Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaistos net devynerios rungtynės, tad turo apžvalgoje pakalbėti tikrai bus apie ką.
Penktadienio vakarą į kovą stojo „Greenwitch Royals“ (2-7) ir „Sparta-2“ (6-3) ekipos, kurios kaunasi  „London Timber“ taurės grupėje. Nors šios ekipos yra skirtinguose turnyro rikiuotės galuose, tačiau intrigos šiose rungtynėse buvo gal net daugiau nei lyderių mūšyje.
Didžiąją dvikovos dalį aikštėje vyko taškas į tašką, o sužaidus kiek daugiau nei 28 minutes „Spartos“ dubleriai turėjo kuklią 4 taškų persvarą (47:43).
Vis tik,  trečiojo ketvirčio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje „spartiečiai“ sužaidė kone idealią kelių minučių atkarpą, atitrūko nuo varžovų ir išsaugoję įgytą persvarą iki pat susitikimo pabaigos šventė užtikrintą pergalę rezultatu 79:64.
„Sparta-2“: Vaidas Valiūnas (12 atk.kam., 10 kld.) 21, Artur Vorobjov (11 atk.kam., 5 kld.) 18, Mindaugas Astramskas (12 atk.kam., 7 per.kam.) 16.
„Greenwitch Royals“: Darius Makselė 17, Aivaras Sakurovas 13.
Pagaliau pirmąją pergalę BLKL čempionate iškovojo „LT BC-2“ (1-7) ekipa, kuri sekmadienio popietę rezultatu 72:49 sutriuškino „Greenwitch Royals“ atstovus ir tuo pačiu atsirevanšavo už nesėkmę pirmojo rato akistatoje (43:64).
Susitikimo pradžia GWR krepšininkams nieko bloga nežadėjo – pirmąjį kėlinuką jie laimėjo 20:17, o po klampaus antrojo ketvirčio dvikovos pusiaukelėje jie vis dar buvo priekyje (28:25).
Tačiau, tai, kas nutiko vėliau, sunku ne tik paaiškinti, bet ir įsivaizduoti. Trečiajame ketvirtyje „LT BC-2“ atstovai pademonstravo nepažintą savo veidą ir laimėję kėlinuką įspūdingu rezultatu 28:7 pasiuntė varžovus į nokdauną (53:35).
Šaltą dušą patyrę „Greenwitch Royals“ krepšininkai taip ir nesugebėjo atsigauti, tad „LT BC-2“ ekipai teliko mėgautis žaidimu, o pasibaigus dvikovai – tinkamai atšvęsti pirmąją pergalę šiame sezone.
„LT BC-2“: Modestas Krasauskas (30 naud.balų) 36, Dovydas Rudik (5 per.kam., 30 naud.balų) 22, Rasius Briedis (6 kld.) 7.
„Greenwitch Royals“: Alvydas Banelis (13 atk.kam.) 22, Mindaugas Birštonas (1/7 dvit., 13 atk.kam., 5 kld.) 9.
Įdomu tai, jog „LT BC-2“ įžaidėjas Šarūnas Antanavičius šioje dvikovoje atliko net 12 rezultatyvių perdavimų ir pasiekė naują BLKL Londono grupės rekordą.
Nepaprastai svarbią pergalę iškovojo „Sparta-2“ ekipa minimalia persvara įrodžiusi savo pranašumą prieš „Credo“ (5-3) vyrus.
Vienos ryškiausių BLKL žvaigždžių (Aušrido Petraičio, - aut.past) pagalbos sulaukę „spartiečiai“ kibo į atlapus savo varžovams ir įpusėjus pirmajam ketvirčiui pirmavo 15:8.
Tiesa, nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę „Credo“ vyrai nekėlė baltos vėliavos bei sugebėjo ne tik išlaikyti intrigą, bet ir trečiojo ketvirčio pradžioje išlyginti rezultatą (32:32).
Tiesa, netrukus „Spartos“ dubleriai vėl atitrūko (37:32), vis tik „Credo“ ekipa iki pat pagrindinio laiko pabaigos alsavo varžovams į nugaras.
