Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Savaitgalį Londone ir Visbičiuje įvyko aštuonios Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) organizuojamų turnyrų rungtynės, po kurių paaiškėjo dviejų A.Sabonio taurių pusfinalio dalyvės ir pirmoji kelialapio į BLKL-A13 Steel turnyro pusfinalį savininkė. Pasakiško grožio rungtynės vyko penktadienio vakarą, kuomet atsakomąsias BLKL-A13 Steel ketvirtfinalio rungtynes žaidė „Anykščių“ (2) ir „Kyborgų“ (7) komandos.
Pirmąją tarpusavio dvikovą vos 2 taškų persvara (63:61) buvo laimėję anykštėnai, tad galima sakyti, jog penktadienį vyko antra geriausio 2016-2017 m. sezono BLKL trilerio dalis.
O dabar, atsisėskite, nes taip bus lengviau. Trečiojo ketvirčio pabaigoje vos 7 vietą reguliariajame sezone užėmę „Kyborgai“ turėjo net 17 (!!!) taškų persvara, tad atrodė, jog bręsta didžiulė sensacija.
Tačiau, kuomet daugelis stebėjusių rungtynes jau buvo nurašę anykštėnus, šie pademonstravo tikrą nugalėtojų mentalitetą ir vos per dešimt minučių sugebėjo išgelbėti sezoną.
Mažą stebuklą sukūrusi „Anykščių“ ekipa sugebėjo pavyti varžovus, o likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes galiausiai išsiveržė į priekį (57:56).
Nors „Kyborgai“ dar turėjo nemažai laiko, tam kad galėtų pakreipti įvykių tėkmę sau naudinga linkme, tačiau įsibėgėję anykštėnai jau nebežaidė su ugnimi ir išsaugoję trapią persvarą šventė neįtikėtiną pergalę rezultatu 64:61.
Nugalėtojų ekipos vadovas Dalius Sližys virpančiom iš laimės rankom davė trumpą komentarą: „Rizika pasiteisino, nors nebuvome pilnos sudėties, bet turėjom trimis žaidėjais daugiau nei praeitą  penktadienį ir taip galvosi, kad laimėjom 3 taškais.“
„Iš tikrųjų  tai labai buksavome  tris kėlinukus, o varžovams atvirkščiai - sekėsi mesti tritaškius, kurie mus žudė. Lemiamą ketvirtį pradėjom kai švieslentė rodė  -15 varžovų ekipos naudai, tad buvo nuspręsta spausti „Kyborgų“ ekipą nuo pat kėlinuko  pradžios. Ši strategija pasiteisino - varžovai pradėjo klysti ir žaisti po vieną.“
„Tai mums buvo į nauda ir davė saldžių vaisių. Ačiū varžovams, kurie padovanojo mums kelialapį į pusfinalį, o „Anykščių“ žaidėjams už parodytą pyktį ir puikų žaidimą dvikovos pabaigoje. Keliam nykščius už Anykščius!“
Tuo tarpu „Kyborgų“ atstovas spaudai Rokas Janutėnas neslėpė apmaudo: „Labai sunku kažką komentuoti po tokių varžybų - negali ant nieko pykti, ima tik liūdesys ir apmaudas. Per dvi varžybas pirmavome 65 minutes iš 80 - vakar turėjome +15 po trijų kėlinių ir aikštelėje atrodė, kad visiškai dominuojame, bet sustojome.“
„Matyt tos trisdešimt minučių pareikalavo per daug jėgų, o nuo suolelio paspirties neturėjome, tad varžovams panaudojus spaudimą kiek sutrikome, sustojome ir leidome jiems sugrįžti į rungtynes. Abejų rungtynių metu atrodė, kad visiškai kontroliavome žaidimą, buvome idealiai išanalizavę varžovus - tiek gynyboje susitvarkėme, tiek atakavome jų silpnas vietas, bet kažko pritrūko.“
„ Visgi labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo komanda - po tikrai prasto reguliaraus sezono sugebėjome puikiai pasiruošti atkrintamosioms varžyboms su varžovu, kuris vadinamas vienu iš lygos favoritu. Manau, kad jei būtume turėję bent vienu žaidėju daugiau bei į tokį ritmą įėję kiek anksčiau - tikrai tęstume kovą dėl medalių.“
„Anykščiai“: Aušridas Petraitis (15 atk.kam.) 23, Tadas Bagdonas (11 atk.kam.) 20, Edgaras Višinskas (6/7 dvit.) 12.
„Kyborgai“: Vilius Jegelevičius 20, Andrius Kazlauskas 15.
Tarsi to būtų maža, dar vienas smūgis „Kyborgų“ ekipos laukė sekmadienį, kuomet A.Sabonio Didžiosios taurės ketvirtfinalio dvikovoje jie patyrė dar vieną apmaudžią nesėkmę dvikovoje su „Medelyno“ atstovais.
