Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Jau 11-ąjį sezoną skaičiuojanti Britanijos lietuvių krepšinio lyga (BLKL) nesiskundžia dalyvių skaičiumi ir kiekvieną savaitgalį Londono bei Visbičiaus lietuviams padovanoja po 8 nenuspėjamas krepšinio dvikovas, kurių įdomiausius akcentus netrukus pateiksime tradicinėje turo apžvalgoje.

Penktadienio vakarą įvyko vienerios „A13 Scaffolding“ grupės rungtynės, kuriose įspūdingą formą šiame sezone demonstruojanti „Top Team“ (4-0) ekipa tik po atkaklios kovos palaužė „Medelyno“ (2-2) atstovus.
Pirmoje dvikovos dalyje atrodė, jog bręsta sensacija, nes įspūdingą puolimą demonstravusi „Medelyno“ komanda metė rimtą iššūkį varžovams ir per 20 min. pelniusi net 59 (!) taškus dvikovos pusiaukelėje turėjo 6 taškų persvarą (59:53).
Vis tik, po didžiosios pertraukos viskas pakrypo kiek kita linkme. Savo puolimą pakoregavę „Top Team“ vyrai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas, aplenkė varžovus ir per likusią dvikovos dalį demonstravo sau būdingą visą griaunantį žaidimą.
Tiesa, likus žaisti kiek mažiau nei 5 minutes „Medelynas“ dar buvo įkaitinęs atmosferą (87:88), tačiau vėliau „Top Team“ ekipa spustelėjo akceleratoriaus pedalą, pabėgo į priekį ir galiausiai šventė sudėtingą pergalę rezultatu 105:96.
„Top Team“: Paulius Striukas (8 rez.perd.) ir Ramūnas Rukšėnas (6 rez.perd.) po 20, Justas Kalnutis 19.
„Medelynas“: Mantas Gužys (5 rez.perd., 7 kld., 39 naud.balai) 42, Simas Rubys 18.
Įdomu tai, kad šioje dvikovoje buvo pagerinti net 7 šio sezono Londono grupės rekordai, kurių dėl laiko stokos neminėsime, tačiau nekrito nė vienas visų laikų BLKL rekordas.
Lengvą pergalę „London Timber“ grupėje šventė „Sparta-2“ (3-2) ekipa net 33 taškų skirtumu rezultatu 82:49 sutriuškinusi ketvirtąją nesėkmę iš eilės patyrusį „LT BC-2“ (0-4) kolektyvą.
Puikiai dvikovai pasiruošę „spartiečiai“ svarbiausius reikalus sutvarkė dar pirmajame kėlinuke, kurį laimėjo 15 taškų persvara (27:12), tad per likusį susitikimo laiką „Spartos-2“ garbę ginantiems vyrams teliko  pasimėgauti žaidimu ir sutvarkyti likusius formalumus.
„Sparta-2“: Artur Vorobjov (5/6 dvit.) 18, Vaidas Valiūnas (17 atk.kam.) 17, Dalius Sližys 14.
„LT BC-2“: Kevinas Kolesnikovas 22, Eimantas Čiunys (10 atk.kam.) 11.
Vieną didžiausių turo staigmenų pateikė „BC Vilkų“ (2-3) kolektyvas sugebėjęs įveikti favorite laikytą „Volfo“ (4-2) komandą.
Kovingieji „Vilkai“ geriau pradėjo rungtynes, o sužaidus dešimt minučių turėjo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (26:19). Tiesa, šaltą dušą patyrę „Volfo“ atstovai greit išsibudino, pagyvini žaidimą ir dvikovos pusiaukelę pasiekė jau būdami pirmaujančiųjų vaidmenyje (36:34).
Tačiau kuomet jau atrodė, kad „Volfui“ tereikia pabaigti pradėtą darbą viskas vėl apsivertė aukštyn kojom. Gynybą akivaizdžiai pagerinę „Vilkai“ išbalansavo varžovų puolimo mechanizmą bei ne tik susigrąžino iniciatyvą į savo rankas, bet ir pagrindinio laiko pabaigoje šventė netikėtą pergalę rezultatu 67:58.
