Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Rudeniui persiritus į antrąją pusę vis didesnį pagreitį įgyja ir Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) reguliariojo sezono kovos. Praėjusį savaitgalį Londono ir Visbičiaus grupėse tradiciškai buvo sužaistos aštuonerios rungtynės, kurių svarbiausius akcentus aprašysime daugelio pamėgtoje turo apžvalgoje.

Penktadienio vakarą kovėsi dvi „A13 Scaffolding“ grupės ekipos „Medelynas“ (2-1) ir „Sparta BC“ (1-2), o pergalę rezultatu 96:87 šventė pirmoji ekipa.
Didžiąją dvikovos dalį aikštėje vyko graži lygiaverčių varžovų kova, kurioje solidesnės persvaros nepavyko įgyti nė vienai ekipai. Sužaidus 30 min. kuklią trijų taškų (58:55) persvarą turėjo „Spartos“ komanda, tad atrodė, kad laukia itin intriguojanti susitikimo pabaiga.
Tačiau, tą, kas vyko lemiamame ketvirtyje, sunku ne tik paaiškinti, bet ir įsivaizduoti. Įsibėgėjusi „Spartos“ komanda ketvirtajame kėlinuke pelnė net 29 taškus. Visgi to „spartiečiams“ buvo maža, nes nežinia ko trumpos pertraukėlės metu užvalgę jų varžovai atsakė net 40 (!!!) įmestų taškų.
Vienas įspūdingiausių kėlinukų BLKL istorijoje padėjo „Medelyno“ komandai įgyti apčiuopiamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti antrą pergalę šiame sezone.
„Medelynas“: Mantas Gužys 40, Pablo Fuentes Linares 19, Algirdas Jaras (11 atk.kam.) 12.
„Sparta“: Oleksiy Ryabinin 29, Artur Vorobjov 15.
Sekmadienio kovas Londono grupėje pradėjo turnyrinės lentelės viršuje esantys „Tornado“ (5-1) ir „Credo“ (3-1) kolektyvai.
Praėjusiame sezone „Credo“ ekipa eliminavo „Tornado“ iš kovos dėl „BLKL-London Timber“ taurės medalių, tad pastarieji degė noru atsirevanšuoti už pavasarį patirtas skriaudas.
Revanšas pavyko su kaupu – V.Jastremsko kariauna ne tik pasiekė puikią pergalę ir privertė varžovus patirti pirmą pralaimėjimą šiame sezone.
Pirmojo kėlinuko pabaigoje „kreditoriai“ pirmavo 12:7, tačiau netrukus „Tornadas“ pavijo varžovus, perėmė rungtynių vairą į savas rankas ir per likusį dvikovos laiką tik pamažu didino savo persvarą, kuri trečiojo kėlinuko viduryje pasiekė įspūdingą 15 taškų ribą (47:32).
Nors „Credo“ komandai pavyko nežymiai apkarpyti turėtą deficitą, tačiau tai buvo viskas, ką V.Jastremsko kariauna leido varžovams padaryti sekmadienio vakarą.
Nugalėtojų komandos treneris Vilius Jastremskas įpylė žibalo į varžovų medaus statinę: „Noriu pradėti nuo to, kad esu ne iš tų žmonių, kurie prieš varžybas mala liežuviais apie varžovus, giriasi kaip bus lengva laimėti ir t.t.“
„Niekada nesuprasiu tų, kurie taip daro. Manau, kad reikia gerbti kiekvieną varžovą ir tada tas pergales žymiai lengviau pasiekti. Tą bandau įskiepyti ir kiekvienai savo komandai, kurią treniruoju ir stengiuosi atpratinti žaidėjus nuo tokio mąstymo.“
„O kuomet pasieki tas pergales prieš tuos, kurie tikėjosi lengvų rungtynių, tai ta pergalė būna dar saldesnė. Dar smagiau klausytis tų tipinių, suaugusių vyrų kaltinimų teisėjams, nors jų komanda palei protokolą prasižengus net 11 kartų mažiau, tačiau vis tiek randa prie ko prikibti“, - savo filosofiją dėstė „Tornado“ treneris.
