Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Retai kada Jungtinę Karalystę aplankantis sniegas pradžiugino čia gyvenančius vaikus, tačiau sukėlė keblumų Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) komandoms. Dėl blogų oro sąlygų vėlavo pirmos dvi rungtynės Visbičiuje, o trečiosios - apskritai buvo nukeltos. Visgi, tai – sekmadienio įdomybės, o pirmoji savaitgalio akistata buvo sužaista penktadienį, kuomet „Medelynas“ (5-2) egzaminavo čempionės titulą ginančią „LBC-Build London“ (3-3) ekipą.
Pirmajame rate LBC atstovai šventė įtikinamą pergalę (84:77), tad panašios susitikimo baigties BLKL karaliai tikėjosi ir penktadienio vakarą.
Vis tik, atsakomojoje dvikovoje savo sąlygas jau diktavo „Medelyno“ garbę ginantys vyrai, kurie dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (31:20) ir per likusį susitikimo laiką neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.
Tiesa, trečiojo kėlinuko pabaigoje „LBC-Build London“ komanda buvo priartėjusi iki 5 taškų (63:68), tačiau lemiamame ketvirtyje „Medelynas“ suorganizavo dar vieną įspūdingą spurtą, susigrąžino dviženklį pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai pasiekė saldų revanšą – 95:78.
„Medelynas“: Mantas Gužys 24, Simas Raupys (14 atk.kam., 31 naud.balas) 22, Algirdas Jaras 15.
„LBC-Build London“: Vaidas Trepočka 19, Raimondas Jonkus 14.
Jau penktąją pergalę iš eilės šventė „Viesulo“ (6-2) komanda, kuri sekmadienio popietę palaužė „LT BC-2“ (1-8) ekipą.
Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko apylygė kova, visgi antrajame ketvirtyje „Viesulas“ įsisiautėjo, pabėgo į priekį ir dvikovos pusiaukelę pasitiko turėdamas dviženklę persvarą (50:32).
Po didžiosios pertraukos „Viesulas“ kiek aprimo, nes aikštėje žaidybiniu laiku mėgavosi mažiau minučių gaunantys krepšininkai.
Vis tik tai „LT BC-2“ atstovams apčiuopiamos naudos nedavė – drausmingai žaidę Eridano Lazdausko auklėtiniai be didesnio vargo išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 72:58.
Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas buvo patenkintas galutiniu rezultatu, tačiau turėjo pastabų savo ekipai: „Du kėlinukus žaidėm kaip iš natų, viską padarėm gerai, pataikėm. Tačiau antroje susitikimo dalyje tarsi sustojom ir varžovai buvo sumažinę atsilikimą iki 3 taškų.“
„Laimei, tuomet Artūras Padriežas smeigė svarbų tritaškį, kuris įkvėpė kitus komandos narius naujam spurtui.“
„Šiandien komanda padarė daug žioplų klaidų, gal ta savaitės pertrauka vyrus išmušė iš vėžių. Tačiau svarbiausia, jog iškovojom pergalę.“
„Kitą savaitę laukia nepaprastai svarbi dvikova su „Tornado“ ekipa, kurioje sieksime tik pergalės. Ačiū tiems, kas ateina į mūsų rungtynes.“
„Viesulas“: Šarūnas Stanišauskas 13, Modestas Paulauskas (15 atk.kam.) ir Marius Račkauskas po 12.
„LT BC-2“: Dovydas Rudik (0/5 trit.) 20, Vytautas Opulskis 10.
Nepaprastai svarbią pergalę pasiekė „Tornado“ (7-2) ekipa kuri BLKL-London Timber grupės akistatoje rezultatu 82:78 palaužė turnyro lentelės kaimynę „Volfo“ (7-4) komandą ir pakilo į pirmąją rikiuotės vietą.
Aiškaus lyderio šioje akistatoje nebuvo, nes pirmaujanti ekipa keitėsi net 16 kartu dar 10 rezultatas buvo lygus, tad nieko nuostabaus, kad susitikimo nugalėtojas sprendėsi tik pačioje pagrindinio laiko pabaigoje.
