Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Praėjusį savaitgalį paaiškėjo visų trijų pagrindinių Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) organizuojamų čempionų nugalėtojai ir prizininkai. Pagrindinę A13 Steel taurę pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo „LBC-Build London“ ekipa, London Timber turnyre triumfavo „Lituanicos-2“ komanda, o Thames Windows grupėje aukso medaliais pasidabino „Kubus United“ krepšininkai.
Sekmadienio popietę paaiškėjo BLKL Didžiosios taurės nugalėtoja, kuria tapo „LBC-Build London“ (1) ekipa finale po gan įtemptos kovos rezultatu 68:55 palaužusi čempionės titulą gynusią „Top Team“ (3) komandą.
Prieš savaitę vykusioje A.Sabonio taurės finalinėje dvikovoje lengvą pergalę šventė „Top Team“ atstovai (82:67), tačiau panašu, jog spyris į užpakalį pažadino LBC garbę ginančius krepšininkus.
Susitikimą geriau pradėjo „Top Team“ ekipa (4:0), tačiau „LBC-Build London“ greitai perėmė iniciatyvą ir po kelių minučių patys įgijo apčiuopiamą 5 taškų pranašumą (9:4).
Tiesa, šaltą dušą patyrę „Top Team“ vyrai pirmą kėlinuką pabaigė įspūdinga atkarpa (11:4) po kurios vėl atsidūrė priekyje (15:13), tačiau lyg iš natų sužaistas antrasis dvikovos ketvirtis leido „LBC-Build London“ atstovams dvikovos pusiaukelėje mėgautis įtikinama 9 taškų persvara (36:27).
Atitrūkę į priekį „LBC-Build London“ krepšininkai įgavo pasitikėjimo savo jėgomis ir po didžiosios pertraukos diktavo varžovams savo sąlygas.
Likus žaisti kiek mažiau nei devynias minutes LBC susikrovė didžiausią rungtynėse 15 taškų persvarą (59:44), tad per likusį dvikovos laiką abiems komandoms teliko sutvarkyti formalumus.
Šioje dvikovoje LBC ekipa iš toli atakavo apgailėtinu 20% taiklumu (2/10 trit.), tačiau savo trūkumus kompensavo fantastišku pataikymu iš dviejų taškų zonos (59%, 29/49 dvit.).
Tuo tarpu „Top Team“ atstovams krepšys apskritai buvo tarsi užrištas – praėjusio sezono čempionai iš dviejų taškų zonos atakavo vos 32% taiklumu (12/38 dvit.), o iš trijų tik 23% (6/26 trit.).
Šiais metais „LBC-Build London“ klubas švenčia savo 10 metų jubiliejų, tad iškovotas  čempionų titulas tapo puikiu įvertinimu komandos vadovams už įdėtas pastangas ir geriausia padėka komandos rėmėjams.
Nugalėtojų komandos vadovas Evaldas Navickas davė išsamų komentarą: „Pirmiausia noriu pasveikinti visus LBC klubo žaidėjus, jie buvo nuostabūs visą sezoną. Nors kaip ir kiekvienoje komandoje buvo visko ir pykčių, ir džiaugsmo, bet svarbiausia, kad žaidėjai parodydavo nugalėtojų charakterį tuomet, kada to labiausiai reikėdavo.“
„Tai parodo ir pastarosios dvi rungtynės - prieš savaitę pralaimėjome be kovos „Top Team“ atstovams, o vakar mes sužaidėm kaip čempionai. Gera gynyba ir žaidėjų kovingumas buvo raktas į pergalę.“
„Žiauriai malonu buvo šiemet ir vadovauti, ir būti šios komandos dalimi, nes atmosfera kolektyvo viduje buvo fantastinė.“
„Dar kartą pasikartosiu - visi 13 žaidėjų per sezoną daugiau ar mažiau prisidėjo prie šio titulo, tad ačiū jiems už įdėtas pastangas, už dalyvavimą ir atsidavimą.“
„Taip pat dėkoju mūsų žmonoms, draugėms ir sirgaliams už palaikymą. Dėkoju rėmėjams už palaikymą ir paramą. Dėkoju „Top Team“ ekipai už gražią finalinę kovą.“
„Sveikinimai visai BLKL lygai su gražiu jubiliejumi ir noriu palinkėti, kad nenustotu tobulėti.“
Tuo tarpu „Top Team“ idėjinis vadas Ramūnas Rukšėnas neatrodė labai nusiminęs: „Iškovoti titulą labai sunku, o apginti - dvigubai sunkiau. Žaidėm su labai gera, patyrusių žaidėjų kupina komanda, prieš kurią dukart iš eilės laimėti reikia sėkmės ir charakterio, kurio mums trūko šiose rungtynėse.“
„Bet kokiu atveju gavosi neblogas sezonas - laimėti trijų spalvų medaliai, tad norėčiau padėkoti savo komandos žaidėjams, kurie atidavė nemažai laiko ir jėgų viso sezono metu. Bandysim laimėti BLKL taurę kitais metais.“
„LBC-Build London“: Vaidas Trepočka (13 atk.kam.) 23, Audrius Damušis (5 rez.perd.) ir Algirdas Matušaitis po 11.
