Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaistos dar aštuonerios rungtynės, kurios įnešė dar daugiau intrigos į Londono ir Visbičiaus grupių turnyrines lenteles.
Penktadienio vakarą „A13 Scaffolding“ grupėje susigrūmė pralaimėjimo dar nepatyrusi „Top Team“ (5-0) ekipa ir rikiuotės dugne esanti „Artistų“ (1-4) komanda... Intrigą šiose rungtynėse nuslopino faktas, kad „Artistai“ susirinko vos penkiese, tad visa griaunantis „Top Team“ puolimo mechanizmas visą susitikimo laiką veikė itin sklandžiai, leido favoritams rinkti lengvus taškus, tad įpusėjus dvikovai šie jau buvo sukaupę triuškinamą 18 taškų pranašumą (50:32).
Po didžiosios pertraukos nieko nauja neįvyko, tad „Top Team“ atstovams teliko ramiai pabaigti rungtynes ir įsirašyti dar vieną lengvą pergalę rezultatu 95:68.
Verta pažymėti, kad likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes „Artistų“ komandos žaidėjas Dovydas Drazdauskas gavo traumą ir nebegalėjo tęsti rungtynių.
Pamatę, jog varžovai liko mažumoje „Top Team“ krepšininkai pasielgė labai kilniai – pasodino ant atsarginių suolo savo penktąjį žaidėją, tad per likusią rungtynių dalį dvikova vyko žaidžiant keturi prieš keturis.
Įdomu tai, jog Ramūno Rukšėno vadovaujama „Top Team“ ekipa jau baigė pirmojo rato kovos įveikdama visas „A13 Scaffolding“ grupės komandas ir tą padarydama vidutine 18,2 taško persvara.
Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos vadovas Ramūnas Rukšėnas davė trumpą komentarą: „Šiandien varžovai buvo nepasiruošę dvikovai su turnyro lyderiais ir į rungtynes atvyko vos penkiese.“
„Susitikimas vėl buvo treniruočių pobūdžio, nes per pirmas penkias minutes įgijome dviženklį pranašumą ir likusį dvikovos laiką ramiai žaidėm savo malonumui.“
„Top Team“: Ramūnas Rukšėnas 19, Darius Kalnutis (11 atk.kam., 8 kld.) 18, Irmantas Bernotas ir Justas Kalnutis po 17.
„Artistai“: Edvinas Valatka 20, Evaldas Pacaitis (10 atk.kam.) ir Dovydas Tamašauskas po 15.
Po apmaudaus pralaimėjimo „BC Vilkams“ puikiai atsitiesė „Volfo“ (5-2) ekipa pirmosiose Londono grupės sekmadienio rungtynėse net 30 taškų skirtumu 73:43 sutriuškinusi pergalės skonio dar nepatyrusią „LT BC-2“ (0-5) komandą.
Intriga šioje dvikovoje dingo dar pirmajame kėlinuke, kurį „Volfas“ laimėjo daugiau nei įtikinama persvara – 22:6.
Nors vėliau žaidimas kiek išsilygino, o lemiamame ketvirtyje „LT BC-2“ garbę ginantys vyrai net pelnė daugiau taškų už varžovus (19:14), tačiau tai tapo tik menka paguoda penktąjį pralaimėjimą iš eilės patyrusiam „London Timber“ grupės autsaiderių kolektyvui.
„Volfas“: Simas Andrilionis 24, Donatas Andriulis 20, Vaidas Liaugminas (11 atk.kam.) 10.
„LT BC-2“: Kevinas Kolesnikovas (8 kld.) 12, Dovydas Rudik 11.
Įdomu tai, kad vos 43 taškus šioje dvikovoje pelniusi „LT BC-2“ ekipa pasižymėjo pasiekdama šio sezono BLKL-London Timber grupės rezultatyvumo antirekordą. Beje, visų laikų BLKL-London Timber grupės antirekordas (39) priklauso... tai pačiai „LT BC-2“ komandai.
Skambia pergale „A13 Scaffolding“ grupės pirmojo rato kovas baigė „Medelyno“ (3-2) atstovai rezultatu 96:63 patiesę „Seciro BC“ (1-3) ekipą.
Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko graži, dviejų lygių varžovų kova, tačiau antrajame ketvirtyje viskas apsivertė aukštyn kojom. Puikią dešimties minučių atkarpą (31:10) sužaidęs „Medelynas“  pabėgo į priekį ir įpusėjus dvikovai jau mėgavosi triuškinama persvara (50:27).
Stiprų smūgį dešinę prasileidę „Seciro“ vyrai taip ir nesugebėjo tinkamai atsigauti, tad antroje susitikimo dalyje abiems ekipoms teliko sutvarkyti likusius formalumus ir sulaukti finalinės sirenos.
„Medelynas“: Mantas Gužys (5/7 trit., 7/7 baud.) 30, Modestas Paulauskas 21, Algirdas Jaras (6/7 dvit.) 14.
„Seciro“: Justinas Muzikevičius (5/6 dvit., 10 atk.kam.) 14, Donatas Paulauskas ir Aurimas Čyžas po 11.
Įdomu tai, kad „Medelynas“ ekipa „Seciro“ atstovus įveikė jau trečią kartą iš eilės.
Sunkią pergalę šventė vieni iš „London Timber“ grupės favoritų „Credo“ (4-1) krepšininkai, kurie tik dvikovos pabaigoje įrodė savo pranašumą prieš „BC Vilkų“ (2-4) ekipą.
Trečiojo kėlinuko viduryje „kreditoriai“ buvo įgiję dviženklį pranašumą (43:33), tačiau tuomet „Credo“ atstovai stabtelėjo, o tuo pasinaudoję „Vilkai“ perėmė iniciatyvą ir lemiamo ketvirčio pradžioje išlygino rezultatą (51:51).
Prie sienos priremti „kreditoriai“ nenuleido rankų. Anaiptol, laimėję šešių minučių atkarpą „sausu“ rezultatu 7:0 vėl atitrūko (58:51) ir išsaugoję įgytą pranašumą dvikovos pabaigoje šventė dramatišką pergalę rezultatu 61:53.
„Credo“: Dalius Gedvilas (15 atk.kam.) 18, Justinas Muzikevičius (12 atk.kam.) 10, Kęstutis Domeika (5 rez.perd.) ir Vytautas Radvilas po 8.
„Vilkai“: Egidijus Janulevičius (14 atk.kam.) 20, Egidijus Kvederavičius (1/5 dvit., 2/7 trit.) 11.
Savaitgalio kovas Londono grupėje užbaigė „Viesulo“ (3-2) ir „Spartos-2“ (3-3) komandų akistata, kurią rezultatu 82:71 laimėjo pirmoji ekipa.
Kaip ir buvo galima tikėtis turnyro lentelės kaimynų dvikova susiklostė itin įdomiai. Pirmąsias trisdešimt minučių abi komandos žengė koja kojon, o per šį laiką pirmaujanti ekipa spėjo pasikeisti 6 kartus, o „Viesulo“ atstovai kiek pabėgo į priekį (49:42) tik pačioje trečiojo ketvirčio pabaigoje.
Įdomiausia įvykiai klostėsi lemiamame kėlinuke, kurio metu abi komandos kartu sudėjus pelnė net 63 taškus! Visgi, atviro tipo krepšinis žymiai naudingesnis buvo „Viesulo“ atstovams, kurie ne tik išsaugojo įgytą persvarą, bet ir ją dar labiau padidino ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.
Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas buvo labai patenkintas ir žarstė padėkas savo ekipos nariams: „Du kėlinukus žaidėm miegodami, tad buvo nelengva atitrūkti. Tačiau antrą susitikimo pusę sužaidėm labai gerai ir iškovojome trečią pergalę, kuri yra svarbi, nes pakilome turnyrinėje lentelėje. Dėkoju savo vyrukams, kurie buvo rungtynėse ir atidavė visas jėgas.“
„Viesulas“: Artūras Padriežas (10 atk.kam., 5 rez.perd., 37 naud.balai) 27, Šarūnas Stanišauskas 19, Marius Račkauskas 12.
„Sparta-2“: Artur Vorobjov 21, Dainius Aleknavičius (7 per.kam., 7 kld.) 17.