Likus žaisti kiek daugiau nei dvi su puse minutės „Volfo“ lyderis Karolis Stepanavičius pataikė dvitaškį ir padėjo savo ekipai įgyti 3 taškų persvarą (76:73).
Vis tik, netrukus Audriaus Ramonaičio ir Ligito Kairio vedamas „Tornadas“ pelnė net 7 taškus be atsako ir pačioje pagrindinio laiko pabaigoje įgijo apčiuopiamą keturių taškų pranašumą (80:76).
Prie sienos priremtas „Volfas“ dar sugebėjo atkurti intrigą ir po Donatas Andrulis taiklaus dvitaškio priartėjo vieno metimo atstumu (78:80).
Tačiau tuomet sezono rungtynes žaidęs A.Ramonaitis išprovokavo varžovų pražangą, realizavo abu baudos metimus bei padėjo savo ekipai pasiekti nepaprastai svarbią pergalę.
Nugalėtojų ekipos strategas Vilius Jastremskas pasibaigus dvikovai nepagailėjo laiko išsamiam komentarui: „Prieš rungtynes komandai pasakiau - viską spręs tai, kaip kausimės. Varžovai pagal meistriškumą mus pranoko gan smarkiai ir čia niekam ne paslaptis, tačiau tiesiog labiau norėjome laimėti.“
„Nors broko buvo labai daug ir taisyti turime daug ką, tačiau pergalę pasiekėme dideliu darbu. Buvo smagu iš tikrųjų matyti tuos išalkusius veidus ir net pralaimėjimo atveju būčiau džiaugęsis parodyta kova.“
„O dabar pasiektas revanšas ir pakilimas į pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje suteikia tik dar daugiau džiaugsmo. Tikėkimės, kad kitą savaitę sau švenčių nesusigadinsime irgi.“
Tuo tarpu klubo vadovas Dainius Balčiūnas pridėjo: „Labai džiaugiuosi šia pergale ir savo žaidėjais, kurie kovojo iki paskutinės sirenos, tikrai daug pasiruošimo įdėjome prieš šią dvikovą su „Volfo“ komanda. Visgi, neužriečiam nosies ir judame į salę ruoštis paskutinei šių metų kovai su „Viesulo“ ekipa!“
„Tornadas“: Audrius Ramonaitis (12 atk.kam., 32 naud.balai) 27, Titas Žydelis (6 rez.perd.) 16, Vytautas Rimkus 10.
„Volfas“: Irmantas Bernotas 26, K.Stepanavičius 25.
Pirmojo rato kovas „A13 Scaffolding“ grupėje oficialiai baigė „Seciro BC“ (1-5) ir „Sparta BC“ (3-3) komandų akistata.
Nors „spartiečiai“ turnyro rikiuotėje yra kiek aukščiau už savo kolegas, tačiau „Seciro“ atstovai varžovams metė rimtą iššūkį.
Susitikimo pradžioje savo sąlygas diktavo „Spartos“ ekipa, kuri įpusėjus dvikovai pirmavo 41:32. Tačiau fantastišką trečiąjį kėlinuką sužaidę „Seciro“ vyrai sugebėjo ne tik apkarpyti turėtą deficitą, bet ir likus žaisti 10 minučių išsiveržti į priekį (65:62).
Lemiamame ketvirtyje aikštėje jau vyko tikras nervų karas. Likus žaisti lygiai penkias minutes rezultatas buvo lygus (70:70), tačiau tuomet „spartiečiai“ pelnė 6 taškus be atsako, pabėgo į priekį ir išsaugoję įgytą persvarą iki pat pagrindinio laiko pabaigos šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę rezultatu 80:75.
„Sparta BC“: Artur Vorobjov 19, Dmitriy Chivchi-Bashi 16, Oleksiy Ryabinin 12.
„Seciro BC“: Donatas Paulauskas (14 atk.kam.) 23, Aurimas Čyžas (5 rez.perd.) 22.
