Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pirmąjį gruodžio savaitgalį Londono ir Visbičiuje įvyko eilinis Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) turas, kuriame buvo daugybė įdomių akcentų – nuo netikėtų rezultatų iki sunkiai protų suvokiamų asmeninių pasirodymų. Tad apie viską iš eilės.
Penktadienio vakarą vykusiame lyderių mūšyje „LBC-Build London“ (4-0) ekipa rezultatu 74:68 įrodė savo pranašumą prieš „Anykščių BC“ (3-1) atstovus bei įsitvirtino pirmoje A13 Steel grupės pozicijoje. Nors  „anykštėnai“ vertėsi be suspenduoto Aušrido Petraičio, tačiau pirmoje dvikovos dalyje būtent jiems priklausė susitikimo kontrolė. Vis tik, ilgosios pertraukos metu „lietuviai“ kiek pakeitė žaidimo strategiją ir pradėję labiau išnaudoti savo aukštaūgius perėmė iniciatyvą į savo rankas.
Antroje rungtynių dalyje aikštėje virė tikras nervų karas, o rezultatas svyravo tai į vieną, tai į kitą pusę. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę LBC vyrai turėjo vos vieno taško persvarą (69:68), tačiau tuomet „lietuviai“ uždarė visus kelius savojo krepšio link, patys pelnė 5 taškus be atsako ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė nepaprastai svarbią pergalę.
„LBC-Build London“: Audrius Damušis 19, Raimondas Jonkus 14, Vaidas Trepočka (17 atk.kam.) 10.
„Anykščiai BC“: Tadas Bagdonas (15 atk.kam., 5 kld.) 21, Edvinas Vaupšas (10 atk.kam.) 20.
Sekmadienio vakarą pirmąją pergalę BLKL pirmenybėse šventė „Greenwitch Royals“ (1-4) kolektyvas rezultatu 88:73 palaužęs „Žalia Balta“ (1-4) atstovus.
Dvikovos išvakarėse „karališkąją“ komandą pasiekė tikrai solidus papildymas – prie ekipos gretų prisijungė Didžiojoje taurėje savo vertę spėjęs įrodyti Mindaugas Birštonas. Nors „žaliai balti“ irgi pasistiprino, tačiau komandai dėl bausmės negalėjo padėti net du svarbūs krepšininkai.
Pirmoje rungtynių dalyje aikštėje vyko apylygė kova, tačiau po didžiosios pertraukos Aivaro Sakurovo vedama Grinvičo ekipa pradėjo pamažu tolti, o trečiojo kėlinuko viduryje laimėjusi atkarpą rezultatu 11:0 net įgijo triuškinamą 17 taškų persvarą 67:50.
Į nokdauną pasiųsta „Žalia Balta“ komanda nesugebėjo deramai atsitiesti, tad „Greenwitch Royal“ atstovams teliko ramiai užbaigti rungtynes ir išgirdus finalinį teisėjo švilpuką atšvęsti istorinę pergalę.
Nugalėtojų komandos vadovas Gintaras Staškus buvo labai patenkintas: „Džiaugiamės pirma pergale. Žaidėme komandinį krepšinį, su dideliu užsidegimu. Šioje dvikovoje puikiai pasirodė Aivaras Sakurovas, to pasekoje visa komanda buvo labai "užsivedusi". Taip pat, norime padėkoti naujiems komandos nariams Alvydui Baneliui ir Mindaugui Birštonui už nuostabų atsidavimą kovoje, prieš labai kietai po krepšiais žaidusį varžovą.“
„Greenwitch Royals“: A.Sakurovas 32, M.Birštonas 15, Andrius Masiulis 13.
„Žalia Balta“: Antanas Pekys (15 išpr.praž., 37 naud.balai) 38, Lukas Beleška (7 kld.) 14.
O štai „Tornado“ (3-1) ekipa sekmadienio vakarą patyrė pirmąją nesėkmę London Timber grupėje, kuomet rezultatu 78:88 turėjo pripažinti trečiąją pergalę iš eilės šventusios „Sparta-2“ (3-2) komandos pranašumą.
Pirmojo kėlinuko pabaigoje „Tornadas“ dar pirmavo rezultatu 24:19, tačiau antrąjį „spartiečiai“ pradėjo spurtu 7:0 ir ne tik išsiveržė į priekį (26:24), bet ir įgavę pasitikėjimo savo jėgomis ėmė parodė visiškai kitą savo veidą.