Ši pergalė „Viesulo“ ekipai buvo svarbi ne tik kovoje dėl geresnės vietos turnyro rikiuotėje, bet ir dėl noro revanšuotis už nesėkmę pavasarį vykusios „London Timber“ taurės mažajame finale.
Trijų iš eilės pralaimėjimų seriją sekmadienio popietę „Thames Windows“ grupėje nutraukė Peterborough „BC Tauras“ (2-3) atstovai kiek netikėtai lengvai 88:73 palaužę Boston „Fighters“ (3-3) krepšininkus.
Nors „kovotojai“ geriau pradėjo rungtynes ir sužaidus 10 minučių pirmavo 22:18. Tačiau vėliau „Tauro“ ekipa perėmė iniciatyvą, persvėrė rezultatą savo naudai, o trečiojo ketvirčio pabaigoje jau buvo įgiję triuškinamą 14 taškų pranašumą (69:55).
Lemiamame kėlinuke „Fighters“ dar bandė kibti varžovams į atlapus, tačiau tiksliai gynyboje žaidę „Tauro“ krepšininkai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė ilgai lauktą pergalę.
„Tauras“: Martynas Karalius 25, Edvardas Varpiotas (18 atk.kam., 35 naud.balai) 21, Rokas Arlauskas ir Martynas Remeika po 12.
„Fighters“: Arnas Maziliauskas 38, Tomas Rudys (1/11 trit., 5 kld.) 18.
Beje, nugalėtojų komandos vidurio puolėjas Edvardas Varpiotas šioje dvikovoje atkovojo net 18 atšokusių kamuolių ir pasiekė naują šio sezono BLKL-Thames Windows grupės rekordą.
Tuo tarpu „Fighters“ ekipa gali pasiguosti nebent tuo, kad ji nuo baudų linijos atakavo 82,4% (14/17 baud.) taiklumu, o tai – taip pat geriausias šio sezono rezultatas Visbičiaus grupėje.
Dar viena ekipa nutraukusia trijų iš eilės nesėkmių seriją tapo Peterborough „Vyčio“ (2-3) komanda rezultatu 83:64 palaužusi Peterborough „Tauro-2“ garbę ginančius krepšininkus.
Sužaidus kiek daugiau nei dvi su puse minutės „Tauro“ dubleriai buvo priekyje (6:3). Tačiau netrukus „Vyčio“ vyrai išsilygino rezultatą, persvėrė jį savo naudai ir per likusią susitikimo dalį neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.
„Vytis“: Mantas Gintila 25, Vaidas Abelkis ir Tomas Valatka po 10.
„Tauras-2“: Dalius Varinauskas 20, Mečislovas Žukauskas (4/8 trit.) 13.
Įdomu tai, kad „Tauro-2“ ekipa šiose rungtynėse įmetė net 13 tolimų metimų ir taip pasiekė šio sezono Visbičiaus grupės rekordą.
Įspūdingiausią savaitgalio pergalę iškovojo South Lincs „Dragons“ (5-0) krepšininkai net 59 taškų skirtumu 114:55 sutrypę Wisbech „Bullets“ (0-6) atstovus.
Iškart aukščiausią pavarą įjungę „drakonai“ pergalingą pranašumą susikrovė dar pirmoje dvikovos dalyje, o vėliau jau mėgavosi žaidimu ir gerino komandinius bei asmeninius rekordus.
O jų būta tikrai nemažai – nugalėtojų komandos puolėjas Eivydas Aleksa pagerino 5 šio sezono „Thames Windows“ grupės rekordus, o „Dragons“ ekipa – pridėjo dar 5 komandinius šio sezono rekordus.
Įspūdingiausi jų – be klaidų E.Aleksos realizuoti 14 dvitaškių ir surinkti net 69 naudingumo balai, o tai – nauji ne tik šio sezono, bet ir  visų laikų BLKL-Thames Windows grupės rekordai.
„Dragons“: Eivydas Aleksa (14/14 dvit., 13 atk.kam., 8 rez.perd., 62 naud.balai) 37, Tomas Vyšniauskas ir Mindaugas Alseika po 20.
„Bullets“: Aurimas Saunoris 24, Mindaugas Mudingis (1/8 dvit.) 11.