Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pirmasis 2017-ųjų savaitgalis Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) nebuvo išskirtinis. Penktadienį ir sekmadienį dviejuose miestuose įvyko septynerios rungtynės, kurios sudėliojo dar daugiau akcentų reguliariojo sezono rikiuotėje. Labiausiai išsiskyrė dvikova Visbičiaus mieste, kur South Lincs atstovams prireikė dviejų pratęsimų tam, kad įrodytų savo pranašumą prieš „Odd Socks“ ekipą. Nors South Lincs „Dragons“ (7-4) komandą ir Peterborough „Odd Socks“ (4-7) vyrus turnyro rikiuotėje skiria net kelios vietos, tačiau sekmadienį vykusiai šių komandų akistatai galimai suteikti „Savaitės rungtynių“ titulą.
Pirmaujanti ekipa šiame susitikime keitėsi net 22 kartus, dar 16 rezultatas buvo lygus. Maža to, beveik visą rungtynių laiką aikštėje vyko atvirai ir akiai labai patrauklus krepšinis, kuris turėjo labai patikti abiejų ekipų gerbėjams. Tokio lygio spektaklis negalėjo trukti 40 minučių, tad nieko nuostabaus, kad krepšinio šou užsitęsė.
Papildomos penkios minutės tapo tikru desertu, tačiau ir jos nepadėjo išsiaiškinti stipresnės ekipos (100:100). Antrajame pratęsime drama tęsėsi toliau vis tik šįkart Fortūna plačiau šyptelėjo „Dragons“ komandai, kuri pratęsimo pabaigoje įgijo nežymią persvarą ir išsaugojusi ją iki finalinės sirenos šventė nuostabią pergalę rezultatu 113:112.
Būtų keista, jeigu tokios dvikovos nepapuoštų išskirtinis solo pasirodymas, o tokį surengė nugalėtojų komandos lyderis Tadas Zobiela, pelnęs 45 taškus, atkovojęs 14 atšokusių kamuolių, išprovokavęs 10 varžovų pražangų ir surinkęs 52 naudingumo balus. Jam puikiai talkino Aleksandr Laryn pridėjęs 21 tašką ir 5 rezultatyvius perdavimus, Kęstutis Puleikis į savo sąskaitą įsirašė 12 taškų.
Peterborough „Odd Socks“ gretose pasižymėjo Edgars Lacis įmetęs 26 taškus ir Arūnas Butkus pridėjęs 24 taškus.
Penktadienio vakarą intrigos netrūko Londone vykusioje BLKL-A13 Steel grupės akistatoje, kurioje „Anykščiai BC“ (5-1) tik po atkaklios kovos rezultatu 80:77 palaužė „Medelyno“ (4-2) ekipą.
Vieni iš čempionatų favoritų galingai pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių turėjo apčiuopiamą 9 taškų persvarą (25:16).
Tačiau tuomet „ant laurų“ užsnūdę anykštėnai trumpam prarado koncentraciją, leido varžovams pajusti žaidimo ritmą ir įpusėjus dvikovai jau buvo besivejančiųjų vaidmenyje (40:41).
Po didžiosios pertraukos aikštėje jau vyko tikras nervų karas kuriame kiek geriau sekėsi „Anykščių“ ekipai. Nors „Medelyno“ atstovai visą laiką alsavo varžovams į nugaras, tačiau rungtynių kontrolę susigrąžinę anykštėnai išsaugojo iniciatyvą iki susitikimo pabaigos ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią pergalę.
Nugalėtojų komandos vadovas Dalius Sližys tradiciškai kalbėjo trumpai ir konkrečiai: „Rungtynės vyko taškas į tašką. Atrodo atitrūksti 11 taškų ir vėl, žiūrėk, lygu. Po švenčių dar bernai neįgijo jėgų, atrodėm visa galva aukštesni (ūgio persvara), bet „Medelyno“ žaidėjai buvo kovingai nusiteikę ir grūmėsi iki galo. Varžovai atkovojo daug kamuolių po mūsų krepšiu, todėl taip sunkiai ir sekėsi žaisti.“
„Anykščiai“: Aušridas Petraitis (20 atk.kam., 35 naud.balai) 27, Paulius Adomaitis 24, Edvinas Vaupšas (12 atk.kam.) ir Regimantas Alekna po 8.
„Medelynas“: Mantas Gužys (12 atk.kam., 6 kld.) 26, Andrej Golovin 21.
Sekmadienio vakarą „Medelyno“ ekipa patyrė dar vieną nesėkmę rezultatu 72:89 nusileidusi reguliariojo sezono vardą galutinai užsitikrinusiai „LBC-Build London“ (6-0) ekipai.
Stipriausia antrojo varžybų etapo ekipa iniciatyvą perėmė dar dvikovos pradžioje, o įpusėjus dvikovai jau pirmavo 51:32.
