Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Savaitgalį dviejuose Didžiosios Britanijos miestuose Londone ir Visbičiuje įvyko septynios Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) akistatos, kuriose užfiksuota gana nemažai netikėtų ir įdomių rezultatų... Pirmoji sensacija užfiksuota penktadienio vakarą vykusiame BLKL-A13 Steel taurės, dėl kurios kaunasi pačios stipriausios lygos komandos, ketvirtfinalyje, kuriame „Artistai“ (8) rezultatu 59:58 palaužė „LBC-Build London“ (1) atstovus.
Tiesa, į pusfinalį žengė LBC ekipa, kuri po pirmosios ketvirtfinalio akistatos turėjo triuškinamą 36 taškų pranašumą.
Atsakomosiose rungtynėse jautėsi, kad favoritai žaidžia savo malonumui, tad pirmojo kėlinuko viduryje „Artistai“ susikrovė apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (14:5).
Visgi, nugalėtojų mentaliteto vedini LBC krepšininkai negalėjo leisti talžomi, tad greit pagyvinę žaidimą pavijo varžovus ir perėmę iniciatyvą į savo rankas ilgą laiką buvo pirmaujančiųjų vaidmenyje.
Likus žaisti kiek mažiau nei penkias minutes „LBC-Build London“ ekipa turėjo saugią 9 taškų persvarą (58:49), tačiau per likusią dvikovos dalį nepelnė nė taško ir leidusi „Artistams“ laimėti atkarpą rezultatu 10:0 patyrė kiek netikėtą nesėkmę.
„Artistai“: Vincas Vainauskas 18, Edvinas Valatka ir Evaldas Pacaitis po 10.
„LBC-Build London“: Audrius Damušis 22, Artur Sarko-Purkevič 13.
Po apmaudžios nesėkmės LBC atstovai reabilitavosi sekmadienį, kuomet A.Sabonio Didžiosios taurės pusfinalio akistatoje rezultatu 73:57 palaužė „Medelyno“ atstovus ir tapo pirmąją šio turnyro finalo dalyve.
Puikiai suprasdami dvikovos svarbą LBC atstovai dar susitikimo pradžioje perėmė iniciatyvą ir antrojo kėlinuko pradžioje įgijo triuškinamą 14 taškų pranašumą (27:13).
Tiesa, netrukus „Medelyno“ armija pelnė 12 taškų be atsako ir pavijo varžovus (25:27), o trečiojo ketvirčio pradžioje net buvo išsiveržę į priekį (33:32).
Tačiau tuomet spragas žaidime ištaisę LBC vyrai sužaidė dar vieną nepriekaištingą atkarpą rezultatu 14:0 po kurios pasiuntė varžovus į dar vieną nokdauną (46:33).
Nors „Medelyno“ ekipa dar bandė kautis, tačiau užtikrintai tiek puolime, tiek gynyboje žaidę poros favoritai išsaugojo saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę.
„LBC-Build London“: Algirdas Matušaitis (5 per.kam.) 14, Raimondas Jonkus 11, Audrius Damušis 9.
„Medelynas“: Benas Švalkūnas (11 atk.kam.) 18, Andrej Golovin 8.
Aukštai pakelta galva sezoną baigė „Sparta BC“ (6) vyrai atsakomojoje A13-Steel ketvirtfinalio akistatoje rezultatu 76:70 palaužę čempionų titulą ginančius „Top Team“ (3) vyrus.
Pirmąsias serijos rungtynes „Top Team“ atstovai buvo laimėję 15 taškų skirtumu, o po pirmo kėlinuko jie dar labiau padidino turimą persvarą (15:8).
Supratę, jog įgytą pranašumą veikiausiai pavyks išsaugoti čempionai sumažino apsukas, tuo tarpu šansą gavę „spartiečiai“ pakilo į kovą dėl garbės ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą, nors ir simboline tapusia pergalę.
Pasibaigus dvikovai „Top Team“ ekipos vadovas Ramūnas Rukšėnas kalbėjo gana užtikrintai: „Kadangi turėjom net 15 taškų persvarą po pirmų rungtynių, tai šiandien žaidėm ramiai, savo malonumui. Turėjom mažai žmonių, tad visi gavo vienodai pažaist.“
„O pralaimėjome todėl, kad mūsų snaiperiams šiandien buvo juoda diena, tad varžovai tuo pasinaudojo ir sakyčiau net netikėtai laimėjo rungtynes.“
„Intrigos jokios nebuvo, manau "Spartos" krepšininkai patys netikėjo, kad gali panaikinti tokį deficitą, bet jie šaunuoliai, kad pasinaudojo mūsų pasyvumu susitikimo pabaigoje, kovojo ir pasiekė pelnytą pergalę.“
„Sparta“: Oleksiy Ryabinin 22, Dmitriy Chivchi-Bashi (14 atk.kam., 28 naud.balai) 17, Aivaras Virbašius 14.
„Top Team“: Laimonas Ališauskas 18, Paulius Striukas (5 rez.perd., 8 per.kam., 29 naud.balai) 16.
Kiek sunkiau nei tikėjosi į A.Sabonio Mažosios taurės pusfinalį žengė „Lituanicos-2“ ekipa rezultatu 70:66 palaužusi „Monday Team“ atstovus.