„Top Team“: Karolis Stepanavičius (6 per.kam.) 13, Modestas Krasauskas 11.
Beje, nugalėtojų komandos aukštaūgis Algirdas Matušaitis buvo pripažintas naudingiausiu 2016-2017 m. sezono BLKL-A13 taurės žaidėju.
Penktadienio vakarą vykusiame A13 Steel taurės mažajame finale „Anykščių BC“ (2) komandos lyderis Aušridas Petraitis sužaidė monstriškas rungtynes, o jo vedama anykštėnų komanda be didesnio vargo rezultatu 81:64 palaužę „Seciro“ (4) krepšininkus ir iškovojo bronzos medalius.
Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko lygių varžovų dvikova, o sužaidus 10 minučių anykštėnai turėjo kuklią keturių taškų persvarą (15:11). Visgi, po trumpos pertraukėlės „Anykščių“ ekipa numynė akceleratoriaus pedalą iki dugno ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (45:29).
Trečiajame kėlinuke anykštėnų šturmas tęsėsi toliau, tad jo pabaigoje „Anykščių“ ekipa jau buvo įgijusi įspūdingą 33 taškų pranašumą (68:55).
Susitikimo pabaigoje abi komandos jau mėgavosi žaidimu ir laukė finalinės sirenos paskelbsiančios bronzinę „Anykščių“ ekipos pergalę.
Nepaisant pergalės „Anykščių BC“ komandos vadovas Dalius Sližys atrodė nusiminęs: „Mes turėjom būti finale ir kovoti dėl pirmos vietos BLKL pirmenybėse, bet yra kaip yra. Likome tik treti, tad esame labai nusiminę. Ačiū rėmėjams Andriui Viršylai, Mantui Eimantui, Mariui Labinavui ir Žygimantui Vajegai už nervus šiame  BLKL sezone.“
„Anykščiai“: A.Petraitis (32 atk.kam., 53 naud.balai) 26, Tadas Bagdonas (13 atk.kam.) 18, Regimantas Alekna 15.
„Seciro“: Aurimas Čyžas 22, Gintas Goscickas 14.
Įdomu tai, kad „Anykščių“ ekipai bronzos medalius iškovoti padėjęs A.Petraitis mažajame finale pasiekė du naujus BLKL rekordus – atkovojo 32 atšokusius kamuolius ir surinko 53 naudingumo balus.
Dar vienu titulu savo trofėjų kolekciją papildė Viliaus Jastremsko treniruojama „Lituanicos-2“ (1) ekipa sekmadienio vakarą įveikusi „Viesulo BC“ (2) ekipą ir iškovojusi BLKL-London Timber taurės auksą.
Susitikimo pradžioje abi komandos žengė koja kojon, o sužaidus kiek daugiau nei 13 minučių rezultatas dar buvo lygus (22:22).
Vis tik vėliau „Lituanicos“ dubleriai ėmė atidžiau prižiūrėti varžovų lyderius, o tai akivaizdžiai išbalansavo „Viesulo“ ekipos puolimo mechanizmą.
Pokyčiai žaidime leido V.Jastremsko auklėtiniams atitrūkti ir dvikovos pusiaukelėje įgyti dviženklį pranašumą (39:28).
Antroje dvikovos dalyje „Viesulas“ bandė eiti „va bank“, tačiau tai didesnės naudos nedavė, tad „Lituanicos-2“ ekipa be didesnio vargo išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 72:60.