Vos penkiese į rungtynes susirinkę „Kyborgai“ bandė paskirstyti jėgas taip, kad jų užtektų visoms 40 dvikovos minučių. Ir, galima sakyti, jog planas pavyko, nes likus žaisti 49 sek. jie dar buvo priekyje 54:52.
Tačiau per likusį susitikimo laiką taškus rinko tik „Medelyno“ ekipa, kuri po Andrej Golovin metimo išsiveržė į priekį (55:54), o vėliau sėkmingai realizavusi baudų metimus išplėšė dramatišką pergalę rezultatu 58:54.
„Medelynas“: Donatas Juodeikis 14, Ray Akpofure 13, A.Golovin 12.
„Kyborgai“: Vilius Jegelevičius 23, Artur Rtiščev (10 atk.kam.) 16.
Intrigos savaitgalį netrūko abiejuose BLKL-London Timber ketvirtfinaliuose. Pirmiausia „Sparta-2“ (3) vos vieno taško persvara rezultatu 56:55 palaužė „Greenwitch Royals“ (6) atstovus, o vėliau „Tornadas“ (4) tik po atkaklios kovos rezultatu 73:68 įrodė savo pranašumą prieš „Credo“ (5) vyrus.
Pirmojoje akistatose favorite buvo laikoma žymiai geresnį reitingą turėjusi „spartiečių“ ekipa. Tačiau viskas vyko pagal kiek kitokį scenarijų. Kovingieji „Greenwitch Royals“ vyrai kaip reikiant kibo varžovams į atlapus ir prieš pat didžiąją pertrauką net buvo susikrovę dviženklį pranašumą (30:20).
Prie sienos priremti „Sparta-2“ krepšininkai sugebėjo atsitiesti ir dar trečiajame kėlinuke sugebėjo išsiveržti į priekį (42:40).
Tačiau GWR krepšininkai nenurimo ir neleido „spartiečiams“ sunkti savo kraujo. Rungtynių svarstyklėms išsilyginus aikštėje prasidėjo tikras nervų karas, kuris tęsėsi iki pat finalinės sirenos. O ši paskelbė kuklią „Spartos“ dublerių pergalę, kuri svarbiausius serijos įvykius perkelia į kitą savaitgalį vyksiančią atsakomąją šių komandų akistatą.
„Sparta-2“: Dmitriy Chivchi-Bashi (13 atk.kam.) 19, Oleksiy Ryabinin 17, Paulius Briuchinas 8.
„Greenwitch Royals“: Alvydas Banelis (19 atk.kam.) 21, Darius Makselė 12.
Ne ką mažiau dramos buvo iškart po šios dvikovos vykusiame „Tornado“ (4) vyrų ir „Credo“ (5) atstovų susitikime.
Žemesnį reitingą po reguliariojo sezono kovų turintys „Credo“ atstovai nieko nelaukė, nuo pirmųjų rungtynių minučių šovė į priekį ir antrojo ketvirčio viduryje pasiuntė varžovus į netikėtą nokdauną (33:18).
Tačiau tai nepalaužė ambicingojo „Tornado“ kolektyvo, kuris sėkmingai pakilo ant kojų, pavijo varžovus, o po spurto 15:0 lemiamame kėlinuke susikrovė įspūdingą 16 taškų pranašumą (67:51).
Nepavydėtinoje padėtyje atsidūrusi „Credo“ komanda sugebėjo sugrąžinti serijai intrigą, kuomet pagrindinio laiko pabaigoje ženkliai apkarpė turėtą deficitą, tačiau šiose rungtynėse pergalę rezultatu 73:68 šventė kovotojų charakterį pademonstravę „Tornado“ vyrai.
Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas atrodė laimingas ir dėkojo savo ekipai už kovingumą: „Sunkios rungtynės buvo, vienu metu buvome jas pametę antrajame kėlinuke, kuomet „Credo“ ekipa pirmavo 12 taškų skirtumu. Vis tik per ilgąją pertrauką priimti sprendimai pasiteisino ir grįžome į jas.“
„Esu patenkintas žaidėjų gynyba, kita vertus dar tikrai yra taisytinų dalykų ir vietos pasitempti. Ačiū savo žaidėjams už kovą iki galo, taip pat ačiū visiems žmonėms, kurie atėjo palaikyti mūsų komandos!“
„Tornadas“: Domantas Pupinis 19, Mantas Pocys 15, Vitalis Juknevičius (11 atk.kam.) 14.
„Credo“: Darius Sidaravičius (16 atk.kam.) 20, Mantas Kesminas 17.
Gana lengvai į A.Sabonio Mažosios taurės pusfinalį žengė Londono „Bombos“ ekipa sekmadienio popietę rezultatu 52:43 palaužusi Peterborough „Vyčio“ antrąją komandą.