Netikėtą nesėkmę patyrusios „Volfo“ komandos vadovas Giedrius Surgautas davė trumpą komentarą: „Juoda diena visiems be išimties. Su tokiu pataikymu ir 40 klaidų, jeigu tik statistikos vedėjai nesuklydo, tai laimėt rungtynių nėra šansų.“
„Vilkai“: Robertas Talevičius (5 rez.perd., 12 kld.) 19, Egidijus Kvederavičius (14 atk.kam.) 17, Egidijus Janulevičius 14.
„Volfas“: Donatas Andriulis ir Nerijus Anglickis po 12.
Įdomu tai, kad į pergalę „Vilkus“ atvedęs R.Talevičius padarė net 12 klaidų taip pasiekdamas naują šio sezono ir pakartodamas visų laikų BLKL grupės rekordą.
Beje, tos pačios kategorijos rekordu pasižymėjo ir „Volfo“ ekipa – 40 prarastų kamuolių yra naujas visų laikų BLKL Londono grupės rekordas.
Įdomių akcentų netrūko ir iškart po šios dvikovos vykusiose rungtynėse, kuriose „Seciro BC“ (1-2) ekipa panaikino milžinišką deficitą ir sugebėjo įveikti čempionės titulą ginančią „LBC-Build London“ (2-2) komandą.
Susitikimo pradžia intrigos nežadėjo – LBC vyrai žaidė užtikrintai ir pamažu didino savo pranašumą, kuris antrojo ketvirčio pradžioje pasiekė didžiausią rungtynėse 18 taškų ribą (42:24).
Tačiau, pernelyg ankstyva sėkmė sporte ne visuomet žada laimingą pabaigą, o tuo puikiai sekmadienio vakarą galėjo įsitikinti LBC vyrai.
Regis beviltiškoje padėtyje atsidūrę „Seciro“ atstovai nepalūžo ir vos per keletą minučių sukūrė mažą stebuklą – trečiojo kėlinuko viduryje favoritų persvara siekė vos 1 tašką (50:49).
Tiesa, didžiulį pranašumą iššvaisčiusi „LBC-Build London“ ekipa nepuolė į paniką bei neatidavė iniciatyvos į varžovų rankas, tačiau kantriai savo tikslo siekęs „Seciro“ kolektyvas sulaukė savo progos ir lemiamo kėlinuko pabaigoje laimėjęs įspūdingą atkarpą rezultatu 12:0 išsiveržė į priekį (78:72).
Nors favoritai dar turėjo pusantros minutės tam, kad pakreiptų įvykių tėkmę sau naudinga linkme, tačiau per likusį dvikovos laiką „Seciro“ vyrai žaidė drausmingai, išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pirmąją pergalę šiame sezone – 80:78.
Nugalėtojų ekipos vadovas Aurimas Čyžas neslėpė gerų emocijų: „Rungtynes pradėjome gan vangiai, gynyboje padarėme vaikiškų klaidų, neišsirinkome savo žaidėjų ir leidome varžovams pelnyti lengvų taškų ir įsibėgėti.“
„Antrame kėlinuke, kai deficitas pasiekė net 19 taškų ribą komandos treneris Gintas Goscickas paėmė minutės pertraukėlę, po kurios viskas ėmė pamažu tvarkytis. Grįžę į  aikštę po jos ir trenerio užvedančių žodžių sugebėjome persvarą sumažinti iki 10 taškų.“
„Antroje rungtynių dalyje varžovai buvo likę tik penkiese, todėl stengėmės žaisti greitesnį žaidimą ir pradėjome spausti varžovus. To pasakoje rungtynių gale įgijome trapią persvarą kurią sugebėjome išlaikyti iki finalinėse sirenos.“
„Pagarba LBC vyrams! Nors į varžybas susirinko tik šešiese, o po vieno iš jų  žaidėjų traumos visą antrą rungtynių dalį likę žaidėjai žaidė be keitimų, tačiau sugebėjo duoti stiprią kovą.“
„Seciro“: Donatas Paulauskas (17 atk.kam.) 20, Vytas Degutis (7 rez.perd.) 18, Aurimas Čyžas (5 rez.perd.) 14.
