Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaisti net 9 susitikimai, kuriuose būta visko – intrigų, rekordų ir kitų krepšinio mėgėjams įdomių akcentų. Tad apie viską iš eilės.

Sekmadienio popietę prasidėjo BLKL-A13 Steel taurės, dėl kurios kovoja pajėgiausios lygos ekipos, ketvirtfinalio akistatos. Didelių sensacijų buvo išvengta, nes abejose rungtynėse pergales šventė favoritėmis laikomos ekipos.
Pirmieji ketvirtfinalio kovas pradėjo čempionų titulą ginantys „Top Team“ (3) vyrai, kurie egzaminavo „Sparta BC“ (6) kolektyvą.
Lygi kova vyko tik pirmajame kėlinuke, tačiau antrajame čempionai per 10 minučių pelnė net 39 (!) taškus ir įpusėjus dvikovai susikrovė triuškinamą pranašumą (61:43).
Po didžiosios pertraukos „spartiečiai“ dar bandė pakilti į šturmą, tačiau viskas, ką jiems pavyko padaryti tai tik nežymiai sumažinti turėtą deficitą. Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą „Top Team“ pergalę rezultatu 93:78.
Tad norėdami patekti į pusfinalį atsakomojoje akistatoje „Spartos“ vyrai tu įveikti varžovus bent 16 taškų skirtumu.
Nugalėtojų komandos vadovas Ramūnas Rukšėnas davė trumpą komentarą: „Rungtynės praėjo lengvai, be įtampos, kaip ir tikėjomės. Varžovai susirinko tik šešiese, o tai mums leido žaist savo greitą žaidimą bei daryt daug keitimų. Nors ir mes neturėjom kelių žmonių, bet šįkart pilnai užteko ir turėtos sudėties.“
„Top Team“: Modestas Krasauskas 39, Marius Talijūnas (15 atk.kam.) ir Laimonas Ališauskas (6 rez.perd.) po 14.
„Sparta BC“: Oleksiy Ryabinin (7 kld.) 30, Dmitriy Chivchi-Bashi 13.
Dar įspūdingesnę pergalę šventė stipriausia reguliariojo sezono BLKL ekipa „LBC-Build London“ (1), kuri atkrintamųjų starte net 85:49 įveikė „Artistų“ (8) klubą.
Sužaidus dvi su puse minutės „Artistai“ dar buvo priekyje (5:3), tačiau vėliau LBC vyrai laimėjo įspūdingą atkarpą rezultatu 18:0 po kurio įgijo triuškinamą pranašumą (21:3).
Atitrūkę į priekį favoritai jau nebesižvalgė atgal ir sulig kiekviena minute didino savo persvarą, kuri prieš pat finalinę sireną pasiekė įspūdingą 38 taškų ribą (85:47).
„LBC-Build London“: Algirdas Matušaitis (5 kld.) 23, Jordanas Mejeras (5 kld.) 14, Artur Sarko-Purkevič 12.
„Artistai“: Evaldas Pacaitis 21, Marius Žurauskas 16.
Daugiausia intrigos savaitgalį buvo A.Sabonio Didžiosios taurės (ASTT) aštuntfinalio akistatoje, kurioje „Credo“ ekipa vos vieno taško persvara rezultatu 61:60 palaužė „Viesulo BC“ atstovus.
Rungtynių pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, tačiau trečiajame kėlinuke „Credo“ perėmė iniciatyvą ir šovė į priekį.
Iki susitikimo pabaigos likus kiek mažiau nei penkioms minutėms „kreditoriai“ susikrovė dviženklį pranašumą (55:44), tad atrodė, kad viskas šioje dvikove yra aišku. Vis tik, kovingoji „Viesulo“ komanda sugebėjo atsitiesti ir vos per keletą minučių išlygino rezultatą (58:58).
Likus žaisti pusantros minutės „Credo“ aukštaūgis  Dalius Gedvilas smeigė tritaškį bei vėl išvedė savo komandą į priekį (61:58). Nors „Viesulo“ atstovai turėjo ne vieną progą pasižymėti, tačiau tikslą pasiekė tik Deividas Grušeckas dvitaškis (60:61), kurio buvo maža tam, kad būtų galima išplėšti bent pratęsimą.
„Credo“: Algimantas Skauronis 16, D.Gedvilas ir Darius Sidaravičius (6 kld.) po 14.
„Viesulas“: Marius Račkauskas (5 kld.) 22, Edvinas Nurutdinovas (6 per.kam., 7 kld.) 14.
Ganėtinai įdomiai susiklostė A.Sabonio Mažosios taurės ketvirtfinalio dvikova, kurioje „Radviliškio“ ekipa tik po atkaklios kovos rezultatu 83:79 palaužė „Tornado“ atstovus.
Pirmoje rungtynių dalyje kiek geriau sekėsi „Tornado“ vyrams, tačiau po didžiosios pertraukos savo sąlygas jau diktavo radviliškiečiai, kurie lemiamo kėlinuko pradžioje įgijo saugų 9 taškų pranašumą (63:54).
