Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko dar aštuonerios rungtynės, kurių įdomiausius ir svarbiausius akcentus mes sudėjome į tradicinę turo apžvalgą. Tad apie viską iš eilės...

Penktadienio vakarą Londone  įvyko vienerios rungtynės, kuriose „A13 Scaffolding“ grupės  čempionės titulą ginanti „LBC-Build London“ (1-0) ekipa egzaminavo „Medelyno“ (0-1) atstovus.
Nors praėjusiame sezone tarpusavio dvikovose dvi lengvas pergales šventė LBC atstovai, tačiau penktadienio vakarą jiems teko gerokai pavargti dėl taško turnyrinėje lentelėje.
Unikalias rungtynes žaidusio Manto Gužio vedami „Medelyno“ atstovai metė rimtą iššūkį varžovams  ir sužaidus 10 minučių turėjo vos 1 taško deficitą (15:16). Tarsi to būtų negana, antrajame ketvirtyje M.Gužio kariauna dar labiau įsibėgėjo ir įpusėjus dvikovai jau buvo priekyje (36:34).
Po didžiosios pertraukos LBC komanda kiek atsitokėjo ir perėmė iniciatyvą į savo rankas, tačiau likus žaisti vieną kėlinuką turėjo kuklią dviejų taškų persvarą (58:56), o likus žaisti vos kiek daugiau nei 5 minutes rezultatas dar buvo lygus (67:67).
Vis tik, kuomet jau atrodė, kad laukia itin karšta dvikovos pabaiga „LBC-Build London“ ekipa spurtavo ir vos per keletą minučių įgijo dviženklį pranašumą (84:74).
Nors „Medelynas“ pačioje rungtynių pabaigoje sugebėjo kiek sušvelninti rezultatą, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 84:77 šventė LBC ekipa.
„LBC-Build London“: Tadas Bagdonas (11 atk.kam., 30 naud.balų) 25, Andrej Sarko Purkevič 16, Audrius Damušis (6 rez.perd.) 15.
„Medelynas“: M.Gužys (7 kld., 30 naud.balų) 32, Tomas Kazlauskas (10 atk.kam.) 13.
O štai iškart po šios dvikovos vykusioje „London Timber“ taurės akistatoje užfiksuota šiokia tokia staigmena. Sezono rungtynes sužaidusi „Volfo“ (2-1) ekipa rezultatu 66:56 sugebėjo palaužti iki tol nė karto nepralaimėjusią „Tornado“ (3-1) komandą.
Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes „Tornadas“ pataikė baudos metimą ir išsiveržė į priekį (3:2), tačiau tai buvo vienintelis kartas kuomet Viliaus Jastremsko treniruojama komanda mėgavosi lyderės vaidmeniu.
Vos po kelių akimirkų „Volfo“ vyrai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir ėmė pamažu didinti savo pranašumą, kuris trečiojo ketvirčio pabaigoje pasiekė įspūdingą 19 taškų ribą (50:31).
Nors pagrindinio laiko pabaigoje „Tornado“ vyrai pakovojo dėl garbės ir ženkliai sumažino turėtą deficitą, tačiau tai buvo viskas, ką V.Jastremsko auklėtiniams pavyko padaryti sekmadienio vakarą.