Įpusėjus dvikovai Viliaus Jastremsko treniruojami „Lituanicos“ dubleriai turėjo triuškinamą 18 taškų pranašumą (38:20), tačiau patikėję savo sėkme, po didžiosios pertraukos nustojo žaisti ir vos nebuvo už tai nubausti.
Trečiajame ketvirtyje „pirmadieniniai“ nežymiai apkarpė turėtą deficitą, o po galingo spurto lemiamame kėlinuke net atkūrė rungtynėse intrigą (66:70).
Tam, kad sukurtų stebuklą „Monday Team“ turėjo kiek mažiau nei dvi minutes, tačiau per šį laiką nė viena komanda nepasižymėjo, tad pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė sunkią „Lituanicos-2“ komandos pergalę.
Nepaisant teigiamo rezultato nugalėtojų komandos treneris Vilius Jastremskas neatrodė labai patenkintas: „Labai gėda ir labai apmaudu. Ne pirmą kartą nesugebam pasimokyti iš savo klaidų, kad įgijus persvarą anksti negalima atsipalaiduoti ir turime gerbti visus varžovus. Viskas gerai, kas baigėsi geruoju, tačiau taisytinų dalykų labai daug. Ačiū varžovams už puikią pamoką.“
„Lituanica-2“: Mantas Žarskis ir Dovydas Drazdauskas po 10, Deividas Lygutas (11 atk.kam.), Rokas Neverauskas ir Laurynas Guokas po 9.
„Monday Team“: Mindaugas Birštonas (10 atk.kam.) 14, Ligitas Kairys 12.
Paskutinė kelialapį į A.Sabonio Didžiosios taurės pusfinalį gana lengvai iškovojo „LT BC“ ekipa sekmadienio vakarą rezultatu 103:76 palaužusi „Credo“ vyrus.
Poros favoritai jau nuo pirmųjų susitikimo minučių diktavo rungtynių tempą ir demonstruodami kone pavyzdingą puolimą be didesnio vargo rinko taškus.
Įpusėjus dvikovai „LT BC“ vyrai jau turėjo 17 taškų pranašumą (57:40), tad įpusėjus dvikovai tapo aišku, kad antroje rungtynių dalyje abiems komandoms teliko sutvarkyti formalumus.
„LT BC“: Tadas Bagdonas (12 atk.kam.) 27, Robertas Ališkevičius 21, Marius Čeponis (5 per.kam.) 18.
„Credo“: Mantas Kesminas (6 rez.perd., 14 kld.) 23, Dalius Gedvilas (5/5 dvit., 10 atk.kam.) 14.
Įdomių akcentų netrūko ir Visbičiaus grupėje. Vienas tokių Peterborough „Odd Socks“ (6-8) ekipos pergalė rezultatu 85:82 prieš to paties miesto „BC Tauro“ (2-11) garbę ginančius krepšininkus.
Nors pats faktas, jog „Odd Socks“ laimėjo nėra kažkuo išskirtinis, juolab, kad pirmojo rato akistatoje jie varžovus buvo įveikę kur kas didesniu skirtumu – 101:74, tačiau įdomu tai, kad šis taškas leido BLKL-Thames Windows grupės debiutantams pavyti Peterborough „Vyčio“ klubą ir dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio aplenkti jį turnyro rikiuotėje.
Negausiai į dvikovą susirinkę „Odd Socks“ krepšininkai beveik visą jos laiką turėjo solidžią persvarą. Nors pagrindinio laiko pabaigoje „Tauro“ ekipa buvo priartėjusi iki minimumo (82:83), tačiau prieš pat finalinę sireną dvikovos favoritų puolėjas Arūnas Butkus realizavo abu baudos metimus ir įtvirtino kiek sudėtingą savo ekipos pergalę.
„Odd Socks“: Martynas Karalius 27, Modestas Klegeris 18, A.Butkus (18 atk.kam.) 12.
„BC Tauras“: Edvinas Kanišauskas 39, Pranas Bubelė (17 atk.kam.) 20.
O štai antrosiose BLKL-Thames Windows grupės rungtynės jokios intrigos nebuvo – čempionės titulą ginanti „Kubus United“ (14-0) ekipa rezultatu 123:62 sutriuškino „Vyčio“ (6-8) komandą ir skambia nata baigė pasirodymą reguliariajame sezone.
Dvikovos favoritai dar pirmajame kėlinuke įgijo triuškinamą 19 taškų pranašumą (37:18), kurį dvikovos pusiaukelėje dar labiau padidino (64:29).
Nepaisant beveik nepanaikinamo skirtumo po didžiosios pertraukos „Kubus United“ vyrai tęsė varžovų krepšio šturmą ir pamažu didino savo persvarą, kuri dvikovos pabaigoje pasiekė įspūdingą 59 taškų ribą.
„Kubus United“: Arnas Maziliauskas (15 atk.kam., 5 rez.perd., 50 naud.balų) 28, Deividas Butkevičius (14 atk.kam.) 27, Tomas Liberis 23.
„Vytis“: Kęstutis Palubinskas (11 atk.kam.) 19, Mantas Gintila 15.