Artistai BC Credo Greenwich Royals LBC Build London LTBC Medelynas Seciro BC Sparta BC Top Team Tornadas Viesulas BC Vilkai Volfas

Rėmėjai

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Praėjusį savaitgalį sužaistos dar aštuonerios Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) dvikovos, kuriose buvo tiek įtikinamų pergalių, tiek labai netikėtų rezultatų.
Staigmenos prasidėjo dar penktadienio vakarą, kuomet „A13 Scaffolding“ grupės akistatoje „Medelyno“ (7-2) ekipa įveikė „Top Team“ (7-1) krepšininkus ir tapo pirmąją komanda šiame sezone įveikusia tituluočiausią BLKL klubą. Dvikovos favoritai geriau pradėjo rungtynes ir sužaidus 10 minučių pirmavo (27:22). Tačiau vėliau Manto Gužio ir Simo Raupio vedami „Medelyno“ krepšininkai pavijo varžovus ir įkaitino aikštėje tvyravusią atmosferą iki maksimumo.
Susitikimo grožį puikiai atspindi statistika – pirmaujanti ekipa keitėsi net 11 kartų, dar tiek pat rezultatas buvo lygus.
Likus žaisti kiek daugiau nei pusantros minutės „Top Team“ atstovai dar buvo priekyje (82:81), tačiau lyg iš natų likusią rungtynių dalį sužaidę „Medelyno“ krepšininkai svarbiausiu dvikovos momentu pabėgo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sensacingą pergalę rezultatu 92:86.
„Medelynas“: M.Gužys 32, S.Raupys (14 atk.kam., 32 naud.balai) 23, Aurimas Karbauskas (5 rez.perd., 7 kld.) 12.
„Top Team“: Karolis Stepanavičius (15 atk.kam., 5 rez.perd.) 27, Justas Kalnutis (10 atk.kam.) 19.
Netikėtumų virtinė prasitęsė sekmadienį, kuomet jau pirmosiose rungtynėse „BC Vilkai“ (3-9) privertė visus aiktelėti rezultatu 59:57 įveikdami „Credo“ (6-6) krepšininkus.
Nors „kreditoriai“ laimėjo tris iš keturių kėlinukų. Vis tik, itin prastai (11:26) sužaistas trečiasis ketvirtis sujaukė visas „Credo“ krepšininkų kortas.
Tiesa, lemiamame kėlinuke padarytas klaidas ištaisę „kreditoriai“ buvo netoli tikslo, kuomet likus kelioms sekundėms iki pagrindinio laiko pabaigos po Justino Muzikevičiaus taiklaus dvitaškio su bauda rezultatas tapo lygus (57:57).
Vis tik, Fortūna sekmadienio rytą plačiau šypsojosi „Vilkų“ ekipai, kuri sulig finaline sirena įsūdė dvitaškį padėjusį išplėšti seniai lauktą pergalę.
Nugalėtojų komandos vadovas Rimas Zajankauskas nedaugžodžiavo: „Komentaras būtų paprastas: vyrai labai gerai gynėsi, o puolime neblogai dalinosi kamuoliu. Nemetėm daug tolimų metimų.“
„Vilkai“: Egidijus Janulevičius 17, Robertas Talevičius 16, Nerijus Visneveckas 9.
„Credo“: J.Muzikevičius 15, Andrius Turčinavičius (5 kld.) 12.
Įdomu tai, kad antrajame reguliaraus sezono rate „Credo“ ekipa laimėjo vos vieną kartą per penkerias rungtynes.
Maža staigmenų? Štai jums dar viena – antrosiose sekmadienio rungtynėse „LT BC-2“ (4-8) ekipa rezultatu 72:59 palaužė „Tornado“ (8-4) komandą ir šventė jau trečiąją pergalę iš eilės.
Pirmuosius rungtynių taškus pelnė „Tornado“ komanda, tačiau netrukus „LT BC“ dubleriai perėmė susitikimo vairą į savo rankas ir per likusį rungtynių laiką tik labai trumpam leido varžovams mėgautis pirmaujančiųjų vaidmeniu.
Tarsi to būtų negana, po didžiosios pertraukos „LT BC-2“ taip įsibėgėjo, jog vienu metu turėjo net 18 taškų pranašumą (59:41).
Tad tokios įvykių eigos nesitikėjusiems „Tornado“ krepšininkams beliko skėsčioti rankomis ir dvikovos pabaigoje pripažinti varžovų komandos pranašumą.
Verta pažymėti, jog praėjusiame sezone BLKL-London Timber taurėje „LT BC-2“ ekipa iškovojo vos 1 pergalę, o pirmajame šio sezono rate pralaimėjo visus 7 kartus.
Tačiau pastaruoju metu „LT BC-2“ atstovai išgyvena tikrą pakilimą ir per penkerias rungtynes iškovoję net keturias pergales yra antrojo rato lyderiai, o turnyro rikiuotėje pakilo jau į šeštąją poziciją.
