Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaistos net devynios rungtynės, tad įdomių akcentų Londone ir Visbičiuje tikrai netrūko, o apie visus juos papasakosime tradicinėje turo apžvalgoje. Penktadienio vakarą „A13 Scaffolding“ grupėje susigrūmė „Medelyno“ (6-2) ir „Spartos BC“ (3-4) komandos. Per pastaruosius du sezonus „spartiečiai“ nė karto nebuvo įveikę savo varžovų, tad gal nieko nuostabaus, jog išimtimi netapo ir ši akistata.
Puikiai rungtynes pradėjęs  „Medelynas“ pirmąjį ketvirtį baigė turėdamas dviženklį pranašumą (21:11). Tiesa, antrajame kėlinuke pašėlę „spartiečiai“ pademonstravo bene geriausią puolimo atkarpą šiame sezone ir per dešimt minučių pelnę 37 (!) taškus dvikovos pusiaukelėje jau buvo priekyje (48:44).
Nors po didžiosios pertraukos „Spartos“ krepšininkai toliau demonstravo neblogą puolimą, tačiau didžiulės skylės gynyboje ne tik neleido jiems išlaikyti trapios persvaros, bet ir nubloškė „spartiečius“ į varžovų užnugarį.
Lemiamo kėlinuko pradžioje „Sparta“ dar buvo išlyginusi rezultatą (77:77), vis tik vėliau „Medelyno“ ekipa sužaidė idealią kelių minučių atkarpą, pabėgo į priekį ir dvikovos pabaigoje šventė įtikinamą pergalę rezultatu 106:97.
„Medelynas“: Mantas Gužys (5 rez.perd., 31 naud.balas) 30, Simas Raupys (10 atk.kam., 34 naud.balai) 24, Aurimas Karbauskas 17.
„Sparta“: Oleksiy Ryabinin 26, Dmitriy Chivchi-Bashi 20.
Beje, net 106 taškus per rungtynes pelnę „Medelyno“ krepšininkai pasiekė naujo šio sezono BLKL Londono grupės rezultatyvumo rekordą.
Lengvą pergalę „London Timber“ grupėje šventė „Credo“ (6-4) vyrai net 26 taškų skirtumu įveikę „Greenwitch Royals“ (2-8) krepšininkus.
Dvikovos favoritai dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (18:6). Nors antrajame ketvirtyje GWR krepšininkai kiek pagyvino puolimą, tačiau tai nepadėjo jiems atkurti intrigos.
Anaiptol, puikiai žaidę „kreditoriai“ ne tik išsaugojo įgytą pranašumą, bet ir po didžiosios pertraukos jį dar labiau padidino bei ištiksėjus pagrindiniam laikui šventė įtikinamą pergalę rezultatu 76:50.
„Credo“: Dalius Gedvilas (16 atk.kam.) 19, Justinas Muzikevičius (12 atk.kam.) 16, Andrius Turčinavičius (7 kld.) 12.
„Greenwitch Royals“: Aivaras Sakurovas 13, Mindaugas Birštonas (13 atk.kam.) ir Darius Makselė po 12.
Įdomu tai, kad „Credo“ ekipa „Greenwitch Royals“ krepšininkus įveikė jau ketvirtą kartą iš eilės.
Tikras akibrokštas įvyko „A13 Scaffolding“ grupės akistatoje, kurioje turėjo žaisti „LBC-Build London“ (3-4) ir „Sparta BC“ (4-4) komandos.
Pirmoji ekipa nesugebėjo surinkti 5 krepšininkų, tad „spartiečiams“ buvo įskaityta techninė pergalė rezultatu 20:0.
Beje, tai buvo tik antras kartas per 11 BLKL sezonų, kuomet komanda nesugeba susirinkti į rungtynes. Už šį nusižengimą LBC atstovai bus nubausti £325 bauda, o už pralaimėjimą gaus 0 įskaitinių taškų.
Trečiosiose sekmadienio rungtynėse susigrūmė dvi „A13 Scaffolding“ grupės autsaiderės „Artistų“ (1-7) ir „Seciro BC“ (2-5) komandos.