Nors „kreditoriai“ pademonstravo tikrą kovotojų dvasią, tačiau kiek tiksliau ir brandžiau žaidę „Spartos“ dubleriai išsaugojo trapią persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė dramatišką pergalę rezultatu 61:60.
„Sparta-2“: A.Petraitis (13 atk.kam., 31 naud.balas) 26, Artur Vorobjov 14, Mindaugas Astramskas (0/5 trit., 5 kld.) 9.
„Credo“: Andrius Turčinavičius 17, Dalius Gedvilas (13 atk.kam.) 15.
Nespėję dorai atšvęsti iškovoto taško „spartiečiai“ vėl stojo į mūšį, tiesa, šįkart špagas su varžovais surėmė pagrindinė klubo komanda „Sparta BC“ (2-3), kuri BLKL-A13 Scaffolding grupės dvikovoje egzaminavo „Artistų“ (1-6) ekipą.
Pirmojo rato akistatoje „spartiečiai“ šventė lengvą pergalę (67:48), tad „Artistai“ turėjo didžiulę motyvaciją pasiekti revanšą arba bent jau pakovoti dėl garbės.
Sužaidus 10 minučių atrodė, jog „Artistai“ gali pasiekti užsibrėžtą tikslą (15:11), tačiau netrukus - viskas apsivertė aukštyn kojom.
Antrajame kėlinuke įsibėgėję „Spartos“ krepšininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas, vos per keletą minučių pabėgo nuo varžovų ir pademonstravę iš koto verčiantį puolimą dvikovos pabaigoje sugebėjo pasiekti dar vieną įspūdingą pergalę rezultatu 102:69.
Verta pažymėti, jog „Spartos“ ekipa abi šio sezono pergales iškovojo būtent prieš „Artistų“ klubą.
Nugalėtojų komandos vadovas Ruslanas Vristiuk apibendrino intensyvų „Spartos“ klubo savaitgalį: „Šį savaitgalį žaidėme tris rungtynes, kuriose iškovojome tris pergales bei pasiekėme įvairius klubo rekordus.“
„Esu labai dėkingas komandos nariams, kad rado laiko dalyvauti rungtynėse, vykusiose pagal labai intensyvų grafiką. Taip pat, džiaugiamės legendinio BLKL krepšininko Aušrido Petraičio debiutu mūsų klube.“
„Žinoma, neapsiėjome be klaidų ir momentų, kuriuose pataikymo procentas buvo visiškai žemas. Tačiau galiausiai su viskuo susitvarkėme ir pakilome šiek tiek aukščiau turnyrinėje lentelėje.“
„Dideli sveikinimai Dmitriy Chivchi pasiekus savo asmeninį ir klubo rekordą: 47 naudingumo balai, 29 taškai, 18 atkovotų kamuolių. Laukiame sekančių varžovų ir, žinoma, pergalių prieš juos.“
„Sparta BC“: Dmitriy Chivchi-Bashi (7/7 dvit., 4/7 trit., 18 atk.kam., 47 naud.balai) 29, Oleksiy Ryabinin (8 rez.perd.) 19, Artur Vorobjov 17.
„Artistai“: Samba Thiam (27 atk.kam., 33 naud.balai) 21, Donatas Ručinskas 17.
Įdomu tai, D.Chivchi-Bashi pataikė visus 7 mestus dvitaškius ir pakartojo Londono grupės rekordą, o surinkęs 47 naudingumo balus pasiekė naują šio sezono Londono grupės rekordą.
Dar dviem šio sezono rekordais pasižymėjo visa „Spartos BC“ komanda, kuri atliko 32 rezultatyvius perdavimus ir pataikė 19 tritaškių metimų.
Tuščiomis neliko ir „Artistai“, kurių vidurio puolėjas S.Thiam atkovojo net 27 atšokusius kamuolius ir pasiekė naują šio sezono Londono grupės rekordą.
Po apmaudaus pralaimėjimo praėjusiame ture puikiai reabilitavosi „Tornado“ (6-2) kolektyvas, kuris be didesnio vargo rezultatu 87:67 palaužė „BC Vilkų“ (2-7) atstovų pasipriešinimą.