Nors po kelių minučių „Tornado“ kolektyvas išlygino rezultatą (64:64), tačiau pergalę šventė ir bilietą į pusfinalį išplėšė susitikimo pabaigą kiek šaltakraujiškiau ir drausmingiau sužaidusi „Radviliškio“ ekipa.
Nepaisant pralaimėjimo „Tornado“ ekipos vadovas Dainius Balčiūnas turėjo kuo pasidžiaugti: „Paskutines trejas rungtynes žaidžiam su ugnele ir dideliu noru laimėti. Bet vakarykštėje dvikovoje pritrūko jėgų. Neturėjome keitimų i kai kurias pozicijas, dėl trumpo atsarginių suolo. Tad viską įvertinus aš nei kiek nenusivylęs rezultatu.“
„Žinant prieš kokią patyrusią komandą žaidėme džiaugiuosi savo komandos nariais, kad palaikė kovą ir atidavė visas jėgas iki paskutinės sirenos. Šiek tiek apmaudu, kad negalėsime pakartoti praėjusio sezono pasiekimo A.Sabonio taurėje (užimta antra vieta, - red.past.), bet dabar turime koncentruotis į likusias dvikovas ir toliau rodyti gerą žaidimą. Sveikinu "Radviliškio" kolektyvą ir linkiu jam kelti nugalėtojų taurę į viršų, nes jis to tikrai vertas.“
„Radviliškis“: Modestas Paulauskas (5 kld.) 23, Artūras Padriežas (18 atk.kam., 5 kld.) 18, Irmantas Bernotas 15.
„Tornadas“: Mantas Pocys (5 kld.) 16, Rokas Lukošius ir Kasparas Bakšys (5 kld.) po 11.
Lengviausiai ASTT aštuntfinalio barjerą peržengė „Lituanicos-2“ ekipa penktadienio vakarą rezultatu 75:51 palaužusi „Viesulo“ atstovus.
Pirmajame ketvirtyje kiek pasilaužę „Lituanicos“ dubleriai parodė savo jėgą antrajame ir dar pirmoje rungtynių dalyje įgijo dviženklę persvarą (34:22).
Pamatę, jog varžovai negali atgauti amo trečiajame kėlinuke Viliaus Jastremsko auklėtiniai pridėjo dar vieną spurtą, tad likus dešimčiai minučių jau buvo ramūs dėl rungtynių baigties (58:31).
Dvikovos pabaigoje „Viesulas“ kiek apkarpė varžovų pranašumą, tačiau tai jau nebeturėjo jokios įtakos rungtynių baigčiai.
Kaip ir dera rimtam treneriui po triuškinamos pergalės Vilius Jastremskas nepuolė į euforiją: „Šiandien prametėme labai daug užtikrintų metimų ir pataikymas iš toli buvo tikrai prastas, kaip ir baudų metimai. Tačiau esu patenkintas, kad kiekvienas išėjęs į aikštę atidavė visas jėgas ir neleidome sau atsipalaiduoti visas 40 minučių. Taigi manau, kad pagrindinė pergalės priežastis ir buvo kovingumas bei didelis susikoncentravimas. Ačiū varžovams už dvikovą, o mes nežadame sustoti.“
„Lituanica-2“: Kasparas Gailius 16, Paulius Barzdžius 12, Rokas Neverauskas 11.
„Viesulas“: Edvinas Nurutdinovas (8 kld.) 16, Dainius Miniotas (10 atk.kam.) 15.
Didžiausią savaitgalio staigmeną Visbičiaus grupėje sukūrė Peterborough „Odd Socks“ (5-8) krepšininkai rezultatu 87:76 palaužę Wisbech „Wizards“ (7-5) ekipą.
Nors dvikovos favoritais buvo laikomi „burtininkai“, tačiau svečiai iš Peterborough visą laiką kontroliavo rungtynių eigą ir tik keletą kartų, labai trumpam, buvo atidūrę besivejančiųjų vaidmenyje.
Lūžis rungtynėse įvyko iškart po didžiosios pertraukos, kuomet „Odd Socks“ atstovai spurtavo rezultatu 12:0, ir įgijo 14 taškų pranašumą (50:36). Į nokdauną pasiųsta Visbičiaus ekipa pakilo ant kojų, tačiau pavyti lyg „ant bangos“ žaidusių varžovų jai taip ir nepavyko.
Netikėtą nesėkmę patyrusios „Wizards“ komandos vadovas Mantas Damašauskas atrodė nusivylęs: „Neturėjome dviejų žaidėjų galinčių persivaryti kamuolį per aikštę, o turėdami ūgio persvarą sugebėjome pralaimėti kovą dėl atšokusių kamuolių... Juoda diena, kurią puikiai iliustruoja net 17 (!) pramestų  baudų metimų. Tiesiog, neįvertinom varžovų, pagalvojome, kad jie silpnesni už mus ir tai pakišo mums koją.“
Prieš šią dvikovą „burtininkų“ komanda buvo laikoma pagrindine kandidate užimti antrąją vietą BLKL-Thames Windows grupėje, tačiau patyrusi netikėtą nesėkmę ji veikiausiai liks ketvirta ir jau pusfinalyje grumsis su (ne)nugalimais „Kubus United“ krepšininkais.