Nors viso susitikimo metu kova vyko taškas į tašką, o didžiausias atstumas tarp komandų buvo vos 8 taškais, tačiau per visą šį laiką nė karto (!) nesikeitė pirmaujanti ekipa.
Nuo pat pirmųjų dvikovos minučių „Seciro“ vyrai išsiveržė į priekį bei nepaisant titaniškų varžovų pastangų sugebėjo išsaugoti pranašumą visą rungtynių laiką.
Likus žaisti kiek daugiau nei pusei minutės „Artistai“ buvo priartėję iki minimumo (64:65), tačiau tuomet Dovydas Golovčenko pataikė dvitaškį, dar kitoje atakoje Donatas Paulauskas realizavo dvi baudas ir „Seciro“ vėl atitrūko (69:64).
Nors netrukus „Artistų“ gynėjas Donatas Ručinskas dar pataikė dvi baudas ir sušvelnino rezultatą, tačiau tai buvo viskas, ką jo komandai pavyko padaryti sekmadienio vakarą, nes netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Seciro“ komandos pergalę rezultatu 69:66.
„Seciro“: Aurimas Čyžas (7 rez.perd.) 18, Vytas Degutis (6 rez.perd.) 16, D.Paulauskas (17 atk.kam.) 8.
„Artistai“: Samba Thiam (19 atk.kam., 10 išpr.praž., 35 naud.balai) 25, Evaldas Pacaitis 13.
Įdomu tai, kad rugsėjo pabaigoje žaistoje pirmojoje sezono dvikovoje „Artistai“ gana lengvai (79:62) įveikė „Seciro“ atstovus, tačiau paskui patyrė net septynias nesėkmes iš eilės.
Savaitgalio, o tuo pačiu ir 2017-ųjų metų BLKL kovos finišavo įspūdingo grožio rungtynėmis, kuriose susigrūmė dvi principinės varžovės „Tornado“ (7-3) ir „Viesulo BC“ (7-2) ekipos.
Pirmaujanti komanda šiose rungtynėse keitėsi 9 kartus, dar 10 rezultatas buvo lygus, o tam, kad paaiškėtų nugalėtojas – prireikė pratęsimo.
Trečiojo ketvirčio pabaigoje „Viesulas“ buvo pabėgęs į priekį (63:50), tačiau Viliaus Jastremsko treniruojami „Tornado“ krepšininkai atrado savyje rezervų ir per likusį dvikovos laiką pademonstravę nepriekaištingą žaidimą sugebėjo išplėšti pratęsimą (78:78).
Visgi, sudėtingas „come back‘as“ pareikalavo ne tik daugybės jėgų, bet ir keturių krepšininkų, kurie anksčiau laiko baigė rungtynes  dėl išnaudoto asmeninių pražangų limito.
Tad visą sudėtį turėję „Viesulo“ krepšininkai papildomų penkių minučių metu kontroliavo situaciją ir nuaidėjus finalininkei sirenai šventė labai saldžią pergalę rezultatu 90:88.
Tai buvo jau šeštoji „Viesulo“ ekipos pergalės iš eilės leidusi šiam kolektyvui ne tik pakilti į turnyro rikiuotės viršų, bet ir oficialiai tapti stipriausia „London Timber“ grupės pirmojo rato ekipa.
Trečiąją nesėkmę patyrusios „Tornado“ komandos treneris Vilius Jastremskas neatrodė labai susikrimtęs: „Trumpai apibendrinus rungtynes - laimėjo ta komanda, kuri padarė viena klaida mažiau.
Pagal amžiaus vidurkį esame labai jauna komanda ir pritrūko šaltakraujiškumo, neišpildėm net 20% to, ką buvome šnekėję prieš rungtynes. Kaip treneris nesugebėjau nuteikti komandos ir dėl pralaimėjimo prisiimu atsakomybę.
Iš kitos pusės smagu, kad žiūrovai pamatė labai gražų krepšinio spektaklį, tikėkimės dabar kiekvienose BLKL rungtynėse matysime tiek daug žmonių.
