Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Sekmadienio vakarą finišavo pavasarinis London Timber taurės turnyras sulig kuriuo nusileido 2016-2017 m.  Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) sezono uždanga. Abiejų taurių finaluose nestigo įdomios kovos bei intrigos, o aukso medalius iškovojo „Medelyno“ ir „Tornado“ ekipos. Dėl London Timber Didžiosios taurės aukso susigrūmė „Medelyno“ (1) ir „Seciro BC“ (2) komandos. Abi varžovės viena kitą puikiai pažįsta, nes tai buvo jau šeštoji šių ekipų akistata šiame sezone, tad staigmenų finalo akistatoje vargu ar buvo galima tikėtis.
Dvikovos favorite buvo laikoma reguliariojo sezono nugalėtoja „Medelyno“ ekipa, kuri pateisino savo statusą ir gana greitai atitrūko nuo varžovų.
Pirmojo kėlinuko pabaigoje „Medelyno“ garbę ginantys vyrai įgijo dviženklį pranašumą (26:14), o priešų pat didžiąją pertrauką favoritai susikrovė įspūdingą 23 taškų pranašumą (49:26).
Antroje susitikimo dalyje „Seciro“ vyrai atkuto ir pakovojo dėl garbės, tačiau viskas, ką jiems pavyko padaryti tai keletą kartų padaryti skirtumą vienaženkliu.
Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą „Medelyno“ pergalę rezultatu 91:86, kuri užtikrino komandai pirmąjį titulą po ketverių metų pertraukos.
„Medelynas“: Mantas Gužys (6 rez.perd.) 26, Algirdas Jaras (12 atk.kam., 31 naud.balas) 25, Benas Švalkūnas (11 atk.kam.) 18.
„Seciro“: Donatas Paulauskas 21, Aurimas Čyžas 18.
O štai Mažosios taurės trofėjumi džiaugėsi pastaruoju metu stebuklingai atgimusi „Tornado“ (4) ekipa dvikovoje dėl aukso rezultatu 60:55 palaužusi „LT BC-2“ (3) atstovus.
Paskutinę sekundę į atkrintamąsias papuolę „Tornado“ vyrai pusfinalyje įveikė reguliariojo sezono nugalėtoją „Spartos-2“ komandą, o finale antrą kartą per dvi savaites ir trečiąjį šiame sezone susitvarkė su „LT BC-2“ ekipa.
Susitikimą geriau pradėjo „LT BC“ dubleriai, kurie sužaidus 10 minučių pirmavo rezultatu 14:8. Tačiau vėliau Dainiaus Balčiūno treniruojami „Tornado“ vyrai išjudino savo puolimo mechanizmą, pavijo varžovus, o po įspūdingai sužaisto trečiojo kėlinuko (17:8) jo pabaigoje susikrovė apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (46:38).
Dvikovos pabaigoje „LT BC-2“ vyrai bandė gelbėtis, tačiau taktiškai kur kas protingiau sužaidę jų varžovai išsaugojo trapią persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė auksinę pergalę.
Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas davė trumpą komentarą: „Po pirmųjų rungtynių prieš "LT BC-2" komandą išanalizavome jų žaidimą ir supratome, kad varžovų fizinis pasiruošimas nėra toks stiprus kaip mūsų. Tad po ilgosios pertraukos įjungėme aukštesnę pavarą tiek gynyboje, tiek puolime, kas visiškai pasiteisino ir nuskambėjus finalinei sirenai kėlėme pirmos vietos taurę į viršų.“
„Ačiū visiems rėmėjams ir žaidėjams, kurie buvo kartu šį sezoną. Prižadame rudenį grįžti dar stipresni. BC Tornadas!!!“
„Tornadas“: Lukas Grotkovsky 15, Mantas Pocys 13, Domantas Pupinis 8.
„LT BC-2“: Dovydas Rudik (12 atk.kam.) 18, Vilius Apanavičius 15.
Įdomu tai, kad atkrintamąsias varžybas „Tornadas“ pasiekė pirmojo etapo finiše stebuklingai įveikę tą pačią „LT BC-2“ komandą.
Penktadienio vakarą Didžiosios taurės bronzos medalius iškovojo „Credo“ (3) ekipa mažajame finale net 15 taškų skirtumu 85:70 nepasigailėjusi „Artistų“ (4) komandos.
Puikiai dvikovą pradėję „kreditoriai“ pirmavo nuo pirmos iki paskutinės rungtynių sekundės, o vienu metu net buvo įgiję triuškinamą 26 taškų pranašumą (60:34).
Nors lemiamame kėlinuke „Artistams“ pavyko kiek priartėti, tačiau lyg iš natų žaidę „Credo“ vyrai per likusį susitikimo laiką neleido varžovams net pagalvoti apie intrigos atkūrimą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė bronzinę pergalę.
„Credo“: Mantas Kesminas (10 atk.kam.) 18, Dalius Gedvilas (11 atk.kam.) 16, Andrius Turčinavičius 13.
„Artistai“: Vincas Vainauskas 17, Marius Paspirgėlis 12.
O štai Mažosios taurės bronzos medaliais džiaugėsi „Spartos-2“ ekipa (1) dvikovoje dėl trečios vietos rezultatu 80:72 palaužusi „Viesulo BC“ (2) krepšininkus.
Pirmieji savo taškų sąskaitą šioje akistatoje atidarė „Viesulo“ vyrai (2:0), tačiau tai buvo vienintelis kartas, kuomet jie buvo priekyje.
Vos po kelių akimirkų „spartiečiai“ perėmė iniciatyvą į savo rankas ir per likusį dvikovos laiką nė akimirkai neleido suabejoti savo pranašumu.
Tiesa, pirmajame ketvirtyje kurį laiką  „Viesulo“ ekipa alsavo varžovams į nugaras, tačiau nepriekaištingai sužaistas antrasis kėlinukas (18:9) leido spartiečiams pabėgti ir dvikovos pusiaukelėje susikrauti dviženklę persvarą (38:25).
Po didžiosios pertraukos „Viesulo“ vyrai pakilo į šturmą ir vienu metu buvo priartėję iki pavojingos 3 taškų ribos (67:70), tačiau šaltus nervus išlaikę „Spartos“ vyrai netrukus pataikė keletą sudėtingų metimų, susigrąžino saugią persvarą ir pasibaigus dvikovos laikui šventė bronzinę pergalę.
„Sparta-2“: Dainius Aleknavičius (10 atk.kam., 6 rez.perd., 7 per.kam., 40 naud.balų) 24, Artur Vorobjov 17, Ovidijus Borisas (5 rez.perd.) ir Tomas Gaudiešius po 13.
„Viesulas“: Marius Račkauskas 21, Remigijus Šimaitis 17.