Žaliąjį BLKL savaitgalį - "Top Team 35+" ir "Alytaus" pergalės

Žaliąjį BLKL savaitgalį - "Top Team 35+" ir "Alytaus" pergalės 40

Dėl Belgrade vykstančio žaliojo savaitgalio Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko vos dvejos rungtynės: vienerios 35+ čempionate ir vienerios A13 Hire taurėje.

Pirmosios ankstyvą sekmadienio popietę į kovą stojo „35+ čempionate“ kovojančios „Top Team 35+“ (4-0) ir „Medelyno 35+“ (0-4) komandos.

Viena ekipa BLKL veteranų čempionate dar nebuvo patyrusi pralaimėjimo, o kita – pergalės skonio. Nors beveik visas rungtynes vyko artima kova, tačiau dvikovos favorite laikyta „Top Team 35+“ komanda tvirtai laikė susitikimo vairą savo rankose ir neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.

Lemiamo kėlinuko pradžioje „Top Team“ veteranai dar turėjo kuklią 8 taškų persvarą (62:61), tačiau vėliau Ramūno Rukšėno vadovaujama ekipa nusprendė nebejuokauti ir lyg iš natų sužaidusi likusią rungtynių dalį nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 91:70.

Nugalėtojų komandos vadovas Ramūnas Rukšėnas nestokojo geros nuotaikos: „Visų pirma sveikinu savo geriausią draugą Paulių Striuką su trenerio debiutu. Tiesiai-šviesiai: suvaldė komandą ir puikiai suvadovavo, viskas buvo  tiesiog nepriekaištingai.

O kalbant apie tolimesnius planus, jie tokie pat, kaip ir prieš sezoną: su tokiu biudžetu tikimės nueiti bent jau iki finalo!“

Tuo tarpu „Medelyno 35+“ komandos vadovas Andrej Golovin davė trumpą komentarą: „Visas rungtynes aikštėje vyko nervų karas, o komandas skyrė nedidelė persvara. Vis tik, dvikovos pabaigoje varžovai atitrūko ir šventė pergalę.“

„Top Team 35+“: Darius Kalnutis (14 atk.kam., 45 naud.balai) 30, Tomas Kazlauskas 17, Artūras Padriežas (23 atk.kam., 6 rez.perd., 7 per.kam., 6 kld., 33 naud.balai) ir Ramūnas Rukšėnas po 14.

„Medelynas 35+“: Eugenijus Braknys 21, Gintaras Varanauskas 19.

Po šios dvikovos tapo aišku, jog „Medelyno 35+“ vyrai nebepateks į atkrintamąsias varžybas. Kita vertus, sezonas „Medelyno“ klubui vis tiek buvo geras, nes pagrindinė jo ekipa praėjusią savaitę pirmą kartą istorijoje pasidabino BLKL aukso medaliais!

O štai kiek vėliau vykusiose „A13 Hire“ taurės rungtynėse buvo užfiksuotas BLKL antirekordas. Jį pasiekė „Baltų“ ekipa per rungtynes pelniusi vos 26 taškus.

Dviejų B grupės autsaiderių akistatoje daugelis tikėjosi intrigos. Vis tik, kur kas geriau rungtynėms pasiruošę alytiškiai dar pirmajame kėlinuke šovė į priekį 15:4, o įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (29:15).

Po didžiosios pertraukos „Alytaus“ gynybos gniaužtai kiek atsileido, tačiau net ir tai nepalengvino „Baltams“ užduočių puolime, tad šie ir toliau rinko po 5-6 taškus per kėlinuką.

Tad alytiškiai be didesnio vargo pamažu didino savo persvarą, o pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė triuškinamą pergalę rezultatu 58:26.

Nugalėtojų komandos vadovas Saulius Tumosa išskyrė pagrindines lengvos pergalės priežastis: „Šiandien gerai sekėsi, daug veržėmės po krepšiu ir išprovokavome daug pražangų.

Taip pat smagu matyti, jog pataikymas gerėja, be to gynyboje atrodome žymiai geriau nei sezono pradžioje.“

Tuo tarpu „Baltų“ idėjinis vadas Vygantas Vainorius nuosekliai išdėstė pagrindines pralaimėjimo priežastis: „Komandą išmušė iš vėžių per pirmą pirmojo kėlinuko ataką gautos 4 pražangos, o tuomet dar sekė klaidų lavina, todėl ir gavosi tragiškas startas.

Po prastos dvikovos pradžios krepšininkai prarado pasitikėjimą savo jėgomis ir koncentraciją, tad vėliau nebuvo vykdomas rungtynių planas pagal kurį turėjome žaisti.

Būtent tai ir nulėmė tokį prastą rezultatą. Varžovai buvo solidūs, tačiau tikrai įveikiami. Sveikinu juos su pergale!“

„Alytus“: Darius Busajavas 16, Tadas Mockus (14 atk.kam.) ir Mindaugas Kaselionis po 12.

„Baltai“: Vygandas Vainorius 16, Valerijus Stankaitis (1/10 dvit., 10 atk.kam.) ir Mamertas Vainorius po 3.

Įdomu tai, kad „Baltai“ tritaškius metė netgi taikliau nei varžovai (1/10, 10% prieš 1/13, 7,7%), tačiau jiems koją pakišo nepaprastai prastas dvitaškių pataikymas (11/40, 27,5%), kuomet alytiškiai tą darė kone dvigubai taikliau (23/47, 48,9%).