Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko „vos“ penkerios rungtynės, nes kovos vyko tik Londono grupėje. Nepaisant to, intrigos ir įdomių rezultatų tikrai netrūko.
Penktadienio vakarą „Volfo“ (6-3) ekipa nepasigailėjo „BC Vilkų“ (2-5) komandos ir įveikė ją net 28 taškų skirtumu rezultatu 71:43. Įdomu tai, kad vos prieš keletą savaičių vykusiose atkeltose antrojo rato rungtynėse „Vilkai“ šventė sensacingą pergalę 67:58, tad penktadienio vakarą „Volfo“ kolektyvas turėjo dvigubą motyvaciją.
Sportinis pyktis padarė savo – vieni iš BLKL-London Timber grupės favoritų žaidė lyg iš natų ir dar pirmoje susitikimo dalyje įgijo triuškinamą 21 taško pranašumą (38:17).
Trečiajame kėlinuke „Vilkai“ kiek atkuto ir sužaidė lygią dešimties minučių atkarpą (18:18), tačiau lemiamame ketvirtyje „Volfas“ vėl pademonstravo nepriekaištingą gynybą, dar labiau padidino savo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai pasiekė saldų revanšą.
Nugalėtojų komandos vadovas Giedrius Surgautas atrodė labai patenkintas: „Vyrai tikrai sužaidė geras rungtynes, buvo nusiteikę, vykdė visus susitarimus, ko pasekoje pasiekėme gan lengvą pergalę.“
„Volfas“: Irmantas Bernotas (14 atk.kam., 5 kld.) 21, Nerijus Anglickis 15, Vaidas Liaugminas ir Naglis Morkūnas po 9.
„BC Vilkai“: Robertas Talevičius (12 atk.kam., 10 išpr.praž.) 16, Egidijus Kvederavičius (1/8 trit.) 7.
Dar vienas revanšas buvo pasiektas sekmadienio popietę, kuomet „Spartos-2“ (4-3) komanda netikėtai lengvai rezultatu 76:61 įveikė „Tornado“ (5-2) ekipą.
Spalio pradžioje vykusioje pirmojo rato akistatoje pergalę rezultatu 74:68 šventė „Tornado“ vyrai, tad daugelis intrigos tikėjosi ir atsakomojoje dvikovoje. Vis tik, lygi kova vyki tik pirmajame rungtynių kėlinuke.
O vėliau „spartiečiai“ įjungė aukštesnę pavarą, pabėgo nuo varžovų ir įpusėjus dvikova jau mėgavosi dviženkle persvara (38:28).
Tiesa, baltos vėliavos nekėlę „Tornado“ vyrai dar bandė kibti varžovams į atlapus ir keletą kartų buvo priartėję iki 6-7 taškų ribos, tačiau tai buvo viskas, ką Viliaus Jastremsko auklėtiniam pavyko padaryti sekmadienio vakarą.
Gerokai kokybiškesnį krepšinį žaidę „Spartos“ klubo dubleriai ne tik išlaikė saugų atstumą, bet ir lemiamame kėlinuke jį dar labiau padidino bei ištiksėjus pagrindiniam laikui šventė užtikrintą pergalę.
Nors „Tornadas“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (41-38) ir kiek taikliau metė „iš žaidimo“, tačiau vienus iš BLKL-London Timber grupės favoritų paskandino itin prastas pataikymas iš toli (8/29 trit., 28%) ir net 32 (!) padarytos klaidos, po kurių varžovai pelnė 26 taškus.
Pasibaigus dvikovai „Tornado“ komandos vadovas Dainius Balčiūnas trumpai papasakojo apie pagrindines nesėkmės priežastis: „Šįkart pas „Tornado“ vyrus nesimatė užsidegimo... Tuo tarpu varžovų akys degė noru laimėti, tą jie ir padarė. Nors  kelis kartus bandėm kabintis į žaidimą, bet tiesiog neveikė niekas, ką bandėm prieš juos.“
„Jeigu keliais žodžiais kalbant apie rungtynes, tai tiesiog netinkamai pasiruošėm šiam susitikimui, tad lendam į salę, kur toliau turėsim kelias savaites pasiruošti sekančiai dvikovai prieš „Vilkus“, kur sieksime atsitiesti.“
„Sveikinu „Spartos-2“ komandą ir ačiū visiems susirinkusiems!“
„Sparta-2“: Artur Vorobjov 27, Vaidas Valiūnas (12 atk.kam.) 18, Mindaugas Astramskas 17.
„Tornadas“: Audrius Ramonaitis (8 kld., 6 naud.balai) 20, Ligitas Kairys 10.
Antrojoje sekmadienio dvikovoje ginklus surėmė BLKL-London Timber grupės rikiuotės apačioje esančios „Greenwitch Royals“ (2-5) ir „LT BC-2“ (0-6) ekipos.
Pagal pirminį scenarijų, šiose rungtynėse turėjo vykti įdomi lygių varžovų dvikova, tačiau intriga laikėsi tik pirmąsias 7 susitikimo minutes kuomet rezultatas buvo lygus – 13:13.
Visgi vėliau GWR garbę ginantys vyrai laimėjo įspūdingą aštuonių minučių atkarpą rezultatu 14:2 ir antrojo ketvirčio viduryje jau mėgavosi triuškinama persvara (27:15).
