Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Savaitgalį  Londone vyko ne tik „Pasaulio lietuvių čempionų taurės“ turnyras, bet ir Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) organizuojamų čempionatų akistatos. Daugiausia žiūrovų dėmesio sulaukė sekmadienį vykę Arvydo Sabonio Didžiosios taurės finalai, kuriuose varžėsi stipriausios lygos ekipos.

Po šešerių metų pertraukos Didžiąją A.Sabonio taurę iškovojo „Top Team“ atstovai finalinėje dvikovoje netikėtai lengvai rezultatu  87:62 palaužę „LBC-Build London“ krepšininkus.
Susitikimo pradžioje vyko apylygė kova, o antrojo kėlinuko pradžioje „Top Team“ ekipa turėjo vos 1 taško persvara (16:15). Tačiau vėliau Pauliaus Striuko vedami būsimi čempionai ėmė pamažu tolti nuo varžovų ir įpusėjus dvikovai jau turėjo dviženklį pranašumą (42:26).
Visi taškai ant „i“ šioje akistatoje buvo sudėti trečiajame kėlinuke, kurį „Top Team“ laimėjo 29:20 ir likus dešimčiai minučių nutolo nebepavejamai (71:46).
Panašu, jog „Top Team“ ekipai pagaliau pavyko atrasti aukso gyslą – iki praėjusio sezono Ramūno Rukšėno vadovaujama komanda buvo iškovojusi vienintelį trofėjų, kuomet 2011 m. į viršų kėlė A.Sabonio taurę.
Paskui sekė net 5 sezonai, kuriuose buvo iškovoti BLKL sidabro ar bronzos medaliai, tačiau auksas „Top Team“ atstovams vis išslysdavo iš rankų. Ir štai 2016 m. pagaliau iškovotas BLKL čempionų titulas, o sekmadienį vėl laimėta A.Sabonio taurė.
Ant bangos esanti „Top Team“ komanda dar šiame sezone gali papildyti titulų kolekciją, nes jau netrukus vyks BLKL pirmenybių finalas, kuriame vėl lauks „LBC-Build London“ atstovai.
Nugalėtojų ekipos vadovas Ramūnas Rukšėnas džiaugėsi pergale ir žarstė pagyras komandos kapitonui: „Tokios lengvos pergalės tikrai nesitikėjom, bet buvom labai susikaupę ir pasiruošę šitam finalui. Pavyko žaisti savo greitą, tritaškiais metimais paremtą krepšinį.“
„Labai gerai gynėmės, nors gavom daug baudų, bet neblogai susitvarkėm su varžovų lyderiais. Nustebino komandos kapitonas Paulius Striukas, kuris sužaidė vienas geriausių rungtynių savo karjeroje. Sveikinimai visam kolektyvui.“
„Top Team“: P.Striukas (5 rez.perd.) 21, Darius Kalnutis 16, Karolis Stepanavičius (14 atk.kam., 5 rez.perd.) 11.
„LBC-Build London“: Audrius Damušis 13, Vaidas Trepočka 12.
Trečiąją vietą A.Sabonio Didžiosios taurės turnyre iškovojo „Medelyno“ ekipa, mažajame finale rezultatu 78:66 palaužusi „LT BC“ atstovus.
Puikiai rungtynes pradėję „Medelyno“ krepšininkai pirmavo didžiąją dvikovos dalį, tačiau „LT BC“ vyrai nenuleido rankų ir lemiamo kėlinuko pradžioje pavijo varžovus (54:54).
Vis tik, kuomet jau atrodė, jog gausiai salėje susirinkę žiūrovai sulauks intriguojančios susitikimo atomazgos, viskas vėl apsivertė aukštyn kojomis. Gynybą sutvarkę „Medelyno“ vyrai sugebėjo neutralizuoti varžovų lyderius ir pelnę 8 taškus be atsako vėl pabėgo į priekį (62:54).
