Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Artėjant pavasariui Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) atmosfera taip pat ima kaisti. Praėjusį savaitgalį buvo sužaistos dar aštuonerios įvairių taurių atkrintamųjų rungtynėse, kuriose tradiciškai netrūko netikėtumų ir intrigų.
Penktadienio vakarą ketvirtfinalio seriją BLKL-A13 Steel taurėje, dėl kurios grumiasi stipriausios lygos ekipos,  pradėjo „Anykščių BC“ (2) ir „Kyborgų“ (7) kolektyvai. Nors turnyro rikiuotėje šias dvi komandas skyrė ištisa praraja, tačiau to aikštėje visai nesijautė. Tarsi iš naujo atgimę „Kyborgai“ nepaisė jokių autoritetų bei metė vieniems iš čempionato favoritų rimtą iššūkį.
Vos 7 reitingą turinti ekipa kontroliavo rungtynių eigą, o antrojo ketvirčio viduryje net buvo įgijusi apčiuopiamą aštuonių taškų pranašumą (37:29).
Nors anykštėnai sugebėjo pakilti ant kojų ir prieš pat didžiąją pertrauką pavijo varžovus, tačiau perimti iniciatyvos favoritams niekaip nesisekė.
Likus žaisti dvi su puse minutės „Kyborgai“ dar pirmavo rezultatu 61:57, tačiau į lemiamą šturmą pakilę „Anykščių“ krepšininkai pelėn šešis taškus be atsako ir galiausiai sugebėjo išplėšti pergalę rezultatu 63:61.
Viena vertus, anykštėnams pavyko pasiekti teigiamą rezultatą, vis tik favoritai leido varžovams pajusti kraujo skonį, tad atsakomojoje šių komandų akistatoje gali būti tikrai karšta.
Pasibaigus dvikovai „Kyborgų“ komandos atstovas spaudai Rokas Janutėnas davė trumpą komentarą: „Rungtynės buvo neblogos - įtemptos, kaip pridera ketvirtfinaliui. Gaila, kad pirmaudami didžiąją dalį rungtynių nesugebėjome laimėti. Neblogai apsigynėme prieš vieną iš varžovų lyderių, tačiau iššovė kitas. Puolime strigome, tačiau niekas neprarasta, tiesiog atsakomosios varžybos prasidės rezultatu 0:2.“
„Anykščiai“: Tadas Bagdonas (16 atk.kam.) 30, Aušridas Petraitis 16, Augustas Šlimas (4/4 dvit.) 9.
„Kyborgai“: Danielius Uznys 24, Artur Rtiščev (10 atk.kam.) 16.
Bene didžiausią savaitgalio staigmeną sukūrė „Medelyno“ (5) ekipa, kuri pirmosiose BLKL-A13 Steel taurės ketvirtfinalio rungtynėse gana užtikrintai rezultatu 75:62 palaužė „Seciro BC“ (4) vyrus.
Reguliariajame sezone „Seciro“ ekipa varžovus buvo įveikusi du kartus – 89:82 pirmajame etape ir 75:71 antrajame. Visgi atėjus svarbiausių kovų metui viskas pakrypo kiek kita linkme.
Dvikovos favoritais laikyti „Seciro“ atstovai žymiai geriau pradėjo rungtynes (11:3) bei kurį laiką  diktavo varžovams savo sąlygas, tačiau dar pirmajame kėlinuke „Medelyno“ ekipa perėmė iniciatyvą ir jį baigė turėdama trijų taškų pranašumą (18:15).
Atsidūrę priekyje „Medelyno“ krepšininkai ėmė žaisti gerokai užtikrinčiau bei parodė tikrąjį kitą savo veidą. Nors „Seciro“ vyrai nuolat alsavo varžovams į nugaras ir keletą kartų buvo pavojingai priartėję, tačiau to sekmadienio vakarą buvo maža.
Lyg iš natų rungtynių pabaigą sužaidę „Medelyno“ atstovai ne tik išsaugojo pergalingą pranašumą bet ir sugebėjo prieš atsakomąją dvikovą įgyti gana saugią 13 taškų persvarą.
Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Andrej Golovin neatrodė labai nustebęs: „Laimėjo tie, kurie ir turėjo laimėti, o prieš tai buvusios nesėkmės buvo tik atsitiktinumai. Palinkėčiau „Seciro“ vyrams labiau susikaupti kitose rungtynėse“.
„Medelynas“: Mantas Gužys 25, Benas Švalkūnas 13, Algirdas Jaras 11.
„Seciro“: Donatas Paulauskas ir Aurimas Čyžas po 12.
Įdomu tai, jo „Seciro“ klubas yra viena sėkmingiausių pastarojo metų BLKL komandų – 2015 metais iškovojusi bronzos medalius, o 2016 metais pasidabinusi sidabro medaliais.
Tuo tarpu „Medelyno“ klubo aukso amžius buvo 2012 ir 2013 metais, kuomet Mažojoje taurėje buvo iškovoti aukso ir sidabro medaliai.