„LBC-Build London“: Andrej Golovin 25, Egidijus Janulevičius (10 atk.kam.), Egidijus Kvederavičius ir Raimondas Jonkus po 15.
Apmaudžią nesėkmę patyrusi LBC komanda gali pasiguosti nebent tuo, jog šioje dvikovoje ji pataikė 13 naudų metimų iš 15 bandymų (86,7%) ir pasiekė šio sezono BLKL rekordą.
Londono grupės savaitgalį baigė dėl „London Timber“ taurės kovojančios „Viesulo“ (2-2) ir „Greenwitch Royals“ (1-5) komandos, kurios sužaidė atkeltas antrojo rato rungtynes.
Prieš mėnesį vykusią pirmąją šių ekipų akistatą triuškinama persvara (89:64) laimėjo „Viesulo“ vyrai, tad nieko nuostabaus, jog ir sekmadienį jie buvo laikomi rungtynių favoritais.
Garbingas statusas buvo pateisintas su kaupu, nes dvikovos pabaigoje „Viesulas“ šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 91:57.
Nuo pat pirmųjų susitikimo akimirkų „Viesulo“ vyrai kontroliavo situaciją ir pamažu didino savo pranašumą, kuris dvikovos pabaigoje buvo pasiekęs sunkiai suvokiamą 41 taško (91:50) ribą. Nors rungtynes GWR vyrai pabaigė spurtu 7:0, tačiau jis tapo tik menka paguoda triuškinamą nesėkmę patyrusiai Grinvičo komandai.
Verta pažymėti, kad nuo trečiojo ketvirčio vidurio iki ketvirtojo kėlinuko pradžios „Viesulo“ komanda pelnė net 21 tašką be atsako taip sužaisdama vieną įspūdingiausių šio sezono atkarpų BLKL pirmenybėse.
Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas buvo labai patenkintas: „Ši pergalė parodė, kad esam pasiruošę daugiau nei „Greenwitch Royals“ komandos iššūkiui. Šiandien susirinko visi žaidėjai, tad nenuostabu, kad iškovojom įtikinamą pergalę.
„Jautėsi, kad kolektyve visi ėjo tik pergalės, o varžovai buvo tik septyniese, tad manau jiems ir jėgų pritrūko, kad galėtų mesti rimtesnį iššūkį.“
„Viesulas“: Modestas Paulauskas 19, Laurynas Guokas 16, Marius Račkauskas 11.
„Greenwitch Royals“: Mindaugas Birštonas ir Darius Makselė po 14.
Tai buvo jau ketvirtoji „Viesulo“ pergalė prieš GWR kolektyvą per keturias žaistas dvikovas. Beje, pergalė 34 taškų skirtumu – naujas šio sezono BLKL rekordas.
Prieš sezoną net apie BLKL Visbičiaus grupės auksą galvojusi Peterborough „BC Tauro“ (1-3) komanda, kol kas – klaidžiame ieškojimų kelyje.
Po užtikrintos pergalės prieš dublerių komandą pirmajame ture „Tauro“ vyrai patyrė tris nesėkmes paeiliui, maža to, sekmadienio rytą jie triuškinamai pralaimėjo Peterborough derbį, kuomet turėjo pripažinti „Odd Socks“ (3-2) komandos pranašumą.
Fantastiškai rungtynes pradėję „Odd Socks“ krepšininkai dar pirmajame kėlinyje davė gerą toną rungtynėms ir susikrovė įspūdingą 24 taškų persvarą (30:6).
Nors „Tauro“ ekipa netrukus pakilo ant kojų ir per kitus du kėlinukus ne tik ženkliai sumažino turėtą deficitą, bet ir atkūrė rungtynėse intrigą (54:60).
