Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Prabėgo dar vienas kovų Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) savaitgalis, kurio metu netrūko intrigų bei įdomių akistatų. Linksmybės prasidėjo dar penktadienį, kuomet „Spartos“ ir „Kyborgų“ akistatoje prireikė net dviejų pratęsimų. Sekmadienį taip pat buvo gana karšta, kuomet čempionės titulą ginanti „Top Team“ ekipa tik susitikimo pabaigoje palaužė „Seciro“ atstovus. Pirmosios penktadienio vakarą į kovą stojo dėl BLKL-A13 Steel taurės besivaržančios „Sparta BC“ (2-1) ir „Kyborgų“ (0-3) komandos. Abiejų ekipų šansai pasiekti pergalę buvo vertinami beveik vienodai, tad nieko nuostabaus, jog rungtynės, švelniai tariant, užsitęsė.
Pirmojo kėlinuko pabaigoje „Kyborgai“ išsiveržė į priekį (19:12), tačiau tuomet „spartiečiai“ kelioms minutėms uždarė visus kelius savojo krepšio link, patys pelnė 8 taškus be atsako bei perėmė iniciatyvą į savo rankas (20:19). O tuomet, prasidėjo tikros linksmybės.
Nors didesniąją laiko dalį priekyje buvo „spartiečiai“, tačiau „Kyborgai“ visą laiką žengė greta. Apskritai, šioje dvikovoje pirmaujanti ekipa keitėsi 10 kartų ir net 13 rezultatas buvo lygus. Tad nieko keista, jog per pagrindinį laiką nė viena ekipa nesugebėjo įrodyti savo pranašumo (60:60).
Pratęsimo metu drama tęsėsi toliau, o jo pabaigoje daugiau šansų laimėti turėjo „Kyborgų“ krepšininkai, vis tik „Spartos“ vyrai atsilaikė bei išplėšė dar vieną papildomų penkių minučių atkarpą (71:71).
Antrajame pratęsime jautėsi, kad negausiai susirinkusiems „Kyborgams“ akivaizdžiai stinga jėgų. Verta pažymėti, kad net trys šios komandos krepšininkai žaidė visiškai be keitimo, tad keletą minučių dar bandę kautis vėliau „robotukai“ tiesiog sustojo.
Tuo netruko pasinaudoti „spartiečiai“, kurie laimėjo atkarpą 10:0, įgijo pergalingą pranašumą (83:73) ir galėjo ramiai laukti finalinės sirenos, kuri paskelbė antrąją iš eilės jų pergalę rezultatu 83:76.
Nugalėtojų komandos vadovas Ruslanas Vristiuk rėžė emocingą kalbą: „Dviejų pratęsimų tikrai niekas nesitikėjo, tačiau tai buvo geras išbandymas abejoms komandoms, su likusiu jėgų resursu kovoti ir siekti pergalės. Labai sunerimome kad nepavyksta sustabdyti rezultatyviausio priešininko žaidėjo Danieliaus Užnio, kuris šias varžybas labai apsunkino ir privertė mus kovoti ekstra laiką.“
„Gal būt mums padėjo prastas priešininkų tritaškių pataikymas, tačiau negaliu pilnai teigti to, nes jie sugebėjo atlikti  daugiau metimų, tad vadinasi mažiau klydo ir daugiau kovojo ir perėmė kamuolių. Bet dramatišką pergalę pavyko išplėšti mums, dėka mūsų lyderio Tado Buivydo, kuris tikrai atidavė visas jėgas siekiant pergalės bei mūsų legionierių indėliu. Taip pat ir visi kiti komandos nariai, kam sunkiau ar lengviau tą dieną sekėsi, tačiau visi buvo pasiryžę kovoti iki galo. Ačiū komandai už nuostabią pergalę, tai dar kartą įrodė koks stiprus yra spartietiškas užsidegimas.“
Tuo tarpu „Kyborgų“ atstovas spaudai Rokas Janutėnas išliko optimistiškas: „Tokiose rungtynėse sėkmė labai svarbi. Šįsyk krepšinio dievai buvo su „BC Sparta“ marškinėliais. Pirmo pratęsimo pabaigoje labai nepasisekė, pirmaujant trimis taškais ir palikus varžovams keliolika sekundžių. Visgi, noriu pasidžiaugti komanda - nuo praeitų varžybų su „Anykščių“ komanda, žengėme didelį žingsnį į priekį. Kovosime toliau ir pergalės ateis“.
„Sparta“:  Tadas Buivydas 31, Dmitriy Chivchi-Bashi ir Oleksiy Ryabinin po 15.