Sėkmingą „spartiečių“ savaitgalį pratęsė ir dublerinė klubo ekipa „Sparta-2“ (7-3) kuri kiek netikėtai palaužė „Credo“ (5-4) atstovus.
Dar vienas fantastiškas rungtynes žaidusio Aušrido Petraičio vedami „spartiečiai“ puikiai startavo (9:4). Nors netrukus „Credo“ atsakė ne ką prastesniu spurtu (11:9), tačiau besivejančiųjų vaidmenyje atsidūrę „Spartos-2“ krepšininkai greit susigrąžino iniciatyvą ir pirmąjį ketvirtį baigė pirmaudami 5 taškais (16:11).
Kurį laiką aikštėje vyko apylygė kova, vis tik „Spartos“ atstovai nuolat išlaikė saugų atstumą, o pagrindinio laiko pabaigoje jį padidinę iki dviženklio šventė įtikinamą pergalę rezultatu 72:61.
„Sparta-2“:  A.Petraitis (15 atk.kam., 5 per.kam., 42 naud.balai) 37, Vaidas Valiūnas 13, Dainius Aleknavičius 10.
„Credo“: Justinas Muzikevičius (13 atk.kam., 31 naud.balas) 29, Andrius Turčinavičius 13.
Įdomu tai, kad pirmojo rato rungtynes šios ekipos žaidė praėjusį savaitgalį, o tuomet pergalę, tiesa gerokai dramatiškesnę (61:60), irgi šventė „Sparta-2“ garbę ginantys krepšininkai.
Gerokai vėliau nei numatyta tvarkaraštyje prasidėjusi Peterborough „Odd Socks“ (5-3) ir Visbičiaus „Wizards“ (7-1) akistata baigėsi sudėtinga pastarosios ekipos pergale – 99:95.
Šių rungtynių grožį puikiai iliustruoja faktas, kad pirmaujanti ekipa keitėsi net 16 kartų dar 12 rezultatas buvo lygus, tad į salę atvykę žiūrovai galėjo mėgautis tikrai aukštos prabos reginiu.
Likus žaisti 17 sekundžių „Odd Socks“ atstovas Dagnis Dambis priartino savo komandą iki dviejų taškų (95:97), tačiau kitoje atakoje Arūnas Butkys prasižengė, o „burtininkų“ krepšininkas Modestas Dvarvytis dviem taikliais baudų metimais įvirtino Visbičiaus ekipos pergalę.
„Wizards“: Audrius Novogreckis 25, Egidijus Revuckas (9 rez.perd., 10 išpr.praž., 34 naud.balai) 24, Ernestas Lopeta 16.
„Odd Socks“: A.Butkys (2/10 trit.) 19, Adrians Dumbrovskis 18.
Įdomu tai, jog „Wizards“ komandos įžaidėjas E.Revuckas atliko 9 rezultatyvus perdavimus ir pasiekė naują šio sezono BLKL Visbičiaus grupės rekordą.
Netikėta intriga užsimezgė antrojoje Visbičiaus akistatoje, kurioje Boston „Fighters“ (4-4) vyrai tik po atkaklios kovos rezultatu 78:70 palaužė turnyro rikiuotės dugne esančią Visbičiaus „Bullets“ (0-8) komandą.
Nors „kovotojai“ visą rungtynių laiką buvo priekyje, tačiau „Bullets“ atstovai išlaikė kovinį atstumą ir iki pat pagrindinio laiko pabaigos neleido varžovams atsipalaiduoti.
„Fighters“: Jonas Pranevičius 19, Edvinas Laukevičius 18, Tomas Alseika 13.
„Bullets“: Aurimas Saunoris 19, Mantas Mikuzis (10 atk.kam.) 18.
Verta pažymėti, kad „kulkos“ sužaidė antras pagal gerumą rungtynes šiame sezone, nes mažesniu skirtumu (74:78) buvo pralaimėta tik Peterborough „Vyčio“ komandai.