Pirmuosius taškus šiose rungtynėse pelnė „Vilkai“, tačiau į tai „Tornado“ vyrai atsakė pelnydami net 24 (!) taškus be atsako ir dar pirmajame kėlinuke įgydami triuškinamą 22 taškų persvarą (24:2).
Nors vėliau „Vilkai“ kiek atsitokėjo ir nebeleido varžovams geometrine progresija didinti savo pranašumo, tačiau „Tornado“ ekipai to ir nereikėjo.
Per likusią susitikimo dalį „Tornado“ treneris Vilius Jastremskas leido daugiau pasireikšti savo atsarginiams, tad susitikimo pabaigoje „Vilkai“ sugebėjo nežymiai priartėti prie savo varžovų.
Įdomu tai, jog šioje dvikovoje pasižymėjo visi  vienuolika aikštėje pasirodžiusių „Tornado“ krepšininkų.
Nugalėtojų komandos treneris Vilius Jastremskas turėjo kuo pasidžiaugti: „Pradžioje puikiai apsigynėme, nedavėm antrųjų šansų ir, jei neklystu, per penkias minutes praleidom vos du taškus.“
„Tai ir davė toną rungtynėms, nes atitrūkę į priekį nebeprisileidom varžovų. Smagu, kai komanda žaidžia atsipalaidavusi, aišku, žioplų klaidų nepavyko išvengti, bet 22 rezultatyvūs perdavimai, jau rodo neblogą vienas kito supratimą.“
Tuo tarpu „Tornado“ klubo vadovas Dainius Balčiūnas pridėjo: „Džiaugiuosi šiandienos komandos pasirodymu, nes jau nuo pirmųjų dvikovos minučių parodėme, kad atėjome – nugalėti!”
„Kiekvienose rungtynėse kažką naujo išmokstam, pabrėžiam kas mus daro geresniais, tad noriu pasakyti ačiū savo žaidėjams, kurie atvyko į rungtynes ir visi sugebėjo pasižymėti.“
„Norisi vyrams palinkėti tokio pat ryžto ir kitą savaitgalį dvikovoje prieš vienus favoritų“.
„Tornadas“: Audrius Ramonaitis (5 rez.perd.) 23, Mantas Šutkus 10, Aurimas Tumkevičius 9.
„Vilkai“: Robertas Talevičius 15, Nerijus Visneveckas (3/4 trit.) ir Egidijus Kvederavičius po 11.
Kiek neįprastai vienerios rungtynės vyko šeštadienio popietę, kuomet Visbičiaus grupėje ginklus surėmė vietos „Wizards“ (6-1) ekipa ir Peterborough „Tauras-2“ (1-6) atstovai.
Savotiškoje Dovydo ir Galioto dvikovoje intriga laikėsi tris kėlinukus, tačiau tuomet, kai jau atrodė, jog bręsta sensacija viskas apsivertė aukštyn kojom.
Lemiamame kėlinuke „burtininkai“ mostelėjo stebuklingąją lazdele ir laimėję  10 minučių atkarpą rezultatu 37:10 šventė įspūdingą pergalę – 92:58.
„Wizards“: Ernestas Lopeta (10 atk.kam.) 19, Dainius Pliuskys 17, Haroldas Petrauskas 13.
„Tauras-2“: Arnoldas Račickas (15 atk.kam.) 18, Mindaugas Norkus (10 atk.kam.) 12.
Sekmadienio kovas „Thames Windows“ grupėje pradėjo South Lincs „Dragons“ (7-0) ekipa ir Peterborough „Vyčio“ (2-5) komandos, o pergalę rezultatu 75:64 šventė pirmoji ekipa.
Pergalingai šiame sezone žygiuojantys „drakonai“ jau nuo pirmųjų dvikovos minučių perėmė iniciatyvą į savo rankas.
Tiesa, kovingieji „Vyčio“ vyrai ilgą laiko priešinosi, o sužaidus kiek daugiau nei 9 minutes net buvo priartėję iki 2 taškų (15:17).
Visgi, žaisti su ugnimi nenorėję „Dragons“ krepšininkai antrajame kėlinuke uždarė visus kelius savojo krepšio link ir patys pelnę net 12 taškų be atsako vos per keletą minučių susikrovė triuškinamą pranašumą (41:22).