Nugalėtojų komandos vadovas Giedrius Surgautas neslėpė gerų emocijų: „Komanda dar tik pradeda po truputį kartu susižaist, tad kiekvienose rungtynėse atsiranda vis geresnis vienas kito supratimas, ką kuris gali nuveikti aikštelėje.“
„Deja, dar vis žaidžiame nepilnos sudėties. Šįkart žaidėme prieš komandą, kuri šiame sezone dar buvo nepralaimėjusi ir turinti gerų, jaunų žaidėjų. Tačiau kamuolys apvalus ir šį kartą laimėjome mes. Didelis ačiū komandos nariams už gražią pergalę. Mes už Volfą!“
Tuo tarpu „Tornado“ ekipos treneris Vilius Jastremskas nukėlė kepurę prieš varžovų ekipą: „Krepšinyje labai sunku, gal net praktiškai neįmanoma laimėti rungtynių, kai krepšį sugebi atakuoti vos 20% taiklumu, o varžovams leidi nusiimti 19 kamuolių po savo lenta. Tad tie -10 taškų, žiūrint į statistiką, dar atrodo labai patraukliai.“
„Nežaidėme taip, kaip planavome, tačiau tam ir esame komanda, kad visi susėdę spręstume tas problemas. Varžovai turi labai daug patyrusių, individualiai stiprių žaidėjų, tad nieko netikėto neįvyko.“
„Sveikinimai jiems su pergale. Manau, jog su tokia sudėtimi „Volfo“ ekipa ir Didžiojoje taurėje gėdos tikrai nepadarytų.“
„Volfas“: Naglis Morkūnas 14, Artūras Dirsė (5/6 dvit.) 12, Simas Andrilionis 10.
„Tornadas“: Aurimas Girdenis 15, Martynas Drazdauskas (10 išpr.praž.) 11.
Nors „Volfas“ šiose rungtynėse suklydo net 24 taškus, tačiau stipriai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (56-45) ir žymiai taikliau atakavo krepšį iš dviejų taškų zonos (38,1%-28,3%).
Įspūdingu stiliumi pirmąją sezono pergalę šventė „Viesulo BC“ (1-1) kolektyvas rezultatu 89:64 nepasigailėjęs „Greenwitch Royals“ (0-3) ekipos.
Į jokios kompromisus nesileidę „Viesulo“ krepšininkai dar pirmajame ketvirtyje pabėgo į priekį (24:7), o nemažinę apsukų antrajame dvikovos pusiaukelėje buvo įmetę dvigubai daugiau taškų už varžovus (54:27).
Po ilgosios pertraukos „Viesulas“ kiek aprimo, tačiau protingas žaidimas leido rungtynių favoritams išsaugoti įgytą persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui švęsti pirmąją sezono pergalę.
Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas atrodė labai patenkintas: „Tiek komandos žaidimu, tiek žaidėjų nusiteikimu ir noru likau patenkintas. Ypač dėkingas Arturui Padriežui, kuris žaidė traumuotas ir neskaitant to, buvo vienas iš komandos vedlių į pergalę.“
„Be to, Modestas Paulauskas sužaidė pirmą sezono dvikovą už „Viesulo“ ekipą ir darė tai, ką geriausiai moka - pelnė 20 taškų ir atliko keletą triuškinančių dėjimų, kurie užvedė komandą. Tiesa, yra dar klaidelių, bet be jų neįmanoma būtų apsieiti, nes čia juk mėgėjų lyga.“
„Varžovas tikrai kovojo ir nenuleido rankų, tad smagu pasiekti pergalę, nes šis laimėjimas mums buvo labai reikalingas.“
„Vėlai pradėjome sezoną, žaidėme tik antras rungtynes, tad treneris leido visus komandos narius į aikštę. Šįkart visi liko patenkinti paskirstytu laiku, tad didelis ačiū visam kolektyvui!“
„Viesulas“: Modestas Paulauskas 20, Artūras Padriežas (6 kld.) 15, Marius Račkauskas 14.
„Greenwitch Royals“: Mindaugas Birštonas (11 atk.kam.) 16, Tadas Legota 14.
Nors „Viesulas“ šioje dvikovoje pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (35-36) ir padarė net 21 klaidą, tačiau varžovus iš proto varė sunkiai suvokiamu pataikymu iš trijų taškų zonos (58,8%, 10/17 trit.). Beje, toks taiklumas – naujas BLKL rekordas!
Sunkią pergalę sekmadienio vakarą šventė traumų išretinta „Sparta-2“ (2-1) komanda tik dvikovos pabaigoje rezultatu 76:71 palaužusi „BC Vilkų“ (1-2) atstovus.
