Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Į Angliją emigravusius tautiečius vienijančioje Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) savaitgalį buvo sužaisti šeši susitikimai, kuriuose buvo išdalinti Arvydo Sabonio Mažosios taurės medalių komplektai ir paaiškėjo BLKL-London Timber ir BLKL-Thames Windows finalininkai. Jubiliejinio, dešimtojo, A.Sabonio taurės turnyro Mažąją taurę superfinalo vardo vertoje akistatoje iškovojo „Lituanicos-2“ komanda po fantastiškos kovos ir pratęsimo (o kaip gi be jo) palaužusi „Radviliškio BC“ ekipą rezultatu 80:78.
Šiose rungtynėse kovėsi dvi aukso vertos komandos, o tą puikiai iliustruoja dvikovos statistika - pirmaujanti ekipa keitėsi net 16 kartų dar 13 rezultatas buvo lygus.
Susitikimą geriau pradėjo „radviliškiečiai“, kurie pirmajame ketvirtyje įgijo saugią 7 taškų persvarą (24:17). Tačiau po trumpos pertraukėlės žaidimo stilių pakeitę „Lituanicos“ dubleriai likvidavo turėtą deficitą, tad įpusėjus dvikovai rezultatas buvo lygus (36:36).
Po didžiosios pertraukos abi komandos žengė petys į petį, o skirtumas tarp jų nuolat svyravo ties trapia 3-5 taškų riba.
Likus žaisti 20 sek. Rokas Neverauskas dviem baudų metimais išvedė „Lituanicos-2“ komandą į priekį (69:68), tačiau netrukus „Radviliškio“ legionierius Lyndon Bobb smeigė tritaškį ir pakėlė visą savo ekipos atsarginių suolelį ant kojų (71:69).
Atrodė, kad „radviliškiečiai“ savo rankose turi visus kozirius, tačiau prieš pat nuaidint finalinei sirenai Mindaugas Nečiunskas prasižengė prieš varžovų įžaidėją Martyną Drazdauską, o šis dviem baudų metimais išlygino rezultatą ir išplėšė pratęsimą (71:71).
Papildomų penkių minučių metu drama tęsėsi toliau: likus žaisti kiek daugiau nei minutę „Lituanicos“ dublerių atstovas Laurynas Guokas išvedė savo ekipą į priekį (78:75), bet netrukus L.Bobb smeigė dar vieną tolimą metimą ir vėl atstatė pusiausvyrą (78:78).
Dvikovos svarstyklėms išsilyginus abi komandos apsikeitė klaidomis ir netaikliais metimais, kol likus žaisti 24 sek. Kasparas Gailius vėl išvedė „Lituanicos-2“ komandą į priekį (80:78).
Per likusį pratęsimo laiką nė vienai komandai pasižymėti nepavyko, tad jo pabaigoje pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė sudėtingą, tačiau nepaprastai saldžią „Lituanicos-2“ ekipos pergalę rezultatu 80:78.
Nugalėtojų komandos strategas Vilius Jastremskas buvo labai laimingas: „Prieš dvikovą mūsų turbūt niekas nelaikė favoritais, bet mes tikėjom savo jėgomis ir vienas kitu. Varžovai buvo labiau patyrę, daugiau visko matę, tačiau sugebėjom atlaikyti jų šturmus, vietomis lydėjo sėkmė ir yra labai džiugu pasiekti pergalę.“
„Vėlgi buvo labai atkaklios rungtynės, kurios pareikalavo daug nervų ir jėgų. Dar prieš buriant šią komandą žinojom, kad tikslas yra ne titulai ir pergalės, o jaunimo tobulėjimas ir grūdinimasis žaidžiant su vyrais. Labai smagu kai vienu metu pavyksta pasiekti abu dalykus. Dar kartą ačiū varžovams už duotas pamokas ir ačiū sirgaliams už puikų palaikymą.“
„Lituanica-2“: R.Neverauskas, M.Drazdauskas, Vytautas Rimkus ir K.Gailius po 11.
„Radviliškis“: Modestas Paulauskas (10 atk.kam., 16 išpr.praž., 35 naud.balai) 32, Irmantas Bernotas 26.
Apmaudžią nesėkmę patyrusi „Radviliškio“ ekipa gali pasiguosti nebent tuo, jog jų lyderis M.Paulauskas iškovojo naudingiausio turnyro žaidėjo titulą.
Tuo tarpu bronzos medaliais džiaugėsi „Credo“ kolektyvas puikiai reabilitavęsis po apmaudžios nesėkmės penktadienio akistatoje ir įveikęs „Bombos“ vyrus rezultatu 68:57.
