Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bene pirmą kartą šiame sezone Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) žaidė tik Londono grupės ekipos, tad per savaitgalį buvo sužaisti „vos“ penki susitikimai. Du iš jų pasibaigė triuškinama persvara, o kituose intriga išliko iki pat susitikimo pabaigos. Tad apie viską iš eilės.

Neabejotinai gražiausia savaitgalio dvikova vyko sekmadienį, kuomet „Tornado“ (3-0) vyrai susigrūmė su „Credo“ (1-3) ekipa.
Nors šioje dvikovoje pirmaujanti ekipa keitėsi net 9 kartus dar 10 rezultatas buvo lygus, tačiau Jono Romanovskio treniruojami „Tornado“ vyrai priekyje buvo vos... dvi su puse minutės. Vis tik, BLKL debiutantams to pilnai pakako tam, kad pasiektų labai svarbią pergalę rezultatu 89:87.
Didžiąją susitikimo dalį „Credo“ vyrai žaidė kiek užtikrinčiau ir buvo priekyje, o trečiojo kėlinuko pabaigoje po spurto 10:0 net buvo įgiję dviženklę persvarą (65:55).
Tačiau „Tornado“ ekipa anksčiau laiko nekėlė baltos vėliavos bei pademonstravusi išskirtinį charakterį lemiamo kėlinuko viduryje išlygino rezultatą – 76:76.
Kaip ir dera, viskas sprendėsi paskutinėmis pagrindinio laiko sekundėmis. Likus žaisti 3 sekundes „Credo“ atsiliko dviem taškais (86:88), o jos lyderis Dalius Gedvilas išprovokavo varžovų pražangą bei stojo mesti dviejų baudos metimų. Pirmasis buvo taiklus (87:88), tačiau antrasis - skriejo pro šalį, o kamuolį atkovojo „Tornado“ vyrai.
Nebeturėdama ką prarasti „Credo“ iškart prasižengė, o Lukas Grotkovsky pataikė tik vieną baudą, tačiau tam, kad kažkas pasikeistų jau nebuvo likę laiko, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė trečiąją iš eilės „Tornado“ ekipos pergalę.
Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas noriai papasakojo apie rungtynes: „Pradžia buvo sunki dėl ūgio skirtumo, todėl iki tol, kol išbaudavome „Credo“ lyderį Mantą Kesminą sunkiai tvarkėmės baudos aikštelėje. Taip pat, šiuo metu komandoje turime net penkis traumuotus žaidėjus, kurie žaidžia per skausmus ir tai taip pat pristabdė mūsų ekipą.“
„Dvikovos pabaigoje išlikome šaltakraujiški, tiek gynyboje, tiek puolime ir sugebėjome iškovoti labai saldžią pergalę. Ačiū „Credo“ ekipai už puikią kovą.“
„Tornado“: Domantas Pupinis (7 rez.perd., 7 kld.) 25, Ernestas Marcauskas 20, Karolis Žutautas 19.
„Credo“: Vytautas Radvilas 20, Darius Sidaravičius (12 atk.kam.) ir Dalius Gedvilas po 18.
Po šios pergalės „Tornado“ ekipa įsitvirtino stipriausiųjų BLKL-London Timber komandų trejetuke, tuo tarpu vos vieną tašką per ketverias rungtynes iškovoję „Credo“ vyrai smuktelėjo į šeštąją poziciją.
Beje, „Tornado“ ekipa šiose rungtynėse pataikė net 15 (!) tolimų metimų bei pasiekė naują šio sezono BLKL Londono grupės rekordą.
Gana įdomiai vyko BLKL-A13 Steel grupės rungtynės, kuriose „Medelyno“ (1-1) krepšininkai rezultatu 64:59 palaužė „Artistų“ (0-2) ekipą.
Pirmąsias 25-ias rungtynių minutes kova aikštėje vyko taškas į tašką, o skirtumas tarp komandų nebuvo didesnis nei 7 taškai. Nepaisant didžiulės intrigos dvikovos vadžias savo rankose tvirtai laikė „Medelyno“ ekipa, kuri nė akimirkai neleido varžovams pasimėgauti pirmaujančiųjų vaidmeniu.
Lūžis rungtynėse įvyko trečiojo ketvirčio viduryje, kuomet „Medelynas“ laimėjo kelių minučių atkarpą rezultatu 15:4 ir susikrovė dviženklę persvarą (55:44).
Nors „Artistai“ nenuleido rankų ir kovėsi iki pat finalinio teisėjo švilpuko, o likus žaisti mažiau nei dvi minutes vėl priartėjo iki keturių taškų (57:61), tačiau tai buvo viskas, ką šiai komandai pavyko padaryti sekmadienio vakarą.
„Medelynas“: Donatas Juodeikis 16, Mantas Gužys (5 per.kam.) 15, Algirdas Jaras 13.
„Artistai“: Vincas Vainauskas (10 atk.kam.) 17, Edvinas Valatka 13.
Trečiąją pergalę iš eilės šventė „Viesulo BC“ (3-0) vyrai, kurie itin banguotose rungtynėse rezultatu 77:70 palaužė „LT BC-2“ (0-3) atstovus.
