Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Praėjęs savaitgalis Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo kaip niekad įdomus, nes tarpusavio jėgas išmėgino visų trijų grupių lyderiai. Kaip ir buvo galima tikėtis visos akistatos buvo atkaklios, o jų nugalėtojai paaiškėjo tik pačioje pagrindinio laiko pabaigoje. Dėl Didžiosios arba BLKL-A13 Steel taurės kovojančių komandų grupėje iki sekmadienio vakarą koja kojon žengė trys ekipos, o dvi iš jų išmėgino jėgas tarpusavyje. Tai – nugalėtojos titulą ginanti „Top Team“ (3-1) ir „Anykščių BC“ (4-1) ekipa.
Čempionai galingai pradėjo rungtynes ir pirmojo kėlinuko viduryje įgijo dvylikos taškų pranašumą (27:15). Tačiau tai neišmušė anykštėnų iš vėžių, anaiptol, pakilę ant kojų jie gana greitai pavijo varžovus bei įsuko tikrą intrigos smagratį.
Nieko nuostabaus, jog rezultatui išsilyginus pirmaujanti ekipa keitėsi net 14 kartų, o abi ekipos demonstravo fantastiško grožio krepšinį.
Esminis lūžis rungtynėse įvyko lemiamo kėlinuko pradžioje, kuomet Aušrido Petraičio vedami anykštėnai sužaidė nepriekaištingą kelių minučių atkarpą ir likus žaisti dvi su puse minutės įgijo 9 taškų persvarą (81:72).
Nors čempionai nepasidavė ir sugebėjo atkurti intrigą (82:85), tačiau pergalę sekmadienio vakarą rezultatu 87:85 šventė kiek brandžiau žaidusi „Anykščių“ komanda.
Nugalėtojų komandos vadovas Dalius Sližys atrodė labai patenkintas: „Pergalė yra pergalė. Tiek mes, tiek varžovai žaidėm be kelių svarbių starto penketo žaidėjų, tad jėgos buvo vienodos. Jie - septyniese, o mes aštuoniese.“
„Buvo įtemptos rungtynės, kuriose varžovai diktavo savo taisykles ir mums reikėjo vytis, bet iki ketvirto kėlinuko pabaigos  likus žaisti 2 min. jau mes buvome  priekyje devyniais taškais. Vis tik, net atsidūrusi nepavydėtinoje padėtyje „Top Team“ ekipa nenuleido rankų ir greitai prisivijo, o paskutiniu metimu galėjo net laimėti rungtynes. Bet kamuolys net nelietė lanko, tad mes šventėme sunkią pergalę.“
„Top Team“ idėjinis vadas Ramūnas Rukšėnas teigė, jog komandai trūko papildomų centimetrų: „Neblogo lygio rungtynės buvo, tiek mes, tiek varžovai žaidėm su septyniais žaidėjais, o mums tiesiog pritrūko ūgio, nes išskyrus įžaidėją visi „Anykščių“ krepšininkai buvo aukštesni. Sunku buvo kovoti dėl atšokusių kamuolių, be to nelabai sekėsi pataikyti tritaškius.“
„Turėjome galimybę paskutinėje atakoje laimėti dvikovą tritaškiu metimu, bet pritrūko sėkmės. Stengsimės atsigriebti akistatoje su „LBC-Build London“ ekipa.“
„Anykščiai BC“: Aušridas Petraitis (25 atk.kam., 8 rez.perd., 11 kld., 42 naud.balai) 26, Paulius Adomaitis 20, Edgaras Višinskas 17.
„Top Team“: Modestas Krasauskas 36, Laimonas Ališauskas 17.
Ne ką prastesnė buvo ir BLKL-London Timber grupės lyderių dvikova, kurioje „Lituanica-2“ (5-0) kolektyvas rezultatu 86:83 palaužė jiems į nugaras alsuojančią „Viesulo BC“ (4-2) komandą.
Prieš pat dvikovą „Viesulo“ ekipa sulaukė solidaus pastiprinimo (Artūro Padriežo ir Modesto Paulausko,- aut.past.) ir bukmekerių kontorose gerokai pakėlė savo akcijas.
Nespėję tinkamai pasiruošti rungtynėms „Lituanicos“ dubleriai vangiai pradėjo rungtynes ir leido varžovams pirmojo kėlinuko viduryje įgyti apčiuopiamą pranašumą (11:4).
Tiesa,  greit viskas apsivertė aukštyn kojom, o Viliaus Jastremsko auklėtiniai ne tik apkarpė turėtą deficitą, tačiau ir patys išsiveržė į priekį (27:23, 14 min.).
Panašiu, banguotu, scenarijumi dvikova vyko iki pat pagrindinio laiko pabaigos, kuomet ir paaiškėjo labiau pergalės verta komanda.