Tačiau tokio varžovo poelgio įsiutinti „Odd Socks“ vyrai lemiamame ketvirtyje surengė dar vieną spurtą (31:14) ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė vieną įspūdingiausių pergalių klubo istorijoje rezultatu 91:68.
„Odd Socks“: Arūnas Butkys (38 naud.balai) 39, Edgars Lācis (7 per.kam.) 13, Adrians Dumbrovskis 9.
„Tauras“: Martynas Karalius 16, Deividas Bakštys (10 atk.kam.) ir Martynas Remeika po 14.
Gana įdomiai klostėsi dviejų be pergalių buvusių komandų akistata, kurioje susigrūmė Peterborough „Tauro-2“ (1-3) ekipa ir Visbičiaus „Bullets“ (0-5) vyrai.
Pirmoje susitikimo dalyje geriau atrodė „kulkos“, kurios sėkmingai skrodė varžovų gynybą ir pamažu didino savo persvarą, o įpusėjus dvikovai pirmavo 37:32.
Vis tik, trečiajame ketvirtyje „Bullets“ ėmė šaudyti tuščiai šoviniais ir per dešimt minučių surinko vos... 5 taškus. Tuo tarpu per tą patį laiko tarpą 18 taškų surinkę „Tauro“ dubleriai perėmė iniciatyvą bei išsiveržė į priekį (50:42).
Lemiamame kėlinuke „kulkos“ dar iššovė bei sugebėjo išlyginti rezultatą (54:54), tačiau į tai „Tauro-2“ komanda atsakė laimėdama atkarpą 16:3 ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė pirmąją pergalę šiame sezone – 70:57.
„Tauras-2“: Arnoldas Račickas (18 atk.kam., 44 naud.balai) 25, Andrejus Zanovas 16, Dalius Varinauskas 9.
„Bullets“: Mindaugas Mudingis 16, Gvidas Petryla 15.
Visbičiaus grupės sekmadienio kovas baigė vakaro desertu tapusi lyderių dvikova, kurioje ginklus surėmė Bostono „Fighters“ (3-2) atstovai ir vietos „Wizards“ (5-0) krepšininkai, o netikėtai lengvą pergalę rezultatu 91:75 šventė antroji ekipa.
Nors daugelis šiose rungtynėse tikėjosi intrigos, tačiau ji laikėsi tik kiek daugiau nei 14 susitikimo minučių, kuomet komandas skyrė vos keli taškai.
Visgi, antrojo ketvirčio viduryje „burtininkai“ pabėjo į priekį, susikrovė apčiuopiamą pranašumą (44:34) ir per likusį dvikovos laiką neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.
Akivaizdų „Wizards“ pranašumą puikiai įrodo lemiamo kėlinuko pabaigoje įgyti triuškinama 24 taškų persvara (90:66), kurią per likusias dvikovos minutes „Fighters“ ekipai pavyko tik nežymiai sumažinti.
Iškovoję triuškinamą pergalę „burtininkai“ pasiekė saldų revanšą už patirtą apmaudžią nesėkmę praėjusio sezono „Thames Windows“ grupės mažajame finale.
Nugalėtojų komandos vadovas Mantas Damašauskas neatrodė labai nustebęs: „Šiandien vyrai žaidė atsipalaidavę, dalinosi kamuoliu. Be to ir varžovai ne visi susirinko, tad prieš rungtynės viskas aišku buvo.“
„Žaidėme stabiliai, atlikome daug rezultatyvių perdavimų, puikiai pataikėme, tad manau rezultatas yra tendencingas.“
„Wizards“: Egidijus Revuckas (5/6 dvit.) 20, Aivaras Abukauskas 14, Evaldas Jurčiukonis ir Ernestas Lopeta po 11.
„Fighters“: Jonas Pranevičius (5 rez.perd., 5 per.kam.) 27, Mantvydas Paulauskas 11.