Sužaidus 10 minučių „Bombos“ ekipa dar buvo priekyje (15:13), tačiau antrąjį kėlinuką „kreditoriai“ laimėjo net 22:9 ir įpusėjus dvikovai įgijo dviženklį pranašumą (35:24).
Po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino, tačiau toks rungtynių scenarijus buvo žymiai palankesnis „Credo“ ekipai, kuri likusio dvikovos laiko metu išlaikė saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai pasidabino bronzos medaliais.
„Credo“: Darius Sidaravičius (19 atk.kam.) ir Algimantas Skauronis po 15, Andrius Turčinavičius 12.
„Bomba“: V. Grigaitis 20, D. Račiūnas 13.
Penktadienio vakarą baigėsi viena įdomiausių visų laikų BLKL pusfinalio serijų. Dėl Mažosios taurės kovojančios „Lituanicos-2“ (1) ir „Credo“ (5) ekipos trečią kartą surėmė ginklus siekdamos išsiaiškinti, kuri komanda vertesnė būti finale.
Pirmąją pusfinalio akistatą po pratęsimo laimėjo „Credo“, antrojoje, vėl po pratęsimo pergalę šventė „Lituanicos“ dubleriai, tad nieko nuostabaus, jog ir lemiamose rungtynėse pagrindinio laiko neužteko tam, kad paaiškėtų nugalėtojas.
Susitikimą žymiai geriau pradėjo „Credo“ vyrai, kurie greit įgijo apčiuopiamą pranašumą, o prieš pat didžiąją pertrauką mėgavosi įspūdinga 18 taškų persvara (37:19).
Tačiau kuomet net ištikimiausi „Lituanicos“ gerbėjai nuleido rankas įvykių tėkmė netikėtai pakrypo kiek kita linkme, o Viliaus Jastremsko auklėtiniai supyko ant savęs ir sugebėjo sukurti tikrą stebuklą ir dar trečiojo kėlinuko viduryje aplenkti varžovus (59:58)!
Tiesa „Credo“ vyrai parodė charakterį ir po neįtikinėtinai sužaisto pagrindinio laiko pabaigos išplėšė pratęsimą (72:72), tačiau papildomų penkių minučių metu jie neturėjo jokių šansų pakovoti dėl bilieto į finalą.
Pratęsimą taikliu dvitaškiu pradėjo „Credo“ ekipa (74:72), tačiau vėliau V.Jastremsko armija pelnė net 15 (!) taškų be atsako ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė fantastišką pergalę rezultatu 87:74 ir laimėjo pusfinalio seriją rezultatu 2-1.
Jau netrukus prasidėsiančiame BLKL-London Timber taurės finale „Lituanicos“ dubleriai kovos su „Viesulo BC“ (2) ekipa. Tuo tarpu dėl vienintelio likusio medalių komplekto „Credo“ vyrai grumsis su „Spartos-2“ krepšininkais.
Nugalėtojų ekipos treneris Vilius Jastremskas atskleidė komandos ambicijas: „Visų pirmą noriu padėkoti komandai ir sirgaliams už atsidavimą. Nors ir ne viskas sekėsi, tačiau visą laiką buvom vienas kumštis, o ne individualios asmenybės tad būtent tai ir buvo pagrindinė pergalės priežastis.“
„Taip pat ačiū varžovams, kad po pirmųjų pralaimėtų rungtynių su savo interviu davė mums labai didelės motyvacijos, kurią galėdavau panaudoti kiekvienąsyk kai buvo sunku ir kai atrodo jau nebebūdavo jėgų. Dabar drąsiai galiu teigti, kad mes esam stipresni ir mes komanda.“
„O jiems pagarba už sunkią ir labai įnirtingą seriją, kuri tikrai pritraukė ne vieną žiūrovą. Sidabro medaliai mūsų tikrai netenkina, tad kovosim tik dėl aukso.“
„Lituanica-2“: Rokas Neverauskas 18, Deividas Lygutas (11 atk.kam.) 14, Martynas Drazdauskas 13.
„Credo“: Mantas Kesminas (11 atk.kam., 10 kld.) ir Andrius Turčinavičius po 17.
Tuo tarpu sekmadienio rytą Visbičiaus miestelyje vyko ne ką prastesnė dvikova, kuriose sprendėsi kas iškovos vienintelį likusį kelialapį į BLKL-Thames Windows grupės finalą.
