Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaisti septyni susitikimai. Du iš jų vainikavo BLKL-London Timber grupės reguliariojo sezono kovas, vienas išdalino įskaitinius taškus Visbičiaus komandoms, o likusiuose ekipos kovėsi dėl kelialapių į tolimesnius A.Sabonio taurės etapus.
Penktadienio vakarą paaiškėjo, kuri ekipa London Timber grupėje užėmė antrąją vietą. Ja tapo galingai reguliarųjį sezoną pabaigusi „Viesulo BC“ (5-2) komanda paskutinėse antrojo etapo rungtynėse rezultatu 83:68 palaužusi „Tornado“ (4-3) vyrus. Gausią sudėtį surinkęs „Tornado“ kolektyvas susitikimo pradžioje palaikė itin aukštą tempą ir ilgą laiką žengė koja kojon su varžovais, o įpusėjus dvikovai net pirmavo 38:36.
Visgi antroje rungtynių dalyje įvykių tėkmė pakrypo visiškai kita linkme. Ilgosios pertraukos metu žaidimą pakoregavęs „Viesulas“ ėmė žaisti lyg iš natų ir trečiąją kėlinuką laimėjęs net 28:12 pasiuntė oponentus į lengvą nokdauną (64:40).
Nors „Tornado“ vyrai dar bandė kovoti dėl garbės, tačiau visos jų pastangos kažką pakeisti nuėjo perniek, tad nuaidėjus finalinei sirenai įtikinamą pergalę šventė „Viesulo“ ekipa.
Nugalėtojų ekipos atstovas spaudai atrodė labai patenkintas ir davė itin išsamų komentarą: „Ši dvikova buvo tikras krepšinio šedevras – „Viesulas BC“ krepšininkai pademonstravo tai, ką kalbame per treniruotes. Užtikrintai įveiktas „Tornadas“. Visi žaidėjai atliko savo vaidmenį aikštelėje. Gynyba buvo per stipri varžovams.“
„Nors iki didžiosios pertraukos galėjome išvysti itin atkaklią kovą, tačiau viską nulėmė trečiasis kėlinys kurį „Viesulas“ laimėjo rezultatu 28:12 ir taip užtvirtino reikalingą pergalę.“
„Didelis faktorius buvo kova dėl atšokusių kamuolių kurią mes laimėjome itin užtikrintai 58–36, iš kurių puolime (25-10) Tai reiškia, kad beveik trigubai daugiau atakų galėjome susikurti iš naujo po varžovų krepšiu.“
„Puikiai į komandą įsiliejo 2 naujokai: Modestas Paulauskas ir Artūras Padriežas. Jie tapo tikrais komandos lyderiais, bet ne jų žaidimas nulėmė rungtynių rezultatą. O komanda, Edvinas Nurutdinovas vienas atkovojo tiek pat kamuolių kiek visa varžovų komanda po mūsų krepšiu, taigi kovingumas ir užsispyrimas veda mūsų ekipą į priekį.“
„Labai noriu pasidžiaugti Dainiumi Miniotu, kuris rodo milžinišką pažangą ir įrodo, kad yra vertas būti starto penkete, ne dėl savo pelnytų taškų, o dėl kovos po krepšiu, tai buvo geriausias jo pasirodymas šiais metais.“
„O dėl komandos likusių žaidėjų ir aistruolių ką galiu pasakyti, nemačiau tokių fanų niekur kitur, atmosfera ant suolelio irgi stulbinanti, palaikymas kaskart įmetus ar prametus yra labai svarbus, niekada neleiskime varžovams matyti, kad mes silpni, jei prametame atkovokime kamuolį ir skinkimės į priekį, nenuleiskime rankų ir būsime aukščiau už visus.“
„Viesulas BC“: Modestas Paulauskas (10 atk.kam.) 25, Edvinas Nurutdinovas (10 atk.kam.) 14, Marius Račkauskas 11.
„Tornadas“: Andrej Golovin 32, Ernestas Marcauskas 10.
Paskutinėje 2016-2017 m. BLKL reguliariojo sezono dvikovoje „Sparta-2“ (5-2) atstovai rezultatu 80:63 parbloškė „Greenwitch Royals“ (2-5) ekipą.
Puikiai rungtynes pradėję „spartiečiai“ nuo pat pirmųjų dvikovos minučių šovė į priekį, o pirmojo kėlinuko pabaigoje jau turėjo dviženklį pranašumą (27:17).
Nors GWR klubas kiek atkuto ir trečiojo kėlinuko viduryje atkūrė rungtynėse intrigą (44:47), tačiau netrukus „Spartos“ dubleriai įjungė aukštesnę pavarą, nutolo nuo varžovų, o galiausiai pridėję „sausą“ atkarpą rezultatu 11:0 įgijo triuškinamą pranašumą (73:53).