Tad, jau kovo 05 d. bus aišku, ar sensaciją sekmadienį sukūrusi ekipa sugebės padaryti darbą iki galo ir pirmą kartą istorijoje pasivaržyti su elitinėmis Anglijos lietuvių komandomis dėl  BLKL Didžiosios taurės.
Apčiuopiamą 12 taškų persvarą prieš atsakomąją BLKL-London Timber grupės ketvirtfinalio akistatą įgijo „Viesulo BC“ (2) ekipa sekmadienio vakarą po permainingos kovos rezultatu 81:69 palaužusi „Žalia balta“ (7) atstovus.
Susitikimą kiek geriau pradėjo „žaliai balti“, kurie pirmojo kėlinuko pabaigoje buvo įgiję 7 tašku persvarą (15:8). Vis tik šaltą dušą patyrusi „Viesulo“ ekipa netrukus atsigavo ir atkūrė rungtynėse intrigą.
Dvikovos svarstyklėms išsilyginus abi komandos kurį laiką žengė patys į petį, tačiau kuomet jau atrodė, kad bręsta sensacija viskas staiga apsivertė aukštyn kojom.
Trečiojo ketvirčio pradžioje salėje esanti tablo rodė lygybę (42:42), tačiau tuomet „Viesulo“ vyrai laimėjo šovė į priekį rezultatu 17:7 ir likus žaisti dešimt minučių įgijo dviženklį pranašumą (59:49).
Lemiamame ketvirtyje „Žalia Balta“ atstovai dar bandė atsigriebti, tačiau rungtynių favoritai ne tik atsilaikė, bet ir nežymiai padidinę savo pranašumą šventė užtikrintą pergalę.
„Viesulas“: Edvinas Nurutdinovas (11 atk.kam., 8 rez.perd., 11 išpr.praž., 30 naud.balų) 23, Marius Račkauskas (12 atk.kam.) 18, Aurimas Burokas 11.
„Žalia Balta“: Edgaras Bybartas 18, Lukas Beleška 15.
Dar didesnį pranašumą prieš atsakomąją ketvirtfinalio dvikovą įgavo BLKL-London Timber grupės reguliariojo sezono nugalėtoja „Lituanica-2“ (1) ekipa be didesnio vargo rezultatu 70:46 palaužusi „LT BC-2“ (8) atstovus bei atsirevanšavusi už netikėtą nesėkmę praėjusioje tarpusavio akistatoje.
Kone visus stipriausius krepšininkus surinkę „Lituanicos“ dubleriai tik pirmosiomis susitikimo minutėmis buvo besivejančiųjų vaidmenyje, tačiau paskui pakreipė įvykių tėkmę sau naudinga linkme ir tapo padėties šeimininkais.
Nors antrojo kėlinuko viduryje „LT BC“ antroji komanda buvo priartėjusi iki 4 taškų (16:20), tačiau vos pavojų pajutę jų varžovai beregint šovė į priekį ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (35:21).
Po didžiosios pertraukos didesnių pokyčių neįvyko – Viliaus Jastremsko treniruojami rungtynių favoritai žaidė užtikrintai ir pamažu kaupė savo pranašumą, kuris vienu metu buvo pasiekęs 27 taškų ribą.
Nors „LT BC“ atstovai nepalūžo ir kiek pristabdė varžovus, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai „Lituanica-2“ ekipa vis vien šventė daugiau nei užtikrintą pergalę.
Griežtasis „Lituanicos-2“ treneris Vilius Jastremskas džiaugėsi pasiektu rezultatu: „Šiandien ir vėl nepataikėme tikrai daug laisvų metimų, tačiau džiaugiuosi, kad visa komanda kovojo ir puikiai atidirbome gynyboje. Sveikinimai varžovams, kurie neleido mums atsipalaiduoti ir skirtumas tikrai neatspindėjo kovos.“
„Lituanica-2“: Deividas Lygutas 21, Rokas Neverauskas 15, Kasparas Gailius 14.
„LT BC-2“: Karolis Šimokaitis 11, Rasius Briedis 10.
Dvejos rungtynės buvo sužaistos ir A.Sabonio taurės turnyre. Atkakliausiai iš jų susiklostė Visbičiuje vykusi dvikova, kurioje susigrūmė vietos „Wizards“ ir Londono „Credo“ ekipos.
BLKL-London Timber grupės vidutiniokai jau susitikimo pradžioje parodė, jog atvyko kovoti tik dėl pergalės ir sužaidus kiek daugiau nei septynias minutes susikrovė apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (20:12).
Tiesa, aikštės šeimininkai nekėlė baltos vėliavos, dar pirmajame ketvirtyje pavijo varžovus, o antrojo pradžioje net išsiveržė į priekį (23:22).
Visgi kovingieji „Credo“ krepšininkai nepalūžo bei greit atsigavę po gauto antausio tęsė kovą dėl kelialapio į pusfinalį.