„Kalbant apie pačias rungtynes ši pergalė tokioje ankstyvoje sezono stadijoje beveik nieko nereiškia, tačiau ji buvo iš tiesų svarbi mums emociškai. Labai puikiai pradėjom rungtynes, atsiplėšėm ir visą laiką kontroliavom žaidimą.“
„Žinojom, kad jeigu atsipalaiduosime bent sekundei, tokia komanda kaip "Credo" tą pranašumą greit panaikins. Todėl džiaugiuosi, kad kiekvienas išėjęs aikštelėje stengėsi, nežiūrėjo asmeninių ambicijų, o darė viską kas būtų komandai geriau.“
„Panašu, kad mažais žingsneliais gerinam savo žaidimą ir vienas kito supratimą, tad man labai smagu tą matyti.“
„Tornadas“: Dovydas Drazdauskas ir Ernestas Marcauskas po 11, Audrius Ramonaitis (5 rez.perd.) 10.
„Credo“: Justinas Muzikevičius (12 atk.kam.) 12, Dalius Gedvilas (13 atk.kam.) ir Mantas Kesminas (2/10 dvit., 5 rez.perd.) po 10.
Įdomu tai, jog „Tornado“ gretose aikštėje pasirodė visi 12 rungtynėms registruotų krepšininkų, o pasižymėti nepavyko vieninteliam David Agadzanjan, kuris aikštėje praleido vos 21 sekundę.
Beje, šioje dvikovoje buvo pakartoti du ir pasiektas vienas „Tornado“ klubo visų laikų rekordas - Vladas Kolesnik pakartojo perimtų kamuolių (5) rekordą, visa komanda pataikė 17 baudų ir taip pat pakartojo lygiai prieš devynis mėnesius pasiektą rekordą, o 29 padarytos pražangos yra visiškai naujas klubo rekordas.
Itin apmaudžią nesėkmę patyrė „BLKL-London Timber“ grupėje kovojanti „Viesulo“ (1-2) ekipa po beviltiško sužaisto ketvirtojo kėlinuko turėjusi pripažinti „Volfo“ (4-1) atstovų pranašumą.
Susitikimą geriau pradėjo „Viesulo“ ekipa, kuri pirmoje dvikovos dalyje demonstravo žymiai kokybiškesnį krepšinį , o įpusėjus dvikovai pelnytai mėgavosi dviženkle persvara (47:35).
Trečiajame kėlinuke „Viesulo“ vyrai ėmė dažniau klysti gynyboje, tačiau sklandus puolimas leido išlaikyti susitikimo kontrolę ir trečiojo ketvirčio pabaigoje pirmauti 7 taškais (69:62).
Vis tik, tai, kas įvyko paskui „Viesulo“ ekipa norės kuo greičiau pamiršti. Lemiamame kėlinuke sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes Eridano Lazdausko auklėtiniai dar buvo priekyje (71:66), tačiau tuomet „Volfas“ per šešių minučių atkarpą pelnė net 15 taškų be atsako ir pasiuntė varžovus į visiškai nokautą (81:71).
Per likusias kelias rungtynių minutes esminių pokyčių jau neįvyko, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Volfo“ ekipos pergalę rezultatu 83:72.
Apmaudų pralaimėjimą patyrusios „Viesulo“ komandos vadovas Aurimas Burokas tik skėsčiojo rankomis: „Sunku komentuoti tokias rungtynes, kuomet per du kėlinukus sumetam 47 taškus o paskui sustojam ir neišnaudojom metimų iš gerų padėčių, o tai galiausiai įtakoja galutinį rezultatą.“
„Tuo tarpu „Volfo“ vyrai - šaunuoliai, kovojo iki galo ir parodė, kad į BLKL po metų pertraukos atėjo nusiteikę labai rimtai.“
„Dar norėtųsi teisėju atidumo didesnio, nes net varžovai pripažino, kad nieko nebuvo tuomet, kai mūsų žaidėją nubaudė nesportine pražanga.“

„Pagaliau, norėčiau papriekaištauti saviems žaidėjams, kurie paskutinę minutę praneša, kad nebus rungtynėse ar visai nepraneša. Visi žinojo, kad žaisim prieš rimtus varžovus. Sezonas tik įsibėgėja, tad tikiu, jog įgausim pagreitį ir nebekartosim klaidų.“
„Volfas“: Irmantas Bernotas (5 rez.perd., 8 kld.) 19, Nerijus Anglickis (7/8 dvit.) 15, Simas Andrilionis 12.