Nors „LT BC“ komanda turėjo daugybę laiko tam kad pakreiptų įvykių tėkmę sau naudinga linkme, tačiau visos jos pastangos kažką pakeisti nuėjo perniek, tad nuaidėjus finalinei sirenai bronzinę pergalę šventė brandesnį žaidimą visos dvikovos metu demonstravę „Medelyno“ atstovai.
„Medelynas“: Mantas Gužys 26, Algirdas Jaras (11 atk.kam.) 17, Benas Švalkūnas (16 atk.kam.) 15.
„LT BC“: Modestas Krasauskas 20, Marius Talijūnas 13.
Abiejų taurių nugalėtojus apdovanojo legendinis „Žalgirio“ krepšininkas Valdemaras Chomičius bei linksmieji svečiai iš Latvijos Normundas ir Nauris Maciai.
Savaitgalį taip pat įvyko trejos London Timber taurės akistatos. Penktadienio vakarą Didžiojoje taurėje „Seciro“ (1-1) vyrai nepasigailėjo „Artistų“ (0-2) ir įveikę juos net 36 taškų persvara  - 81:45.
Intriga rungtynėse išgaravo dar pirmajame kėlinuke, kuriame „Seciro“ vyrai buvo padėties šeimininkais (24:7). Nors po trumpos pertraukėlės „Artistai“ kiek pristabdė įsibėgėjusį varžovų traukinį, tačiau trečiajame  kėlinuke dvikovos favoritai surengė dar vieną įspūdingą spurtą po kurio viskas visiems tapo aišku (62:30).
„Seciro“: Donatas Paulauskas (13 atk.kam.) 28, Ernestas Marcauskas (10 atk.kam.) 22, Aurimas Čyžas (6 rez.perd.) 19.
„Artistai“: Ligitas Kairys 20, Gabrielius Patinskas, Marius Paspirgėlis ir Vincas Vainauskas po 7.
Pirmąją pergalę Mažojoje London Timber taurėje iškovojo „LT BC-2“ (1-2) atstovai sekmadienio vakarą rezultatu 78:66 įveikę „Laukinių vilkų“ (2-2) ekipą.
Pirmajame kėlinuke kova aikštėje vyko taškas į tašką, tačiau antrojo pradžioje „lietuviai“ spurtavo rezultatu 10:0 ir įgijo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (38:29).
Pabėgę į priekį „LT BC-2“ krepšininkai nebesidairė atgal, išlaikė saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę.
„LT BC-2“: Ugnius Petravičius (12 atk.kam.) ir Dovydas Rudik (6 rez.perd.) po 23, Robertas Ališkevičius 14.
„Laukiniai vilkai“: Arūnas Balsys 28, Edvardas Zigmantas 11.
Pirmąją vietą reguliariajame sezone užsitikrino „Spartos-2“ (4-0) ekipa sekmadienio vakarą po atkaklios kovos rezultatu 62:56 palaužusi „Tornado“ (1-3) vyrus.
Nors pirmaujanti ekipa šioje dvikovoje keitėsi vos 4 kartus, tačiau tai neatspindi tikros aikštėje vykusios kovos. Beveik visą susitikimo laiką komandas skyrė 3-6 taškų persvara, o likus žaisti tris su puse minutės rezultatas dar buvo lygus (53:53).
Visgi tuomet „Spartos“ dubleriai pelnė 5 taškus iš eilės, atitrūko į priekį (58:53) ir per likusį dvikovos laiką neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.
Pasibaigus dvikovai „Tornado“ komandos vadovas Dainius Balčiūnas davė trumpą komentarą: „Tai - rungtynės, kurias galėjome laimėti, bet pralaimėjome, nes prametėm savo metimus. Komandos žaidimas akivaizdžiai gerėja, tad rankų nenuleidžiam. Už dviejų savaičių laukia labai svarbi dvikova su "LT BC" ekipa, tad dabar jai ir ruošimės.“
„Sparta-2“: Artur Vorobjov (10 atk.kam.) 18, Dainius Aleknavičius (7 rez.perd.) 12, Tomas Gaudiešius 9.
„Tornadas“: Domantas Pupinis 11, Titas Žydelis 10.