Įpusėjus pirmajam kėlinukui „Viesulas“ turėjo apčiuopiamą 8 taškų persvarą (14:6), tačiau tuomet „LT BC-2“ vyrai pelnė net 12 taškų be atsako ir netikėtai išsiveržė į priekį (18:14). Įgiję trapią persvarą „lietuviai“ įgavo pasitikėjimo savo jėgomis ir beveik visą antrą kėlinuką diktavo varžovams savo žaidimo sąlygas.
Tačiau prieš pat didžiąją pertrauką viskas apsivertė aukštyn kojom. Po šalto dušo atsitokėjusi „Viesulo“ ekipa kelių minučių atkarpą puolime sužaidė lyg iš natų ir dvikovos pusiaukelėje jau buvo priekyje (34:29), o galingai pradėjusi trečiąjį kėlinuką net įgijo dviženklį pranašumą (45:33).
Į nokdauną pasiųsta „LT BC-2“ komanda pakilo ant kojų ir dar trečiajame ketvirtyje sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir išsiveržti į priekį (50:49). Tačiau vos pajutę pavojų „Viesulo“ vyrai susigrąžino trapią persvarą bei išlaikę ją iki susitikimo pabaigos galiausiai šventė dramatišką pergalę.
„Viesulas“: Edvinas Nurutdinovas (5 rez.perd.) ir Marius Račkauskas po 19, Remigijus Šimaitis 16.
„LT BC-2“: Arnas Kazlauskas 16, Kasparas Tvarkūnas (10 atk.kam.) 13.
Apsukų toliau nemažina „Anykščių BC“ (3-0) kolektyvas, kuris penktadienio vakarą net 23 taškų persvara palaužė pastaruoju metu puikią formą demonstravusią „Sparta BC“ (2-2) ekipą.
Pirmoje dvikovos dalyje kova vyko taškas į tašką, tad tik patys drąsiausieji galėjo lažintis dėl rungtynių nugalėtojo.
Tačiau po didžiosios pertraukos rungtynių scenarijus pasikeitė. Aukštesnę pavarą įjungę anykštėnai ėmė pamažu didinti savo pranašumą, o likus žaisti dešimt minučių jau pirmavo dviženkle persvara (70:57).
Nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę „spartiečiai“ nenuleido rankų ir bandė gelbėti padėtį, tačiau visos jų pastangos kažką pakeisti nuėjo perniek. Tuo tarpu varžovų klaidomis pasinaudojusi „Anykščių“ ekipa dar labiau padidino atotrūkį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 91:68.
Paklaustas, kas pasikeitė antroje dvikovos dalyje nugalėtojų komandos vadovas Dalius Sližys atsakė: „Tiesiog, suaktyvinome gynybą, žaidėme komandinį žaidimą, tad varžovas manau pavargo ir mes pabėgome į priekį.“
„Anykščių BC“: Aušridas Petraitis (13 atk.kam., 5 rez.perd., 10 kld.) 27, Tadas Bagdonas (11 atk.kam., 5 rez.perd.) 25, Edvinas Vaupšas 14.
„Sparta BC“: Aivaras Virbašius, Tadas Buivydas ir Oleksiy Ryabinin po 15.
Įdomu tai, jog „spartiečių“: komandos gynėjas Aivaras Virbašius pataikė visus 3 mestus tritaškius ir pasiekė naują šio sezono BLKL Londono grupės rekordą.
Lengviausią pergalę šventė „Lituanica-2“ (4-0) atstovai net 30 taškų persvara rezultatu 102:72 palaužę sėkmės recepto niekaip nerandančius „Greenwitch Royals“ (0-3) atstovus.
Įpusėjus rungtynėms komandas skyrė vos 8 taškai (46:38), tad atrodė, jog po didžiosios pertraukos žiūrovai toliau mėgausis intriguojančia kova.
Tačiau Viliaus Jastremsko treniruojami „Lituanicos“ dubleriai trečiąjį ketvirtį laimėjo net 37:13 ir per dešimt minučių atsakė į svarbiausius vakaro klausimus (83:51). Tad lemiamame kėlinuke abiems komandoms teliko sutvarkyti formalus bei leisti pasireikšti mažiau žaidybinio laiko gaunantiems krepšininkams.
Nugalėtojų komandos treneris V.Jastremskas turėjo dvejopą nuomonę apie rungtynes: „Susitikimą pradėjome nesusikaupę, nedirbome gynyboje ir tai lėmė, kad beveik visą pirmą kėlinuką atsilikinėjome. Gerai, kad po to, puolimu ir kontratakom sugebėjom perlaužti rungtynių eigą bei sužaidėm tikrai gražias rungtynes tiek sau, tiek žiūrovams.“
„Judame į priekį ir nežadame sustoti. Ačiū varžovams už kovą ir, mano manymu, jie tikrai turėtų būti geresnėje pozicijoje turnyrinėje lentelėje“, - komplimentus varžovams žarstė „Lituanicos“ dublerių treneris V.Jastremskas.
Tuo tarpu „Greenwitch Royals“ idėjinis vadas Gintaras Staškus kalbėjo trumpai: „Sveikiname varžovus su pergale. Laimėti nepavyko dėl fizinio pasiruošimo ir ūgio stokos.“
„Lituanica-2“: Kasparas Gailius (12 atk.kam., 5 kld.) 24, Vytautas Rimkus (5 rez.perd.) 18, Laurynas Guokas (5 kld.) 17.
„Greenwitch Royals“: Andrius Masiulis (9 kld.) 26, Aivaras Sakurovas (7 kld.) 15.