Po didžiosios pertraukos „Vyčio“ ekipa pakovojo dėl garbės, o lemiamame ketvirtyje sumažino turėtą deficitą iki vienaženklio, tačiau tai buvo viskas, ką Peterborough miestelio atstovams pavyko padaryti sekmadienio vakarą.
„Dragons“: Kęstutis Puleikis (4/8 trit.) 22, Mindaugas Alseika 15, Marius Pravilionis (3/3 trit.) 9.
„Vytis“: Deividas Jakštaitis (33 naud.balai) 32, Vaidas Abelkis 13.
Įdomu tai, jog nugalėtojų komandos gynėjas Marius Pravilionis pataikė visus 3 mestus tritaškius ir pasiekė naują visų laikų BLKL-Thames Windows grupės rekordą. Tuo tarpu „Vyčio“ ekipos aukštaūgis Mantas Gintila blokavo net 5 varžovų metimus ir pasiekė naują šio sezono Visbičiaus grupės rekordą.
Trečiąją pergalę iš eilės iškovojo ambicingus tikslus šiame sezone užsibrėžusi Peterborough „Odd Socks“ (5-2) komanda, kuri netikėtai lengvai rezultatu 87:69 palaužė Boston „Fighters“ (3-4) atstovus.
Pirmajame kėlinuke geriau sekėsi „kovotojams“, kurie išnaudojo savo potencialą ir sužaidus 10 minučių turėjo minimalią persvarą (23:22). Vis tik vėliau „Odd Socks“ ekipa išsprendė savo bėdas gynyboje ir perėmė iniciatyvą į savo rankas.
Tiesa, „Fighters“ ekipa ilgą laiką išlaikė kovinį atstumą, tad atrodė, jog laukia intriguojanti dvikovos atomazga. Visgi, lemiamame kėlinuke „Odd Socks“ vyrai sustygavo savo gynybą, laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 20:7 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 87:69.
„Odd Socks“: Arūnas Butkys 21, Dagnis Dambis (4/4 met., 5/5 baud., 24 naud.balai) 15, Adrians Dumbrovskis (4/4 dvit.) ir Andis Caune po 14.
„Fighters“: Tomas Rudys (4/5 dvit.) 21, Jonas Pranevičius (8 kld., 10 išpr.praž.) 16.
Įdomu tai, kad pastarąjį kartą šios komandos tarpusavyje žaidė lygiai prieš metus, t.y. 2016 m. gruodžio 04 d. ir tuomet rungtynės baigėsi kone identišku rezultatu – 89:67, tiesa pergalę tuomet šventė Boston „Fighters“ atstovai.
Beje, net 19/21 baudų metimų (90,5%) pataikę „Odd Socks“ krepšininkai pasiekė naują visų laikų BLKL-Thames Windows grupės rekordą.
Lengva pergale pirmojo BLKL-Thames Windows grupės rato kovas baigė Peterborough „BC Tauras“ (4-3) ekipa rezultatu 105:46 nepasigailėjusi Wisbech „Bullets“ (0-7) garbę ginančių krepšininkų.
Takoskyra tarp komandų išryškėjo dar pirmajame kėlinuke, kurį „Tauro“ krepšininkai laimėjo dviženkle persvara (30:18).
Įgavę pagreitį dvikovos favoritai nemažino apsukų, tad dvikovos pusiaukelėje komandas jau skyrė 24 taškai (57:23), tad po didžiosios pertraukos abiems ekipoms teliko sutvarkyti formalumus ir sulaukti rungtynių pabaigą skelbiančios finalinės sirenos.
„Tauras“: Martynas Karalius 25, Edvardas Varpiotas (13 atk.kam.), Airidas Surkus ir Titas Myrovas po 17.
„Bullets“: Mantas Mikuzis 18, Aurimas Saunoris 12.
Pergalė 59 taškų skirtumu – naujas šio sezono BLKL-Thames Windows grupės rekordas, tuo tarpu vos 46 surinkusi „Bullets“ ekipa tapo mažiausiai taškų šiame sezone pelniusia Visbičiaus grupės komanda.