Skirtumui pasiekus nepadorią ribą abi komandos suprato, jog šioje dvikovoje teliko sutvarkyti formalumus ir sulaukti finalinės sirenos.
Tai buvo jau penktoji iš eilės „Spartos-2“ komandos pergalė leidusi užsitikrinti trečiąją poziciją London Timber grupėje ir ... gauti dar dvi rungtynes iš eilės su „Greenwitch Royals“ vyrais Mažosios taurės ketvirtfinalio etape.
„Sparta-2“: Oleksiy Ryabinin (10 atk.kam.) 29, Artur Vorobjov 18, Dmitriy Chivchi-Bashi (6 kld.) 12.
„Greenwitch Royals“: Alvydas Banelis 15, Mindaugas Birštonas 14.
Rekordų kupinos rungtynės šeštadienį vyko Visbičiaus miestelyje, kur kaunasi BLKL-Thames Windows grupės komandos. Čempionato favorito ir autsaiderio dvikovoje susikovė „Kubus United“ (11-0) kolektyvas ir Spalding „Devils“ (0-11) ekipa.
Sužaidus septynias su puse minutės rezultatas dar buvo lygus (20:20), tačiau netrukus „jungtinė“ komanda šovė į priekį ir ėmė negailestingai talžyti varžovų ekipą, kol lemiamo kėlinuko pradžioje susikrovė rekordinę 46 taškų persvarą (111:65).
Nors Spaldingo atstovams pavyko kiek apkarpyti turėtą deficitą, tačiau tai jiems tapo tik labai menka paguoda. Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė daugiau nei įtikinamą favoritų pergalę rezultatu 135:98.
Įdomu tai, jog šiose rungtynėse krito net 3 šio sezono Visbičiaus grupės rekordai – Eivydas Aleksa pelnė daugiausiai taškų (47), dar du rekordus komandinėje įskaitoje pasiekė „Kubus United“ kolektyvas pelnęs daugiausiai taškų (135) ir surinkęs daugiausiai naudingumo balų (145).
„Kubus United“: Eivydas Aleksa (13 atk.kam., 52 naud.balai) 47, Arnas Maziliauskas (14 atk.kam., 43 naud.balai) 42, Giedrius Pakalniškis (8 rez.perd., 10 išpr.praž., 44 naud.balai) 33.
Spalding „Devils“: Vaidas Kučinskas 25, Kęstutis Liegus (10 kld.) 22.
Sensacingai susiklostė A.Sabonio Didžiosios taurės aštuntfinalio susitikimas, kuriame susigrūmė „Tornado“ ir Peterborough „Vyčio“ komandos.
Dvikovos favoritais buvo laikomi svečiai iš Peterborough miestelio, kurie susitikimo pradžioje puikiai patvirtino savo statusą – sužaidus vieną kėlinuką „Vyčio“ krepšininkai pirmavo 10 taškų (20:10), o įpusėjus trečiam turėjo 15 taškų (36:21) pranašumą.
Vis tik, kovingasis „Tornado“ kolektyvas nekėlė baltos vėliavos, dar trečiajame kėlinuke atkūrė dvikovoje intrigą (33:39), o fantastiškai sužaidęs lemiamą ketvirtį net sugebėjo išplėšti dramatišką pergalę rezultatu 55:52.
Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas atrodė labai patenkintas: „Sunki, bet labai saldi pergalė. Du kėlinukus atsilikinėję vyrai pagaliau pabudo trečiajame ir šaltakraujiškai atliko darbą iki finalinės rungtynių sirenos. Džiaugiuosi, kad vyrai nepasidavė, kuomet rezultatas buvo minus 17 ir grįžo į žaidimą tam, kad nugalėtų.“
Pasibaigus dvikovai „Vyčio“ ekipos vadovas Marius Malijonis išdėstė pagrindines pralaimėjimo priežastis: „Dėl įvairių priežasčių net keletas pirmos komandos žaidėjų negalėjo atvykti į rungtynes, tad vos sukrapštę startinį penketą atvykom į A.Sabonio Didžiosios taurės dvikovą.“
„Susitikimą pradėjome nusiteikę ir buvome pasiruošę kovoti dėl pergalės. Pradžia lyg ir buvo daug žadanti. Puikiai tvarkėmės gynyboje, nors puolimas šiek tiek šlubavo. Rinkomės atšokusius kamuolius ir neleidom varžovams kartoti metimų, tad po pirmos rungtynių pusės atrodė, kad viską kontroliuojame.“
„Tačiau trečiajame kėlinuke patyrėme įmestų taškų badą bei leidom perimti varžovams iniciatyvą. Tuo pasinaudojusi "Tornado" ekipa perėmė rungtynių kontrolę ir vėliau jau mūsų neprisileido.“
„Tiesa, dar paskutines atakos metu galėjome išlyginti rezultatą, bet mūsų mestas metimas nepasiekė tikslo. Tenka pripažinti, kad su penkiais žaidėjais, Londone, mes rungtynių nelaimėsim. Sėkmės varžovams kitame etape.“
„Tornadas“: Vitalis Juknevičius (10 atk.kam.) ir Mantas Pocys po 12, Rokas Lukošius (10 atk.kam.) 11.