„Viesulas“: Modestas Paulauskas (13 atk.kam., 10 išpr.praž., 32 naud.balai) 26, Edvinas Nurutdinovas 18.
Sezoną pergale pradėję „Artistai“ (1-3) pastaruoju metu pamiršo sėkmės receptą ir sekmadienio vakarą patyrė jau trečią nesėkmę iš eilės nusileidę nugalėtojos titulą ginančiai „LBC-Build London“ (2-1) ekipai.
Šioje dvikovoje pirmaujanti komanda keitėsi net 11 kartų, o abu klubai priekyje buvo po labai panašų minučių skaičių. Visgi, LBC atstovai pademonstravo didesnę patirtį ir savo žodį tarė tuomet, kada to labiausiai reikėjo – pačioje dvikovos pabaigoje.
Lemiamo ketvirčio pradžioje priekyje dar buvo „Artistų“ kolektyvas (52:45). Tačiau lemiamo kėlinuko pradžioje „LBC-Build London“ atstovai suorganizavo galingą šturmą ir laimėję įspūdingą atkarpą rezultatu 13:0 perėmė iniciatyvą į savo rankas (58:52).
Nors „Artistai“ turėjo nemažai laiko tam, kad pakreipti įvykių tėkmę sau naudinga linkme, tačiau kiek daugiau patirties turintys LBC vyrai išsaugojo įgytą persvarą bei nuaidėjus finalinei sirenai šventė sudėtingą, ir nepaprastai svarbią pergalę rezultatu 67:62.
„LBC-Build London“: Vaidas Trepočka (15 atk.kam., 5 kld.) 12, Audrius Damušis, Algirdas Matušaitis ir Andrej Golovin po 11.
„Artistai“: Evaldas Pacaitis (11 atk.kam.) 19, Edvinas Valatka (10 atk.kam.) 14.
Sekmadienio kovas užbaigė „Greenwitch Royals“ (1-4) ir „BC Vilkai“ (1-3) komandų akistata, kurioje pergalę šventė pirmoji ekipa.
Dvikovą geriau pradėjo „Vilkai“, kurie antrojo ketvirčio pradžioje įgijo 12 taškų pranašumą (28:16). Tačiau šaltą dušą patyrę GWR vyrai greit išsibudino ir nustebinę varžovus atkarpa 14:0 perėmė iniciatyvą į savo rankas (30:28).
Rungtynių svarstyklėms išsilyginus abu kolektyvai ėmė žengti koja kojon, o lūžis įvyko tik pačioje pagrindinio laiko pabaigoje. Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes rezultatas buvo lygus (56:56), tačiau tuomet GWR krepšininkai pelnė 6 taškus be atsako ir pabėgo į priekį (62:56).
Nors „Vilkai“ dar bandė kandžiotis, tačiau tiksliau žaidę jų varžovai atsilaikė ir dvikovos pabaigoje pagaliau  mėgavosi pirmąją sezono pergale – 64:59.
„Greenwitch Royals“: Raimondas Pranckus ir Aivaras Sakurovas po 16, Mindaugas Birštonas (11 atk.kam.) ir Gintaras Barauskas po 14.
„Vilkai“: Robertas Talevičius 13, Vaidas Pelanis 11.
Įdomių akcentų netrūko ir Visbičiuje vykstančiose „BLKL-Thames Windows“ grupės dvikovose, kuriose pergales šventės turnyro lentelės viršuje esančios ekipos.
Pirmojoje sekmadienio akistatoje Wisbech „Wizards“ (4-0) atstovai rezultatu 75:57 įveikė to paties miesto „Bullets“ (0-4) komandą ir iškovoję ketvirtąją pergalę iš eilės įsitvirtino antroje rikiuotės vietoje.