Į nokdauną pasiųsta „LT BC-2“ komanda pakilo ant kojų, tačiau per likusį dvikovos laiką taip ir nesugebėjo mesti rimtesnio iššūkio varžovams, tad susitikimo pabaigoje nuaidėjęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė daugiau nei įtikinamą „Greenwitch Royals“ atstovų pergalę rezultatu 64:43.
„Greenwitch Royals“: Alvydas Banelis (12 atk.kam., 8 kld.) 15, Mindaugas Birštonas (7 per.kam.) ir Aivaras Sakurovas po 13.
„LT BC-2“: Ugnius Petravičius 12, Vytautas Opulskis (1/8 dvit.) ir Dovydas Rudik po 8.
Tikru savaitgalio desertu tapo sekmadienį vykusi „Volfo“ ir „Credo“ (5-1) akistata, kurią po itin atkaklios kovos laimėjo antroji ekipa.
Pirmaujanti komanda šiose rungtynėse keitėsi net 10 kartų, o lyderio vaidmenyje kiekvienas kolektyvas buvo labai panašų minučių skaičių.
Antrojo kėlinuko viduryje „Credo“ atstovams buvo pavykę atitrūkti (26:18), tačiau „Volfo“ vyrai netrukus pavijo varžovus, o svarbiausiu dvikovos momentus, likus žaisti kiek daugiau nei penkias minutes patys įgijo apčiuopiamą 9 taškų persvarą (61:52).
Visgi, tai dar toli gražu nereiškė pergalės. Į lemiamą spurtą pakilę „kreditoriai“ vos per keletą minučių išlygino rezultatą (61:61), tad, galima sakyti, jog abiems komandoms viską teko pradėti nuo nulio.
Nuo tos akimirkos aikštėje prasidėjo tikras nervų karas, tačiau pačioje pagrindinio laiko pabaigoje savo sąlygas diktavo „Credo“ vyrai, kurie pataikė svarbius metimus ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė labai svarbią pergalę rezultatu 73:68.
Pasibaigus dvikovai „Volfo“ ekipos idėjinis vadas G.Surgautas sviedė akmenį į teisėjų daržą: „Esu labai nusivylęs teisėju darbu. Jau seniai taip buvom nušvilpti, nors statistikoje kaip ir atrodytų lygybė, bet realybėje - to nebuvo.“
„Credo“:  Dalius Gedvilas 16, Vytautas Radvilas 14, Andrius Turčinavičius 12.
„Volfas“: Simas Andrilionis 16, Naglis Morkūnas 13.
Tai buvo trečioji „Volfo“ ekipos nesėkmė per devynerias žaistas rungtynes. Vis tik, šešios iškovotos pergalės leidžia komandai bent jau iki kito savaitgalio būti BLKL-London Timber grupės lydere.
Tuo tarpu „Credo“ komanda iškovojo penktąją pergalę per šešias dvikovas, užkopė į antrąją rikiuotės poziciją ir pagal prarastus taškus išsiveržė į priekį lenktynėse dėl Mažosios taurės reguliariojo sezono nugalėtojos vardo.
Savaitgalio kovas baigė „Viesulo“ (4-2) ir „BC Vilkų“ (2-6) kolektyvų akistata, kurią rezultatu 77:68 laimėjo pirmoji ekipa.
Favoritų statusą turėję „Viesulo“ vyrai galingai pradėjo rungtynes ir sužaidus 10 min. turėjo dviženklę persvarą (19:8). Tačiau „Vilkai“ nė neketino kelti baltos vėliavos.
Anaiptol, antrajame kėlinuke keletą minučių neleidę varžovams rinkti taškų spurtavo rezultatu 6:0 ir priartėjo iki pavojingos penkių taškų ribos (14:19).
Visgi, vos pajutę pavojų „Viesulo“ vyrai susikaupė ir neleido varžovams peržengti raudonos intrigos atkūrimo linijos. Maža to, po įspūdingai sužaistos trečiojo kėlinuko pradžios susikrovė triuškinamą 20 taškų pranašumą (45:25).
Į nokdauną pasiųsti „Vilkai“ pakovojo dėl garbės ir sugebėjo ženkliai sumažinti turėtą deficitą, tačiau tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti sekmadienio vakarą.
Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas neslėpė gerų emocijų: „Esu labai laimingas, nes komanda pasiekė lengvą pergalę. Visgi, žaidimas dar kiek kelią nerimą, nes darom daug klaidų, kurias sumažinus rezultatai tik gerės. Tą ir mėginsim padaryti.“
„Pagarba varžovams, „Vilkai“ tikrai atrodo neblogai ir pasieks dar ne vieną pergalę BLKL pirmenybėse. Tiesiog šį kartą mes buvome stipresni.“
„Viesulas“: Modestas Paulauskas (32 naud.balai) 28, Edvinas Nurutdinovas ir Edgaras Bybartas po 13.
„Vilkai“: Robertas Talevičius (10 atk.kam., 5 rez.perd., 27 naud.balai) 21, Egidijus Janulevičius 17.
Tai buvo jau trečioji „Viesulo“ pergalė iš eilės leidusi kolektyvui įsitvirtinti ketvirtojoje BLKL-London Timber grupės pozicijoje.