Laikydamas šampano butelį rankose „Lituanicos-2“ komandos treneris Vilius Jastremskas davė trumpą komentarą: „Finalas buvo įtemptas, tad džiaugiamės įrodę pranašumą. Žaidėm tragiškai, bet vis tiek džiaugiuosi pergale. Ačiū lygai, ačiū visiems prisidėjusiems ir tikiuosi, kad viskas judės tik į priekį.“
„Didelis ačiū komandai, nors buvau keikiamas savo žaidėjų sezonu metu ir jie nekentė manęs, vis tiek pasiekėm tai, ką ir turėjom pasiekti.“
„Lituanica-2“: Rokas Neverauskas 17, Martynas Drazdauskas 16, Vytautas Rimkus 12.
„Viesulas“: Modestas Paulauskas (11 išpr.praž.) 16, Artūras Padriežas (11 atk.kam.) 13.
Įdomu tai, jog šiame sezone „Lituanicos-2“ ekipa su „Viesulo“ atstovais žaidė net keturis kartus ir visus keturis šventė pergalės, tad šio sezono BLKL mažosios taurės čempionų pranašumas prieš artimiausius persekiotojus daugiau nei akivaizdus.
Beje, nugalėtojų komandos lyderis Rokas Neverauskas gavo naudingiausio 2016-2017 m. sezono BLKL-London Timber taurės žaidėjo apdovanojimą.
Tai buvo jau antrasis „Lituanicos“ dublerių auksas šiame sezone. Pirmąjį trofėjų V.Jastremsko auklėtiniai iškovojo balandžio pradžioje, kuomet finale įveikę „Radviliškio“ atstovus tapo  Arvydo Sabonio mažosios taurės laimėtojais.
O štai BLKL-London Timber taurės bronzą iškovojo „Credo“ (5) atstovai mažajame finale rezultatu 70:60 palaužę „Sparta-2“ (3) ekipos garbę ginančius krepšininkus.
Reguliariajame sezono „spartiečiai“ buvo įveikę varžovus rezultatu 59:55, tačiau rungtynėse dėl trečiosios vietos BLKL mažojoje taurėje padėties šeimininkais jau buvo „Credo“ atstovai.
Pirmąjį ketvirtį „kreditoriai“ laimėjo daugiau nei užtikrintai (17:9), tačiau antrajame „Spartos“ dubleriai pademonstravo unikalią gynybą ir įpusėjus dvikovai jau buvo priekyje (33:31).
Didžiosios pertraukos metu atgavusios jėgas abi ekipos ilgą laiką žengė koja kojon, tad atrodė, jog dvikovos pabaigoje gali būti labai karšta.
Visgi, lemiamo kėlinuko pradžioje „Credo“ komanda parodė tikrąjį savo veidą, vos per keletą minučių įgijo triuškinamą persvarą (64:53) ir per likusį susitiko laiką neleido varžovams net pagalvoti apie intrigos atkūrimą.
„Credo“: Mantas Kesminas (20 atk.kam., 5 rez.perd., 39 naud.balai) 20, Dalius Gedvilas 17, Darius Sidaravičius 14.
„Sparta-2“: Artur Vorobjov 22, Tomas Gaudiešius 14.
Visi medalių komplektai buvo išdalinti ir Visbičiaus miestelyje, kur vyko BLKL-Thames Windows kovos. Aukso medalius iškovojo absoliutūs lygos favoritai „Kubus United“ (1) krepšininkai palaužę South Lincs „Dragons“ (3) atstovus bei laimėję finalo seriją „sausu“ rezultatu 2-0.
Antrąsias finalo serijos rungtynes žymiai geriau pradėjo „Kubus United“ atstovai, kurie antrojo kėlinuko pradžioje buvo įgiję apčiuopiamą 11 taškų pranašumą (31:20).
Visgi kovingieji „Dragons“ krepšininkai nenuleido rankų ir sugebėjo pasiekti savo – įpusėjus dvikovai rezultatas buvo lygus (42:42), o trečiojo kėlinuko pradžioje South Lincs ekipai net buvo pavykę įgyti keturių taškų persvarą (53:49).