„Sparta-2“ atstovai laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 22:9 ir dvikovos pusiaukelėje jau buvo padėties šeimininkais (41:33).
Nors trečiojo ketvirčio pabaigoje „Tornado“ krepšininkai buvo priartėję iki trijų taškų (49:52), tačiau tai buvo viskas, ką Jono Romanovskio auklėtiniams pavyko padaryti sekmadienio vakarą.
Vos pajutę pavojų „Spartos“ dubleriai dar kartą šovė į priekį ir iki pat pagrindinio laiko pabaigos nebesižvalgė atgal.
„Tornado“ komandos vadovas Dainius Balčiūnas sunkiai rinko žodžius: „Pralaimėjom antrą kėlinuką, kuris ir nuskandino visas rungtynes. Sunkiai atsikovojom kamuolius, nepataikėm savo susikurtų metimų. Tiesiog, prasta diena komandai, bet mes dar tikrai atsitiesim.“
„Sparta-2“:  Oleksiy Ryabinin 23, Artur Vorobjov (6/7 dvit.) 19, Dmitriy Chivchi-Bashi 16.
„Tornadas“: Domantas Pupinis (10/21 trit.) 34, Rokas Lukošius 15.
Netikėtą pergalę šventė „Credo“ (3-3) ekipa priešpaskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse rezultatu 69:58 privertusi pasiduoti pirmąją nesėkmę antrajame varžybų etape patyrusią „Viesulo BC“ (4-1) ekipą.
„Credo“ atstovai puikiai pradėjo rungtynes (8:0) ir ilgą laiką diktavo varžovams savo žaidimo sąlygas. Visgi antrojo ketvirčio viduryje „Viesulo“ ekipa  atsigavo, pelnė net 11 (!) taškų be atsako ir dvikovos pusiaukelėje išlygino rezultatą (27:27).
Po didžiosios pertraukos „Viesulo“ vyrai pelnė dar tris taškus, tad atrodė, jog netrukus ji įgaus pagreitį ir pajudės penktosios pergalės iš eilės link.
Tačiau po nokdauno pakilę „Credo“ atstovai atsitiesė bei nepriekaištingai sužaidę trečiąjį kėlinuką jo pabaigoje susikrovė apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (48:39).
Nors „Viesulo“ komanda dar bandė gelbėtis, tačiau klaidų nekartojusi „kreditorių“ ekipa išsaugojo įgytą persvarą ir dvikovos pabaigoje šventė pelnytą pergalę.
„Viesulo“ ekipos vadovas Vytautas Sidaravičius bandė ieškoti pralaimėjimo priežasčių: „Manau, kad tiesiog taip turėjo nutikti, nes taip liaudiškai sakant, niekas nekrito, atrodo, kad ir varžovai klaidų darė tiek pat, bet pats jų skaičius pakišo koją.“
„Reikia branginti kamuolį, daugiau perduoti jį. Be to, nusiteikimo gal nebuvo, negaliu net tiksliai pasakyti kas nutiko: įmesti tik 58 taškai, kai iki šiol buvome lyderiai šioje pozicijoje. Matyt varžovas pasiruošė šiam mačui geriau nei mes galėjome tikėtis, o patys mąstėme, kad bus dar viena lengva pergalė.“
„Niekas dabar negali pasakyti kaip yra iš tikrųjų, bet galime pasakyti, kad kovoti po šio pralaimėjimo tikrai nesustosime.“
„Credo“: Kęstutis Domeika (6 per.kam.) 15, Dalius Gedvilas (14 atk.kam.) ir Mantas Kesminas (8 kld.) po 13.
„Viesulas“: Eugenijus Braknys (10/11 baud.) 26, Marius Račkauskas (5 kld.) 8.
Lengviausiai savaitgalį savo pranašumą įrodė „Top Team“ (3-0) vyrai rezultatu 93:68 įveikę „Sparta BC“ (3-3) ekipą.
Nors pirmąjį kėlinuką rezultatu 22:21 laimėjo „spartiečiai“, tačiau vėliau viskas apsivertė aukštyn kojom. Čempionų titulą ginantys „Top Team“ krepšininkai antrąjį ketvirtį laimėjo 24:7, trečiąjį 29:19 ir likus žaisti dešimt minučių jau triuškino varžovus (74:48). Tad lemiamame kėlinuke abi komandos jau žaidė savo malonumui ir tvarkė formalumus.