Nors į kovą stojo turnyro lyderiai ir autsaideriai, tačiau tai nebuvo rungtynės, kuriose nugalėtojas paaiškėjo dar pirmajame kėlinuke.
Po ganėtinai atkaklios susitikimo pradžios antrajame kėlinuke „burtininkai“ atitrūko ir vienu metu turėjo įspūdingą 20 taškų pranašumą (36:16).
Tačiau „kulkos“ nekėlė baltos vėliavos ir po galingo spurto trečiojo ketvirčio pradžioje vėl ėmė alsuoti varžovams į nugaras (38:42).
Tiesa, vos pajutę pavojų „Wizards“ krepšininkai greit atstatė dviženklę persvarą, tačiau ambicingoji „Bullets“ neleido čempionato favoritams nė akimirkai atsipalaiduoti ir iki pat dvikovos pabaigos neleido jiems įgyti apčiuopiamesnės persvaros.
Triuškinamą pranašumą „burtininkai“ susikrovė tik paskutinėmis lemiamo ketvirčio sekundėmis, kuomet visiems viskas jau buvo aišku.
„Wizards“: Dainius Pliuskys (12 atk.kam.) 17, Haroldas Petrauskas (14 atk.kam.) ir Modestas Dvarvytis (10 atk.kam.) po 14.
„Bullets“: Gvidas Petryla 20, Mindaugas Mudingis (5/6 dvit.) ir Ernestas Būdvytis po 10.
Antrojoje dvikovoje Boston „Fighters“ (3-1) ekipa nepasigailėjo Peterborough „Vyčio“ (1-3) atstovų ir šventė lengvą pergalę rezultatu 83:55.
Galingai startavę „kovotojai“ dar pirmajame ketvirtyje pasiuntė varžovus į nokdauną (28:5), tad per likusį rungtynių laiką abiems komandoms teliko pasimėgauti žaidimu ir sutvarkyti likusius formalumus.
Tai buvo jau trečioji „Fighters“ pergalė iš eilės šių klubų tarpusavio dvikovose, tačiau tik antroji pasiekta 20 ir daugiau taškų skirtumu.
„Fighters“: Giedrius Pakalniškis 19, Arnas Maziliauskas (6 rez.perd., 5 per.kam.) ir Jonas Pranevičius po 14.
„Vytis“: Mantas Gintila (10 atk.kam.) 19, Deividas Jakštaitis 13.
Daugiausiai intrigos buvo South Lincs „Dragons“ (4-0) ir Peterborough „Odd Socks“ (2-2) komandų dvikovoje, kurioje nugalėtojas paaiškėjo tik pačioje susitikimo pabaigoje.
Sužaidus kiek daugiau nei 6 minutes Peterborough atstovai buvo pabėgę į priekį ir turėjo apčiuopiamą 12 taškų persvarą (22:10).
Tačiau kovingieji „drakonai“ nenuleido uodegų ir dar pirmoje rungtynių dalyje sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir dvikovos pusiaukelę pasitikti su 6 taškų persvara (55:49).
Po didžiosios pertraukos atmosfera aikštėje nė kiek neatvėso. Anaiptol, abi ekipos iki pat pagrindinio laiko pabaigos kibo viena kitai į atlapus leisdamos salėje susirinkusiems žiūrovams mėgautis reto grožio reginiu.
Nors likus žaisti 50 sek. Peterborough ekipa buvo priartėjusi iki pavojingos keturių taškų ribos (84:88), tačiau per likusį susitikimo laiką savo sąlygas diktavo „Dragons“ krepšininkai, kurie išsaugojo trapią persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė sudėtingą pergalę rezultatu 93:88.
„Dragons“: Tadas Zobiela (11/13 dvit.) 25, Aleksandr Laryn (12 atk.kam.) 22, Eivydas Aleksa (11 atk.kam., 5 rez.perd.) 19.
„Odd Socks“: Arūnas Butkys (7/7 baud., 31 naud.balas) 28, Edgars Lācis ir Nils Cincius po 14.