Pirmąsias pusfinalio serijos rungtynes 70:67 buvo laimėjusi South Lincs „Dragons“ (3) komanda, tačiau atsakomojoje akistatoje rezultatu 90:81 savo pranašumą įrodė Bostono „Fighters“ garbę ginantys vyrai.
Nieko nuostabaus, jog trečioji šių komandų akistata buvo nepaprastai graži, o dvikovos pabaigoje komandas skyrė vos 1 taškas.
Po apylygio pirmojo kėlinuko antrajame iniciatyvos ėmėsi „kovotojų“ ekipa, kuri įpusėjus rungtynėms įgijo dviženklį pranašumą (52:41).
Tačiau baltos vėliavos nekėlę „drakonai“ sužaidė pavyzdingą trečią kėlinuką pavijo varžovus, o lemiamo ketvirčio pradžioje net patys įgijo apčiuopiamą 5 taškų pranašumą (70:65).
Pajutę, jog kelialapis į finalą slysta iš rankų „Fighters“ atstovai laimėjo 3 minučių atkarpą „sausu“ rezultatu 5:0 ir išlygino rezultatą (70:70) ir nuo šios akimirkos aikštėje ėmė klostytis itin dramatiški įvykiai, kurie kaip ir dera apogėjų pasiekė pačioje pagrindinio laiko pabaigoje.
Likus žaisti 5 sek. Bostono ekipa dar pirmavo (80:78), tačiau „Dragons“ gynėjas Tomas Vyšniauskas išprovokavo varžovo pražangą ir stojo prie baudų metimo linijos.
Pirmasis metimas buvo taiklus (79:80), tačiau antrasis skriejo pro šalį, bet kamuolį kažkaip sugebėjo atkovoti „Dragons“ ekipa.
Lemiamas metimas buvo patikėtas „drakonų“ gynėjui Aleksandrui Larynui, tačiau šis šovė pro šalį, laimei jo komandas draugas Tadas Zobiela netrukus pirštų galais vėl nukreipė kamuolį krepšio link, o šis jau aidint finalinei sirenai skrodė krepšio tinklelį išplėšdamas South Lincs ekipai pergalę rungtynėse rezultatu 81:80.
Nugalėtojų ekipos vadovas Kęstutis Puleikis neslėpė gerų emocijų: „Sveikinu komandą su nuostabia pergale, kovojome iki paskutinių sekundžių ir mes antrus metus iš eilės finale. Bostonas - gera komanda, visą sezoną kovojome su jais iki finalinės sirenos, tiesiog šį kartą mus lydėjo sėkmė.“
„Tiek mes, tiek varžovai žinojo, kad ši dvikova buvo tarsi finalas, tad ir žaidėme kaip tikrame finale. Sėkmes jiems kovoje dėl bronzos, o mums - serijoje dėl aukso.“
„Dragons“: T.Zobiela (37 naud.balai) 36, T.Vyšniauskas 17, A.Laryn (10 atk.kam.) 9.
„Fighters“: Edvinas Vaina 28, Edvinas Laukevičius 15.
Laimėję pusfinalio seriją rezultatu 2-1 South Lincs regiono krepšininkai antrus metus iš eilės pateko į BLKL-Thames Windows grupės finalą kuriame kovos su „Kubus United“ ekipa. Tuo tarpu „Fighters“ komanda mažajame finale grumsis su Wisbech „Wizards“ atstovais.
Vienintelėse pavasarinės London Timber taurės rungtynėse „Medelyno“ (2-0) ekipa pakankamai lengvai rezultatu 86:76 įveikė favorite laikytą „Seciro BC“ (0-1) komandą.
Didžiąją laiko dalį priekyje buvo „Medelyno“ krepšininkai. Nors trečiojo ketvirčio pabaigoje favoritai trumpam buvo išsiveržę į priekį (55:53), tačiau netrukus jų varžovai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir vos per kelias minutes susikrovė dviženklį pranašumą (68:57).
Nors „Seciro“ vyrai nekėlė baltos vėliavos bei dar buvo atkūrę intrigą (71:74), tačiau vos pavojų pajutę „Medelyno“ krepšininkai vėl šovė į priekį (80:71) ir išlaikę pranašumą iki pat susitikimo pabaigos šventė užtikrintą pergalę.
„Medelynas“: Mantas Gužys 32, Benas Švalkūnas (14 atk.kam.) ir Emilijus Jankauskas po 17.
„Seciro“: Aurimas Čyžas 30, Donatas Paulauskas 24.