Netikėtą nesėkmę patyrusiai „Tornado“ komandai koją veikiausiai pakišo itin prastas pataikymas iš toli – Viliaus Jastremsko treniruojama komanda pataikė vos 1 tritaškį iš 18, kai tuo tarpu „LT BC-2“ atstovai švystelėjo net 9 tolimus metimus iš 25 bandymų.
Prastą komandos taiklumą akcentavo ir „Tornado“ ekipos vadovas Dainius Balčiūnas, kuris teigė: „Juoda diena komandos metikams, daug gerų metimų nepataikėm kitaip nei „LT BC-2“ ekipa, kuri sumetė beveik viską.
Mūsų pagrindinis įžaidėjas traumuotas, gal tas išmušė iš ritmo, neatpažinau komandos. Visgi, tikiu vyrukais, tikiu, kad mes galim daug geriau ir greit grįšim į pergalių kelią.“
„LT BC-2“: Modestas Krasauskas (7/16 trit.) 32, Ugnius Petravičius 23, Dovydas Rudik (12 kld.) 8.
„Tornadas“: Vytautas Rimkus 13, Vladas Kolesnik 12.
Įdomu tai, jog šioje dvikovoje buvo pasiekti du nauji šio sezono rekordai: nugalėtojų komandos įžaidėjas D.Rudik padarė 12 klaidų ir tuo pačiu pakartojo visų laikų BLKL Londono grupės rekordą, o „LT BC-2“ komanda blokavo 8 varžovų metimus.
Staigmenų virtinė baigėsi ties „Volfo“ (9-4) ir „Greenwitch Royals“ (2-10) atstovų akistata, kurią rezultatu 79:67 laimėjo pirmoji komanda.
Tiesa, iki sensacijos nedaug trūko ir čia. Po pirmojo kėlinuko GWR pirmavo 18:17, o įpusėjus dvikovai „karališkosios“ ekipos pranašumas tapo dar įtikinamesnis (42:36).
Nors po didžiosios pertraukos „Volfas“ akivaizdžiai pagerino savo žaidimą, tačiau kurį laiką „Greenwitch Royals“ ekipai pavyko išlikti priekyje.
Visgi, trečiojo kėlinuko viduryje viskas apsivertė aukštyn kojom. Puikiai žaidusio Karolio Stepanavičiaus vedami rungtynių favoritai galiausiai pavijo varžovus, perėmė iniciatyvą ir pajutę pasitikėjimą savo jėgomis ėmė pamažu didinti savo pranašumą.
Sužaidus 30 minučių „Volfas“ vis dar turėjo kuklią 3 taškų persvarą (60:57), tačiau nepriekaištinga lemiamo ketvirčio pradžia leido favoritams atitrūkti, įgyti apčiuopiamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai įsirašyti jau devintąją pergalę šiame sezone.
„Volfas“: Karolis Stepanavičius (10 atk.kam.) 27, Irmantas Bernotas (18 atk.kam., 5 rez.perd.) 19, Nerijus Anglickis 9.
„Greenwitch Royals“: Darius Makselė 21, Aivaras Sakurovas (5 rez.perd.) 14.
Be keitimų žaidęs Aušridas Petraitis atliko įspūdingą dvigubą dublį, tačiau tai nepadėjo jo vedamai „Spartos-2“ (8-5) komandai pasiekti pergalės prieš „Viesulo BC“ (9-3) atstovus.
Susitikimą geriau pradėjo „spartiečiai“, tačiau netrukus „Viesulas“ perėmė rungtynių vadžias į savo rankas ir beveik visą likusį dvikovos laiką diktavo varžovams savo sąlygas, o trečiojo kėlinuko viduryje net buvo įgijęs triuškinamą 14 taškų pranašumą (50:36).
Tiesa, kovingieji „Spartos“ klubo dubleriai trečiojo ketvirčio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje surengė galingą spurtą rezultatu 10:0 po kurio buvo pavykę atkurti intrigą (50:54), tačiau tai buvo viskas, ką sekmadienio vakarą „spartiečiams“ pavyko padaryti.
Pajutę, jog varžovai ima alsuoti į nugaras „Viesulo“ krepšininkai padidino tempą, susigrąžino saugų pranašumą ir išsaugoję jį iki pat pagrindinio laiko pabaigos šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę rezultatu 76:68.
„Viesulas“: Laurynas Guokas (9/11 dvit.) 19, Modestas Paulauskas 16, Edgaras Bybartas 13.
„Sparta-2“: Aušridas Petraitis (19 atk.kam., 6 kld., 37 naud.balai) 34, Dainius Aleknavičius (6 per.kam.) 13.
Pirmosiose Visbičiaus grupės rungtynėse lengvą pergalę šventė Peterborough „Vyčio“ (4-6) ekipa, kuri rezultatu 90:51 sutriuškino Wisbech „Wizards“ (0-11) atstovus.