Peterborough „Vytis“: Marius Mickevičius 24, Deividas Bakštys (17 atk.kam., 8 kld.) 12.
Ne ką prastesnė buvo Visbičiuje vykusi Didžiosios A.Sabonio taurės akistata, kurioje „Lituanicos-2“ klubas rezultatu 77:74 įrodė savo pranašumą prieš South Lincs „Dragons“ ekipą.
Svečiai iš Londono prastai pradėjo rungtynes, tad įpusėjus dvikovai „drakonai“ mėgavosi įspūdinga 14 taškų persvara (42:28).
Visgi Viliaus Jastremsko riksmų genami „Lituanicos“ dubleriai rado savyje jėgų, pavijo varžovus, o likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes galiausiai išsiveržė į priekį (76:71).
Šaltą dušą patyrę aikštės šeimininkai nebesugebėjo atsitiesti, tad nuaidėjus finalinei sirenai sunkią pergalę šventė V.Jastremsko auklėtiniai.
Nugalėtojų ekipos treneris Vilius Jastremskas išdėstė banguoto komandos žaidimo priežastis: „Nors ir žinojom, kad varžovų komanda yra tikrai pajėgi ir praeitais metais laimėjo Mažąją A.Sabonio taurę, tačiau kažkokiais būdais leidome sau rungtynes pradėti 100% nesusikoncentravusiems, ko pasekoje buvome baudžiami.“
„Antrojoje rungtynių dalyje žaidėme visiškai kitokį, drausmingesnį krepšinį, o galiausiai iškovojome vieną smagiausių šio sezono pergalių.“
„Ačiū BLKL Wisbech vadovams už puikius organizacinius sugebėjimus.“
„Lituanica-2“: Rokas Neverauskas (11 atk.kam.) 27, Kasparas Gailius 14, Arnas Petrauskas 9.
South Lincs „Dragons“: Aurimas Pakalniškis 19, Tadas Zobiela (6 rez.perd.) 16.
Sunkią pergalę A.Sabonio Didžiosios taurės aštuntfinalyje šventė stipriausia BLKL reguliariojo sezono komandai „LBC-Build London“ rezultatu 84:72 palaužusi Boston „Fighters“ atstovus.
Nors didžiąją dvikovos dalį priekyje buvo LBC krepšininkai, tačiau svečiai iš Bostono nuolat alsavo jiems į nugaras, o likus žaisti kiek mažau nei keturias minutes iki susitikimo pabaigos Londono ekipa turėjo kuklią dviejų taškų persvarą (74:72).
Visgi tuomet, kada to labiausiai reikėjo LBC atstovai susiėmė, dvikovą baigė spurtu 10:0 ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui galėjo kelti rankas į viršų.
„LBC-Build London“: Jordanas Mejeras (5 rez.perd.) 24, Andrius Sadaunykas 17, Egidijus Janulevičius (10 atk.kam.) 12.
Boston „Fighters“: Edvinas Vaina 27, Jonas Pranevičius (12 atk.kam., 5 kld.) 12.
Specialiai A.Sabonio Mažosios taurės turnyrui atgimusi „Volfo“ ekipa jau aštuntfinalyje turėjo pripažinti „Credo“ atstovų pranašumą ir greitai išdalino savo žaidėjams paleidžiamuosius raštus.
„Volfo“ krepšininkai geriau pradėjo rungtynes (8:2), tačiau žaidimo ritmą pagavę „Credo“ vyrai dar pirmajame kėlinuke ne tik pavijo varžovus, bet ir išsiveržė į priekį (20:14).
Įgavę pasitikėjimo savo jėgomis „kreditoriai“ jau nebesižvalgė atgal ir iki pat susitikimo pabaigos tik didino savo persvarą, kuri trečiojo kėlinuko viduryje pasiekė triuškinamą 18 taškų ribą (52:34).
Nors „Volfo“ vyrai nekėlė baltos vėliavos ir  pristabdė įsibėgėjusius varžovus, tačiau tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti sekmadienio vakarą.
„Credo“: Darius Sidaravičius (18 atk.kam.) 21, Dalius Gedvilas (13 atk.kam.) 14, Mantas Kesminas (10 atk.kam., 6 rez.perd.) 12.
„Volfas“: Modestas Krasauskas (6 per.kam.) 28, Marius Talijūnas 13.