Peterborough „Odd Socks“: Arūnas Petrauskas 24, Dagnis Dambis 19, Modestas Klegeris 17.
Wisbech „Wizards“: Modestas Dvarvytis 23, Aivaras Abukauskas (13 atk.kam.) 15.
O štai šeštadienį Visbičiuje vykusioje dvikovoje lijo rekordais - kiek anksčiau reguliariojo sezono nugalėtojos vardą užsitikrinusi „Kubus United“ (12-0) ekipa net 67 taškų persvara rezultatu 146:79 sumindė Spalding „Devils“ (0-12) atstovus.
Čempionato favoritai puikiai žinojo, kad žaidžia prieš silpniausią grupės ekipą, tačiau vis tiek rungtynėms registravo 205 cm ūgio „centrą“ Arną Snapaitį. Naujokas atliko galingą dvigubą dublį, o „jungtinė“ komanda šventė dar vieną lengvą pergalę.
Turbūt nieko nenustebinsim pasakydami, kad šioje dvikovoje krito 3 BLKL-Thames Windows grupės rekordai: jau minėtas A.Snapaitis blokavo 6 varžovų metimus, o „Kubus United“ ekipa pelnė daugiausia taškų (146) ir surinko daugiausia naudingumo balų (187).
„Kubus United“: Arnas Maziliauskas (13 atk.kam., 7 rez.perd., 41 naud.balas) 37, Giedrius Pakalniškis (7 rez.perd.) 35, A.Snapaitis (20 atk.kam., 6 blk., 5 kld., 41 naud.balas) 25.
Spalding „Devils“: Vaidas Kučinskas 32, Karolis Dimša 18.
Svarbią pergalę kovoje dėl antrosios vietos Visbičiaus grupėje šventė Bostono „Fighters“ (8-4) atstovai palaužę Peterborough „Vyčio“ (6-6) ekipą.
Po apylygio pirmojo kėlinuko antrajame Bostono atstovai šovė į priekį ir jo pabaigoje susikrovė dviženklę persvarą (47:35).
Nors „Vyčio“ krepšininkai nenuleido rankų ir lemiamo ketvirčio viduryje buvo paviję varžovus (70:70), tačiau daugiau jėgų išsaugoję „kovotojai“ dvikovos pabaigoje dar kartą atitrūko nuo varžovų ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė dramatišką pergalę rezultatu 85:81.
Pasibaigus dvikovai „Vyčio“ komandos vadovas Marius Malijonis noriai papasakojo apie rungtynes ir atskleidė pagrindinę skaudaus pralaimėjimo priežastį: „Dvikovą pradėjome sau nebūdingu stiliumi - buvo puikus puolimas, bet prasta gynyba. Gerai pažįstame varžovus, nes pirmo rato akistatą pralaimėjome net 21 tašku, tad labai norėjome pažiūrėti ar galime mesti Bostono ekipai rimtesnį iššūkį.“
„Ilgą laiką viskas klostėsi neblogai, tačiau rungtynėms įpusėjus kritome į nedidelę duobę ir leidome varžovui atitrūkti. Vis tik, ne čia buvo didžiausia bėda. Didelė problema iškilo tada, kai pratrūkus emocijoms apsipykom tarpusavyje. Varžovai tuo sėkmingai pasinaudojo ir atitrūko dviženkle persvara. Susitvarkę savo bėdas pasivijome juos, tačiau pergalės iškovoti nepavyko.“
Boston „Fighters“: Edvinas Vaina 27, Edvinas Laukevičius 22, Jonas Pranevičius (10 atk.kam., 6 kld.) 14.
Peterborough „Vytis“: Marius Mickevičius 22, Deividas Jakštaitis 18.
Trečiąją pergalę iš eilės ir ketvirtąją per pastarąsias penkerias rungtynes šventė South Lincs „Dragons“ (8-4) ekipa sekmadienio popietę rezultatu 110:79 sutriuškinusi Peterborough „BC Tauras“ (2-9) atstovus.
Įpusėjus dvikovai rezultatas dar buvo lygus (45:45), tačiau pavyzdingai antrąją susitikimo dalį pradėję „drakonai“ greitai susikrovė triuškinamą persvarą (82:61) ir galėjo nusimesti psichologinę naštą nuo pečių.
Įsibėgėję South Lincs regiono atstovai nemažino apsukų, pelnė triženklį taškų skaičių, o nuaidėjus finalinei sirenai mėgavosi triuškinama pergale.
South Lincs „Dragons“: Tadas Zobiela (10 atk.kam., 5 rez.perd., 34 naud.balai) 32, Kęstutis Puleikis 18, Tomas Vyšniauskas 14.
Peterborough „BC Tauras“: Pranas Bubelė (11 atk.kam.) 31, Airidas Surkus (7 kld.) 16.