Likus žaisti pusę minutės „Lituanica-2“ turėjo minimalią persvarą (82:81). Nors „Viesulo“ komanda turėjo ne vieną progą persverti rezultatą, tačiau baudų metimų loterijoje šįkart sėkmė šypsojosi V.Jastremsko auklėtiniams, kurie išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė  penktąją pergalę iš eilės.
Nugalėtojų komandos vairininkas Vilius Jastremskas neatrodė labai patenkintas: „Trumpai apibūdinant rungtynes, tai užtenka statistikoje pažiūrėti į vieną kategoriją - 28 klaidos. Jeigu atvirai, tai nesuvokiu kaip išvis sugebėjome laimėti.“
„Nežinau ar ta poros savaičių pertrauka davė savo, ar tiesiog visi tikėjosi lengvų rungtynių, bet šios pergalės nebuvom verti, nes žaidėm tragiškai. Varžovai pasistiprino dviem krepšininkais iš Didžiosios taurės ir jie šiandien labiau norėjo laimėti, nes kovojo ir griuvo dėl kiekvieno kamuolio.“
„Jų komanda tikrai kovos dėl medalių. Ačiū jiems už gerą kovą, o mes toliau bandysim spręsti savo problemas.“
„Lituanica-2“: Vytautas Rimkus 23, Rokas Neverauskas (12 atk.kam., 6 kld.) 18, Paulius Barzdžius ir Laurynas Guokas po 14.
„Viesulas BC“: A.Padriežas (10 atk.kam., 35 naud.balai) 28, M.Paulauskas (10 atk.kam., 5 per.kam.) 23.
Permainingai savaitgali susiklostė „Kyborgų“ (1-4) komandai iškovojusiai vieną pergalę ir patyrusiai vieną nesėkmę. Penktadienio vakarą Roko Janutėno vadovaujamas kolektyvas rezultatu 83:61 palaužė „Artistus“ (0-4), o sekmadienį turėjo pripažinti „Seciro BC“ (2-3) ekipos pranašumą  - 55:60.
Penktadienį vykusioje akistatoje prie „Kyborgų“ prisijungė trumpam į Jungtinę Karalystę grįžęs Marius Bausys. Ilgamečio lyderio pasirodymas akivaizdžiai įkvėpė komandą, kuri beveik visą dvikovos laiką tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę.
„Kyborgai“: Danielius Uznys (5 per.kam.) 15, Vilius Jegelevičius 13, Andrius Kazlauskas, Laurynas Spangevičius ir M.Bausys po 12.
„Artistai“: Marius Žurauskas (11 atk.kam.) ir Edvinas Valatka (10 atk.kam.) po 16.
Tuo tarpu sekmadienio vakarą „Kyborgų“ laukė gerokai rimtesnis išbandymas – pastaruoju metu vis didesnį pagreitį įgaunanti „Seciro BC“ (2-3) ekipa.
Kaip ir dera, didžiąją rungtynių dalį aikštėje vyko itin permaininga kova, kurioje pirmaujanti ekipa keitėsi net 13 kartų.
Sužaidus 30 minučių „Kyborgai“ atsiliko vos 2 taškais (43:45), tačiau lemiamą ketvirtį lyg iš natų sužaidusi „Seciro“ ekipa atitrūko nuo varžovų ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė antrąją pergalę iš eilės.
„Kyborgų“ atstovas spaudai Rokas Janutėnas apie savaitgalio rungtynes turėjo dvejopą nuomonę: „Nuotaikos tikrai nėra geros. Tikėjomės laimėti abejas rungtynes, bet per visą savaitgalį įmetėme 2 tritaškius iš 29 - su tokiu taiklumu laimėti itin sunku.“
„Gaila, jog „Artistams“ trūko kelių žaidėjų - būtų žymiai smagiau nugalėti juos su pilna sudėtimi. Dabar jautėsi, kad esame stipresni bei turėjome geresnę rotaciją. Prieš „Seciro“ žaidėme labai geras rungtynes gynyboje - leidome jiems įmesti 60 taškų, kai iki tol jų vidurkis siekė 82.“
„Visgi puolime absoliučiai nepataikėme, o varžovai ketvirtame kėlinuke nubaudė mus keliais tritaškiais iš fantastikos srities. Prie to, pridėjus metimą su pirmojo ketvirčio sirena iš savo aikštės pusės - turime 5 taškų skirtumą. Tikimės atsigriebti prieš "Medelyną" kitą savaitę ir pakilia nuotaika pasitikti metines šventes.“
„Seciro BC“: Donatas Paulauskas (14 atk.kam.) 22, Aurimas Čyžas 13, Vaidas Telnovas 7.
„Kyborgai“: D.Uznys (7 kld.) 18, A.Kazlauskas ir Artur Rtiščev po 9.