„Kyborgai“: Danielius Užnys (8 kld.) 35, Andrius Kazlauskas (11 atk.kam.) 16.
Ne ką mažiau įdomi buvo „Top Team“ (2-0) ir „Seciro“ (0-3) komandų akistata, kurią tik po atkaklios kovos rezultatu 75:73 laimėjo čempionės titulą ginanti pirmoji ekipa.
Šioje dvikovoje savo sąlygas diktavo „Top Team“ vyrai, tačiau kovingieji jų varžovai visą laikė tampė katiną už ūsų, tad pirmaujanti ekipa spėjo pasikeisti net 12 (!) kartų.
Po spurto trečiojo kėlinuko pabaigoje čempionai pirmavo dviženkle persvara (62:52), tačiau lemiamą ketvirtį „Seciro“ pradėjo atkarpa 8:0, po kurios skirtumas tarp komandų ištirpo kone iki minimumo (60:62). Grįžus intrigai atmosfera įkaito iki aukščiausio laipsnio ir išliko šiame lygyje iki pat susitikimo pabaigos.
Likus žaisti 24 sek. po dviejų Donato Paulausko baudos metimų „Seciro“ turėjo vos vieno taško deficitą (73:74), o netrukus „Top Team“ puolėjas Edvardas Vetrenka dar prametė abu baudų metimus.
Tačiau kamuolį puolime atkovojo Ugnius Paulauskas, kuris netrukus išprovokavo pražangą ir vienu baudos metimu padidino savo ekipos persvarą (75:73).
Prieš pat nuaidint finalinei sirenai „Seciro“ dar bandė gelbėtis, tačiau Emilijaus Jankausko dvitaškis skriejo pro šalį, tad po kelių akimirkų „Top Team“ vyrai kėlė rankas į viršų švęsdami sunkią pergalę.
Nugalėtojų komandos vadovas Ramūnas Rukšėnas pasibaigus dvikovai pasidalino savo įspūdžiais: „Šiandien rungtynėse dėl įvairių priežasčių negalėjo dalyvauti visas starto penketas, todėl kovėmės tik šešiese. Kadangi varžovas buvo rimtas, dar pavasarį žaidęs BLKL finale, varžytis su juo buvo tikrai sudėtinga.“
„Sunkiai sekėsi mūsų arkliukas tritaškiai metimai, bet vėliau vis tik juos pataikėm labai svarbiais momentais. Be to, pačioje susitikimo pabaigoje pavyko atkovoti kamuolį po netaiklių baudų bei apsigynėm paskutinę ataką. Noriu padėkot visiem savo ekipos nariams, kurie šiandien žaidė ir dėl pergalės atidavė visas jėgas.“
„Top Team“: Darius Kalnutis (5 rez.perd.) 25, E.Vetrenka (18 atk.kam.) 16, Ramūnas Rukšėnas (3/12 trit.) 14.
„Seciro“: Aurimas Čyžas (10 atk.kam.) ir Gintas Goscickas po 20.
Sėkmingą pasirodymą BLKL-A13 Steel grupėje tęsia „LBC-Build London“ (3-0) kolektyvas sekmadienio vakarą rezultatu 67:42 palaužęs „Kyborgus“ bei šventęs trečiąją pergalę iš eilės.
Sužaidus 10 minučių rezultatas dar buvo lygus (14:14), tačiau tuomet LBC vyrai įjungė aukštesnę pavarą ir pabėgo nuo varžovų.
Tiesa, puikiai gynyboje sužaidę trečiąjį kėlinuką „Kyborgai“ dar buvo atkūrę intrigą (34:42), tačiau lemiamame ketvirtyje LBC krepšininkai surengė dar vieną galingą spurtą, po kurio viskas visiems tapo aišku.
Nugalėtojų komandos atstovas Evaldas Navickas dėkojo savo ekipai: „Dvikova, kaip ir tikėjomės buvo sunki bei banguota. Su „Kyborgų“ komanda niekam nėra lengva ir mes tą žinojome. Kas liečia mūsų komandą tai mes vis dar bandome surasti žaidimą puolime, dar daug ką reiktų taisyti bei atidirbti. Bet yra kaip yra, nesiskundžiame ir džiaugiamės iškovota pergalė. Turėdamas progą noriu padėkoti komandos žaidėjams, kad visi susirenka į rungtynes.“
Paklaustas ar po sėkmingo antrojo etapo starto galvoja apie medalius E.Navickas atsakė: „Mes visada jų siekiame jau 13 metų (tiek LBC klubas gyvuoja), tad ne išimtis bus šiemet.“
„Kyborgų“ atstovas spaudai Rokas Janutėnas kalbėjo trumpai: „Tragiškai sužaidėme antrą ir ketvirtą kėlinukus. Nesinori ieškoti pasiteisinimų, bet galbūt pritrūko ir kvapo. Varžovai išlaikė aukštą tempą visų rungtynių metu ir pelnytai nugalėjo.“
„LBC-Build London“: Algis Matušaitis 13, Evaldas Virbalas 10, Egidijus Janulevičius ir Henrikas Danielius po 8.
