"A13 Hire" taurės auksas "Viesulo", bronza - "Alytaus" ekipoms

"A13 Hire" taurės auksas "Viesulo", bronza - "Alytaus" ekipoms 44

Sekmadienio vakarą finišavo pirmą kartą Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) organizuotas mėgėjų turnyras, kuriame komandos kovėsi dėl „A13 Hire“ taurės. Nors į finalą pateko abi čempionato favoritės, tačiau vargu ar kas tikėjosi, jog dvikova dėl aukso virs tikru krepšinio šedevru.

Penktadienį pusfinaliuose pasiekusios lengvas pergales į svarbiausią sezono mūšį stojo „Viesulo“ ir „Žalia Balta“ komandos.

Nors „žaliai balti“ geriau pradėjo rungtynes (6:0), tačiau netrukus „Viesulo“ atstovai parėmė iniciatyvą ir persvėrė rezultatą savo naudai, o antrojo kėlinuko pradžioje net įgijo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (30:21).

Vis tik, kovingasis „Žalia Balta“ kolektyvas nenuleido rankų. Anaiptol, pademonstravęs gana brandų žaidimą jis sugebėjo pakreipti įvykių tėkmę sau naudinga linkme, o ketvirtojo kėlinuko pradžioje net pats įgyti didžiausią rungtynėse 7 taškų persvarą (54:47).

Atitrūkę į priekį „žaliai balti“ žaidė kur kas užtikrinčiau bei didžiąją lemiamo ketvirčio dalį mėgavosi apčiuopiamu 5-7 taškų pranašumu.

Tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Pačioje pagrindinio laiko pabaigoje pavyzdingą atkarpą gynyboje sužaidę „Viesulo“ vyrai sukūrė mažą stebuklą ir likus žaisti 21 sek. išlygino rezultatą (64:64). Visgi jau kitoje atakoje „Žalia Balta“ komandos idėjinis vadas Šarūnas Dabkevičius saviškius vėl išvedė į priekį (66:64).

Netrukus „žaliai balti“ prasižengė, bet prie baudų metimų linijos stojęs Ramūnas Bagdanavičius prametė abu baudų metimus. Laimei kovoje dėl kamuolio kilo sumaištis ir šis vėl atiteko „Viesulo“ ekipai.

Lemiamai atakai buvo likę vos kelios sekundės, tad „Žalia Balta“ krepšininkai tvarkingai išrikiavo visas savo pajėgas baudos aikštelėje palikdami varžovams tik šansą mesti desperatišką tolimą metimą.

Svarbiausią sezono metimą „Viesulo“ vyrai patikėjo Robertui Nevidomskiui, kuris išmetė labai nepatogų tritaškį ir... sulig finaline sirenai išplėšė savo komandai auksą - 67:66!

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas buvo labai laimingas: „Ilgai lauktas auksas atėjo ir pas „Viesulo“ vyrukus, kurie nenuleido rankų ir per 2.4 sekundės sugebėjo laimėti finalą. Asmeniškai man čia pirma tokia auksinė pergalė, kuomet ji iškovojama per tiek mažai laiko!

Ačiū sirgaliams, ačiū visiems rėmėjams, o ypač „Opal transfer“ ir „Reisai.lt“, kurie padeda mums eiti į priekį!“

Tuo tarpu „Žalia Balta“ ekipos vadovas Šarūnas Dabkevičius pasveikino varžovus su pergale ir pasidžiaugė gausiu žiūrovų kiekiu: „Sveikiname „Viesulo“ komandą su pergale. Rungtynės tikrai buvo vertos finalo vardo. Apmaudu, jog panele Fortūna buvo ne mūsų pusėje.

Be to, smagu, jog šios mėgėjų lygos dvikova dėl aukso pritraukė 10 kartų daugiau žiūrovų nei Didžiosios taurės finalas.“

„Viesulas“: Tomas Pilipavičius (12 atk.kam.) 20, R.Nevidomskis (8 kld.) 18, R.Bagdanavičius 14.

„Žalia Balta“: Tautvydas Liukšaitis 18, Marius Dabkevičius 14.

Ne ką prastesnė buvo ir mažojo finalo akistata, kuriose dėl bronzos kovojo „Alytaus“ ir „Monday Team“ ekipos. Pastaroji komanda puikiai pradėjo rungtynes ir didžiąją jų dalį neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę, o trečiojo kėlinuko viduryje net buvo įgijusi triuškinamą 12 taškų persvarą (38:26).

Vis tik, dzūkai atsigavo po skaudaus nokdauno ir trečiąjį kėlinuką pabaigę įspūdingu spurtu 11:0 sugebėjo išlyginti rezultatą (40:40).