Aikštėje vyravusią intrigą puikiai atspindi skaičiai: pirmaujanti ekipa šiose rungtynėse keitėsi net 13 kartų, dar 8 rezultatas buvo lygus, o kiekvienas kolektyvas priekyje buvo panašų minučių skaičių – 16 min. „Vilkai“ ir 17:30 „Spartos“ dubleriai.
Lemiamo ketvirčio viduryje po taiklaus Egidijaus Kvederavičiaus tritaškio „Vilkai“ išsiveržė į priekį (64:63), tačiau tuomet „spartiečiai“ pelnė net 7 taškus be atsako ir likus kiek daugiau nei dviem minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos įgijo apčiuopiamą šešių taškų persvarą  (70:64).
Nors „vilkai“ nagais ir dantimis dar bandė kabintis į pergalę, tačiau žaidimo ritmą pagavę „Spartos-2“ ekipos krepšininkai išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sudėtingą, tačiau labai saldžią pergalę.
Nugalėtojų ekipos vadovas Ruslanas Vristiuk buvo patenkintas rezultatu, tačiau turėjo pastabų savo komandai: „Tikėjomės lengvesnių rungtynių, tačiau varžovas parodė tikrai puikų ir aukštą pasiruošimo lygį.“
„Labai norisi, kad pakiltų mūsų komandos susižaidimo lygis ir atrastume savo žaidimo ritmą, kad išėję į aikštelę būtume užtikrinti ir pradėtume rezultatyviai žaisti nuo pat pirmųjų susitikimo minučių.“
„Sparta-2“: Artur Vorobjov (3/11 dvit.) 22, Vaidas Valiūnas (11 atk.kam.) ir Modestas Šilalė po 14.
„Vilkai“: E.Kvederavičius 21, Robertas Talevičius (11 išpr.praž.) 19.
Apmaudžią nesėkmę patyrę „Vilkai“ gali pasiguosti nebent tuo, kad jų atstovas R.Talevičius šioje dvikovoje išprovokavo net 11 varžovų pražangų ir pasiekė naują šio sezono BLKL rekordą.
Su vėjeliu sezono starte skrieja „Top Team“ (2-0) ekipa, kuri antrojo turo rungtynėse „nupūtė“  negausiai susirinkusius „Seciro“ (0-2) vyrus ir įsitvirtino pirmoje „A13 Scaffolding“ grupės vietoje.
Rungtynių favoritai puikiai pradėjo rungtynes (14:2), o įgavę reikiamą pagreitį per likusį dvikovos laiką tiesiog sutvarkė formalumus ir ištiksėjus 40 pagrindinio laiko minučių šventė lengvą pergalę rezultatu 76:52.
„Top Team“: Justas Kalnutis (21 atk.kam., 5 rez.perd., 35 naud.balai) 16, Darius Kalnutis 15, Ramūnas Rukšėnas (4/5 trit.) ir Laimonas Ališauskas po 12.
„Seciro“: Mantvydas Žemaitis 13, Donatas Paulauskas 12.
Visbičiuje vykstančias „Thames Windows“ grupės kovas sekmadienį pradėjo Peterborough „Odd Socks“ (1-1) ir Visbičiaus „Bullets“ (0-2) komandos.
Praėjusiame ture „kulkos“ pademonstravo neblogą žaidimą ir vos nesukūrė sensacijos, tačiau šįkart BLKL debiutantai nė iš tolo nepriminė kovotojų komandos.
Nuo pat pirmųjų susitikimo sekundžių savo sąlygas diktavę „Odd Socks“ krepšininkai dar pirmajame kėlinuke įgijo triuškinamą persvarą (24:10), kurią vėliau pamažu didino ir ištiksėjus pagrindiniam laikui šventė daugiau nei užtikrintą pergalę rezultatu 99:57.
„Odd Socks“: Arūnas Butkys (12 atk.kam.) ir Adrians Dumbrovskis po 27, Ēriks Spriņģis 11.
„Bullets“: Mindaugas Mudingis (12 atk.kam.) 16, Gvidas Petryla 11.
Įdomu tai, kad „Odd Socks“ ekipa prametė net 34 metimus, tačiau žiūrint procentaliai – krepšį iš dviejų taškų zonos atakavo gana geru 52,7% taiklumu (38/72 dvit.).