„Kyborgai“: Rokas Janutėnas (11 atk.kam.) 9, D.Užnys ir A.Kazlauskas po 7.
Taškų kraitį BLKL-London Timber taurėje atidarė „Spartos-2“ (1-2) komanda sekmadienio vakarą įrodžiusi savo pranašumą prieš „Credo“ (1-2) vyrus.
Pirmajame kėlinuke aiškiai dominavo „Credo“ ekipa, kuri žaidė užtikrintai, pataikė sunkius metimus ir vienu metu turėjo 8 taškų pranašumą (14:6).
Vis tik, apšilę kojas „spartiečiai“ įsismarkavo, dar prieš didžiąją pertrauką pavijo varžovus, o antroje susitikimo dalyje patys buvo padėties šeimininkais (38:27).
Nors „Credo“ atstovai nenuleido rankų bei buvo sugrąžinę rungtynėms intrigą, tačiau tvirtai dvikovos vairą savo rankose laikę „Spartos“ dubleriai atsilaikė bei nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 59:55.
Nugalėtojų komandos vadovas Ruslanas Vristiuk džiaugėsi rezultatu, tačiau komandos žaidime dar matė trūkumų: „Esame patenkinti, kad pagaliau pavyko palaužti priešininkus ir iškovoti pirmą pergalę, tačiau tas džiaugsmas neužpildo mūsų komandinio žaidimo spragos. Dar turime daug dirbti ir stengtis, kad galėtume išeiti atsipalaidavę į aikštelę ir daryti tai, ką mes mėgstame labiausiai - žaisti krepšinį.“
„Sparta-2“: Oleksiy Ryabinin (5 per.kam.) 33, Ruslanas Vristiuk 9, Dmitriy Chivchi-Bashi (10 atk.kam.) 7.
„Credo“: Mantas Kesminas (11 atk.kam., 10 kld.) 25, Kęstutis Domeika 8.
Bene lengviausią pergalę Londono grupėje į savo kraitį įsidėjo „Lituanicos-2“ (3-0) atstovai rezultatu 85:77 palaužę „Žalia Balta“ (1-2) ekipą.
Viliaus Jastremsko treniruojami „Lituanicos“ dubleriai puikiai pradėjo susitikimą, o antrojo kėlinuko viduryje jau mėgavosi triuškinama persvara (43:24).
Nors vėliau dvikovos favoritai kiek atleido vadeles, tačiau viskas, ką „žaliai balti“ sugebėjo padaryti tai pakovoti dėl garbės ir sumažinti varžovų pranašumą iki vienaženklio.
Nugalėtojų komandos treneris Vilius Jastremskas atrodė patenkintas: „Buvo gan atkaklios rungtynės, žaidėme be trijų startinio penketo žaidėjų todėl visa komanda turėjo pasitempti ir sėkmingiau pakeisti juos. Fenomenalias rungtynes sužaidė Laurynas Guokas ir būtent jo šaltakraujiškumas padėjo mums sunkiais momentais. Dar labai daug klaidų, bet judame į priekį. Ačiū varžovams už kovą.“
„Žalia Balta“ komandos vadovas Šarūnas Dabkevičius tikėjo savo komanda: „Jau antras rungtynes iš eilės žaidžiame be trijų starto penketo narių ir tai labai jaučiasi. Būnant pilnos sudėties nebūtų nei šio pralaimėjimo, nei juolab praeitos nesėkmės prieš „Credo“ atstovus. Džiugina, jog matau didelį komandos potencialą ir atėjus svarbiausioms kovoms - mes būsime pasiruošę.“
„Lituanica-2“: Laurynas Guokas 32, Paulius Barzdžius 23, Deividas Lygutas 10.
„Žalia Balta“: Antanas Pekys (11 atk.kam., 7 rez.perd., 7 kld.) 26, Mantas Sutkus (10 atk.kam.) 14.
Įdomių akcentų netrūko ir Visbičiaus grupėje, o atkakliausiai susiklostė dėl viršutinių turnyro lentelės pozicijų kovojančių „Vytis Peterborough“ (4-2) bei South Lyncs „Dragons“ (4-3) komandų akistata.