Susitikimo pradžioje aukštą tempą palaikę „Bombos“ krepšininkai dvikovos pusiaukelę pasiekė turėdami dviženklį pranašumą (28:17). Ir, kaip paaiškėjo vėliau, to pilnai užteko tam, kad būtų iškovotas kelialapis į pusfinalį.
Nors po didžiosios pertraukos svečiai iš Peterborough miestelio parodė dantis ir bandė įkąsti aikštės šeimininkams, tačiau ištiksėjus pagrindiniam laikui pergalę rezultatu 52:43 šventė visus varžovų iššūkius sėkmingai atlaikiusi Londone gyvenančių lietuvių ekipa.
„Bomba“: V. Grigaitis (5 per.kam.) 25, A. Kubelis (13 atk.kam.) 15, E. Markevičius (10 atk.kam.) 6.
„Vytis-2“: Modestas Milius 12, Marius Malijonis ir Rimas Micka po 8.
Visbičiaus grupės savaitgalio kovos prasidėjo šeštadienį, kuomet vietos „Wizards“ (8-5) ekipa pabaigė Spalding „Devils“ (0-14) atstovų kančias reguliariajame sezone įveikdami varžovus net 38 taškų persvara – 101:63.
Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko apylygė kova, o sužaidus dešimt minučių „burtininkai“ turėjo vos 4 taškų persvarą (20:16). Vis tik vėliau „Wizards“ krepšininkai įsibėgėjo, nutolo nuo varžovų, o galiausiai šventė triuškinamą pergalę.
Įdomu tai, kad Spaldingo ekipa šiame sezone neiškovojo nė vienos pergalės, o visas žaistas dvikovas pralaimėjo vidutine 31,5 taško persvara.
Tuo tarpu prieš keletą savaičių apmaudžiai Peterborough „Odd Socks“ krepšininkams pralaimėjusi ir praktiškai savo rankose turėtą antrąją vietą varžovams padovanojusi „Wizards“ komanda gali pasidžiaugti nebent tuo, kad sekmadienio vakarą pasiekė net tris sezono rekordus - sužaidė rezultatyviausias (101) bei naudingiausias (126) sezono rungtynes  ir šventė pergalę didžiausiu taškų skirtumu (38).
„Wizards“: Žydrūnas Razminas (19 atk.kam.) 18, Aivaras Abukauskas (10 atk.kam.) 17, Renaldas Stankevičius (7 rez.perd.) ir Donatas Daubaras po 14.
„Devils“: Tomas Černiauskas 17, Kęstutis Liegus 16.
Eilinę triuškinamą pergalę sekmadienio rytą šventė BLKL-Thames Windows grupės favoritė „Kubus United“ (13-0) ekipa rezultatu 106:84 palaužusi South Lincs „Dragons“ (9-5) krepšininkus.
Antrojo kėlinuko pabaigoje komandas skyrė vos keturi taškai (45:41), tad atrodė, jog dėl antrosios vietos reguliariajame sezone kovojantys „drakonai“ gali sukurti sensaciją.
Visgi, ilgosios pertraukos metu atgavusi jėgas „Kubus United“ komanda įjungė aukštesnę pavarą ir pademonstravusi sau būdingą puolimą beregint nutolo nuo varžovų.
Nors „Dragons“ krepšininkai taip pat gana sėkmingai rinko taškus, tačiau bent jau šioje sezono stadijoje to buvo maža tam, kad būtų galima įveikti čempionės titulą ginančią varžovų komandą.
„Kubus United“: Arnas Maziliauskas 30, Deividas Butkevičius (20 atk.kam.) 29, Giedrius Pakalniškis (7 rez.perd.) 24.
„Dragons“: Aleksandr Laryn (13 atk.kam.) 17, Haroldas Kapčinskas 15.
Norėdami užsitikrinti antrąją vietą reguliariajame sezone Boston „Fighters“ (10-4) krepšininkai turėjo padaryti paprastą užduotį paskutinėse pirmojo etapo rungtynėse įveikti Peterborough „BC Tauro“ (2-10) ekipą.
Puikiai išmokę turnyro lentelės kaimynų pamokas „kovotojai“ nenuvertino rikiuotėje gerokai žemiau esančių varžovų ir dar pirmajame kėlinuke įgijo labai solidžią persvarą (25:5).
Nors vėliau „Tauro“ krepšininkai kiek pagyvino puolimą, tačiau tai intrigos atkurti nepadėjo. Didžiulį pagreitį įgavę Bostono atstovai nemažino apsukų, dar labiau padidino turėtą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 94:49.
„Fighters“: Edvinas Vaina (10 atk.kam.) 32, Jonas Pranevičius 21, Paulius Lukošius 11.
„BC Tauras“: Pranas Bubelė (17 atk.kam.) 18, Mečislovas Žukauskas 9.
Įdomu tai, kad šios ekipos viena su kita varžysis ketvirtfinalyje, tad ši dvikova buvo tarsi repeticija prieš netrukus prasidėsiančias svarbiausias sezono kovas.