Be to, kelią pergalės link Peterborough ekipa nusitiesė padariusi vos 9 klaidas, kai tuo tarpu „kulkos“ suklydo net 29 kartus.
Tikru krepšinio spektakliu tapo antroji sekmadienio dvikova, kurioje South Lincs „Dragons“ (2-0) krepšininkai tik po pratęsimo rezultatu 91:81 įrodė savo pranašumą prieš Boston „Fighters“ (2-1) ekipą.
Dvikovą žymiai geriau pradėjo „kovotojų“ komanda, kuri pirmojo ketvirčio pradžioje buvo įgijusi triuškinamą 14 taškų pranašumą (27:13).
Visgi, vieni iš „Thames Windows“ grupės favoritų „Dragons“ krepšininkai, laiku atsitiesė ir dar pirmoje rungtynių dalyje pavijo varžovus (44:44).
Po didžiosios pertraukos aikštėje vyko tikras nervų karas, tad nenuostabu, kad sužaidus keturiasdešimt minučių salėje esantis tablo rodė visiškai lygų rezultatą (77:77).
Tačiau, jei pagrindinio laiko metu pirmaujanti ekipa keitėsi ne vieną ir ne du kartus, tai pratęsime lyderis išaiškėjo vos per keletą akimirkų.
Papildomų penkių minučių atkarpą spurtu 4:0 pradėjusi „drakonų“ ekipa įgavo pasitikėjimo savo jėgomis, greit atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė antrą pergalę šiame sezone.
Nugalėtojų komandos vadovas Kęstutis Puleikis neslėpė gerų emocijų: „Sveikinu komandą su nuostabia pergale, nes prieš Bostoną niekada nėra lengva žaisti.“
„Tai - stipri komanda, o šiemet dar labiau sustiprėjo. Juolab, kad mūsų buvo susirinkę tik 7 ir žaidėm prieš 12 varžovų. Tad gal nieko nuostabaus, jog rungtynių pradžia buvo ne kokia. Vienu metu turėjome 10 taškų deficitą, bet gerai, kad nepalūžom, pataikėm savo metimus ir laimėjom.“
„Dragons“: Tadas Zobiela 23, Kęstutis Puleikis 15, Tomas Vyšniauskas 14.
„Fighters“: Arnas Maziliauskas 25, Edvinas Laukevičius 12.
Įdomu tai, kad „drakonų“ ekipoje aikštėje pasirodė vos 7 žaidėjai iš kurių 6 rungtynes baigė savo sąskaitoje turėdami dviženklį pelnytų taškų skaičių.
Sekmadienio kovas Visbičiuje užbaigė vietos „Wizards“ (2-0) ir „Vyčio“ (1-1) komandos iš Peterborough akistata, kurią rezultatu 84:73 laimėjo pirmoji ekipa.
Susitikimo pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, tačiau antrajame kėlinuke viskas apsivertė aukštyn kojom. Aukštesnę pavarą įjungę „burtininkai“ volu pervažiavo varžovus ir įpusėjus dvikovai susikrovė įspūdingą 17 taškų pranašumą (42:25).
Po didžiosios pertraukos „Vyčio“ krepšininkai pakilo ant kojų bei pademonstravo visiškai kitokį savo veidą, tačiau to nepakako tam, kad būtų galima bent jau sugrąžinti rungtynėms intrigą.
Įdomu tai, kad šioje dvikovoje „Wizards“ ekipa pasiekė du naujus šio sezono „Thames Windows“ rekordus – pataikydama daugiausiai tritaškių (10) ir realizuodama juos aukščiausiu procentu (40%, 10/25 trit.).
„Wizards“: Egidijus Revuckas (4/8 trit.) 20, Nerijus Gelžinis 19, Žydrūnas Razminas 17.
„Vytis“: Marius Mickevičius 24, Deividas Jakštaitis (14 atk.kam., 4 blk.) ir Vaidas Abelkis po 15.