Sveikinimai „Viesulo“ komandai ir ačiū už kovą aikštelėje visiems žaidėjams. Naudodamasis proga norėčiau visiems palinkėti jaukių švenčių ir sėkmingų Naujųjų metų. Linkiu šventes pasitikti su tai kas svarbiausia - artimiausiais savo žmonėmis! Iki kitų metų!“
Tuo tarpu klubo vadovas Dainius Balčiūnas pridėjo: „Man asmeniškai šios rungtynės buvo kažkas super, tikras BLKL „el classico“!
Džiaugiuosi savo komanda, kad sugebėjo ketvirtame kėlinuke parodyti dantis, grįžti į žaidimą iš -13 ir išplėšti pratęsimą. Tik gaila, kad jame išsibaudavo pagrindiniai žaidėjai, gal būtų buvę kitaip. Bet nieko jau nepakeisi.
Šįkart pripažįstam varžovų pranašumą, bet tuo niekas nesibaigia. Praėjo pirma sezono pusė, kuria aš, kaip komandos vadovas, esu patenkintas. Turėsime šiek tiek poilsio, o tada vėl kibsime į darbus!
Noriu iš anksto pasveikinti visus „BC Tornado“ žaidėjus, jų šeimos narius ir mūsų sirgalius su artėjančiomis šventėmis! Ir iki greito, Go Green!“
„Viesulas“: Modestas Paulauskas (11 atk.kam.) 18, Artūras Padriežas (16 atk.kam.) ir Edvinas Nurutdinovas po 16.
„Tornadas“: Audrius Ramonaitis 30, Vytautas Rimkus 12.
Įdomu tai, kad per pastaruosius dvejus metus „Tornado“ komanda žaidė su „Viesulu“ net tris kartus, tačiau nepasiekė nė vienos pergalės.
Šeštadienio popietę Visbičiuje susigrūmė dvi Peterborough „Tauro“ klubo ekipos: „BC Tauras“ (5-3) ir „Tauras-2“ (1-7) garbę ginantys krepšininkai.
Nežinia, ar kada nors sporte buvo atvejis, kuomet oficialiose rungtynėse dubleriai būtų patiesę pagrindinę klubo komandą, tad natūralu, jog to neįvyko ir šeštadienio popietę.
Dar pirmajame kėlinuke „Tauro“ ekipa atitrūko iki dvylikos taškų (29:17), o įpusėjus dvikovos jau triuškino savo kolegas (51:34).
Antroje susitikimo dalyje žaidimas kuriam laikui išsilygino, vis tik lemiamame ketvirtyje „Tauro“ atstovai vėl įjungė aukštesnę pavarą, vos per keletą minučių padidino savo atotrūkį iki triuškinamo ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 108:77.
„Tauras“: Martynas Karalius 36, Edvardas Varpiotas (13 atk.kam.) ir Airidas Surkus po 15.
„Tauras-2“: Arnoldas Račickas (12 atk.kam.) 31, Dalius Tybala 14.
Pirmosiose Visbičiaus sekmadienio rungtynėse sunkią pergalę šventė South Lincs „Dragons“ (8-0) ekipa, kuri tik po atkaklios kovos palaužė Boston „Fighters“ (4-5) krepšininkus.
Įpusėjus dvikovai „drakonai“ turėjo įspūdingą 18 taškų pranašumą (45:27), tačiau netrukus viskas apsivertė aukštyn kojom. Nepriekaištingą trečiąjį kėlinuką sužaidę „kovotojai“ ne tik apkarpė turėtą deficitą, bet ir likus žaisti dešimčiai minučių sugebėjo atkurti intrigą (56:60).
Lemiamo ketvirčio pradžioje aikštėje užvirė tikras nervų karas, o vienu metu komandas skyrė vos du taškai (68:66).
Tačiau tuomet „Dragons“ ekipa išsitraukė visus kozirius, pelnė net 7 taškus be atsako ir likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes vėl atitrūko saugiu atstumu (75:66).