Nors antroje dvikovos dalyje žaidimas išsilygino, tačiau intriga nė nekvepėjo, tad galima sakyti, kad abi komandos žaidė savo malonumui, bandydamos „apšaudyti“ mažiau laiko gaunančius krepšininkui ir laukė finalinio teisėjo švilpuko.
„LBC-Build London“: Algirdas Matušaitis 19, Raimondas Jonkus 17, Audrius Damušis 16.
„Medelynas“: Algirdas Jaras (18 atk.kam.) ir Donatas Juodeikis po 16.
Nors „Top Team“ (4-2) ekipa į rungtynes su „Artistais“ (0-6) delegavo vos šešis krepšininkus, tačiau jų pilnai pakako, kad būtų nutraukta dviejų iš eilės nesėkmių serija.
Praėjusio sezono čempionai pirmavo nuo pirmos iki paskutinės susitikimo sekundės, o trečiojo ketvirčio pradžioje buvo įgiję solidžią 16 taškų persvarą (53:37).
Nors „Artistai“ nežymiai apkarpė turėtą deficitą, tačiau tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti sekmadienio vakarą. Karolio Stepanavičiaus vedama „Top Team“ komanda žaidė daugiau nei užtikrintai ir ištiksėjus 40 minučių šventė pelnytą pergalę rezultatu 97:87.
„Top Team“: Karolis Stepanavičius (16 atk.kam., 5 rez.perd., 5 per.kam., 12 išpr.praž., 46 naud.balai) 34, Darius Kalnutis (10 atk.kam.) 22, Artūras Padriežas (14 atk.kam.) 16.
„Artistai“: Evaldas Pacaitis (16 atk.kam., 11 kld., 29 naud.balai) 30, Ligitas Kairys 17.
Puikiai reguliariojo sezono kovas baigė „Credo“ (4-3) kolektyvas įveikęs „LT BC-2“ (0-6) atstovus ir iškovojęs trečiąją pergalę iš eilės.
Nors šioje akistatoje žaidė pergalės skonio dar nepatyrusi „LT BC-2“ ir apie Mažosios taurės medalius galvojanti „Credo“, tačiau pastaroji vos sugebėjo išvengti gėdos.
Galingai rungtynes pradėję „lietuviai“ sukaustę varžovų puolimą ir sužaidus dešimt minučių turėjo dviženklę persvarą (19:9).
Nors „Credo“ vyrai netrukus atsigavo, tačiau pavyti varžovus sugebėjo tik trečiojo ketvirčio viduryje (31:31). Rezultatui išsilyginus iki pat dvikovos pabaigos abi komandos žengė koja kojon, o nugalėtoja paaiškėjo tik prieš pat finalinę sireną.
Likus žaisti mažiau nei minutę po taiklaus Rasiaus Briedžio dvitaškio „LT BC-2“ išsiveržė į priekį (50:48).Tačiau vėliau iki tol tris tolimus metimus prašovęs Dalius Gedvilas smeigė tritaškį, Andrius Turcinavičius pridėjo baudos metimą ir nuaidėjus finalinei sirenai „kreditoriai“ šventė itin dramatišką pergalę rezultatu 52:50.
„Credo“: A.Turcinavičius 22, Kęstutis Domeika 10, D.Gedvilas (13 atk.kam.) 8.
„LT BC-2“: Kasparas Tvarkūnas 14, Vytautas Opulskis 13.
Kol kas svarbiausią pergalę šiame sezone šventė „Tornado“ (4-2) kolektyvas rezultatu 75:50 įveikęs „Žalia Balta“ (1-6) atstovus ir grįžęs į kovą dėl antrosios vietos BLKL-London Timber grupėje.
Pirmoje rungtynių dalyje savo sąlygas diktavo „žaliai balti“, kurie įpusėjus dvikovai pirmavo rezultatu 27:24. Vis tik po didžiosios pertraukos įsisiautėjęs „Tornadas“ trečiąjį ketvirtį laimėjo net 31:11 ir pasiuntė varžovus į tikrą nokdauną (55:38).
Smūgį dešinę prasileidusi „Žalia Balta“ komanda nebesugebėjo atsitiesti ir lemiamame kėlinuke priminė savo pačios šešėlį. Tuo tarpu įsismaginę „Tornado“ vyrai mėgavosi krepšiniu, pamažu didino savo persvarą bei dvikovos pabaigoje paliko aikštę aukštai iškeltomis galvomis.
Iškovoję ketvirtąją pergalę Jono Romanovskio auklėtiniai akivaizdžiai pakėlė savo akcijų vertę. Jeigu paskutinėse rungtynėse „Tornadas“ įveiks „Viesulą“ užsitikrins mažiausiai trečiąją poziciją ir sąlyginai lengvesnį varžovą atkrintamosiose. O jei dar sulauks „Spartos“ dublerių nesėkmės apskritai užims antrąją poziciją.