Nors patriotai iš Peterborough miestelio į priekį išsiveržė pačioje susitikimo pradžioje ir nė akimirkai neleido „drakonams“ pajusti, ką reiškia būti priekyje, tačiau pastarieji taip pat nesnaudė bei nuolat alsavo varžovams į nugaras.
Lemiamo ketvirčio pradžioje „Vyčio“ vyrai turėjo gana saugų dešimties taškų pranašumą (64:54), tačiau tuomet stabtelėjo, o tą pajutę „Dragons“ krepšininkai laimėjo „sausą“ atkarpą rezultatu 10:0 bei likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes išlygino rezultatą 64:64.
Per likusią dvikovos dalį susitikimo svarstyklės galėjo pasvirti tiek į vieną, tiek į kitą pusę. Visgi šįkart sėkmė plačiau šypsojosi „Vyčio“ vyrams, kurie sugebėjo pakilti ant kojų, kiek tiksliau sužaidė rungtynių pabaigą ir galiausiai šventė itin svarbią pergalę rezultatu 71:68.
Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Marius Malijonis davė išsamų komentarą: „Pirmą kartą turėjome pilną komandą rungtynėse! Tai mums leido lengviau balansuoti žaidėjais, tačiau tai varžovų nesutrikdė, nes jų atsarginių suolelis taip pat buvo ilgas, tad kapituliuoti anksčiau laiko „Dragons“ atstovai neketino.“
„Rungtynės išties buvo intriguojančios. Praėjusių metų vicečempionai neleido net pagalvoti apie lengvą kovą. Susitikimą pradėjome be jokio startinio jaudulio ir tai leido mums susikrauti apčiuopiamą pranašumą dar pirmajame kėlinuke, tačiau varžovai mūsų nepaleido ir nuolat alsavo mums į nugarą.“
„Kaskart, kai tik pasiekdavome dešimties taškų ribą „drakonai“ mus nubausdavo tritaškiu. Likus žaisti 17 sekundžių iki ketvirto kėlinuko pabaigos pirmavome 1 taškeliu ir turėjome kamuolį savo rankose. Tačiau varžovai nusprendė mus bauduoti tikėdamiesi mūsų pramestų baudų metimų. Laimei, Vaidas Abelkis pataikė abu metimus, „Dragons“ ekipa prametė tritaškį ir mes šventėme sunkią, tačiau pelnytą pergalę!“, - džiūgavo „Vytis Peterborough“ komandos atstovas spaudai M.Malijonis.
„Vytis Peterborough“: Kęstutis Palubinskas (15 atk.kam.) 15, Mantas Gintila 13, Vaidas Abelkis 10.
South Lyncs „Dragons“: Tomas Vyšniauskas (7/7 baud.) 22, Haroldas Kapčinskas 14.
Sužaidus dešimt minučių Peterborough BC „Tauro“ (1-5) ekipa turėjo dešimties taškų persvarą (23:13) prieš Wisbech „Wizards“ (4-3) komandą, tad atrodė, jog bręsta sensacija.
Tačiau antrajame kėlinuke „burtininkai“ išsitraukė savo stebuklingas lazdeles, perėmė iniciatyvą ir dar prieš didžiąją pertrauką atsidūrė priekyje (35:34).
Antroje rungtynių dalyje dvikovos vadžias savo rankose jau laikė Visbičiaus krepšininkai, kurie gana greitai įgijo triuškinamą persvarą ir išlaikę ją iki susitikimo pabaigos šventė lengvą pergalę rezultatu – 80:62.
Wisbech „Wizards“: Donatas Daubaras 21, Aivaras Abukauskas (11 atk.kam.) 17, Modestas Dvarvytis 14.
Peterborough BC „Tauras“: Edvinas Kanišauskas 21, Pranas Bubelė (11 atk.kam.) ir Martynas Remeika po 14.
Lengviausią pergalę BLKL-Thames Windows grupėje šventė „Fighters Boston“ (5-1) atstovai rezultatu 91:41 sutriuškinę Spalding „Devils“ ekipą bei laimėję ketvirtą kartą iš eilės.
Įpusėjus dvikovai „kovotojai“ jau triuškino varžovus 29 taškų persvara (56:27), tad po didžiosios pertraukos abi ekipos tiesiog sutvarkė formalumus ir ramiai sulaukė finalinės sirenos.
„Fighters Boston“: Edvinas Vaina (5 per.kam.) 24, Edvinas Laukevičius (10 atk.kam.) 18, Jonas Pranevičius (11 atk.kam., 5 per.kam., 10 kld.) ir Karolis Gudeliūnas po 15.
Spalding „Devils“: Tomas Černiauskas (1/9 dvit.) 18, Kęstutis Liegus 9.