms.

Kuomet vyrai supras ko atėjo, manau viskas bus gerai. Aišku žaidėm prieš vienus lygos favoritų, tačiau gaila, kad nesugebėjom mesti jiems rimtesnio iššūkio.“

„Bomba“: Audrius Kubelis (12/13 dvit., 13 atk.kam., 5 rez.perd., 51 naud.balas) 31, Egidijus Markevičius (12 atk.kam.) 12, Aras Pupšys 11.

„Viesulas United“: Danius Bratkauskas 14, Karolis Zujus (2/3 trit.) 10.

Pirmojoje „A13 Steel“ grupės dalyvių dvikovoje „Tornado“ (3-3) komanda pademonstravo tikrą klasę ir net 28 taškų skirtumu sutriuškino savo principinę varžovę „Credo“ (1-4) ekipą rezultatu 91:63.

Dvikovos pradžioje aikštėje dar vyko apylygė kova, tačiau vėliau buvusio „Credo“ lyderio Manto Kesmino vedami „Tornado“ vyrai ėmė pamažu tolti, o dvikovos pusiaukelėje jau pirmavo 16 taškų persvara (47:31).

Po didžiosios pertraukos „kreditoriai“ kiek stabilizavo žaidimą ir trečiajame kėlinuke dar išlaikė šiokią tokią intrigą. Visgi, lemiamame kėlinuke „Tornadas“ suorganizavo dar vieną galingą spurtą po kurio viskas visiems tapo aišku.

Iškovoję trečiąją pergalę „Tornado“ vyrai įsitvirtino penktojoje turnyro rikiuotės pozicijoje, kuri leistų antrajame varžybų etape varžytis su elitinėmis komandomis.

Norėdami nenukristi žemiau Dainiaus Balčiūno auklėtiniai artimiausiose dvejose BLKL akistatose privalo padaryti paprastą dalyką - atsilaikyti prieš „Brickson-Medelyno“ ir „Artistų“ krepšininkus.

Tuo tarpu „kreditorių“ situacija kiek aiškesnė – iškovoję vos vieną pergalę šiuo metu jie yra devintoje rikiuotės pozicijoje ir norėdami patekti į stipresniąją grupę privalo laimėti visas likusias pirmojo etapo rungtynes.

Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas pasibaigus dvikovai nestojo geros nuotaikos: „Ačiū komandai, kuri šią pergalę pasiekė kartu!

Gal ši dvikova buvo kažkiek kitokia negu anksčiau regėtos, dėl kai kurių žaidėjų perėjusių į kitą barikadų pusę, gal buvo psichologinis spaudimas, bet nuo pirmos iki paskutinės minutės kovėmės kaip vienas kumštis ir dėl to labai džiaugiuosi. Tikiuosi tokie alkani išliksim ir kitose dvikovose!“

„Tornadas“: Mantas Kesminas (13 atk.kam., 27 naud.balai) 19, Vilius Akučka 18, Ernestas Marcauskas 13.

„Credo“: Audrius Ramonaitis (1/7 trit.) 14, Dalius Gedvilas ir Justinas Muzikevičius po 12.

Tai buvo jau trečioji iš eilės „Tornado“ ekipos pergalė prieš „kreditorių“ ekipą ir šeštoji per aštuonerias tarpusavio dvikovas.

Savaitgalio kovas baigė „Viesulo BC“ (4-2) ir „Maxx Join Ltd BC“ (0-5) komandų akistata, kurią triuškinama persvara rezultatu 108:48 laimėjo pirmoji ekipa.

Praėjusio sezono pabaigoje dar „Greenwitch Royals“ pavadinimu žaidusi „Maxx Join Ltd“ komanda buvo įveikusi „Viesulą“ rezultatu 86:84, tad sekmadienį buvo galima tikėtis intrigos, o susitikimo pradžia ją lyg ir žadėjo, nes sužaidus kiek daugiau nei 7 minutes „maksai“ dar buvo priekyje (7:6).

Tačiau paskui „Viesulas“ prasisuko kaip reikiant ir ketvirtį užbaigė įspūdinga atkarpa 14:0 po kurios įgijo dviženklę persvarą (20:7).

Per likusį dvikovos laiką intriga nebegrįžo, tad „Viesulo“ komandai tiesiog mėgavosi rungtynėmis ir sėkmingai rotavo mažiau žaidybinio laiko gaunančius krepšininkus, o „Maxx Joint Ltd“ atstovai tiesiog laukė susitikimo pabaigą paskelbsiančios finalinės sirenos.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas davė trumpą komentarą: „Šį vakarą sekėsi gerai, todėl ir laimėjome. Puikus nusiteikimas kovai ir vyrų užsivedimas atnešė įspūdingą pergalę net 60 taškų skirtumu.

Verta išskirti fantastišką Aurelijaus Jančenko, kuris surinko net 43 naudingumo balus, pasirodymą. Didelis ačiū visiems!”

„Viesulas“: Aurelijus Jančenko (9/9 dvit., 9 rez.perd., 8 per.kam., 43 naud.balai) 28, Marius Račkauskas ir Edvinas Nurutdinovas po 13.

„Maxx Join Ltd“: Darius Makselė 22, Marius Žurauskas (10/11 baud.) 17.