Kita vertus, pralaimėjimo atveju J.Romanovskio kariauna smuktelėtų į ketvirtąją poziciją ir ketvirtfinalyje grumtųsi su labai neparankia „Credo“ komanda.
Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas didžiavosi savo ekipa: „Labai svarbi pergalė mūsų komandai, labai gerbiame „Žalia Balta“ ekipą kaip ir visas kitas, bet šiandien atidavėme viską, kad pasiektumėm užsibrėžtą tikslą.“
„Išbandėme kelis naujus žaidėjus, kurie pirmoje pusėje buvo šiek tiek pasimetę, bet antrojoje rungtynių dalyje parodė kodėl jie buvo pakviesti į mūsų krepšinio komandą. Kaip vadovas sakau ačiū savo ekipai ir susirinkusiems sirgaliams, o taip pat noriu palinkėti greitai atsistoti Šarūnui iš varžovų komandos.“
„Tornadas“: Andrej Golovin 15, Vitalis Juknevičius (13 atk.kam.) ir Titas Žydelis po 11.
„Žalia Balta“: Mantas Sutkus (15 atk.kam.) 17, Edgaras Bybartas 12.
Itin saldų revanšą BLKL-Thames Windows grupėje pasiekė Wisbech „Wizards“ (7-3) komanda 96:83 įveikusi Boston „Fighters“ (7-4) atstovus bei pakilusi į antrąją turnyro rikiuotės vietą.
Po apylygio pirmojo kėlinuko antrajame „burtininkai“ ėmė diktuoti savo sąlygas ir pamažu didino savo persvarą, o sužaidus 30 minučių Visbičiaus ekipa  jau triuškino varžovus (72:54). tačiau įtampos aikštėje netrūko.
Kadangi pirmojo rato dvikovą 12 taškų persvara buvo laimėjusi „kovotojų“ ekipa net ir esant didžiuliam skirtumui įtampos aikštėje netrūko. Lemiamame ketvirtyje „Fighters“ atstovai rado savyje jėgų, kad pakovotų bent dėl geresnio tarpusavio rungtynių balanso.
Tačiau puikią formą pastaruoju metu demonstruojantys Wizards“ atstovai ne tik atlaikė varžovų šturmą,  bet ir išsaugojo sau palankų pranašumą bei nuaidėjus finalinei sirenai šventė fantastišką pergalę.
Nugalėtojų komandos vadovas Mantas Damašauskas atrodė labai patenkintas: „Visų pirma norėčiau pasveikinti komandą pergalingai pradėjus Naujuosius metus! Džiugu, kad mūsų kolektyvo neišbalansavo ir gausios, kaip niekada, asmeninės šventės: šeimos pagausėjimas, vestuvės, jubiliejus!“
„Užtikrintai pirmaudami visas rungtynes šįkart ketvirtajame kėlinyje kritome į duobę. Tik kaskart smagiau, kad mūsų duobelės mažesnės ir mažesnės. Nors žaidybinio broko netrūko, džiugu, kad pergalė buvo pasiekta reikiamu taškų skirtumu!“
Wisbech „Wizards“: Donatas Daubaras (1/11 trit.) 21, Evaldas Jurčiukonis 20, Žydrūnas Razminas (13 atk.kam.) 17.
Boston „Fighters“: Edvinas Vaina (13/14 dvit.) 30, Jonas Pranevičius (1/9 trit.) 14.
Lengviausią pergalę šventė Peterborough „Vyčio“ (5-5) komanda gana lengvai susitvarkiusi su pergalės skonio dar nepatyrusia Spalding „Devils“ (0-10) ekipa.
Intriga rungtynėse laikėsi tik pirmąsias šešias jų minutes, kuomet rezultatas dar buvo lygus (12:12). Visgi vėliau „Vyčio“ atstovai padidino apsukas, pabėgo nuo varžovų ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė užtikrintą pergalę rezultatu 97:62.
Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Marius Malijonis davė išsamų komentarą: „Į rungtynes atvykome su šventinėmis nuotaikomis ir visi buvom gerai nusiteikę. Galbūt prie geros nuotaikos prisidėjo ir tai, jog žinojome, kad žaidžiame prieš komandą kuri lygoje užima žemiausią vietą, todėl jokio spaudimo nejautėme ir žaidėme savo žaidimą.“
„Nėra kuo didžiuotis, bet mums ši pergalė buvo labai svarbi psichologiškai, nes patyrėme kelis pralaimėjimus iš eilės. Tikiuosi, kad ši pergalė suteiks komandai daugiau pasitikėjimo savimi!“
Peterborough „Vytis“: Deividas Bakštys 27, Marius Mickevičius (11 atk.kam., 6 rez.perd.) 21, Andrius Laucius (5 rez.perd.) 19.
Spalding „Devils“: Vaidas Kučinskas 15, Tomas Černiauskas 13.