Dar vienu Didžiojoje taurėje žaidžiančiu krepšininku (Vaidu Telnovu, - aut.past.) pasipildžiusi „Greenwitch Royals“ (2-4) komanda sekmadienio vakarą šventė gana lengvą pergalę rezultatu 70:58 įveikusi BLKL-London Timber grupės autsaiderę „LT BC-2“ (0-5) ekipą.
Puikiai susitikimui pasiruošusi „karališkoji“ ekipa viską tiksliai darė nuo A iki Z  - pirmavo visą dvikovos laiką, o vienu metu net buvo įgijusi triuškinamą 23 taškų persvarą (30:7).
Tad pagrindinis „Greenwitch Royals“ vadovo galvos skausmas buvo ne žaidimo plano kūrimas, o minučių skaičiaus žaidėjams išdalinimas.
„Greenwitch Royals“: Alvydas Banelis (12 atk.kam.) ir Vaidas Telnovas po 17, Aivaras Sakurovas 15.
„LT BC-2“: Karolis Šimokaitis 13, Eimantas Čiunys 12.
Neįtikėtino grožio rungtynės vyko „BLKL-Thames Windows“ grupėje, kur kovoja Visbičiaus regiono komandos.
Dviejų turnyro lyderių akistatoje ginklus surėmė pralaimėjimo skonį seniai pamiršusi „Kubus United“ (8-0) ekipa ir „Fighters Boston“ (7-2) komanda.
Antrojo kėlinuko pradžioje favoritu laikytas „Kubus United“ kolektyvas įgijo 15 taškų persvarą (33:18), tad atrodė, jog tuo visos linksmybės ir pasibaigs. Tačiau Bostono atstovai nenuleido rankų ir parodę visiškai kitą savo veidą dar prieš didžiąją pertrauką ne tik pavijo varžovus, bet ir susikrovė penkių taškų pranašumą (46:41).
Nors favoritai greit susigrąžino iniciatyvą, tačiau visą antrąją susitikimo dalį komandas skyrė vos kelių taškų atstumas.
Likus žaisti vieną minutę po taiklaus Audriaus Malinausko metimo „Fighters Boston“ priartėjo iki minimumo (104:105). Visgi, per likusį dvikovos laiką „kovotojai“ pasižymėti nesugebėjo, o vieną baudą pataikę „Kubus United“ krepšininkai įtvirtino sunkiausią per pastaruosius kelis metus klubo pergalę – 106:104.
„Kubus United“: Deividas Butkevičius (19 atk.kam., 9 išpr.praž., 61 naud.balas) 37, Arnas Maziliauskas 34, Tomas Valička 15.
„Fighters Boston“: Tomas Rudys 29, Edvinas Vaina (15 atk.kam.) 25.
Kitose dvejose Visbičiaus grupės akistatose buvo gerokai ramiau. Trečiąją pergalę iš eilės ir ketvirtąją per pastarąsias penkerias rungtynes iškovojo Wisbech „Wizards“ (6-3) kolektyvas įrodęs savo pranašumą prieš artimiausią konkurentę kovoje dėl trečios vietos „Vytis Peterborough“ (4-4) komandą.
Tris kėlinukus abi komandos žengė koja kojon, tačiau ketvirtajame „burtininkai“ atsiskleidė visu gražumu ir laimėję dešimties minučių atkarpą net 31:10 šventė įtikinamą pergalę rezultatu 89:63.
Wisbech „Wizards“: Žydrūnas Razminas (14 atk.kam.) 27, Donatas Daubaras (5 rez.perd.) 21, Evaldas Jurčiukonis 20.
„Vytis Peterborough“: Kęstutis Palubinskas (12 atk.kam.) 18, Deividas Bakštys 16.
Panašiu scenarijumi vyko dviejų turnyro lentelės apačioje esančių komandų akistata, kurioje Peterborough „Odd Socks“ (3-6) atstovai rezultatu 60:44 palaužė Spalding „Devils“ (0-8) krepšininkus.
Pirmąjį ketvirtį laimėjo Spaldingo komanda (10:8), tačiau antrajame Peterborough miestelio atstovai mestelėjo atkarpą rezultatu 15:0 po kurios įgijo dviženklį pranašumą (23:12).
Tiesa, baltos vėliavos nekėlusi „Devils“ ekipa trečiajame ketvirtyje buvo sugebėjusi atkurti intrigą ir net išsiveržti į priekį (36:34). Tačiau lemiamą ketvirtį net 26:8 laimėjusi „Odd Socks“ komanda sudėjo visus taškus ant „i“ ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę.
Peterborough „Odd Socks“: Andis Caune (5 per.kam.) 22, Modestas Klegeris 9, Irmantas Povilėnas (4/4 dvit.) 8.
Spalding „Devils“: Vaidas Kučinskas (10 atk.kam.) 11, Lukas Kleinauskas, Marius Ubavičius ir Kęstutis Liegus (11 kld.) po 8.