Tačiau, kuomet jau atrodė, kad bręsta didžiulė sensacija „Kubus United“ vyrai susiėmė, per keletą minučių susigrąžino apčiuopiamą pranašumą ir išsaugoję jį iki pat pagrindinio laiko pabaigos šventė auksinę pergalę rezultatu 91:81.
Pasibaigus dvikovai „Dragons“ komandos vadovas Kęstutis Puleikis neslėpė gerų emocijų: „Visų pirma sveikinu komandą su labai geru sezonu ir su dar vienu sidabru. Reikia pripažinti, kad „Kubus United“ yra aukštesnio lygio komanda negu visos likusios Visbičiaus divizione, todėl nieko nuostabaus, kad jos įveikti dar niekam nėra pavykę. Tad sveikiname varžovus su pirma vieta.“
„Ruošiamės, treniravomės ir kažkiek tikėjome, kad galime pasiekti pergalę, bet kaip jau sakiau prieš "Kubus United" ekipą reikia žaisti labai gerai ir dar tikėtis, jog jiems nesiseks.“
„Deja, bet šioje finalo serijoje taip nebuvo. Jie buvo surinkę savo pilną geriausią sudėtį ir nugalėjo mus. Bet vis tiek džiaugiamės iškovotu sidabro medaliu. Dėkui žaidėjams, kad kovėsi iki galo, dėkui visiems, kas mus palaikė. Esu tikras, jog mūsų sirgaliai tikrai būtų laimėję pirmą vietą geriausios palaikymo komandos konkurse.“
„Kubus United“: Deividas Butkevičius (16 atk.kam., 36 naud.balai) 21, Eivydas Aleksa (13 atk.kam.) 18, Mindaugas Špukas 16.
„Dragons“: Tadas Zobiela 23, Tomas Vyšniauskas 19.
Tai buvo jau antrasis iš eilės „Kubus United“ čempionų titulas BLKL-Thames Windows grupėje. Įdomu tai, jog per pastaruosius dvejus metus ši komanda Visbičiaus grupėje iškovojo 32 pergales ir nepatyrė nė vieno (!) pralaimėjimo.
Tuo tarpu mažajame finale pergalę šventė Boston „Fighters“ (2) atstovai sekmadienį antrą kartą palaužę Wisbech „Wizards“ (4) ekipą ir pirmą kartą klubo istorijoje iškovoję Visbičiaus grupės bronzos medalius.
Intriga rungtynėse laikėsi tik pirmajame kėlinuke, kurį kuklia persvara (17:14) laimėjo Bostono ekipa. Tačiau paskui „kovotojai“ padidino apsukas, gana greitai nutolo nuo varžų, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 86:65.
„Fighters“: Tomas Rudys 20, Jonas Pranevičius 17, Audrius Malinauskas 13.
„Wizards“: Mantas Damašauskas 16, Evaldas Jurčiukonis (1/7 trit.) 15.
Vienintelėse pavasarinės London Timber taurės rungtynėse „LT BC-2“ (2-2) ekipa palaužė „Greenwitch Royals“ (0-3) atstovus ir pakilo į Mažosios taurės grupės trečiąją poziciją.
Dvikovą „lietuviai“ pradėjo galingu spurtu (13:1), tačiau vėliau sustojo, kiek prisileido varžovus (13:5), o antrajame kėlinuke apskritai užsnūdo ir leido GWR krepšininkams išlyginti rezultatą (24:24).
Po didžiosios pertraukos „karališkasis“ klubas pratęsė savo spurtą (27:24), tačiau gražus Grinvičo ekipos sapnas tęsėsi neilgai.
Šaltą dušą gavę „LT BC-2“ vyrai išsijudino ir uždarę beveik visus kelius savojo krepšio link trečiąjį kėlinuką baigė turėdami dviženklę persvarą (40:28).
Nors lemiamame ketvirtyje „Greenwitch Royals“ atstovai buvo atkūrę intrigą (44:50), tačiau vos pavojų pajutę „LT BC“ ekipos dubleriai greit atstatė saugų pranašumą ir išsaugoję jį iki pat susitikimo pabaigos šventė dramatišką pergalę rezultatu 57:49.
„LT BC-2“: Dovydas Rudik (8 kld.) 29, Rasius Briedis 9, Karolis Šimokaitis ir Vytautas Opulskis po 7.
„Greenwitch Royals“: Alvydas Banelis 17, Aivaras Sakurovas 10.