Supratę, kad varžovų riešutas yra tikrai įkandamas alytiškiai įgavo pasitikėjimo savo jėgomis ir net atsidūrė pirmaujančiųjų vaidmenyje.

Nors „Monday Team“ vyrai kovojo iki galo, tačiau lyg iš natų susitikimo pabaigą sužaidę „Alytaus“ krepšininkai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė bronzinę pergalę – 56:50.

Nugalėtojų komandos vadovas Saulius Tumosa itin vaizdžiai nupasakojo dvikovą eigą: „Dvikovą pradėjome labai prastai: pirmajame kėlinuke padarėme 10 klaidų ir atsilikome 9 taškais.

Bet kuo toliau, tuo mažiau klydome, pamažu priartėjom prie varžovų ir lemiamame kėlinuke jau patys įgijome 7 taškų pranašumą. Vis tik, „Monday Team“ vyrai nenuleido rankų, tad rungtynių pabaiga buvo labai įdomi.

Varžovų komanda žaidė tikrai gerai, agresyviai, puikiai kovojo dėl kiekvieno aikštės centimetro, tad ši pergalė buvo tikrai sunki, tačiau nuo to tik dar saldesnė.“

„Alytus“: Rytis Buinauskas (3/12 trit., 5 rez.perd., 6 per.kam., 5 kld.) 20, Tadas Mockus (13 atk.kam., 5 kld.) 18, Saulius Tumosa 7.

„Monday Team“: Gintaras Varanauskas 23, Ramūnas Andrijauskas ir Linas Bielskis po 8.

Penktadienio vakarą vyko „A13 Hire“ taurės pusfinaliai, kuriuose favoritai šventė gana užtikrintas pergales. Pirmojoje akistatoje „Žalia Balta“ vyrai net 20 taškų skirtumu įveikė „Alytaus“ atstovus.

Įpusėjus dvikovai „žaliai balti“ turėjo kuklią 7 taškų persvarą (34:27), tačiau fantastiškas trečiasis kėlinukas viską sudėliojo į savo vietas (57:33).

Lemiamame kėlinuke alytiškiai pakovojo dėl garbės ir kiek apkarpė turėtą deficitą, tačiau pergalę rezultatu 66:46 šventė „Žalia Balta“ komandos garbę ginantys krepšininkai.

Pasibaigus dvikovai „Alytaus“ ekipos idėjinis vadas Saulius Tumosa teigė: „Atsilaikėm tik du kėlinukus, tačiau vėliau pradėjome nepataikyti savų metimų, leidome varžovams atitrūkti, tad antroje susitikimo dalyje jau viskas visiems buvo aišku.“

„Žalia Balta“: Marius Dabkevičius 21, Tautvydas Liukšaitis (11 atk.kam., 5 kld.) 14, Šarūnas Dabkevičius (13 atk.kam., 11 rez.perd., 6 per.kam., 5 kld.) 13.

„Alytus“: Rytis Buinauskas (5 per.kam., 6 kld.) 12, Tadas Mockus (18 atk.kam.) 10.

Iškart po šios dvikovos vykusiame antrajame pusfinalyje pergalę šventė „Viesulo“ vyrai, kurie po įdomios ir permainingos kovos palaužė „Monday Team“ atstovus.

Nors „Viesulas“ geriau pradėjo susitikimą, tačiau antrajame kėlinuke „pirmadieniniai“ parodė, jog moka žaisti krepšinį ir įpusėjus rungtynėms net buvo priekyje (33:32).

Vis tik, šaltą dušą gavę „Viesulo“ krepšininkai, atsipeikėjo, įgavo sportinio pykčio ir po didžiosios pertraukos pelnę net 51 (!) tašką dvikovos pabaigoje šventė gana užtikrintą pergalę rezultatu 83:70.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas pasibaigus dvikovai davė trumpą komentarą: „Po truputį, po truputį dar vienas finalas pasiektas ir esu super geros nuotaikos.

Šiandien gavom rimtą varžovą, kuris kovojo iki galo. Tačiau „Viesulo“ super vyrai padarė savo darbą ir šventė pelnytą pergalę.

Dėkoju vyrukams kurie prisidėjo prie viso to. Taip pat didelis ačiū sirgaliams, kurie buvo puikūs ir žinoma savo rėmėjams, kurie padeda mums judėti į priekį!“

„Viesulas“: Ramūnas Bagdanavičius (5 rez.perd.) 26, Darius Sidaravičius (9/10 dvit., 17 atk.kam., 39 naud.balai) 23, Tomas Pilipavičius (15 atk.kam.) 14.

„Monday Team“: Gintaras Varanauskas 24, Darius Stankevičius 18.