Per likusį dvikovos laiką didesnių stebuklų neįvyko, tad nuaidėjus finalinei sirenai „Dragons“ krepšininkai šventė sunkią pergalę rezultatu 77:68.
„Dragons“: Eivydas Aleksa (14 atk.kam., 6 kld.) 28, Martynas Rauga 9, Liudas Jencius 8.
„Fighters“: Jonas Pranevičius 26, Tomas Rudys 21.
Tai buvo jau aštuntoji „Dragons“ pergalė iš eilės leidžianti South Lincs komandai likti vienintele ekipa BLKL Visbičiaus grupėje, kuri dar nėra patyrusi pralaimėjimo kartėlio.
Lengvą pergalę sekmadienio popietę iškovojo Peterborough „Odd Socks“ (5-3) ekipa, kuri net 39 taškų skirtumu rezultatu 106:67 sutriuškino Visbičiaus „Bullets“ (0-8) atstovus.
Visa galva geriau už varžovus atrodę „Odd Socks“ krepšininkai dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (28:13).
Nors po trumpos pertraukėlės „Bullets“ vyrams buvo pavykę pristabdyti varžovus, tačiau lyg iš natų sužaista antroje rungtynių pusė leido Peterborough miestelio ekipai dar labiau padidinti savo pranašumą ir dvikovos pabaigoje mėgautis triuškinama pergale.
„Odd Socks“: Arūnas Butkys 19, Adrians Dumbrovskis ir Tadas Jacikas po 17.
„Bullets“: Mantas Mikuzis 27, Mindaugas Mudingis (13 atk.kam.) 13.
Staigmeną Visbičiaus grupėje pateikė Peterborough „Vyčio“ (3-5) ekipa, kuri sugebėjo patiesti vienus iš grupės lyderių Wisbech „Wizards“ (6-2) krepšininkus.
Aikštės  šeimininkai geriau pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių pirmavo (19:16). Visgi, fantastiškas antrasis kėlinukas leido „Vyčio“ atstovams perimti iniciatyvą ir dvikovos pusiaukelėje mėgautis dviženkle persvara (45:34).
Po didžiosios pertraukos „burtininkai“ startavo galingai ir pelnę 12 taškų be atsako susigrąžino iniciatyvą į savo rankas (46:45), o dar po kelių minučių jau turėjo apčiuopiamą septynių taškų pranašumą (53:46).
Vis tik, pasitikėjimo savo jėgomis įgavę „Vyčio“ krepšininkai sugebėjo dar kartą pavyti varžovus ir po nepriekaištingai sužaistos rungtynių pabaigos išplėšti sensacingą pergalę rezultatu 78:76.
Nugalėtojų komandos vadovas Marius Malijonis buvo labai patenkintas: „Manau, kad šiandien žaidėme išties kokybišką krepšinį. Nors nesusitvarkėme su varžovų „centru“, tačiau visos komandos didelių pastangų dėka išplėšėme sunkią pergalę ir pasidovanojome sau puikią Kalėdinę dovaną.
Visada malonu laimėti, tačiau laimėti prieš vienus lygos favoritų – dar maloniau. Visiems BLKL nariams linkim linksmų švenčių!“
Tuo tarpu apmaudžią nesėkmę patyrusios „Wizards“ komandos vadovas Mantas Damašauskas kalbėjo trumpai: „Pirmiausia reikia įvertinti varžovus ir į rungtynes susirinkti pilna sudėtimi, nes kuomet atvyksta penki žmonės, o dar du ateina pavėlavę – naivu tikėtis pergalės.“
„Vytis“: Mantas Gintila 23, Deividas Jakštaitis 17, Marius Mickevičius 15.
„Wizards“: Ernestas Lopeta (15 atk.kam.) 29, Modestas Dvarvytis 16.
Įdomu tai, kad „Vyčio“ ekipa savo varžovus įveikė po daugiau nei 2 (!) metų pertraukos, o per tą laiką tarpusavio dvikovose Peterborough atstovai buvo patyrę net keturis pralaimėjimus iš eilės.