Lūžis rungtynėse įvyko lemiamo kėlinuko pradžioje, kuomet svečių ekipa netikėtai spurtavo ir iš kuklios dviejų taškų persvaros (59:57) staiga įgijo dviženklį pranašumą (72:62).
Nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę „burtininkai“ grįžo į rungtynes, tačiau viskas ką jiems pavyko padaryti tai tik pakovoti dėl garbės ir nežymiai sumažinti turėtą deficitą. Galutinis rezultatas – 83:78 svečių komandos naudai.
„Credo“: Dalius Gedvilas (14 atk.kam., 11 išpr.praž., 38 naud.balai) 33, Mantas Kesminas (20 atk.kam., 6 rez.perd., 39 naud.balai) 27, Linas Bendikas 9.
Wisbech „Wizards“: Donatas Daubaras 24, Aivaras Abukauskas (14 atk.kam.) 13.
O štai didžiosios taurės ketvirtfinalyje intriga laikėsi vos dešimt minučių. Gerokai stipresniam varžovui iššūkį bandę mesti „Tornado“ vyrai atsilaikė visą pirmą kėlinuką, o jo pabaigoje net buvo priekyje (18:16).
Vis tik, su ugnimi žaisti nenorėję „LBC-Build London“ atstovai greitai viską sudėliojo į savo vietas ir įpusėjus dvikovai jau mėgavosi dviženkle persvara (45:33).
Po didžiosios pertraukos stebuklo neįvyko – lyg ant bangos žaidę LBC atstovai pamažu tolo nuo varžovų, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 91:61.
„LBC-Build London“: Jordanas Mejeras (5 rez.perd., 31 naud.balas) 23, Vaidas Trepočka (12 atk.kam.) 19, Raimondas Jonkus ir Andrius Sadaunykas po 11.
„Tornadas“: Titas Žydelis (5 rez.perd.) 19, Ernestas Marcauskas 16.
Lengvą pergalę sekmadienio vakarą iškovojo Bostono „Fighters“ (9-4) ekipa rezultatu 115:68 palaužusi BLKL-Thames Windows grupės autsaiderę Spaldingo „Devils“ (0-13) komandą.
Susitikimo pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, o sužaidus dešimt minučių „kovotojai“ turėjo vos vieno taško persvarą (17:16). Vis tik vėliau Bostono krepšininkai išsijudino, įjungė aukštesnę pavarą ir ėmė sulig kiekviena minute didinti savo persvarą, kuri vienu metu buvo pasiekusi įspūdingą 51 taško ribą.
Iškovoję antrą pergalę iš eilės „Fighters“ atstovai beveik užsitikrino antrąją poziciją Visbičiaus grupėje, o norėdami tą padaryti jie turi įvykdyti paprastą užduotį – paskutinėje reguliariojo sezono akistatoje įveikti Peterborough „BC Tauro“ ekipą.
Boston „Fighters“: Tomas Rudys (13/15 dvit., 40 naud.balų) 39, Mantvydas Susmara (37 naud.balai) 33, Jonas Pranevičius (7 rez.perd.) 16.
Spalding „Devils“: Vaidas Kučinskas 24, Egidijus Dulskis 13.
Fantastišką formą artėjant pavasariui įgijusi South Lincs „Dragons“ (9-4) ekipa sekmadienio popietę „suvalgė“ Peterborough „Vyčio“ (6-7) komandą rezultatu 87:56 ir šventė jau ketvirtąją pergalę iš eilės.
Peterborough atstovai pelnė pirmus keturis rungtynių taškus (4:0), tačiau netrukus „drakonai“ atsakė dar galingesne atkarpa rezultatu 10:0 po kurios tvirtai perėmė rungtynių vairą į savo rankas.
Įgavę pasitikėjimo savo jėgomis „Dragons“ įsisiautė ir dar pirmajame kėlinuke susikrovė dviženklį pranašumą (25:10).
Anksti į nokdauną pasiųsta „Vyčio“ komanda taip ir nesugebėjo atsigauti, tad per likusį dvikovos laiką galėjo tik stebėti sulig kiekviena minute vis labiau tolstantį varžovų traukinį.
Pirmajame varžybų etape „drakonams“ liko vienerios rungtynės, kurias laimėjus bus galima pagerinti savo poziciją. Vis tik, žinant jog teks grumtis su „Kubus United“ vyrais pernelyg daug vilčių į šią dvikovą nevertėtų dėti.
Juolab, kad bet kuriuo atveju ketvirtfinalyje lauktų įveikiamas varžovus, o pusfinalyje vis tiek greičiausiai tektų žaisti su Boston „Fighters“ krepšininkais.
South Lincs „Dragons“: Tadas Zobiela (32 naud.balai) 25, Tomas Vyšniauskas 15, Kęstutis Puleikis (7 rez.perd.) 12.
Peterborough „Vytis“: Andrius Laucius ir Vaidas Abelkis po 12.