„Top Team“: Karolis Stepanavičius (12 atk.kam., 5 per.kam., 38 naud.balai) 28, Paulius Striukas (5 rez.perd.) 17, Darius Kalnutis 15.
„Sparta BC“: Dmitriy Chivchi-Bashi (6/7 dvit.) 19, Tadas Buivydas 17.
Sekmadienio popietę trejos rungtynės buvo sužaistos Visbičiaus miestelyje organizuojamoje „BLKL-Thames Windows“ grupėje.
Daugiausia intrigos būtų Wisbech „Wizards“ (5-3) ir South Lyncs „Dragons“ (5-4) komandų akistatoje, kurią rezultatu 77:74 laimėjo pirmoji ekipa.
Gausiai susirinkę „burtininkai“ puikiai pradėjo rungtynes, o trečiojo ketvirčio viduryje jau triuškino varžovus (57:41).
Tačiau tai dar nebuvo rungtynių pabaiga. Anaiptol, „baltos vėliavos“ nekėlę „drakonai“ parodė išskirtinį kovingumą ir likus žaisti pusantros minutės priartėjo vieno metimo atstumu (73:76).
Laiko sukurti sensaciją „Dragons“ vyrai turėjo į valias, tačiau didžiulį pranašumą vėjais paleidę „Wizards“ krepšininkai išsaugojo jiems likusius persvaros trupinius ir pagrindinio laiko pabaigoje šventė dramatišką pergalę.
Wisbech „Wizards“: Aivaras Abukauskas (11 atk.kam.) 19, Donatas Daubaras (5 per.kam.) 18, Modestas Dvarvytis 13.
South Lyncs „Dragons“: Tadas Zobiela 19, Tomas Vyšniauskas (5 kld.) 17.
Tai buvo jau antroji „burtininkų“ pergalė iš eilės ir ketvirtoji per pastarąsias penkerias rungtynes leidusi komandai pakilti į trečiąją turnyro rikiuotės vietą. Tuo tarpu pralaimėjimą patyrusi „Dragons“ komanda smuktelėjo į ketvirtąją poziciją.
Eilinę triuškinamą pergalę pasiekė „Thames Windows“ grupės favoritė „Kubus United“ (7-0) ekipa šįkart rezultatu 115:71 palaužusi Peterborough „BC Tauras“ (1-7) atstovus.
Apie rungtynes daug kalbėti turbūt neverta, o štai nepaminėti nugalėtojų komandos lyderio Deivido Butkevičiaus asmeninio pasirodymo būtų negražu.
„Kubus United“ komandos aukštaūgis surengė sunkiai protu suvokiamą pasirodymą – pelnė 40 taškų, atkovojo 22 atšokusius kamuolius ir surinko net 57 naudingumo balus. Tai –ne tik „Thames Windows“ grupės, bet ir visos BLKL šio sezono rekordas.
„Kubus United“: Deividas Butkevičius (22 atk.kam., 57 naud.balai) 40, Eivydas Aleksa 21, Mindaugas Spukas 18.
Peterborough „BC Tauras“: Edvinas Kanišauskas 20, Pranas Bubelė (16 atk.kam.) ir Airidas Surkus po 12.
Šeštąją pergalę iš eilės šventė bei antroje turnyro rikiuotės vietoje įsitvirtino „Fighters Boston“ (7-1) komanda rezultatu 89:67 palaužusi Peterborough „Odd Socks“ (2-6) krepšininkus.
Pirmąsias 15-a dvikovos minučių aikštėje vyko tikras nervų karas, kuriame solidesnės persvaros nesugebėjo įgyti nė viena ekipa. Tačiau antrojo kėlinuko pabaigoje viskas apsivertė aukštyn kojom, kuomet Bostono atstovai netikėtai spurtavo ir įgijo dviženklį pranašumą (52:42).
Atitrūkę į priekį „kovotojai“ padidino apsukas bei nepriekaištingai sužaidę antrąją dvikovos dalį jos pabaigoje šventė įtikinamą pergalę.
„Fighters Boston“: Edvinas Vaina 31, Paulius Lukošius 12, Jonas Pranevičius 11.
Peterborough „Odd Socks“: Martynas Karalius (11 atk.kam.) 29, Modestas Klegeris (6 kld.) 10.