Intriga šioje dvikovoje laikėsi tik 20 minučių po kurių „Vyčio“ krepšininkai turėjo kuklią 8 taškų persvarą (38:30). Visgi, po didžiosios pertraukos svečiai iš Peterborough tiesiog pašėlo ir laimėję antrąją susitikimo dalį net 31 taško skirtumu (52:21) dvikovos pabaigoje šventė daugiau nei įtikinamą pergalę.
„Vytis“: Deividas Jakštaitis (17 atk.kam., 40 naud.balų) 30, Modestas Milius 22, Vaidas Abelkis 12.
„Wizards“: Aurimas Saunoris (10 atk.kam.) 13, Giedrius Zdramys 11.
O štai į antrąsias rungtynes atvykę žiūrovai sulaukė staigmenos – vos ketvirtąją vietą turnyro rikiuotėje užimanti Peterborough „BC Tauro“ (6-3) ekipa ne tik metė rimtą iššūkį iki šiol be pralaimėjimų žengusiems South Lincs „Dragons“ (9-1) krepšininkams, bet ir sugebėjo pasiekti triuškinamą pergalę.
Jau pačioje dvikovos pradžioje „Tauro“ ekipa parodė, jog yra rimtai nusiteikusi (9:0). Visgi, šaltą dušą gavę „drakonai“ atsigavo, perėmė iniciatyvą ir antrojo ketvirčio pradžioje patys mėgavosi dviženkle persvara (33:21).
Tačiau, kaip parodė vėlesni įvykiai, tai tebuvo tyla prieš audrą. Savo klaidas išanalizavę ir problemas išsprendę „Tauro“ krepšininkai ne tik pavijo varžovus, bet ir sugebėjo patys juos pasiųsti į nokdauną, kuomet lemiamo kėlinuko viduryje susikrovė triuškinamą 18 taškų pranašumą (83:65).
Besivejančiųjų vaidmenyje atsidūrusi „Dragons“ ekipa nebesukūrė stebuklo, tad pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė sensacingą „Tauro“ komandos pergalę rezultatu 94:78.
Nugalėtojų komandos vadovas turėjo kuo pasidžiaugti: „Nuo sezono pradžios komanda kryptingai dirbo gerindama mikroklimatą viduje ir pagaliau tai duoda rezultatus.
Puikiai į kolektyvą įsiliejo nauji žaidėjai, ko pasekoje buvo iškovotas labai reikalingas taškas. Tačiau tai - tik viena pergalė, kuri dar nieko nereiškia, tad laukia dar daug darbo iki sezono pabaigos!“
„Tauras“: Edvardas Varpiotas (11 atk.kam., 7 rez.perd., 6 kld., 34 naud.balai) 26, Arnoldas Račickas ir Kęstutis Palubinskas po 17.
„Dragons“: Eivydas Aleksa (31 naud.balas) 32, Aleksandr Laryn (6 per.kam.) 19.
Beje, tai buvo pirmoji „BC Tauro“ kolektyvo pergalė prieš „Dragons“ ekipą per visą šių komandų tarpusavio dvikovų istoriją.
Visbičiaus grupės kovas užbaigė Boston „Fighters“ (5-5) ir Peterborough „Tauras-2“ (1-9) komandų akistata, kurie be didesnio vargo laimėjo pirmoji ekipa.
Sužaidus 10 minučių „kovotojai“ turėjo vos trijų taškų pranašumą (23:20), tačiau netrukus Bostono puolimo mechanizmas ėmė suktis taip smarkiai, kad skirtumas tarp komandų ėmė augti kone geometrine progresija.
Įpusėjus dvikovai „Fighters“ garbę ginantys krepšininkai turėjo jau 16 taškų (56:40), o po trijų kėlinukų – net 40 taškų pranašumą (96:56).
Lemiamame ketvirtyje svečiai iš Bostono kiek sumažino apsukas, tačiau ir tai nepadėjo „Tauro-2“ atstovams bent kiek priartėti, tad pagrindinio laiko pabaigoje nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė triuškinamą „kovotojų“ ekipos pergalę rezultatu 122:74.
„Fighters“: Arnas Maziliauskas (40 naud.balų) 43, Giedrius Pakalniškis (5 rez.perd., 10 išpr.praž., 43 naud.balai) 32, Jonas Pranevičius 20.
„Tauras-2“: Tomas Franckaitis 17, Pranas Bubelė (14 atk.kam., 6 kld.) 16.
Įdomu tai, kad šioje dvikovoje 15 dvitaškių pataikęs nugalėtojų komandos lyderis Arnas Maziliauskas pasiekė naują šio sezono BLKL Visbičiaus grupės rekordą.
Dar du lygos sezono rekordus pasiekė „Fighters“ ekipa – įmetusi daugiausiai taškų (122) ir aukščiausiu procentu atakavusi iš dviejų taškų zonos 72,6% (37/51 dvit.).